Korala Korala komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Skvělá kniha! S každou přečtenou kapitolou jsem si musela říkat, že jsem moc vděčná za život, jaký mám!!!

16.04.2019 5 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Pohádková knížka plná bujné dětské fantazie.

27.03.2019 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Úvod knihy mě moc bavil. Byl velice vtipně popsán. Ovšem s růstem dnů a kilometrů mě kniha bavila stále méně. Ale celkově musím hodnotit velmi kladně. Cestopisy nečtu a tento byl rozhodně dobrým začátkem.

20.02.2018 4 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Velmi monotónní děj.

01.08.2017 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Opravdu úžasná kniha! Rozhodně všem doporučuji. Knihu jsem celou dobu četla s mírným úsměvem až jsem ji nakonec obrečela. Opravdu super čtenářský zážitek!!!

14.09.2016 5 z 5

Povídky o manželství a o sexu Povídky o manželství a o sexu Michal Viewegh

Kniha mne zaujala především názvem. Byla jsem zvědavá, co v ní objevím za povídky. A bylo to příjemné oddechové čtení. Ale ztotožňuji se z názory níže, že mohla kniha skončit klidně v polovině. Ale i přesto jsem si v knize našla své.

23.08.2016 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Na knihu mám smíšený názor. V podstatě v průběhu celého čtení mi z ní bylo hrozně smutno. Nemám moc ráda knihy podle skutečnosti, neboť pro mne je kniha odreagováním se od běžného života a tak se u ní raději zasměji než smutním. Do poloviny pro mne byla kniha velice vyčerpávající, ale nakonec tak nějak plynula a její tlak na mé pocity a psychiku slábl. Celkově musím říct, že bych knihu doporučila přečíst každému. Dokonce bych ji zařadila jako povinnou četbu.

19.08.2016 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Miluji, když objevuji nový "žánr". Kafe a cigárko jsem přečetla v podstatě u kafe. Knížka je čtivě napsaná a velmi zábavná. A i přesto, že Maruška asi nebude moc ráda, často jsem za písmenky viděla Sašu, který srší humorem se svým nevinným, stydlivým pohledem.

19.08.2016 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Kniha se mi líbila, ale děj mi přišel předvídatelný. Ale velmi mě zaujaly hlubší myšlenky, hledání MOŽNÁ a cesty z labyrintu. Kniha odsýpala, rozesmutnila i pobavila. Khinu určitě doporučuji. Člověk díky takovým knihám začne koukat na život zase trochu jinak.

14.07.2016 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Naprosto super. Nejsem sice vyznavačem příběhu s "nadlidmi", ale tento příběh mne opravdu chytil. Skvěle napsáno. Kniha se četla sama. Dokonce jsem díky ní jednou měla o jasnovidcích i velmi živý sen :) Super!

08.07.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Po delší době kniha, která nešla NEčíst. Každé ráno jsem se těšila do autobus abych už se mohla začíst. Skvěle čtivě napsaná kniha s velmi poutavým příběhem, který donutí zamyslet se. Doporučuji.

26.05.2016 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Má první zkušenost s tímto autorem a asi na delší dobu zatím i poslední. Tento typ příběhu jsem četla prvně a zřejmě to nebude můj oblíbený styl. Kniha se mi velice těžko louskala a nějak mne nedokázala vtáhnout do příběhu. Na druhou stranu jsem ovšem ráda za tuto zkušenost a úplně jiný styl psaní než jsem doposavad byla zvyklá. Jak již bylo zmíněno níže v komentářích nejspíš nebyl můj správný čas na tuto knihu :).

06.03.2016 2 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Po nadšení z knihy Pekáč buchet jsem byla rozhodnutá přečíst si i další knihu od autorky. A rozhodně jsem neudělala chybu. Příjemné čtení, které mě udrželo vzhůru do půl třetí do rána :) a při usínání jsem se stále musela usmívat. Doporučuji jako příjemnou oddechovku :)

12.02.2016 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Miluji, když u knížky brečím smíchy!! Další takové prosím :)

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Kniha, u které jsem měla co dělat abych nebrečela v autobuse při cestě do práce. Kniha, kterou jsem příležitostně musela zavřít a rozdýchat. Kniha, kterou nelze nedočíst i když to člověkem zmítá.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ještě jsem nečetla nic podobného. Málokdy se mi stává, že by mi již první stránky knihy přišly tak poutavé. Není co bych knize vytkla. Nejvíc se mi na knize líbí vypravěčka a její pohled na život, válku a smrt. Opravdu úžasné dílo!

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Velmi zajímavá kniha. Ale musím říct, že opravdu trochu zmateně napsaná. Při každé kapitole jsem se musela hodně soustředit abych dokázala určit o kterou postavu, děj a čas se zrovna jedná. Celkově bych však knihu hodnotila velmi kladně. Líbí se mi nápad, čtivost a především popis doby, ve které příběh začíná a to jak se v průběhu 40 let mění zvyky, tradice a vše kolem. Velmi příjemné čtení na smutné deštivé večery:)

04.02.2016 4 z 5