Krisglas Krisglas komentáře u knih

Svolení Svolení Vanessa Springora

Působivý příběh, který by zasloužil rozepsat do pořádného románu. Takhle se jedná spíš o deníkovou obžalobu.

03.12.2023 3 z 5

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

První dvě povídky takové slabší a pak se člověk začte. Atmosférické, místy magický realismus.

21.06.2023 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Poslední díl se mi četl těžce. Stejně jako Katniss je neurotický, nepředvídatelný a ubulený.

04.09.2021 3 z 5

Není to žádná vysoká literatura a ani si to neklade za cíl, ale to je na ní právě skvělé. Kniha má stejně jako Lůca neskutečný drive a bude vás bavit. Měla jsem pocit, jak kdybych to šlapala s ní :)

16.10.2020 4 z 5

Najdi mě Najdi mě André Aciman

zpočátku velké zklamání - není čas zorientovat se ve vypravěči, prostředí, naladit se...osudové lásky během 5 vteřin, kterým nevěříte dialogy....chybí atmosféra. poslední kapitola jako konečně napsaná Acimanem a ne jeho sekretářkou, co čte ráda červenou knihovnu

19.04.2020 3 z 5

Chyba Chyba Marek Šindelka

magická detektivka... úžasné větné celky .)

13.12.2015 5 z 5

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Všechno souvisí se vším.. ndr s čssr, punk se ztracenou existencí (když si ani nepamatujete, že už vám je čtyřicet), ale jemu je to vlastně jedno, jen si lupnout prášek proti smrti a nezabývat se už průsvitnýma holkama. Rozpadající se šedý město zatížený minulostí, který neutečeš. Ať už jsou to Sudety nebo tvá vlastní punková historie.

14.06.2014 5 z 5

Zázemí Zázemí Jana Šrámková

Nostalgie, její i moje.. dvě odpoledne naslouchání příběhu ve vlaku a rodném domě, dojímání a vzpomínky. Je mi to povědomé.. nezachytitelnost vzpomínek a prolínání dnů, takový je život.

01.06.2014 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Dobrá kniha, skvělý nápad...mohl by z toho být výborný psychologický román s prokreslenými postavami, o kterých byste věděli víc, než banální informace o barvě vlasů a očí a i vše kolem nich by vám připadalo reálnější...takto máte 150 stránkovou knížku, která se skvěle čte, ale po chvíli na postavy zapomenete, protože se vám nevryly pod kůži. Coelho, proč jsi vše tak rychle přešel?

05.02.2013 4 z 5