krik23 krik23 komentáře u knih

Jediný příběh Jediný příběh Julian Barnes

Mám jen dvě krátká poselství ohledně Jediného příběhu:
1) Nečekejte milý příběh, ale čekejte příběh plný lásky. I když... Někdy jsem pochybovala nad tím, jestli doopravdy šlo o lásku.
2) S knihami je to jako s lidmi – čím víc je budete milovat, tím víc budete trpět.

11.08.2019 4 z 5

Dějiny literatury od starověku do počátku 19. století Dějiny literatury od starověku do počátku 19. století Vladimír Prokop

Napsáno opravdu zajímavě a hlavně přehledně. Nicméně jsou zde chyby a nepřesnosti. Pro střední školu asi ještě stačí, ale jinde je potřeba mít i další materiály.

01.01.2016 4 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Pokud se nepletu, tak jde o první knihu Ally Condie. A říkejte si, co chcete, ale je to znát.
Věty z ní neplynou přirozeně, musí o nich přemýšlet a na mě působí dosti sekavě. Jako když hraje gramofon dobrou desku, ale její hudba prostě vázne. Tím se snažím říct, že když pominu ne příliš záživný románek, který nepůsobí ani v žánru fantasy uvěřitelně, příběh je dobrý. Až je mi skoro líto, že z něj autorka nevymačkala co možná nejvíc šťávy.
O hlavní hrdince se nebudu rozepisovat. Jak už řekli mnozí - není nějak zvlášť sympatická.
Doufám, že druhý díl bude propracovanější.

17.01.2015 2 z 5

Miniaturní neřesti aneb Pokoušení aforismy Miniaturní neřesti aneb Pokoušení aforismy Zdeňka Ortová

Tato dáma má u mě velkou poklonu. Jsem vděčná, že se mi její knížka dostala do rukou a ukázala mi kouzlo aforismů. Její krátké pravdy mě několikrát rozesmály i na ne zrovna vhodných místech. Takže děkuji.

06.10.2012 4 z 5