Kralicekusacek Kralicekusacek komentáře u knih

Harley Quinn: Utržená ze řetězů Harley Quinn: Utržená ze řetězů Mariko Tamaki

Četli jste komiks Harleen? Pak si pravděpodobně skvěle užijete i toto. Ba víc, pochopíte, proč může Harley Quinnová dosahovat takové trvalé popularity. Ona je originální, ne pouze sympatická a zábavná. Supermanův příběh začíná zničenou planetou a vrcholí velkým hrdinou, Batmanův bolestnou ztrátou, která posléze vytvoří temného bojovníka proti zločinu. Když chcete napsat nový příběh, musíte se tohoto držet. U Harley ne, a tato volnost je velkou výhodou. Stejné postavy (Joker, Poison Ivy, a další), přesto může být její příběh vždy jiný. Není určen počátek, není určen konec. Někdy je mladá Harleen sirotek, jindy má skvělou funkční rodinu. Stane se v budoucnosti padouchem? Nebo hrdinou? Nebo obojím? Její životní láskou bude Joker? Nebo Poison Ivy? Stále jsou zde nové a nové možnosti. Na základě tohoto Mariko Tamakiová začíná zábavnou hru o budoucnost mladé dívky, a když knihu dočtete, budete chtít její další pokračování. Samozřejmě je tento komiks skvělý i pro někoho, kdo Harley Quinnovou nezná, jedná se o ideální vstup do jejího světa.

20.08.2021 5 z 5

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Proč je kniha Harleen tak vyjímečná? Je přece o počátcích jedné hrdinky (nebo padoušky, vyberte si), a takovýchto příběhů je mnoho, až tak, že často nic nepřináší. Nicméně toto je jiné. Jedná se o autorské dílo Stjepana Šejiće, nezaměnitelného mistra slova i kresby. Leč nejdůležitější je hlavní představitelka, doktorka Harleen Quinzelová, nám známá jako Harley Quinnová. Žena tisíce možností. Rozpustilá studentka z filmů a komiksů DC SuperHrdinky a knižní série Super Hero High, ústřední psycho Sebevražedného oddílu, komická antihrdinka komiksové série Harley Quinn, drsná centrální postava stejnojmenného animovaného seriálu pro dospělé, a tak by šlo pokračovat ještě dlouho. Každá její verze přináší něco nového a skvělého, často protikladného, a velice zajímavého. Kdo ji dokáže využít, ten vytvoří mistrovské dílo. A Stjepanu Šejićovi se to povedlo dokonale.

21.06.2020 5 z 5

Batman: Smrt rodiny Batman: Smrt rodiny Scott Snyder

Se zpožděním konečně vyšla kniha https://www.databazeknih.cz/knihy/sebevrazedny-oddil-volume-4-smrt-je-jen-pro-pitomce-422255 , kde se nalézá zbytek části tohoto příbehu.

02.12.2019

Smrt je jen pro pitomce Smrt je jen pro pitomce Adam Glass

Naprosto úžasný komiks. Alespoň pro čtenáře, pro jeho "hrdiny" to už tak skvělé není, zvláště když zemřou. Zejména Harley Quinnová si prožije řadu trpkých chvilek. A my se například dozvíme kolik váží její bojová palice nebo jak v jejím podání vypadá holčičí "pokec". Dokonce potkáme Neznámého vojína. Kdo se chce dozvědět o čem že Harley Quinnová mluví na straně dvacet pět, dozví se to v https://www.databazeknih.cz/knihy/new-52-batman-batman-smrt-rodiny-208735 .

02.12.2019 5 z 5

Za Řekou ryb Za Řekou ryb Josef Berczuk

Tuto knihu jsem v mládí miloval. Stejně jako různé jiné podobné příběhy, ale toto bylo navíc hodně o přátelství a o tom, že bílý a rudý člověk mohou žít společně.

28.09.2019 5 z 5

Červená sestra Červená sestra Mark Lawrence

Podle mého názoru je toto doposud nejlepší autorova kniha a dá se čekat, že další díly budou stejně tak dobré a možná i o něco lepší.

28.09.2019 4 z 5

Překvápko Překvápko James Palmiotti

Opět skvělé pokračování, ve kterém je akce, Harley zabíjení vyloženě baví a tentokrát k němu má i řádný důvod, a spousta komiky i něco o rodině Harley Quinnové.

12.08.2019 5 z 5

Hity a mýty Hity a mýty Shea Fontana

Toto je pravděpodobně nejlepší a nejzábavnější komiksová série pro děti. Ale i dospělí se pobaví. Zvláště pak příznivci sérií Harley Quinn a Sebevražedný oddíl. Kupříkladu ředitelkou školy je Amanda Wallerová, jednou z vyučujících Enchantress, spolu s Harley studuje i Katana, ale nechci vše prozradit dopředu. V tomto konkrétním díle bude i Lobo a Birds of Prey, takže myslím, že si to skvěle užijí všichni, kdo znají budoucnost Harley Quinnové. Či spíše její verze z paralelního vesmíru, neboť DC SuperHrdinky nejsou přímo minulostí nám známých hrdinek.

11.08.2019 4 z 5

Catwoman: Zlodějka duší Catwoman: Zlodějka duší Sarah J. Maas

Tato kniha je nesporně velice zajímavá. Velkou slabinou je však samotná Catwoman. Zapomeňte na Mirka Dušína, Kapitána Ameriku, Napoleona či Alberta Einsteina, Catwoman z této knihy je ve všem převyšuje. Účelem podobných knih je vylíčit ústřední postavu v co nejlepším světle, a v komiksovém světě se tací hrdinové opravdu vyskytují, jenže Catwoman k nim nepatří, pročež to působí nepatřičně až nesmyslně. Zvláště při porovnání Seliny s ostatními členkami Gotham City Sirens (zde si tak ale neříkají), které v tomto románu dopadly celkem bídně, i když ve skutečnosti právě ony jsou ty geniální a vzdělané, Harley Quinnová je navíc lstivá, manipulativní a podobně, až se zdá, že autorka zaměnila jména postav, či spíše vzala jednu část osobnosti Harley Quinnové a vytvořila z ní Catwoman a z druhé její části šíleného vraha Harley. Nicméně doporučuji tuto knihu k přečtení, ať si každý udělá obrázek sám, když už nic jiného, tak se pobaví.

22.04.2019 3 z 5

Červené maso Červené maso Jimmy Palmiotti (p)

Podle mého názoru jde o nejvíce akční díl z dosud u nás vydaných Harley Quinn - Znovuzrození. Menší akčnost mi trochu vadila na tom předchozím. Toto však je už zase naše obvyklá Harley Quinnová.

12.11.2018 4 z 5

Zkouškové peklo Zkouškové peklo Shea Fontana

Ideální komiks pro začínající čtenáře. Lze ho však doporučit i dospělým, kterým se znelíbí současná depresivní literatura a chtějí se pro jednou bavit. A o to právě jde, o zábavu prvoplánově pro děti školního věku. Před čtením bych tedy doporučoval zakoupit si filmy Intergalaktické hry, Brain Drain a Střední škola pro padouchy, které mohou více osvětlit pozadí tohoto příběhu. Stejné téma, tedy DC Superhrdinky, jen pro něco pokročilejší čtenáře, zpracovává i románový cyklus DC SuperHero Girls, u nás byly vydány zatím čtyři díly.

18.10.2018 4 z 5

Wonder Woman na Super Hero High Wonder Woman na Super Hero High Lisa Yee

Velice příjemná zábava pro děti. Zvláště pak pro takové, které nemají ke knihám moc kladný vztah, ale dávají jednoznačně přednost televizi. Toto je určitě zaujme, jak námětem tak zpracováním.

05.09.2018 4 z 5

Parťácká romance Parťácká romance Joe Kelly

Deadpoola jsem si ani tak neoblíbil, mnohem raději mám obdobnou řadu s názvem Harley Quinn, ale řekněme si to upřímně, obojí je zábava. A to se v dnešní záplavě vážné a depresivní literatury cení.

28.08.2018 2 z 5

Joker miluje Harley Joker miluje Harley James Palmiotti

Opět úžasná zábava. A naprosto nečekané rozuzlení. Rozhodně mohu doporučit nejen fanouškům Harley Quinnové, ale i těm, co mají rádi ujeté Vánoční příběhy.

28.08.2018

K zbláznění příčetná K zbláznění příčetná Rob Williams

Zde se dalo udělat více. Pokud by se tvůrci soustředili opravdu na střetnutí Harley se Zodem, vznikl by úžasný příběh. Svět DC je plný příběhů soubojů superpadouchů se superhrdiny, i takových, kde padouši dočasně vyhrají, třeba tím že na Supermana použijí kryptonit (což kdysi udělal samotná Harley, aniž by přitom nějaký kryptonit vůbec měla, její největší síle je v úžasné vynalézavosti) nebo proti němu použijí jeho vlastní nadlidské vlastnosti, kupříkladu supersluch. Veteránka zločinu Harley se s různými superhrdiny střetla již mnohokrát, většinou zvítězila, a Zod byl dosti oslaben, sledovat souboj důvtipu proti síle by byl úžasný zážitek, to však z velké části vyšumělo do prázdna. Naštěstí v této sérii bude podobných momentů mnohem více, a lépe využitých, avšak nechci spoilerovat, snad již brzy budeme mít možnost všichni si tyto příběhy přečíst.

21.08.2018 3 z 5

Šílená odměna Šílená odměna Jimmy Palmiotti (p)

Zatím nejslabší kniha z této (u nás doposud třídílné) řady. Není určena pro neznalé. Bohužel, žádná ze sérií s onou hrdinkou nevyšla v České republice doposud kompletní, až se tak stane, doporučoval bych ty všechny knihy si přečíst znovu, popořadě, člověk najednou pochopí to, co předtím ne.

21.08.2018 3 z 5

Harley Quinn: Preludia a nokurňa Harley Quinn: Preludia a nokurňa Kelly Puckett

Problém této knihy je obsažen už v jejím názvu. Jedná se pouze o jakousi předehru k celému rozsáhlému příběhu, ve kterém postupně přestává být takovým druhem zločince, jako na začátku, ale spíše si bláznivě užívá života a potkává různé slavné postavy světa DC, přičemž se čtenář baví s ní. A to úžasně. Bohužel, řada DC komiksový komplet je pouze výběrová, zatím není velká naděje, že by vyšlo dalších třicet jedna sešitů. A je to škoda dvojnásob, neboť postava Harley vznikla před dvaceti šesti lety, ve světě měli možnost sledovat její vývoj, u nás však je čtenář o toto ochuzen, v důsledku čehož si nedokáže plně vychutnat ani následující série s touto potrhlinkou, vydávané nakladatelstvím BB art. I tak však se dají číst, jsou velice zábavné, mohu je rozhodně všem vřele doporučit, a to nejen ctitelům hrdinů druhu Deadpool, ale každému, kdo se chce skvěle pobavit.

21.08.2018 4 z 5

3x Dempsey a Makepeacová 3x Dempsey a Makepeacová John Raymond

Souborné vydání, přičemž byly vynechány fotografie ze seriálu, které obsahovaly předchozí knihy.

09.10.2016 5 z 5

Cena krve Cena krve Sue Tanya Huff

Knižní série ani vzdáleně nedosahuje kvalit televizního seriálu, který téma přepracoval a vylepšil, ovšem bráno jako doplněk k onomu seriálu to není až tak špatné.

24.05.2016 2 z 5

Terminátor 2: T2: Den zúčtování Terminátor 2: T2: Den zúčtování Randall Frakes

Skvělá kniha, ani film není špatný, ale knize se nevyrovná.

23.05.2016 4 z 5