Kreyks Kreyks komentáře u knih

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Naprosto skvělá kniha, okamžitě jsem se do ní dostala a během tří dnů přečetla. Svět, který autorka vytvořila se mi hned zalíbil a hlavní trojku si hned oblíbila. (Ale Dorian je lepší. Nechápu, co máte všichni s tím Chaolem.. -.-) Jediný mínusko knihy mi přijde u hlavní hrdinky, která se pořád pyšní tím, jak je skvělá vražedkyně, jak by jí stačil jeden pohyb a všechny by je zabila a pak neudělá nic. Žádná krev, žádná vražda. Pff

11.08.2016 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Nevím co na to říct.. Prostě úžasná kniha :) Vše do sebe zapadne, osud Eragona se zpečetí.. úžasný nápad s cestou na Dorú Arabeu? Eldunarí? Prostě super.. Onen otevřený konec je taky super - aspoň si můžu představovat, že Safira s Fírnenem a Eragon s Aryou prostě můžou žít dál :3
A nemůžu se nepochlubit :D V roce 2012 měl Paolini tady v Česku autogramiádu a já mám od něj na Inheritance podpis :3

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Je vidět, že Paolini se při psaní knih vyvíjel a tak knihy jsou lepší a lepší.. (Pokud to snad jde.) Nejvíc se mi líbilo vyrábění Brisingru.. Fakt jsem tomu věřila doteď přemýšlím, že bych si nějaký vyrobila.. (ehh, i když to asi neuskutečním) A podívat se na svět skrz Safiřiny oči? Super nápad! Fakt jsem se bavila u jejího pojmenování věcí.. Naprosto dokonalá kniha..
Un du evarínya ono varda.

Eldest Eldest Christopher Paolini

Knížka je úžasné pokračování prvního dílu.
Je zde dobře popsané jak Eragon putuje a.. kdo by si nezamiloval elfy a Ellesméru? :) Všechno je propracované, vše do sebe začíná zapadat..
Líbí se mi, jak Paolini popisuje hned z víc pohledů - Roranovo burcování Carvahallu, Nasuadina politická akce.. Prostě úžasné.
Nemohla jsem se ubránit a začala se učit starověký jazyk :D

Eragon Eragon Christopher Paolini

Knížku jsem poprvé objevila již v roce 2011 a nemohla od ní odtrhnout oči. Naprosto úžasná kniha, plná různých zvratů a překvapení. Velmi se mi líbí, jak je zde popsané, jak Eragon protestuje proti vraždám - je vidět, že Paolini se nad tím doopravdy zamyslel. Nikdo by jen tak nepřihlížel ke chladnokrevným vraždám - to je něco, co hodně autorů opomíjí, ale Paolini na to nezapoměl. Celkově postavy jsou reálné, nic není strojené.
Tuhle knížku jsem si prostě zamilovala a ráda se k ní vracím :)