kosmi kosmi komentáře u knih

Nic je vše Nic je vše Maruti Shivrampant Kambli

absolutní absolutno. nemá smysl jeho knihy hodnotit. přemýšlím co o tom napsat. nic smysluplného nevymyslim. myšlení se přeceňuje. .... po par minutach zirani na klavesnici ... vím ... ale neumím se vyjádřit.... cítím jen klid a pohodu. ... vím, chápu ... ale co vlastně. logika se taky přeceňuje. ... neco sem napsat , jaky k tomu je duvod. citil jem nejakou potrebu sem napsat ale vlastně je mi to fuk. ta potreba nejak vznikla a uvedomil jsem si ji. ... ale je to potreba ega .. ego se sem bude chtít vracet a kontrolovat jestli tyhle nesmysly nekdo olajkoval . .. mam to ego potlacit a uz sem nezavitat nebo mam egu dovolit nechat mě sem zase prijit?? asi to vyjde na stejno.

22.05.2021 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

zábavné čtení. a úsměvné :-) děj odsýpá, rozvine se vždy na základě narážek v minulých kapitolách, je to předvídatelné. Ženy jsou tam buď příliš staré nebo příliš nymfomanky :-) :-). Trochu mi to připomíná tvorbu Vondrušky :-) Zápletky jsou trochu (dost) naivní ale zábavné. Logiku postapo ekosystému pominu. Za mě dobrý :-)

04.01.2021 3 z 5

Nová země – Objevte v sobě smysl života Nová země – Objevte v sobě smysl života Eckhart Tolle

Tato kniha je pro mě naprosté dejavu. Jsem teprve v půlce ale to co autor popisuje se mi stalo a vlastně stále děje. Dokonce i jednotlivé situace, například pán na kolečkovém křesle v restauraci se mi stalo 100% tak jak je popisováno. Ne ve stejné situaci ale ve stejném smyslu. A ta paní s výhrůžkami od právníků, také se mi stalo to samé, a dokonce došlo i na soud, a mé pocity a uvědomnění naprosto stejné. Knihu nechci hodnotit. Někdo se v tom najde někdo možná ne. Stejné je to i s pochopením. Četl jsem i nějaké negativní komentáře. Chápu že to někomu může přijít jako vykrádačka jiných mistrů a lze si to tak vyložit. Já si to vykládám tak že o originalitu nejde, prostě na ní nezáleží. Jak píše autor a stejně tak mistři védanty, pravda je jen jedna. Z ní tato učení vychází. Proto jsou sdělení všech těch mistrů stejná od starověku až po dnešek. Rozdíl je jen v podání a terminologii, sdělení je stejné protože pravda je jen jedna. Pro současného člověka jako jsem já je sdělení současného mistra stravitelnější než starověké texty psané pro lidi té doby, jazyken dané doby. Proto je pro mě třeba těžké přaloustak bibli.

28.12.2018 5 z 5

Vnitřní inženýrství - Jogínův průvodce ke štěstí Vnitřní inženýrství - Jogínův průvodce ke štěstí Sadhguru (p)

vím že nic nevím :-) smysl života postrádá logiku a to je na tom to nejkrásnější

26.12.2018 5 z 5

Zkušenost hlupáka aneb klíč k prozření, jak se zbavit brýlí Zkušenost hlupáka aneb klíč k prozření, jak se zbavit brýlí Mirzakarim Norbekov

Svěží upřímné rovnou k věci. Žádné utápění se v religiózních sra*kách, žádné slogany typu jestli nemilujete boha tak jste v pytli, nic takového. Prostě jednoduše a bez obalu. Už teď se víc usmívám. Přečtěte a usmívejte se také. Tedy pokud chcete :-)

02.01.2018

Čtyřhodinové tělo Čtyřhodinové tělo Timothy Ferriss

Kniha podle mého gusta. Experimenty, návody, zkušenosti. Ne vše z toho bude fungovat, nebo jinak co jednomu funguje jinému nemusí a naopak. Je to knížka pro zvídavé osůbky s otevřenou myslí a chutí do života.

02.01.2018 5 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Kdo radši čte sáhne po knize, kdo knihy nečte shlédne film. Kniha i film, není až tak velký rozdíl. Oboje perfektní. Dodnes si opakuji "Věci které vlastníte nakonec vlastní Vás" to prostě nemá chybu. Na čem v životě záleží??? Pro mě osobně je jasno, vlastnit majetek ok, když není co do úst je to špatný, ale kdo je až tak na dně aby bylo hromadění bezvýznamných krámů to hlavní na čem záleží. To hlavní v životě je život. Né velikost konta. konzumu. přepočítávání všeho na peníze a prospěch. Život jsou lidi a jejich vztahy, rodina, přátelé, společné zážitky...

21.09.2017 5 z 5

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Kulervoucí :-) Naprosto luxusní :-) Sekty, sluníčkáři. Všechno je relativní ... Must read !!! :-)

21.09.2017 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Zase tak moc originální to není :-) viz Battle Royale o X let dřív. Podobný koncept arény měl už Running man s Arnoldem, nebo lesní honička Hra o přežití s Ice T. Takže to originální vlastně vůbec není a nejspíš je to čistá kopírka a slepenec ze spousty jiných žánrů i když to autorka asi nepřizná :-) Ale to nevadí, na zábavnosti to neubírá.

17.09.2017

Podobné jako u prvního dílu. Pro mě opět zmatky ve jménech ale co se dá dělat. Chvílemi mám pocit že se tu popisuje současnost a paralela tehdejší nevzdělané chudiny s dnešní migrací uprchlíků. Netuším jestli je to dobře nebo špatně, uvítal bych víc zaměření na středověký život. Bitva u Sudoměře je jako vystřižená z Vávrovy trilogie. Popis bitev takový nemastný neslaný. Ta absence dobře vykresleného vojenství mě u pan Vondrušky mrzí protože jeho knihy mám rád. Ale zase abych jen nehaněl, čte se to dobře ale co fungovalo na nejvyšší úrovni v přemyslovské epopeji , to zdá se na úrovni nižší šlechty a sedláků moc nefunguje.

10.01.2016 3 z 5

dobré to bylo ale ne zase až tak moc. postavy hodně nevykreslené a jak přes kopírák, ženy vesměs všechny potvory a smilnice :-) , dost jsem se taky ve jménech ztrácel (ale tím jsem trpěl i u přemyslovské epopeje). téma je výborné a pro našince srdeční záležitost a i paralela s dnešními poměry je fajn. ale např. popis bitvy u grunwaldu je chabý a celkem mi přijde že bitvy a celkově vojenství pan Vondruška asi moc nemusí ale uvidíme v dalších dílech. ale což dobré je to

01.01.2016 3 z 5

Čtyřhodinový šéfkuchař Čtyřhodinový šéfkuchař Timothy Ferriss

Svěží nejen kuchařka. Nemá cenu popisovat, sežeňte si to v papírové podobě a listujte bavte se, a dobře si žijte. Cena knihy v tomto případě nehraje roli :-)

20.11.2015

Ubik Ubik Philip K. Dick

to bylo hustý :-) ! těm co napsali do komentáře obsah knihy, zvažte jestli je to vhodné, potenciálnímu čitateli tak můžete pokazit zážitek.

29.06.2015 5 z 5

Pohanský pán Pohanský pán Bernard Cornwell

dobrá jednohubka. ani by mě nepřekvapilo kdyby příběh pokračoval v osobě syna

07.12.2014 4 z 5

Bezpečná zóna Goražde Bezpečná zóna Goražde Joe Sacco

to se mi nechce ani komentovat, to je třeba přečíst

10.6.2014 - potom co jsem promluvil s pár lidmi kteří tam (v bývalé Jugoslávii) byli během války sloužit bych doporučil všem aby udělali totéž než si začnou utvářet názor na základě tohoto komixu

těch 5 hvězd dávám za výborné provedení komixu, obsahově si ale musí každý zapátrat sám

07.06.2014 5 z 5

Obydlený ostrov Obydlený ostrov Arkadij Strugackij

těch 5 hvězd si to zaslouží tak jak to je a nesrovnával bych to s jinými knihami. ze začátku takový pomalý rozjezd a informací poskrovnu ale postupně to nabírá obrátky. přijde mi to spíš jako taková delší povídka. je to mnohovrstevné, dobře napsané, velice rozmanité a k zamyšlení. byl by z toho i dobrý film nebo počítačová hra.

07.06.2014 5 z 5

Pacifik v plamenech Pacifik v plamenech Miloš Hubáček

nedostává se mi slov. ryzí kvalita. tomu se opravdu nedá nic vytknout, spousta srozumitelne podaných informací, perfektně napsané 100%

10.05.2014 5 z 5

Zkáza černé eskadry Zkáza černé eskadry Stanislav Bártl

a tak jsme tých bolševikov hnali ... přečteno asi 5x, nevím proč je to prostě zábavné, alespoň pro mě. trochu té komunistické propagandy "ála seskok bez padáku, russkijj čelověk" ale to neva. velice dobře se to čte. nejvíc mě na téhle knize štve, že jsem ji kdysi někomu půjčil a už nevím komu ... a samozřejmě dotyčný se nehlásí :-(

16.04.2014 5 z 5

Křižník Artemis Křižník Artemis C.S. Forester (p)

člověk se toho dost dozví jak to na lodi fungovalo, o výcviku posádek, schopnostech velitelů, námořní taktice atak. místy je to nastavované zbytečnostmi kolem soukromí členů posádky ale to se dá přeskočit. rozhodně doporučuji.
teď mě to navnadilo, tak se vrhnu na Hubáčka :-)

16.04.2014 4 z 5

Výstřel Výstřel Lee Child

Vsude se resi Tom Cruise. Vzdyt neni zas tak malej, bez 40cm ty 2 metry v pohode da. A kdyby ho lip nasvitili tak je i blondak. Njn tak asi by na to lip sedel Dolph Lundgren, ale budte radi ze to nevzal Danny DeVito ;-) A vubec, me se ten film libil.

12.04.2014 5 z 5