kotasbk kotasbk komentáře u knih

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Epický konec, jiný než v seriálu!! A to já miluji. Už to nejsou zvraty, které jsem očekával a věděl jsem jak dopadnou. Teď je vše jiné, nové a neočekávané. Aegon a Jon ti můžou způsobit pěknou neplechu v Západozemí, tak jako Varys, který se dostane kamkoliv. Už ke konci knihy jsem si říkal, kde asi ten Varys je? A on odjel z Pentosu do Králova přístaviště, cestou nabral dračí vejce z Valyrie a teďka očekávám, že ho přinese Aegonovi.

19.09.2017 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Hodně dobrá kniha, řekl bych, že i jedna z nejlepších z celé řady, i když to říkám o každé.

04.07.2017 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Konečně je to za mnou! Paráda, pecka, fantazie!

26.09.2016 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Rychlým tempem se blížím ke konci a už se sakra těším na další díl! Zatím nejlepší díl z celé ságy, co kapitola to nějaký zvrat.

09.09.2016 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Jedině co mohu napsat je: "Zhebni, Ramsay!"

25.05.2016 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Myslím si, že nemá cenu cokoliv psát. Jedinečné a velkolepé dílo fantasy literatury.

11.04.2016 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Zatím mi nepřipadá právo hodnotit knihu, když jsem přečetl prvních 50 stránek, ale musím vyjádřit svůj názor. Jde o knihu, která dle mého názoru nic nepřinese. Nereálný příběh a dialogy - to je základ a k tomu se namíchají fakta. Všechno se to zamíchá a vznikne bestseller. Průměrná kniha pro podprůměrného čtenáře.

23.03.2016

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Albusi Severusi, prosím tě, neudělej ostudu svým jménům. Snad nebudeš arogantní jako tvůj děda, ošuntělý jako rodina tvé matky a neschopný v nitrobraně a kouzlech jako tvůj otec, ale za to bys mohl být inteligentní jako Brumbál, výborný vařič lektvarů jako Snape a přeborník na černou na magii a obecně kouzla jako tvůj vzdálený příbuzný Tom Raddle. Snad si vybereš správnou kolej a to Zmijozel.

27.02.2016 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Nemám slov.

31.12.2015 5 z 5

Opět jsme byli svědky velkolepého vítěství Nebelvíru a porážky a pošpinění Zmijozelu. Bradavický a ministerský mazánek Harry Potter znovu ukázal, že jablko nepadlo daleko od stromu, nicméně mám stále pochyby ohledně jeho kouzelnických schopnostech.

25.12.2015 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Zcela jistě se můj komentář nedostane k tolika lidem, jako komentáře s nejvíce "lajkama", ale jen chci říci, že knihu jsem přečetl skoro jedním dechem a stoprocentně mohu říci, že mě vtáhla do světa čar a kouzel. Přestože mi je dvacet let, tak stále tenhle kouzelný svět zbožňuji. Smekám před autorkou, nicméně jí musím vytknout její až přílišnou zálibu v Nebelvíru a nenávist vůči Zmijozelu. Každý dobrý kouzelník (dobrý či špatný) ví, že nejmocnějším kouzelníkem všech dob byl Zmijozelův dědic.

20.12.2015 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četl. Od začátku jsem fandil Mackovi, ale bohužel kombajn byl proti.

03.10.2015 5 z 5

Toulky s Charleym Toulky s Charleym John Steinbeck

"Jednou tulák, navždy tulák"....Jednou okusíte Steinbecka a nemůžete hold přestat.

11.07.2015 5 z 5

Kalifornské povídky a legendy Kalifornské povídky a legendy Francis Bret Harte

Bret Harte patří mezi americké klasiky, součastníky Marka Twaina, který píše o zlaté horečce v Kalifornii. Jedno místo se zde opakuje vícekrát a to je město San Francisco, ještě bez červeného mostu, ale přesto působí zajímavě.

Hrdinové jeho povídek často žijí v bídě v době zlaté horečky, někteří věří, že nakopnou zlatou žílu a ze dne na den se stanou milionáři. Někteří jsou profesionální hráči v kartách, novináři nebo zkrátka stateční muži. Ale jedno je pro jeho hrdiny typické - většinou skončí špatně.

3 hvězdičky kvůli tomu, že to prostě nebylo ono. Abych se přiznal nečekal jsem nic, možná něco průměrnýho, ale nakonec jsem průměrný povídky přece jenom dostal.

29.06.2015 3 z 5

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

V tomhle díle, dle mého názoru, William kritizuje křesťanství a evropskou společnost, která nesnáší jiné rasy či náboženství. Například když se Marocký princ uchází o ruku bohaté evropské šlechtičny, hned je viděn ve špatném světle, i přesto, že mladá dívka ho ještě neviděla a jen zaslechla, že pochází z Maroka - jiná kultura, jiné náboženství, "jiná" rasa. Jak řekl samotný Marocký princ, vezmeme-li Seveřana a Araba (každý má pochopitelně jinou barvu kůže) a oba dva se říznou do ruky, tak jejich krev bude vždy stejná - vždy červená.

22.04.2015 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Musím se s vámi podělit o tuhle zajímavost. Při čtení Lakomce jsem objevil poněkud zvláštní pasáž. Posuďte sami. Ještě dodám, že moje příjmení je Kotas

HARPAGON: Thomas jako Kotas, co je mi po tom.

překlad Vladimír Mikeš

21.04.2015 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Je zbytečné něco psát. Jedná se o veledílo světové literatury.

14.04.2015 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Nesnesitelná nuda. Už nikdy víc!

Představuje pro mě jakýsi vrchol maturitní četby - nuda, zastaralý jazyk a kde nic, tu nic. Jsem velice rád, že jsem to dočetl a musel jsem se přemlouvat, abych pokračoval. Jediné, co mi drželo při čtení byla vidina, že to brzo skončí a všichni pochcípají.

Hlubší význam to asi má, ale já jsem ho nenašel. A mým cílem ani přáním není ho nalézt, ale vys***t se na hledání.

08.04.2015 1 z 5

Hráči Hráči Nikolaj Vasiljevič Gogol

UTĚŠITEL: A poslechni, je tvá sestra hezká?
GLOV MLADŠÍ: Jako obrázek...Kdyby to nebyla sestra ...no, už by panna nebyla.

06.04.2015 5 z 5

Krátký příběh s velkým nápadem.

06.04.2015 5 z 5