Košišta Košišta komentáře u knih

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Skvělá kniha, zhltla jsem ji za dva dny, ale připojím se k ostatním komenátřům, závěrem jsem byla lehce zklamaná, rozplynul se v rozmýšlení, ačkoli si myslím, že si téma zasloužilo údernou tečku na konci.

24.08.2019 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Tak dlouho jsem odolávala a nevydržela. Bože, že jsem se nezačala číst dřív!!! První kniha mě pohltila, svělé, skvělé, skvělé! ♥

11.06.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Asi jsem měla číst před Hanou, protože ta mě drapla za srdce. Slepá mapa ve mě v tomto ohledu nevyvolávala salvu pocitů, ba naopak, hůř se mi hledala cesta k postavám, tři ženy, tři generace, každá úplně jiná, na můj vkus bohužel až moc, životní zvraty překotné, konec patatický ( ale ovlivněný faktem, že Anežka mi byla krajně nesympatická ) tři hvězdy a půl za úctu k autorce

11.06.2018 3 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Rozjezd skvělý, ale k čertu s tím koncem! To přece nemohlo G.R.R. Martina uspokojit?

01.12.2017 3 z 5

Ladič Ladič Anna Vovsová

Knížku jsem několikrát odložila, možná nebyla vhodná chvíle, možná jsem nebyla naladěná, možná jsem jen četla silnější knihy, které se mi vryly někde hluboko. Námět sliboval velký příběh, ale po dočtení mám pocit, že by si zasloužil víc roztáhnout. Postavy měly dostat více prostoru, zápletka s dluhem vynucená ( nemluvě o jejím "rozuzlení"), nějak mi chyběl někdo s kým bych sympatizovala a samotný závěr, jako ustřižený, nejspíš záměr, pro mě zklamamání.

26.11.2017 3 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Neskutečně silný příběh, ketrý se opravdu stal, ačkoli je prostě k neuvěření kolik zvěrstva se dělo... Pro mě další kniha s touhle těžkou tématikou druhé světové války a koncentračních táborů, další, která stojí za přečtení a uvědomění si, že se nesmí zapomínat... *****

11.11.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Občas si říkám, že téma druhé světové války a holokaustu je snad už skoro vyčerpané- netušila jsem, že mě tahle knížka tako moc dostane. Hana mezi zasvítila žlutou hvězdou a zhasla... Zůstaly smíšené pocity, zmaru a naděje. Knížka, která vám dokáže, jak strašná doba to byla.. U mě má hrdé místo v knihovně. *****

02.10.2017 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Krásný a drsný příběh založený na skutečné události, mě nabral jako ten krutý islandský vítr a nesl mě až k nevyhnutelneámu konci... *****

24.07.2017 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Příjemný odskok od severské krimi. Podle toho, co se píše na konci knihy, jde o příběh se skutečným podkladem a o to hůř se chvílemi četl. Při představě, co všechno Anna zažila, co zažily její děti mi bylo úzko, především v době komunismu. Ale podtext zůstavá plný naděje a statečnosti i za cenu ztrát.

02.06.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nesbo nezklamal, on mě ani zklamat nemůže. Opět vyhodil laťku výš a já jen žasla. To čekání stálo za to! A než se dočkám dalšího pokračování, jdu si začít pěkně od začátku, celou sérii. ;)

02.06.2017 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Krásná a silná knížka, která předčila mé očekávání, stejně jako Conor jsem se po celou dobu bála pravdy...

14.04.2017 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Pro mě bible, která mě přivedla k tomuto žánru, ale Stieg a Milénium je jen jedno. ♥ Geniální.

28.03.2017 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Knížka pravdivá a čtivá. Pohybuji se v oboru, kde na alkoholiky narážím velmi často a sama občas vedu vnitřní boje, jak se vůbec na alkoholika dívat... knížka mi nabídla opět jiný pohled.

09.03.2017 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Připojím se k ostatním komentářům, i pro mě byla potrhaná křídla nejslabší, ale to vůbec neznamená, že nestojí za přečetení. Asi jsem čekala velké finále, ale závěr mě spíše zklamal. Dám čtyři hvězdičky, ačkoli Sůl moře a V šedých tónech je jiná liga, ale to je dáno taky tématem.

14.02.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Začínala jsem číst Jáchyma a jsem za to ráda, Veronika už jen příjemně doplnila. Ocenila jsem, že se příběhy neopakovaly, naopak odkrývaly situace, příběhy, myšlenky z té druhé strany. Má největší chyba byla, že jsem očekávala ( a ano chtěla ) Erotikon, což byl nesmysl, Občas situace překombinované na můj vkus až moc ( nebudu spoilerovat ), styl vyprávění se mi ale líbil, za dva dny jsem slupla tuhle "oddechovku" i když oddechovka to zase až tak není. Přečtu znovu předchozí dvě knížky, ty mě bavily.

30.12.2016 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Po knížce v Šedých tónech, druhá kniha od autorky a už si dělám zálusk na třetí. Skvělý silný příběh, o málo známé námořní tragédii. Dělala jsem si starosti, ohledně linky příběhu, když jsem věděla, že se monstrózní loď potopila za velice krátkou dobu, ale Ruta mě nenechala na pochybách, že je mistryní ve vypravování. Nebudu spoilerovat, ale ty scény se vám vryjí hlubko pod kůži, budete cítit ten mráz, prožívat tu hrůzu s hlavními hrdiny... Plný počet hvězdiček a jednu navíc.

12.11.2016 5 z 5

Přidávám se k těm nadšencům a jsem moc ráda, že mě neodradily negativní ohlasy a recenze. Počítala jsem s variantou, že se mi nebude líbit forma divadelního scénáře, ale po přečtení prvních pár stránek jsem byla nečekaně vtažena do děje, jako bych seděla ve vlaku do Bradavic, proháněla se po hradu nebo seděla u Potterových doma. Jsem nekritický milovník HP, takže za mě plný počet hvězdiček, abych si to obhájila nechci spoilerovat, ale ten příběh je skvělý, četla jsem s nostalgií, dojetím i napětím a přála bych si ho někdy spatřit na prknech, která znamenají svět...

27.09.2016 5 z 5

Zuzanka a její další příhody Zuzanka a její další příhody Catherine Metzmeyer

Opět čtená mým dětem, krásné ilustrace, příběhy čtivé.

04.06.2016 4 z 5

Neviditelná Zuzanka Neviditelná Zuzanka Eduard Petiška

Další z knížek přečtená mým dcerkám. Do budoucna jistě oceněníme velké písmo ideáln í pro prvňáčky. Příběh se dětem líbil a to je důležité :)

04.06.2016 4 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Krásně napsaný silný román, inspirovaný rodinou autorky. Styl psaní je stejně bohatý jako u předchozí knihy Člověk Gabriel, osudy žen i mužů jsou navzájem propojené vláknem, které se občas napíná, občas i trhá.. Zajímavá sonda do vztahů, jak se snadno lze provinit na dětech, které dál přenášejí své břímě na další generace a čtenář vyloženě čeká, kdy se to všechno zlomí, kdy se objeví někdo, kdo to zastaví. Je pravdou, že v postavách se občas ztrácí, chce se to znovu vrátit, absolutní klid na čtení, což jsem bohužel moc neměla, proto se vracím na začátek a vím, že si knížku vychutnám a neubráním se srovnání s vlastními rodinnými příběhy, protože pohnuté osudy se najdou v každé rodině... Plný počet, ikdyž čtení bylo náročnější, jak řekla jedna postava, je to jako rýpnout do hnoje a z něj se vyvalí všechno to zkažené, prolezlé červy a brouky.. Taková knížka ve Vás zanechá silnou stopu.

04.06.2016 5 z 5