kristyna3010 kristyna3010 komentáře u knih

Opium a absint Opium a absint Lydia Kang

Kniha mě bavila, nebyla to sice zcela klasická detektivka, ale příběh měl něco do sebe. Ze začátku bylo těžší se začít, ale zhruba před stou stránkou se příběh rozjel a bylo to zajímavé. Konec byl velmi dobrý. Z knihy se lze také něco dozvědět o opiu a závislosti a jak právě takový život se závislostí vypadá.

07.10.2021 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Doporučuji k oddechovému čtení, když se nechcete zabývat hlubokými myšlenkami.

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Zajímavý příběh odehrávající se v ještě zajímavějším prostředí. Navíc jako bonus krásné ilustrace.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Jasná a velmi dobře napsaná. Za mě top kniha od Čapka, kterou jsem zatím četla. Mohu doporučit i k maturitní četbě.

06.10.2021 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Nadčasová divadelní hra, která mě moc nechytla. Bílá nemoc byla pro mě víc chytlavější a zajímavější a víc bych ji tedy také doporučila, pokud chcete sáhnout po Čapkovi.

06.10.2021 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Knížka, která mě zprvu zaujala svojí obálkou a která mě za poslední dobu opravdu chytla a nešlo se od ní odtrhnout. Myslím si, že je zajímavá jak pro mladší tak i straší čtenáře.

06.10.2021 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Kniha mě opravdu zaujala svou nadčasovostí. Až fascinující bylo, kolik moderních technologických vymožeností se v knize objevilo, vzhledem k jejímu datu napsání. Kniha, která určitě stojí za to si ji přečíst.

Prohřešek Prohřešek Brandi Reeds

Opravdu jsem takové zvraty nečekala a děj byl napínavý až do konce. Jedna z knih od které je těžké se odtrhnout.

04.02.2021 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Tento díl mě hodně bavil už od začátku. Hlavně na začátku vtipné řeči Marigolda a jak to na konci Ciri dobře zakončila.

02.02.2021 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Tento díl mě bavil o něco více oproti předchozím. Postava Regise mě v tomto díle nejvíce zaujala.

30.01.2021

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Líbily se mi obě dějové linie, ale o něco víc asi příběh Benedicta. Asi bych knihu přímo nedoporučovala lidem, kteří se o takové téma vůbec nikdy nezajímali, ale podle mě určitě alespoň základní věci z oblasti genetiky lze z příběhu pochopit nebo si je nějakým způsobem přiblížit a hlavně nejvýraznější jsou příběhy z obou dějových linií. Takže se určitě nebojte, není to žádná encyklopedie, odborností tam zas tolik není.
Plus má kniha i za mě v tom, že příběhů z oblasti biologie konkrétně z genetiky není mnoho.

24.08.2020 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Zajímavý námět, dobře propracované postavy. Kniha se mi velmi líbila.

17.08.2020 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Chytla mě jak kniha tak i film. Super.

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha a i celá série se mi hodně líbila. Příběh je dobře propracovaný. Sympatické mi přišly i postavy v příběhu. Stojí za přečtení!

Pokrevní příbuzní 1 Pokrevní příbuzní 1 Ellen Schreiber

Můj první komiks. Hodně se mi líbil. :)

13.04.2020 5 z 5

Čtyři a půl kamaráda a stopa zapomenuté ponožky Čtyři a půl kamaráda a stopa zapomenuté ponožky Joachim Friedrich

Dobrá série knih pro děti. Doporučuji! :)

Kamarádky Kamarádky Bonnie Bryant

Super série z dětství. :)

13.04.2020 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Opravdu doporučuji. Velmi se mi líbil strastiplný příběh hlavní postavy. Vedlejší postavy také velmi dobře zapadaly do děje.
Filmové zpracování ujde, ale kniha je v tomto případě určitě top. :) I přes svoji délku stojí za přečtení.

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Hodně se mi líbila. Dějová linka Clary se mě zaujala o něco více, jak asi většinu čtenářů. Dobrá atmosféra. Musela jsem rychle přečíst.

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Vřele doporučuji. Zajímavý příběh s mnoha otázkami, nad kterými se člověk musí pozastavit.