Korsika Korsika komentáře u knih

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Po dlouhé době jsem opět zkusila urban fantasy a opět to nebylo ono. Pokud máte rádi klasické fantasy s rytíři, zbraněmi, kouzly apod. a nemusí smardlavé kanály, skoky v čase a prostoru a neidentifikovatelné mutantíky, tak to také nebude nic pro vás. Pokud vám jsou ale meče málo a chcete něco "jiného", mohl by to být příběh pro vás. Mě jen neoslovil pan Gaiman svým chaotickým světem. Nechala jsem si to pár týdnů uležet, ale nemám chuť se k tomu vracet. Nevylučuji, že do budoucna se k příběhu přece jen vrátím.

PS: prostě jsem se netrefila sama sobě do vkusu ...

16.08.2023 1 z 5

Jeden mrtvý navíc Jeden mrtvý navíc Ellis Peters (p)

Mám prostředí kláštera, které autorka vytvořila moc ráda. I zde se opět setkáváme s laskavým humorem a zajímavými charaktery místních lidí i mnichů. Mrtvých je tu tentokrát opravdu mnoho, a přesto zde více než v jiných příbězích bratra Cadfaela vyniká romantická linka.

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Příběh sám o sobě mě taky nenadchnul, knihu samotnou bych v polovině odložila - všechny postavy jednaly nelogicky, míchaly se mi mezi sebou a jejich osudy a záležitosti šly docela mimo mě.

Doporučuji čtenářům Karin Lednické, Aleny Mornštajnové nebo Štěpána Javůrka.

16.08.2023 2 z 5

Mrazivé vraždy Mrazivé vraždy Agatha Christie

Mrazivé vraždy jsou zajímavou směsicí vyšetřovatelů i typů případů, kde někdy dokonce ani nedojde k vraždě a přesto je to napínavé. Některé povídky znám zfilmované, ale některé jsem slyšela úplně poprvé. Z Tří slepých myšek mi běhal mráz po zádech, interpretace zde vybudovala skvělou atmosféru. Délka kapitol je ideální na večer před spaním.

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

V tomto příběhu jsem měla pocit, že se slečny Marplové snad ani nedočkám, ale nakonec tam byla a dala všem zase pěkně počoudit ;) Interpretace skvělá, moc mě bavila a to je u těchto příběhů důležité, protože je už všichni známe a potřebujeme přidanou hodnotu, kterou toto zpracování má.

Lord Edgware umírá Lord Edgware umírá Agatha Christie

Toto byl velmi napínavý případ s pěkně vystavěným dějem + výraznými charaktery postav, které vás budou bavit celou dobu. Zvrat na konci na jedničku.

Návrat Sherlocka Holmese Návrat Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Nejedná se o mé první setkání s literární podobou Sherlocka Holmese (četla jsme už Psa baskervillského, kde se ovšem postava S.H. moc nevyskytuje) a musím říct, že mě překvapilo jak arogantní, necitelný a drogově závislý je (britský seriál Sherlock nepřeháněl ani v jednom). Ale postava je to velice zajímavá, případy byly napínavé, i když u nich chybí určité napětí - prostě víte, že to vyřeší a spíš jen čekáte jak. Interpretace byla příjemná a jaksi "dobová".

16.08.2023

Zázrak svaté Winifredy Zázrak svaté Winifredy Ellis Peters (p)

V této knize nenajdete žádné divoké honičky, litry krve ani psychicky narušené vrahy. Ve všech knihách od E. Peters se jedná jen o obyčejné vraždy řešené poklidným tempem 12.st., pokud jste ochotní respektovat toto tempo a ticho kláštera, stane se pro vás kniha milým potěšením. Navíc doplněným o inteligentní humor bratra Cadfaela a trochu těch ''božích'' zázraků.

Maigret na dovolené Maigret na dovolené Georges Simenon

Toto byl můj první případ od Simenona a musím říct, že v podání pana Vlasáka jsem si k postavě nabručeného detektiva Maigreta rychle našla cestu. Nikdo jiný by ho nemohl hlasově ztvárnit lépe. Už se těším na další případy. Co se případu týče, celou dobu byl takový sluníčkový a na konci děsivý.

16.08.2023 4 z 5

Maigret a jeho mrtvý Maigret a jeho mrtvý Georges Simenon

Toto je první případ komisaře Maigreta, který mi úplně nesednul. Chvílemi jsem se ztrácela v postavách, bylo to příliš dlouhé. Pan Vlasák se dá ale poslouchat hodiny a hodiny, takže i tak jsem si to užila.

16.08.2023 2 z 5

Druhý neznámý Druhý neznámý Martin Griffin

Našlápnuto měl autor dobře - námětem. Toť vše. Dvě postavy ještě zpracovat zvládnul, ale když měl najednou o dvě postavy více, nefungovalo to. Jen absurdní situace, nepovedené dialogy a nedomyšlené postoje. Ještě že autor dokola opakuje, že je venku minus deset, protože byste na to mohli zapomenout, když nechá postavy chodit v promrzlém hotelu, ve sněhu, vodou (vícero způsoby), a nijak to na ně nemá vliv.
Pro mě je navíc nepochopitelné, že když se vám vybourá policejní eskorta, tak se NIKDO (proto to není spoiler) NIKDO nezajímá o další kolegy? Ale úplně největší katastrofou jsou dva neznámí muži. Po příchodu druhého víte přesně, kdo je kdo. A pak už jen čekáte až to skočí, protože celá pointa je zavalena pod lavinou.

26.06.2023 1 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Naposloucháno jako audiokniha. Jinak detektivní zápletka nebyla špatná, ale postavy byly nějak ploché a všechny do jedné protivné. Vraha jsem od poloviny tipovala správně, jen pak mě některé stopy zmátly, ale ke konci už jsem si byla docela jistá. Za mě jedna ze slabších detektivek A. Ch.

13.02.2023 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Skončila jsem naprosto otrávená v 26. kapitole ( v knize je to 56. kapitola). Tam už to na mě bylo moc. Připadalo mi, že sleduju americký akční film, kdy kvůli stopáži a "napětí" záporák 5x vstane z mrtvých (toto není spoiler). Zápletka s vyšetřovatelem by mě i docela zaujala, i když politiku a zbraně nemusím, ale pasáže se dvěma uprchlíky, kteří si mohli tak 10x zavolat pomoc (jde mi o život, tak 2x volám matce na pevnou linku a ne na policii?) mě opravdu nebavili. Všechno bylo moc překombinované, nevěrohodné a vůbec mě nezajímá, kdo to udělal a proč.

31.01.2023 1 z 5

Spřádači snů Spřádači snů Barbara Erskine

Mé první setkání s autorkou a mohu ohodnotit jen jedním slovem: NEUSPOKOJIVÉ. Kniha byla první polovinu velice čtivá, příběh nabíral obrátky a za polovinou už se to trochu táhlo. Konec nebyl špatný, ale většina linek nakonec vyšuměla do ztracena a nic z nich nebylo. Navíc hlavní hrdinka z minulosti byla pěkná megera, takže se s ní nedalo soucítit (ani v závěru).

Co mě překvapilo, bylo silné zapojení esoterických a duchařských prvků v příběhu, takže pro čtenáře vyhledávající tato témata by mohla být kniha velmi zajímavá.

08.01.2023 3 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Mám podle komentářů níže dojem, že kniha získala hodnocení 75% hlavně kvůli audio verzi. Škoda že jsem taky nezvolila tuto formu, jelikož čtení to bylo dlouhé, postavy vesměs nesympatické a průhledné a i přes časté popisy krajiny to pořád nemělo atmosféru. Závěr to nezachránil … ono by tam i všechno bylo - krev, bouře, pomsta, objasnění, staré rány - ale musel by to zřejmě napsat někdo jiný. Takže přes 2* jít nemohu a ty jsou za představení Sámské kultury.

06.11.2022 2 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Musím se přiznat, že po prvních 200 stranách jsem měla docela krizi, potom jsme si ale uvědomila koho čtu (A.S. = I cesta může být cíl) a zbytek knihy už jsem se jen příjemně bavila. Závěr byl překvapivě nabitý údálostmi a hned mě strhnul na další díl.

Jinak podle příspěvků níže soudím, že panuje obecná shoda - Reinmara bych nechala hned na začátku Štorcům a hlavní postavou bych udělala Šarleje ;) ale podobnou hlavní postavu nakonec vytvořil v jiné sáze, takže zde beru Reinmara na milost ;)

15.10.2022 3 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Jedná se o mé první setkání s autorem a nemůžu říct, že by neměl fantazii, ale ... nějak jí tam bylo přehršle, když jsem ale v polovině knihy přestala pátrat po ději, byla to celkem zábava. Na různé krátké čekačky ideální kniha - nic vám neuteče + malý formát a napojíte se i po měsíci nečtení ;)

15.10.2022 2 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Neuvěřitelně sexy a neuvěřitelně hříšné! Velmi poutavě a vkusně popsané erotické scény, sympatické postavy a tušení nového komplexního světa urbanfantasy. Temný Olymp má dobře našlápnuto, jsem zvědavá, jak bude pokračovat. Myslím, že autorka má potenciál vytvořit i klasickou YA fantasy nebo pořádnou urbanfantasy ságu ... s radostí bych po ní sáhla :*

01.10.2022 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Konečně jsem se dopracovala k Jane Austenové a nebyla jsem zklamaná. Věřím, že dobu, ve které se příběh odehrává, vystihla velmi přesně, ale toho "ochichání", "juchání" a pořádání zásnub po jedné procházce bylo na mě trochu moc. Místo abych plula na romantické vlně, tak jsem si pořád říkala "Ježiš holka! Zamysli se!" ;) Navíc ani jeden z pánů za mnoho nestál, takže jsem spíš doufala, že si holky najdou někoho jiného a lepšího ;)

04.09.2022 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Mám obavu, že knihu samu o sobě bych louskala velmi dlouho. Možná je to tím, že nejsem vyloženě fanoušek sci-fi, můžu ale říct, že kniha je šílenou jízdou od začátku do konce bez konce.

03.09.2022 3 z 5