Kristian Kristian komentáře u knih

Brána osudu Brána osudu Agatha Christie

Děkuju za Vaše komentáře, protože jsem si připadal divně, že mi to nedává moc smysl. Myslím, že jsou tu některé postavy, které se objevily i v Cestujícím do Frankfurtu. Někdo tu psal, že ne všechna díla by se měla vydávat a tohle k ním opravdu patří. I když mám moc rád Pentličku a Tommyho a Agathu, tak tohle už ne. (Ano, doufám, že v 83 letech si budu alespoň schopen dojít na toaletu a respekt, ale je to škoda. Na druhou stranu paní Christie byla natolik geniální, že nechala vydat posmrtně Zapomenutou vraždu, což byl skvělý tah. Byla by škoda, kdyby kariéru ukončila touhle knihou.)

11.12.2015 2 z 5

Hrnčířovy ženy Hrnčířovy ženy Milena Fucimanová

Sledujeme osud hlavní hrdinky Josefy a její rodiny - hlavně syna (Vincent), jeho ženy (Lilina) a jejich dcery (Marika). Oceňuji výběr jmen. Josefa mi byla sympatická a určité myšlenky v knize byly zajímavé a člověk se u nich zastavil a zamylslel (například. tělesná láska u důchodců / je možné milovat někoho, kdo volí komunisty?! / Pocit odcizení / Svědomí x prospěch / cizím rozumíme lépe, než příbuzným). Bohužel mi chybělo hlubší vykreslení postav a trochu jsem postrádal i dějovější příběh a silnější pointu. Občas jsem se na druhou stranu ztratil v osudu Belabé. Nicméně nelituju, že jsem knihu přečetl. Potěšila mě i Slovenština - vcelku hojně se vyskytující. Neustále se mi při popisu tohoto díla vkrádá do mysli slovo "črta"... vyjdařuje tak nějak můj pocit z této knihy.

Dávám 3,5 hvězdičky (pocitově 75%).

31.12.2014 4 z 5

Medaile za ztraceného Boha Medaile za ztraceného Boha Anna Markowitz

Čtivé. A jak tu již několik lidí napsalo, pomohlo mi to trochu si udělat představu o poválečné době v Československu. Po celou dobu čtení jsem měl lehce stažený žaludek a pociťoval nepříjemné napětí v těle. Jen mě trochu zklamal konec.

28.07.2014 4 z 5

Charakter (taky ještě mädchen, ničema a oskar) Charakter (taky ještě mädchen, ničema a oskar) Jiří Šimáček

Dávám 5 hvězdiček, protože jsem se při čtení (po dlouhé době) fakt několikrát (docela víckrát) chechtal nahlas. Opravdu vtipně napsané, s citem pro postavy. Jen mě mrzel ten konec - na mě působil, že byl napsaný rychle a trošku mě tím pokazil i celkový dojem z knihy - škoda (moje škoda :D ). Nicméně, rozhodně doporučuju k přečtení a určitě budu pana Šimáčka číst i nadále.

24.06.2014 5 z 5

Jak se z toho nezbláznit Jak se z toho nezbláznit Steve Taylor

Na úvod bych chtěl napsat, že JSEM RÁD, ŽE JSEM KNIHU ČETL A DOPORUČUJI JI OSTATNÍM. Jen mám pocit, že je místy opravdu zbytečně "ukecaná" (hodně, ale opravdu hodně, se věci opakují)... Chvílemi jsem si připadal jako... "K upečení masa je potřeba trouba. V ní maso upečete. Pokud nemáte troubu, maso nemůžete upéct a proto byste měli troubu mít...Stejně jako k upečení masa je potřeba trouba a bez ní ho neupečete, tak k uvaření čaje je potřeba konev a čaj, pokud ho nemáte, je to stejný příklad jako s masem a troubou..." A několikrát (třeba 5x?!) tam chybělo slovo, nebo naopak přebývalo. Něco jako "A se snažte se to pochopit.". A na to jsem alergický. A ještě mi vadil rádoby kreativní obal...(To kolečko je vyřízlé a za ním je celá fotka. Velmi nepraktické. A na můj vkus laciné.)

01.05.2014 4 z 5

Sousedka ze Skalistých hor Sousedka ze Skalistých hor Blanka Solařová-Calibaba

Z úcty k práci autora přečtu většinou knihu celou. Tohle bude jedna z mála, kterou asi nedám. Takové rádoby vtipné povídání "NORMÁLNÍ" české holky o příšerné kanadské sousedce. (Tedy zatím to málo, co jsem stihl cestou v metru.) Z toho, co jsem zatím přečetl, mi byla sympatičtější otrvaná sousedka, než postava vypravěčky, jež bych dal facku za "frackovitost".

26.02.2013 1 z 5

Prodavač snů Prodavač snů Augusto Cury

Nebudu v komentáři knihu rozebírat ani hodnotit. (I když vřele doporučuji.) Nicméně, co mě odrovnalo a šokovalo je, jak prasácké (pokud vůbec nějaké proběhly) byly korektury. Tolik chyb (nikoliv překlepů) jsem v knize snad ještě nikdy neviděl.

02.01.2013 4 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Jedinečný návod, jak začít pracovat tvůrčím způsobem. Ale hlavně také, jak vydržet. Knihu mi půjčila kamarádka a přečetl jsem ji během dvou cest metrem. Nicméně ihned objendnal přes Internet, protože je to kniha, kterou chci mít v knihovně, vracet se k ní a čerpat z ní.

29.12.2012 5 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Přidávám se ke komentáří Bobokinga a musím říct, že mě kniha také dost zklamala. (Já jsem ji teda dočetl, ale spíše ze zásady, než z potřeby.) Místy se nejedná ani o prvoplánový humor, ale prostě jen o vulgaritu.

24.08.2012 3 z 5

Jeden život navíc Jeden život navíc Helena Němcová

Poměrně čtivé. Zajímavý příběh, ale lehce iritující (- myslím tím neschopnost hlavní hrdinky vymanit se z područí matky). Vadilo mi střídání ich-formy s er-formou, ale časem si člověk zvykne. Příběh dcery a sestry je vyprávěn souvisle, příběh matky je rozdělen podle klíčových dat, což mi najednou vadilo a říkal jsem si proč (- působilo to trochu jako naposlední chvíli přilepená část). A ten happy end, já nevím....co je moc, je moc...

09.07.2012 3 z 5

Jak vzniká divadelní hra a průvodce po zákulisí Jak vzniká divadelní hra a průvodce po zákulisí Karel Čapek

Velmi vtipně pojatý průvodce divadlením světem. Možno stáhnout na stránkách http://www.mlp.cz/cz/projekty/on-line-projekty/karel-capek/ do čtečky. Pokud máte nějaké zkušenosti s divadlem (z pohledu insidera), budete se smát, jak výstižně to je napsané.

26.04.2012 5 z 5

Uzly a pomeranče Uzly a pomeranče Iva Procházková

Inteligentní kniha s velmi silným příběhem a "zajímavým" rozuzlením. Až jsem si říkal, jestli to není na ty děti až příliš závažné, ale proč ne. Takový je někdy život. Dávám 100%!

10.04.2012 5 z 5

Velká žena z Východu Velká žena z Východu Halina Pawlowská

Halinu Pawlowskou mám rád, ale tohle už je moc. Opět čteme o české novinářce s ukrajinskými kořeny, nevyřešeným vztahem k otci, nevěrách .... měl jsem problém knihu dočíst, což se mi stává opravdu jen u hodně špatných knih (i humor je zde mdlý). Škoda. :/

16.03.2012 2 z 5

Šimon chce být krotitelem Šimon chce být krotitelem Robin Král

Dal jsem k Vánocům neteři. Vtipně napsané (i dospělý se pobaví) a moc pěkné ilustrace.

29.02.2012 5 z 5

Dračí polévka Dračí polévka Alena Ježková

Velmi pěkný příběh. Reálné prostředí, sociální téma, pohádkové zakončení. Paní Ježková má velmi čistý styl psaní. Doporučuji i dospělým.

28.02.2012 5 z 5