krejcovka76 krejcovka76 komentáře u knih

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Nesnáším zlaté nálepky - pokaždé jsem zklamaná a vždycky si říkám už nikdy. Kaštánek byl vzácná výjimka. Přečteno za volno a musím říct, že autor udržuje čtenáře v neuvěřitelném napětí. Líbí se mi krátké kapitoly a zdánlivě na sebe nenavazující. Příběh byl skvělý a přestože jsem pahcatle odhadla skoro v polovině, tak mě zajímal důvod. Všechny dílky se na konci skvěle spojily a vytvořily napínavý a zajímavý příběh. Díky

01.04.2024 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Tak strašně jsem se těšila na další pokračování a po poslední stránce jsem ráda, že je konec. Což se mi u Keplera nikdy nestalo. Některé momenty mi přišly přitažené za vlasy - pokud tedy Saga nebo Joona nejsou Supermani. Hlavní padouch vždy o krok před nimi. Nějak mi to nesedlo, tak snad příště se zadaří. Ale námět příběhu byl zajímavý.

27.03.2024 3 z 5

Ondřej Vetchý - dobrý člověk Ondřej Vetchý - dobrý člověk Dana Čermáková

Ondru Vetchého mám hrozně ráda. Bohužel tento výtvor autorky beru jako pořádný paskvil - trochu lepší Wikipedie.

28.01.2024 1 z 5

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

Jak Vy byste se zachovali a co byste na sebe řekli, když by byla možnost svěřit se odloženému deníku, kde už pár lidí před Vámi napsalo svůj příběh? Jak moc znáte lidi kolem sebe? Každý okolo nás má pro okolí jakousi šlupku (image), podle které ostatní soudíme a co když je všechno jinak. Knížka Vás donutí zamyslet se nad sebou samým a pořádně popřemýšlet, jestli to co teď žijeme, je to, co jsme chtěli. Kolik snů a plánů se v životě neuskuteční jen proto, že se bojíme. Tahle knížka Vás trochu probere a to ostatní už je jen na Vás.

27.01.2024 5 z 5

Vražda na hřišti Vražda na hřišti Catherine Shepherd

Knížka je čtivá, příběh zajímavý, ale pořád mi chybí ten pocit, že se bojím otočit stránku, že se nemůžu od knížky odtrhnout. Přečteno, ale znovu už jí číst nemusím.

14.11.2023 3 z 5

Houslistka z Osvětimi Houslistka z Osvětimi Ellie Midwood

5 * mi nestačí. Neskutečně silný příběh odvahy, odhodlání, obětování, lásky. Kdysi dávno jsem četla Dívčí orchestr, který se s touto knihou prolíná a hlavní hrdinka této knihy Alma Rose nebyla v Dívčím orchestru vykreslená zrovna kladně. Takže moje letitá "zášť" mi vydržela pár stránek. Pak jsem hlavní hrdinku vnímala jako neuvěřitelnou bojovnici, čistou duši, prostě člověka s velkým Č. Je to příběh lidství, odhodlání a zároveň hluboké nenávisti, pogromy. Konec knížky už mám zamlžený, protože se nedalo číst přes slzy. Je to jeden z příběhů, který by nám měl být dokola opakován, připomínán, protože jsme neskutečně rozmazlení a neustále nadáváme a kňouráme. Pořád máme málo. Tohle všechno nás jednou zahubí. Děkuji autorce za tak skvěle napsaný příběh a přiblížení dalším čtenářům.

18.09.2023 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Jsem nepoučitelná a pořád zkouším dokola knihy se zlatou nálepkou Světový bestseller a pokaždé naletím. Tenhle příběh vypadal ze začátku nadějně, postupně vstupovaly do děje nové a nové osoby a člověk začal být mírně zmatený. Celé se to motalo a uzlovalo, až nakonec zůstal jeden velký uzel, který se těžkopádně rozmotal a hle najednou tu byl vrah. Neustále sebemrskačství hlavní hrdinky mi těžce lezlo na nervy. A na závěr přišla třešinka v podobě závěru, jak z červené knihovny. Další díl už ne. Chybělo napětí, vzrušení z příběhu, strach o hlavní hrdiny.

03.09.2023 2 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Na knihu jsem se neskutečně těšila, pak jsem se pokoušela párkrát začíst a několikrát ji odložila. Teď asi přišel ten správný čas a já knížku zhltala během pár dnů. Celý tým mi byl sympatický, hodně se tam probírali osobní věci, momentální rozpoložení. Vraha jsem si tipla brzo a jen jsem čekala na vysvětlení Proč? Celý příběh je zajímavý neotřelý, jen si říkám, že jim hodně dopomáhá k vyřešení náhoda nebo obyčejní lidé - proto 4*

19.08.2023 4 z 5

Studentka Studentka Tess Gerritsen

Těšila jsem se na další počin oblíbené autorky. Při zjištění, že tentokrát má parťáka jsem trochu závahala. A musím říct, to prostě není ona. Příběh má šmrnc a spád, prolínají se dvě časové linie, ale vraha jsem odhadla hned, oběti jsem to přála, prostě za mě pocit všechno špatně :-( Třeba se v tom někdo, kdo nečetl Chirurga nebo Učedníka najde, já bohužel ne.

30.07.2023 3 z 5

Pohádkový detektiv Břetislav Hostivít Pohádkový detektiv Břetislav Hostivít Zdeněk Karel Slabý

Moje jedna z nejoblíbenějších knížek v dětství. Teď přečteno v rámci čtenářské výzvy. Při čtení některých komentářů, že jsou málo propracované příběhy, má větší potenciál... se zapomíná, že knížka je z roku 1973. Pro nás to tenkrát bylo úžasné dobrodružství spojené s pohádkami, mapou, vyšetřování. I dnes si vybavuji některé jména, zápletky. Za mě jedna z nejlepších knížek pro děti, uměla nás vtáhnout do děje, pobavila. Děkuji

22.07.2023

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Druhý příběh tohoto autora a na rozdíl od prvního mě tenhle bavil. Vraha jsem odhadla brzo, ale potřebovala jsem zjistit, jaké cesty a nitky ho pomůžou odhalit. Celá vyšetřovací parta mě bavila, takže za mě 5*

16.07.2023 5 z 5

Padněte na kolena Padněte na kolena Ann-Marie MacDonald

Nemohla jsem se začíst. Příběh se odvíjel velice pomalu a přestože na závěr došlo k osudnému momentu, který je během celé knížky pouze naznačen, tak nemůžu dát víc než 2*. Celkově mě příběh nebavil, spíše nudil.

15.07.2023 2 z 5

Vražda v ledu Vražda v ledu Catherine Shepherd

Příběh nebyl špatný. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, ale u detektivek miluju, když mě udržují v napětí, když nechci odejít od rozečtené knížky a to bohužel u tohoto příběhu nebylo. Celkově se nečetla špatně, ale v závěru mě zamrzela podoba s jedním světoznámým filmem. Proto o * méně. Uvidím až vyzkouším další titul autorky.

18.06.2023 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Neskutečně silný příběh, kterých tady byly po válce stovky. Ti lidé byli silní, odhodlaní přežít za jakoukoliv cenu. Neumím si představit nikoho v dnešní době, kdo by něco takového zvládl. Všichni umí neustále jen brečet a kňourat. Hlavní hrdinka mi připomíná chameleona, který se přizpůsobuje momentální situaci s jedinou myšlenkou přežít. Není nesympatická, není sympatická, prostě je. Zpětně si uvědomuju část své minulosti, kdy tatínek nechtěl vyprávět o svých rodičích, protože otec byl členem Wehrmachtu a padl jako obyčejný voják. Zatímco jeho maminka zůstala se třemi dětmi sama a nakonec pro přežití svoje a dětí, dala tatínka a jeho bratra do dětského domova. Nikdy o svém dětství tatínek nevyprávěl, jen z pár střípků vím, že život v dětském domově v 50-tých letech byl peklo. V naší minulosti je ještě spoustu nevyřčeného a mělo by být v našem zájmu vzdělávat se, mluvit s lidmi, kteří něco takového prožili. Už jen z toho důvodu, abychom se z minulosti poučili a začali si vážit života, který právě žijeme. Těším se na další literární počin autorky.

04.06.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Další z pokračování série případů Josie a jejího týmu. Jak už to u této autorky bývá případ sahá daleko do minulosti. Josie a celý její tým je mi sympatický, líbí se mi způsoby vyšetřování. Příběh se zatím jako vždy dotýká jejího nejbližšího okolí. Co se mi na stylu autorky líbí je styl psaní, celé vyšetřování a závěr jsou logické. Nejsou tam žádné "ultraschopnosti či nepřirozené jevy".

20.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Za mě nejslabší kus autorky. Do 2/3 nuda, kdy jediné, co mi utkvělo v hlavě byli plzáci. Pak příběh nabral trochu rychlejší spád a vygradoval na závěr. Problém byl, že to byla jedna z mála knížek, kdy jsem nikomu nefandila. Naopak jsem si říkala, že je mi jedno, jak to vše skončí.

30.04.2023 3 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Tak neskutečně mi celá tahle parta chyběla. Byla to neuvěřitelná jízda. U tohoto autora pokaždé zažívám pocit, že je mi líto knížku odložit z tak banálních důvodů jako je jít do práce, spát,prostě dělat takové ty normální věci, když by šlo jen číst a číst. Hned v začátku Vás příběh vtáhne do děje takovým způsobem, že při otočení stránky se ve mě mísily dva pocity - strach, co tam zase bude a obrovská zvědavost, co tam zase bude :-) mrazivé šimrání, touha, jak to bude dál. A pak najednou konec a vy cítíte tak ohromné prázdno a říkáte si co teď, jakou knížku číst dál. Carter prostě svoje řemeslo umí a já mu za to neskutečně děkuji.

22.04.2023 5 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Kdyby se celý příběh zkrátil na polovinu, tak by to ničemu nevadilo. Příběh byl zajímavý, rozřešení překvapivé, ale bohužel až úplně na poslední stránce. Špatně se do knihy začítávalo, měla jsem několikrát tendenci jí odložit. Nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala :-)

18.04.2023 3 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Moje první knížka o této autorky. Podobné příběhy jsou známé a i přesto mě dokázala autorka upoutat skoro od první stránky. Knížka má spád, kapitoly se rychle střídají, styl je lehký, čtivý. A přesto, že vraha odhadnete docela brzy, knížka Vás nepustí až do konce. Nečekejte žádné krváky, spíš psychologický trihler s kapkou detektivky :-)

11.03.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Jsou knížky, u kterých nechci, aby skončily. Tahle je jedna z nich. Cítila jsem se součástí jejich rodiny, jejich historie. Je to knížka, která Vás vtáhne do děje, připadáte si jako přímý pozorovatel. Styl vyprávění je lehký, uvěřitelný. Moc děkuju autorce za přiblížení části historie, o které jsem neměla ani tušení.

28.02.2023 5 z 5