kraah kraah komentáře u knih

U kávy o kávě a kávovinách U kávy o kávě a kávovinách Jozef Augustín

Kniha je určena začátečníkům, kteří chtějí získat ucelený přehled a dozvědět se i něco o historii. Autor se snaží o odborný popis, nicméně mu to občas trochu "ustřelí" a použije přirovnání, která jsou ke zvolené formě nepatřičná.

Texty jsou docela čtivé, a doplněny fotografiemi. Osobně bych dal přednost méně uměleckému zpracování fotografií výměnou za vyšší vypovídající hodnotu.

Popis historie konzumace kávy a o začátcích kaváren se mi líbil, naopak mě zklamala pasáž věnující se přípravě kávy.

Pokud jste kávový začátečník, knihu si klidně přečtěte, pokročilí kávomilci se ale musí poohlednénout jinde.

04.06.2018 3 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Narozdíl od prvního dílu mě začátek tolik nechytl, ale s postupem času bylo těžší a těžší se od knihy odtrhnout. Osvěžující čtení.

14.03.2018 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Kniha je poněkud "hutná". Je členěná na spoustu krátkých tematických kapitol, celkový dojem trochu kazí styl psaní / překlad. Svému čtenáři však nabízí odlišný pohled na náš svět a na jeho fungování, stejně jako mu nabízí mnoho prostoru na zamyšlení.

Toto by měla být povinná četba namísto třeba Babičky ;)

09.02.2018 5 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

Ještě lepší pokračování velice dobrého prvního dílu.

02.02.2018 4 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Ocenil bych více akce, magie a méně politiky, ale i přes to si myslím, že to je skvělá kniha.

01.02.2018 4 z 5

Daemon Daemon Daniel Suarez

Knihu bych rozdělil na čtvrtiny. První byla na můj vkus příliš "detektivní", ve druhé čtvrtině se příběh začal rozjíždět a pak už to bylo jenom lepší a lepší.

30.01.2018 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Nejlepší díl série. Místy naivní, místy hodně zjednodušený, místy pubertální, ale s fantastickým popisem psychického stavu hlavní hrdinky.

18.01.2018 3 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Knihu jsem se rozhodl přečíst po shlédnutí filmu.

Nebylo to špatné čtení, katždá povídka měla jiný, velice osobitý styl, ale výsledný pocit byl "nuda". Nutno dodat, že má očekávání byla velká a možná i proto jsem zklamaný.

01.01.2018 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečteno za jeden večer. Dojmy? Každá druhá erotická povídka je napsaná lépe a to včetně příběhu a vývoje postav ;)

Jedna hvězdička za téma, druhá za odvahu to vydat.

07.05.2017 2 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

K této knize mám namísto komentáře otázku... Jen jednu jedinnou - proč pan Kulhánek tak rád a často zabíjí mé oblíbené postavy? ;)

26.04.2017 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Kniha má tři části. První se mi až na pár pasáží líbila, druhá byla průměr a z třetí mám rozpačité pocity. Líbil se mi vnitřní boj hrdiny, ale přišlo mi, že se chová poněkud zvláštně s ohledem na svůj výcvik, zkušenosti a morálku.

Aktualizace po dočtení druhého dílu:
Po dočtení druhého dílu jsem byl nucen své hodnocení prvního dílu změnit. Výhrady ohledně chování hrdiny zůstaly, ale svět a příběh jako celek, dává najednou smysl :)

12.04.2017 4 z 5

Vyznavači Kaala Vyznavači Kaala Jean-Pierre Garen (p)

Standardní Mark Stone

29.01.2017 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jedna z mála knih, kterou hodnotím hůře než filmové zpracování. Hodnocení je ovlivněno i tím, že jsem četl knihu vydanou ve 40. letech.

27.01.2017 3 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Asi nejhorší kniha ze série o Zaklínači. Začátek nuda, teprve od poloviny jsem knihu četl s nadšením.

27.01.2017 2 z 5