Kory98 Kory98 komentáře u knih

Ve stínu Ve stínu Dominik Dán

Opět krásná detektivka. Říkala jsem si, že o ponožkovém vrahovi jsem příběh už četla, tak se to nějak divně zašmodrchává. A ono to bylo, nakonec jako vždy, úplně jinak. Tentokrát po zádech mrazilo i samotné detektivy, ale nebylo to lednovým počasím, kdy museli vyšetřovat venku, ale brutalitou pachatele, kterého všichni dlouho znali.

13.05.2023 5 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

V první polovině knihy jsem myslela, že přestanu číst, což jsem ještě nikdy neudělala. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy a těch náhod mi tam připadalo tolik, že to snad na jednu knihu ani není možné. Ale prokousala jsem se dál a tam si u mě kniha pošramocené hodnocení trochu opravila. Jinak téma příběhu velice pěkné, které zaujme. Nerada srovnávám, ale tady si nemůžu pomoct, více se mi líbilo S láskou Tě nenávidím. Ale určitě autorku nezavrhuji a časem se pustím i do dalších knížek.

11.05.2023 4 z 5

Soukromé očko Soukromé očko * antologie

Moc hezké povídky, kterými je kniha doslova nacpaná. Nejvíce se mi líbily Moment prozření, Let smrti, Trable v ráji, Oběti osudu a řecká čtvrť. Většina autorů narozena začátkem dvacátého století, takže tvořit začali mezi vlákami, po druhé světové válce, kdy byla doba úplně jiná. Oceňuji vysokou kvalitu jejich spisovatelského řemesla, ze které na člověka dýchne trocha nostalgie, kdy vyšetřovatelé neměli nic než telefon v kanceláři či telefonní budce a někdy zbraň. Přiznám se, že ve většině případů jsem neuhodla správně, kdo je pachatelem nebo proč se případ zamotal tím, či oním směrem a o to víc jsem obdivovala dedukci detektivů, jak ke správnému závěru dojít. Super knížka, když nemáte tolik času přečíst celý román, ale uspokojit Vás může třeba jen jedna povídka.

11.05.2023 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Knížka se mi líbila i když příběh nebyl úplně procházkou růžovým sadem. V první polovině jsem se i dost nasmála, ve druhé už to bylo vážnější. Sera mi byla sympatická. I když to neměla v životě lehké snažila se postavit a vlastní nohy a byla hrdá. Navíc pomáhala ostatním a štěstí si zasloužila. Ben jako hlavní hrdina mě tentokrát tolik neoslovil, ale každý to prostě vidíme jinak.

01.05.2023 4 z 5

Devět tváří tebe Devět tváří tebe Janice Pariat

Na mě tato kniha bohužel nezapůsobila. Jediné, co mě oslovilo a trochu i příjemně překvapilo, je forma jakou je napsaná. Vztah k jedné ženě a té samé ženě popisuje několik osob, které s ní během života přišly do styku. A popis vztahu, vyprávěný z jejich pohledu, tvoří celou knihu. Ale hlavní hrdinku bych občas v knize škrtla. I když sama se moc neprojevovala slovy, tak její chování mi stačilo. Přišla mi egocentrická, chvílemi sobecká a rozmazlená a nevěděla, co vlastně od života chce. I když i takové příběhy se dají vyprávět. Chápu, že neměla lehké dětství, ale prostě jsem spíš stranila skoro všem ostatním, kteří ji popisovali.

28.04.2023 2 z 5

Střemhlavý pád Střemhlavý pád Sandra Brown

Já mám příběhy Sandry Brown ráda a ještě raději ty s detektivní zápletkou. Líbí se mi, jak se to v závěru vlastně všechno rozuzlí trochu jinak i když happy end na sebe nenechá čekat. Sice tohle asi není jedna z jejích nejlepších knih, ale i tak jsem byla spokojená a četlo se mi velice dobře.

23.04.2023 4 z 5

Past na knihomolku Past na knihomolku Emma Hart

Tento díl se mi líbil o krapet více než první. Holly sice také hází knihami, ale ze tří kamarádek je nejrozumnější. Je taková nejbližší mému srdci. Sebastianovi opět nemám co vytknout. Myslím si, že mužské protějšky se spisovatelce daří, možná by mohli mít i sem tam nějakou negativní vlastnost. Vtipné dialogy dobré, jen oproti prvnímu dílu to trochu méně jiskří, ale vzhledem k dějové linii to nepovažuji za špatné. Jsem zvědavá na Seylor, to bude asi mazec :-)

23.04.2023 4 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Z této knížky mám za sebe trochu rozporuplné pocity. Jednu hvězdičku dávám za hezkou obálku, další za ten nápad. Já totiž miluju knihy o knihách, knihovnách knihovnicích, knihkupectví - proto jsem si i tuto pořídila. Nápad na zápletku hezký, celá série je vlastně o třech kamarádkách, které mají rády knihy. Poslední hvězdičku udělím za formu knihy - psanou formou kapitol, psaných oběma hlavními hrdiny - to se mi také líbí. Jinak jsem si oblíbila Josche, tomu bych snad vůbec neměla co vytknout. Ale mě trochu vadil slovník spisovatelky, jakkoli ona sama si na něm zakládá a možná ji to odlišuje od ostatních, kteří píšou podobné romance. Asi v tomto případě nejsem správná věková kategorie. Naopak slovní popichování sexuální scény a dobré dialogy byly příjemné. Sem tam mi ale přišlo, že se postavy nechovají úměrně svému věku, ale spíš jako puberťáci i když jim táhne na třicítku. Jedině snad těm seniorům v domově důchodců bych to odpustila, ti už na to mají právo :-) A poslední, co u mě ubralo jednu hvězdu je to, že majitelky knihkupectví a milovnice knih jsou schopné hodit knihou, pokud se jim zápletka nelíbí a očekávaly něco jiného. V tomto já jsem zásadový člověk. Knihy jsou u mě na piedestalu (možná až přehnaně, vzhledem k tomu, že jsou to jen věci), ale prostě si jich vážím. Neříkám, že mi nikdy kniha třeba neupadla, ale pak ji opečovávám jako zraněného člověka. Lepím a zušlechťuji i knihy z knihobudek a všechny, které se mi dostanou do ruky a mají už něco za sebou. Neříkám, že kniha musí pořád vypadat jako nová, naopak čím víc se čte, tím víc jí to tak nějak sluší, ale prostě já k ní mám určitou úctu, kterou mi spisovatelka trochu otřásla a to neměla dělat. Takže hodnotím, jak hodnotím a jdu do dalšího dílu.

21.04.2023 3 z 5

Léto divokých květin Léto divokých květin Kathryn Taylor

Moc hezký příběh, který mě oslovil. Byl i docela uvěřitelný. Někdy si člověk nese s sebou některá břemena dlouhá léta a pak nastane chvíle, kdy je připraven se jich zbavit. Jsem ráda, že Zoe se to povedlo.

16.04.2023 4 z 5

Láska a kozy na venkově Láska a kozy na venkově Victoria Brownlee

Oddechový příběh, který lze číst bez návaznosti na prvním dílu. Ten se mi zatím nepodařilo sehnat. Příběh mě bohužel úplně neoslovil.

14.04.2023 3 z 5

Pak ses objevila ty Pak ses objevila ty Helen Paris

Mě se trochu víc líbil první díl. Will a Annabella mi přišli až tak extrémně hodní, že to bylo možná na škodu. Ale jinak je do pěkně rozehraná série, kde je prostor pro další díly.

14.04.2023 4 z 5

Anna Kareninová II Anna Kareninová II Lev Nikolajevič Tolstoj

Druhý díl je jiný, než ten první, připadá mi ještě víc filosofičtější. A můj největší oblíbenec Levin stále hledá sám sebe a odpovědi na mnoho otázek. Celé dílo je monumentální, pojednává vlastně o úplně obyčejných věcech - lásce a zradě, odpuštění a nenávisti, smrti a zrození, chudobě i bohatství. Hlavní hrdinka Anna se v tomto dílu jaksi ztrácí do pozadí, i když pořád zažívá následky svého rozhodnutí a to vše ji přivede až k jejímu konci. Závěr jejího příběhu aby asi měl vyvolat v člověku smutek a mě jí samozřejmě bylo také líto. Ale přesto ve mě převládla radost, že život v mnoha podobách pokračuje dále a pořád se vyplatí hledat odpovědi, tak jako tomu dělal Levin.

13.04.2023 5 z 5

Anna Kareninová I Anna Kareninová I Lev Nikolajevič Tolstoj

V izolaci s covidem jsem se pustila do Anny Kareniny, do které se mi nějak pořád nechtělo, ani vlastně nevím proč. Teď už vím, že Lev Nikolajevič Tolstoj je úžasný vypravěč a kniha se čte jako po másle. Nádherné vykreslení postav a charakterů a přírody mě uchvátilo. Líčení politické situace tehdejšího Ruska je z toho asi nejméně záživné, ale i to k celému dílu neodmyslitelně patří, aby si člověk udělal představu do jakého prostředí je děj zasazen. jdu do dalšího dílu.

11.04.2023 5 z 5

Štěstí hřeje jako slunce Štěstí hřeje jako slunce Pauline Mai

Dobrá oddechová knížka, třeba na dovolenou. Nejkrásnější na knize bylo krásné prostředí Toskánska, kde se odehrává, to mě okouzlilo.

11.04.2023 3 z 5

Moudrost koní Moudrost koní Grant Golliher

Lidí, kteří pracují s koňmi si velice vážím a obdivuji je. Že se podle stejné "strategie" dá pracovat i s lidmi mě nikdy nenapadlo, ale věřím tomu. Podnětná publikace.

11.04.2023 5 z 5

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Hezké povídky. Nejvíce mě oslavily: Povídka o velkém dubu, Amorovy děti, Úhel pohledu a Na hraně slunce a stínu.

11.04.2023 4 z 5

Než přijede kovboj Než přijede kovboj Markéta Sýkorová

Moc pěkná kniha. V mých očích samozřejmě hlavně kvůli koním, tentokrát o vytrvalostním ježdění a krásném penzionu v horách. Ale jinak je to hlavně kniha o vztazích, občas pěkně zamotaných a celkovém pohledu na život, což Markéta Sýkorová umí. Není to ani typická červená knihovna, chvílemi je tam i hodně psychologických prvků a také i zde je trochu vtažena ezoterika, nadpřirozeno, minulé životy - to je též spisovatelčina parketa. Tímto mám přečteny všechny tři její knihy a urputně přemýšlím, která se mi líbila nejvíc, protože každá mě něčím zasáhla a zalíbila se mi. Mrzí mě, že už paní Sýkorová nepíše.

31.03.2023 4 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Je to hrozné dopadnout vraha, který se k vraždě nikdy nepřizná. To musí být pro policisty takový pomyslný kostlivec ve skříni. I když vražd bylo v tomto dílu hodně, objasněných a přiznaných také hodně, tak ta jedna jediná, kterou chtěli tak strašně objasnit se promlčela.

27.03.2023 5 z 5

Někdy je hezké, že mě miluješ Někdy je hezké, že mě miluješ Marie Vareille

Ale jo :-) nakonec se mi knížka líbila i když jsem se zpočátku nemohla začíst. Psaní formou deníku a střídání vyprávění obou hlavních hrdinek mi nevadilo. Spíš asi tady u nás nejsme zvyklí na takový způsob života a je to dáno i tím velkým městem, jakým Paříž je. Když se děj přelil na venkov, tak to najednou bylo úplně jiné. Nevím proč jsem si trochu víc oblíbila Chloé, ale jsem ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo i s Constance.

27.03.2023 4 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Tak tento případ je tak nádherně zamotaný, jestli se tedy dá něco takového říct o vyšetřování vraždy. Vyšetřovatelská část osobnosti Richarda Krauze se pomalu začíná formovat do dobrého detektiva. Opravdu zajímavý díl a hned se vrhnu na Mucholapku, musím se dozvědět, jak to dopadlo.

23.03.2023 5 z 5