koniklecka koniklecka komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Bavilo mě to a budu číst i další díly, ale nesmála jsem se tolik, jak jsem čekala.

08.01.2018 4 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Dala bych 3,5. Začátek tak do poloviny je zajímavý a tajemný, jak má být. Konec, který připomíná akční béčkový film s romantickou zápletkou to trochu pokazil.

18.12.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se četla dobře, ale byl to celkem jednoduchý a předvídatelný příběh, až si říkám, že zkusím také něco napsat :-)

07.08.2017 3 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Skvělá atmosféra. Má to styl a je to prostě klasika. Určitě někdy budu chtít přečíst znovu.

25.05.2017 5 z 5

Jsi značka?! - Dobře se bavte a vydělávejte u toho peníze Jsi značka?! - Dobře se bavte a vydělávejte u toho peníze Tomáš Lukavec

Čekala jsem od knihy mnohem víc. Je to vlastně jen soubor popisů typů značky podle autora, které jsou lehce sporné a těžko uvěřitelné, rozhovorů s několika českými lidmi, popisů několika youtuberů a pár životních příběhů autora přitažených lehce za vlasy. Styl knihy mi přijde nevyzrálý, jako by autor byl patnáctiletý kluk. Autor často slibuje, že dá návod na něco převratného a jaksi "skutek utek". Našla jsem v tom pár rad a tipů, nicméně většinu už jich znám z jiných knih. Kniha je možná dobrá pro úplné začátečníky v oblasti začátků podnikání, začátků života na volné noze atd., kteří vůbec neví, o co se jedná. Ale ruku na srdce, kolik takových lidí je? Možná bych ale neměla být tak přísná, já sama zatím nepodnikám a nejsem úspěšná jako pan Lukavec. Nicméně přínos pro mě hodnotím jako velmi nízký.

12.05.2017 2 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Nad hodnocením váhám. Na jednu stranu se mi příběh líbil i to, že se nedalo tak snadno předvídat. Aspoň zpočátku. Nicméně...je to něco ve stylu Rezistence. Všechny tyhle sci-fi jsou vlastně romány pro patnáctileté holky. SPOILER: Přiletí mimozemšťani, ale holku zachrání krásnej kluk, se kterým se OBJÍMÁ několik nocí v jeho domě. A pak náááhodou se tam objeví její největší láska ze školy. No..to nezní moc jako sci-fi, nebo leda tak v jiném slova smyslu. Tak to mi vadí, že kniha je vlastně takový romantický blábol pro puberťačky podkreslený příběhem s vraždícími mimozemšťany. Ale když se to vezme opačně - kniha o vraždících mimozemšťanech podkreslená vztahy jedné šestnáctileté holky, tak se to dá přečíst a užít si to, až na pár líbacích a osáhavacích pasáží.

07.04.2017 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Mně se prostě tahle autorka skvěle čte. Sice zde chybí to napětí dalších knih, ale jinak je to psané čtivou formou a párkrát jsem se i hodně zasmála. Možná se mi to tak líbí také proto, že je to z prosluněné Austrálie. Takové pohodové čtení, kde je ale hodně myšlenek a situací z reálného života, až mě to občas překvapí. Už čekám na další knihu a moc se těším.

04.04.2017 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Nějak jsem se bohužel neztotožnila se stylem, jakým byla kniha psána. Někde jsem slyšela, že existují dva překlady a že ten jeden se dá číst lépe, ale nevím, co je na tom pravdy. Rozhovory nedávaly smysl a to mi celkem vadilo. Děj byl celkem zajímavý, ale nějak mi přišel nevyužit ten potenciál.

04.04.2017 3 z 5

Koule Koule Michael Crichton

Koule mě nakonec dějově vtáhla, ale zpočátku jsem měla problém se začíst. Vojenské záležitosti mě příliš nepřitahují. Nicméně pak už se děj rozjel a musela jsem číst pořád dál a dál, abych věděla, co se stane a co to tedy znamená. Konec mě trochu zklamal, čekala jsem nějaké větší rozuzlení. Vše bylo takové tajemné, ale nic se nakonec vlastně nevysvětlilo a nechává se to hodně na fantazii čtenáře, co si odnese z domněnek a zmínek.

13.03.2017 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Určitě přečtu někdy znovu. Zůstane mi v paměti ten pocit, když jsem ji četla.

28.02.2017 5 z 5

Restart - průvodce podnikatelským minimalismem Restart - průvodce podnikatelským minimalismem Jason Fried

Upřímně jsem po vší té chvále čekala něco víc. Kniha je americká, tudíž ne všechny rady a příklady se dají použít. Ale jinak je to určitě zajímavá a motivační kniha a přečtu si ji jednou zas.

28.02.2017 4 z 5

Startup za pakatel Startup za pakatel Chris Guillebeau

Tahle kniha mě inspirovala k celé hromadě nápadů. Doporučuji těm, co zatím jen koketují s myšlenou, že začnou pracovat sami na sebe nebo chtějí vytvořit něco, co bude mít smysl. Určitě jsem jí nečetla naposledy, je to spíše takový návod, který je třeba mít neustále u sebe.

23.02.2017 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Knihu jsem si od prvních stránek užila. Ale trochu mě přeci jen zklamalo, že se dala tak moc předvídat, až jsem doufala, že se to ještě ukáže nějak zamotané, ale bohužel ne. Ale přeci jen mě nechávala místy na pochybách, takže jsem se nenudila. Doporučuji na dlouhé zimní večery :)

23.02.2017 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Takové oddechové čtení. Mně se to líbilo, ač to bylo trochu předvídatelné. Ale dostala jsem, co jsem čekala. Život na pláži, pohodový život na lodičkách a zápletka o lásce.

23.02.2017 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Nemohla jsem se začíst. Zpočátku jsou tam takové nudnější pasáže. Ale pak, když jsem se začetla, už jsem se nemohla odtrhnout. Občas tam jsou různé úvahy nad životem a náboženské výklady. Částečně je to poučné, ale nemusela bych to tam mít v takovém rozsahu. SPOILER: Nejlepší části jsou, když se vydají na povrch a jsem ráda, že to autor čtenářům dopřál a nenechal zpustošený svět působit jen okrajově. Určitě se pustím i do dalšího dílu.

01.09.2016 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Kniha se mi moc líbila. Čekala jsem něco trochu jiného podle názvu, ale dostala jsem asi i něco víc. Kombinace napínavého příběhu a úvah nad koncem lidské populace, tak, jak ji známe, je to pravé ořechové. Těším se na druhý díl, i když už nemá takové ohlasy.

23.08.2016 5 z 5

Dej mi své oči Dej mi své oči Torsten Pettersson

Na tuhle knížku vzpomínám jako na špatný zážitek. Depresivní řeči, které nijak nesouvisí z dějem a příběh, který není nijak zvlášť zajímavý. Přiznám se, že už si nepamatuji, jak to dopadlo a zda jsem vůbec dočetla, jelikož jsem možná knihu odložila kvůli depresi, co mi způsobila :)

24.05.2016 1 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Četla jsem poprvé až v dospělém věku (dospělejším). A musím říct, že jsem ráda. Jako dítě bych z toho asi měla trauma nebo to nedočetla. Nicméně jsem knihu zhltla během pár dní a jestli se to tak dá říct, líbila se mi. Je to opravdu detailní popis myšlenkových pochodů závislých. Dozvěděla jsem se také pár novinek, jak to vlastně ve světe feťáků chodí, jak odvykání je jen několikadenní proces, který ale pro skutečné zbavení se závislosti má vlastně dosti malý význam, jak před 30 lety bylo v Německu a asi i jinde jednoduché pro malé děti sehnat drogy a jak bylo prakticky nemožné dostat se do léčebny. Nedokážu pochopit, jak i po několika letech bez drogy do toho člověk znovu spadne. Co je na tom tak silného, co táhne člověka do bahna zas a znovu, i když fyzicky už závislý není. A zkoušet to nehodlám, takže to asi ani nepochopím.

23.05.2016 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Ze začátku jsem měla asi prvních 20 stran problém se začíst, ale pak mě kniha pohltila. Často jsem o ní přemýšlela, i když jsem ji nečetla. Za měsíc se chystám do Japonska a tak jsem ji plánovaně četla nyní, abych nadýchala trochu té atmosféry a abych pak v Japonsku byla o něco znalejší. Nejvíce se těším do Kjóta a díky knize snad ještě více. Konec je velmi silný a ač je už vše hodně zkrácené, docela mě dostal.

12.05.2016 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Další z knih, které by měl člověk dle mého přečíst. Jen z toho konce jsem měla pomalu depresi :))

02.05.2016 4 z 5