koolsavage koolsavage komentáře u knih

Nejtemnější část noci Nejtemnější část noci Jeremy Finley

Velmi... americké, takže souhlasím s tím, že to má takový AKTA X nádech. První polovina byla zbytečně zdlouhavá, ale celkově příjemné a napínavé čtení.

20.10.2023 3 z 5

Přehrada Přehrada Paulina Świst

První kniha z nové série, a není to moc velká změna, což ale vůbec nevadí, opět se pohybujeme v právnickém a policejním světě, ženská hrdinka je silná a hubatá, převažuje opět krimi příběh nad romantikou - zde podle mě našla autorka skvělý balanc, aby se její knihy daly brát vážně. Svižné, zábavné, těším se na další díl.

20.08.2023 4 z 5

Oblíbená sestra Oblíbená sestra Jessica Knoll

Do půlky knihy mě to moc nebavilo, ovšem druhá polovina byla skvělá a nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Námět v obdobných reality show typu The Real Housewives je tam více, jak značný. Myslím, že i z důvodu neznalosti téhle reality show může mít kniha tak nízké hodnocení, protože když znáte tyhle klenoty americké popcultury, tak se vám to lépe vše představí a dává smysl, všechno to přetvařování, napětí, intriky, zásahy produkce, atd. 65/100

20.07.2023 3 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Myslím, že kniha byla zbytečně dlouhá. Popisy míst byly často zdlouhavé a zbytečné. Určitě by to prospělo i tempu příběhu. Nicméně se mi zápletka líbila a knihu bych doporučila.

21.06.2023 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Já souhlasím se zdejšími komentáři, že chvílemi, zvláště v druhé půlce, začala být kniha tak moc "zábavná" že to spíše připomínalo grotesku. Nesympatické postavy. Nic moc. (2,5*)

28.04.2023 2 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Překvapivě jsem se okamžitě začetla a na to, že mě tématika mafie vůbec nebaví, tak tohle šlo. Občas mi přišel zvláštní jazyk - snad překlad - knihy, že ty dialogy byly takové komické a nepřirozené. Celkově se mi ale kniha líbila a i přes 400 stran to byla jednohubka.

13.03.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Ten konec mě dojal. Bylo docela jasné, o čem kniha bude, ale taky byla o něčem úplně jiném. O chování společnosti, o tom, jak žít s něčím, co nedokážete ovlivnit, jak na druhou stranu žít vedle někoho, o kom víte, že se zachoval minimálně nevhodně a taky o tom, jak dopadají na lidi a děti prožitá traumata. Na málo stránkách toho bylo hodně a bylo to poutavé, i když těžké čtení.

15.01.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Sám o sobě ten příběh nebyl propracovaný, ani z hlediska popisovaného hypotetického (?) chování lidí překvapivý. Úpadek, kterému jsem schopna uvěřit a nepřekvapil by mě. Na druhou stranu je to právě námět, co z této knihy dělá něco jiného, zajímavého. Je to nechutné, chvílemi opravdu až na zvracení, zvláště při explicitním popisu podmínek chovu a zpracování "kusů". Lepší průměr (2,5*)

01.10.2022 2 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Asi chápu, co tím autorka chtěla říct. Někdy překvapivě používá skvělý jazyk, náznaky a metafory. Jindy je to laciné a nesmyslné. Líbila se mi jedna věta, která podle mě shrnuje smysl knihy, když hlavní hrdinka přejela zajíce a to okomentuje slovy "vážná nehoda, jeden mrtvý, jeden vážně raněný"
Vlastně se mi ta změť slov a pocitů, prolínání časů, přiznání, které by nikdo neřekl nahlas, docela líbila.
Na druhou stranu si neodpustím napsat, že mi přijde, že se autorka snaží stylem psaní napodobovat P. Soukupovou, a ta je jen jedna :-)

01.09.2022 3 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Třeštíková tuto knihu pravděpodobně psala v rozpoložení, kdy ji nějaký muž hodně naštval :-) Každopádně, čekala jsem to horší, vzhledem k pověsti, která autorku předchází. Bylo to ale přehnané, chlapi zde vystupují jako zvláštní postavičky, které ženám v podstatě jen ničí život. Konec zvláštně uspěchaný. /2,5*/

28.08.2022 2 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

Jednohubka, konec překvapil, i když jinak, než jsem čekala.

22.05.2022 4 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Ten konec byl takový divoký. Kniha mě vcelku bavila, ale finále bylo tak přestřelené, že celkově sráží docela dost dojem z knihy.

09.04.2022 3 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Celá ta myšlenka, že někdo opustí své dítě je hodně přehnaná. Vidíme to dnes a denně, že i matky vrahů za svými dětmi stojí. Takže to, že by existoval systém, kde by se takto jednalo s dětmi, mi přijde jako hodně slabá pointa. Ale pokud se od toho odprostím, zhodnotila bych to tak, že jsem četla docela napínavou young adult knihu.

20.03.2022 3 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Téhle knize opravdu sluší dvě časové dějové linie. Rovněž střídání vyprávěčů je zde dobře využito. Poutavě popsaný vhled do duše některých účastníků ostře sledovaného procesu malé Belly. Líbí se mi, že autorka pomalu rozpletá příběh a nechává nás na vážkách.

20.03.2022 4 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Kniha se četla dobře, ale podle mě to byl nejslabší díl, třeba tím, že zápletka už byla trochu míň uvěřitelná, chování Ryšky někdy na pár facek. Ale tohle je takové srovnání mezi jednotlivými díly, obecně jsou knihy Pauliny Świst hodně velká zábava.

23.02.2022 3 z 5

Jednorožec Jednorožec David Lauda

ty neustálé příměry mi lezly docela rychle krkem. ..."život plnější než kyblík z KFC..." nápad skvělý, ale použitý jazyk mi vadí.

07.02.2022 2 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Přijde mi to, jako by tohle byl nějaký přechodný díl, spousta otázek, málo odpovědí. Taková vábnička na další díly. Trochu zamrzí v podstatě téměř nulová interakce s kapitánem a pětadvacítkou - na druhou stranu se mi líbilo menší odkrytí jejich původu. Tak či onak, těším se na další díly. Tento hodnotím jako nejslabší, ale úroveň je stále vysoká.

29.10.2021 4 z 5

Angličtina plná her Angličtina plná her Jana Hanšpachová

Není úplně použitelná pro větší kolektivy, jako je např. školní třída. Jinak se ovšem najde pár dobrých nápadů.

06.09.2021 2 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Ačkoliv byla zápletka lehce překombinovaná, tak byla originální. Kniha byla napínavá a četla se na jeden zátah. Hrdinka byla sympatická a dalo se ji fandit. Napsáno ve svižném tempu, bez zbytečné vaty.

01.08.2021 4 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

O něco horší než Prokurátor, méně sympatické hlavní postavy, ale na druhou stranu více kriminální zápletky. Velké plus je pro mě známé prostředí Slezska. 3,5*

09.07.2021 3 z 5