kolodze kolodze komentáře u knih

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Některý knihy mají třeba jen 50 stran a stejně jsou dlouhý a některý jich mají skoro 1000 a přitom mi přijdou vlastně hrozně krátký..... Cesta králů je prostě skvělá

06.09.2018 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Zatím jediná poezie která mě opravdu uchvátila a to, myslím si , hovoří za vše ;)

04.02.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha která pohladí a ....růže už nikdy nebude jenom obyčejná květina...

04.02.2017 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Napětí a humor v perfektně vyváženém koktejlu ..Carl a jeho oddělení Q se mi dostalo pod kůži a určitě se ponořím do některých jejich dalších případů.

04.07.2016 5 z 5

Ostří oceli Ostří oceli Miroslav Žamboch

Žamboch a Koniáš ...tak tohle spojení mě osobně hodně baví. A když k tomu přidám že se v jedné z povídek objeví i Bakly, nemůžu jinak než dát plnej počet.

20.06.2016 5 z 5

Určitě velká kniha s mnoha životníma pravdama ale hlavní hrdina mě po většinu knížky hrozně štval ...tak moc že sem několikrát myslel že knihu asi ani nedočtu,ještě že to vždycky zachránil Kaptah ...takže nemůžu dát víc než ty 3 hvězdy

02.06.2016 3 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Kulhánek je prostě jenom jeden ...neuchopitelnej, nenapodobitelnej a ukrutně čtivej ...víc nemá cenu psát ...byla to zase jízda jako blázen ;)

15.03.2016 5 z 5

Trůn lebek Trůn lebek Peter V. Brett

Děj pravda trochu uhnul z linky ale z druhé strany nerad se budu s postavami loučit (i když s některými jsem stejně musel) a tak mi malá odbočka nijak nevadí ...navíc když je tak napínavá a svižně napsaná.A jelikož mi poslední dobou nepřišlo nic opravdu zajímavého ke čtení pod ruku,tak sem Trůn lebek doslova zhltl a nezbývá než se těšit na další,podle všeho poslední, díl série. Nemůžu jinak a dávám plný počet.

24.01.2016 5 z 5

Džínový svět Džínový svět Radek John

zkusil sem po letech zase Johna protože Memento se mi dost líbilo ...ale tohle se fakt moc nepovedlo ...šedivá nuda kterou sem nedočetl ani do půlky ..za mně palec dolů

16.07.2015 1 z 5

Klenoty české fantasy Klenoty české fantasy * antologie

Po přečtení téhle knihy musím konstatovat, že o budoucnost české fantasy nemám strach.Povídky jsou různých typů žánru fantasy, tak si myslím že si každý najde to své.Já osobně mám hodně rád když je v díle obsažen humor a proto vyzdvihuji především povídky Těžký život sférozpytce (z pera Martina D. Antonína) a Eskorta (od Jiřího Pavlovského) ...a hned za nimi Idol (od Štěpána Kopřivy) a Nefritová necuke (od Leonarda Medka)

10.08.2014 4 z 5

Kedrigern a drak Comme il faut Kedrigern a drak Comme il faut John Morressy

tak sem si po letech přečetl Kedrigerna ...a nějak už to asi není čtení pro mě... a neskutečně mě štvala Princezna (tu bych doma asi mít nemohl) ;)

23.06.2014 3 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Dal jsem si tuhle knížku, jako takovou jednohubku, mezi finálem Malzských knih padlých.A musím říct že to nebyla vůbec špatná jednohubka.Hlavně pasáž s Ginellim byla výživná. Takže u mě slušný 4 hvězdy

21.04.2014 4 z 5

Stříbrný sen Stříbrný sen Neil Gaiman

Mezisvět se mi celkem líbil ale pokračování už mě bralo o poznání méně. Úplně špatné to není ale taky nic extra.

17.12.2013 3 z 5

Mládí furt v hajzlu Mládí furt v hajzlu C. D. Payne

Já bych to úplně neodsuzoval.Na první díly to sice nemá ale je to o dost lepší než předchozí díl.Ten už fakt težce zaváněl samovykrádáním ale tady byl celkem slušnej příběh a jako tečka to nebylo úplně špatné.

08.10.2013 3 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Opět parádní příběh který mi nejvíc připomínal Koralinu. Příběh viděný očima dítěte je plný Gaimanovské magiky a fantasie.Na konci si lze snad jen smutně povzdechnout že je tak krátký.

28.09.2013 4 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Druhý Den Trifidů se nekonal ale špatné to rozhodně nebylo.

12.09.2013 3 z 5

Pašerák Pašerák Miroslav Žamboch

Slušnej úvod do série JFK. Knihu jsem měl přečtenou během chvíle a to samo o sobě něco vypovídá.

06.09.2013 4 z 5

Holubí mambo Holubí mambo C. D. Payne

Fajn kniha která trochu změnila můj pohled na holuby ;)

04.09.2013 4 z 5

Lovci kostí Lovci kostí Steven Erikson (p)

Opět parádní díl... víc netřeba říkat

30.08.2013 4 z 5

Půlnoční vlny Půlnoční vlny Steven Erikson (p)

Číst Půlnoční vlny pro mě bylo ze začátku trochu těžší a zhruba do půlky to pro mě byla zatím nejslabší kniha Malazu,ale pak mě děj pohltil a na konci vyplivl opět nadšeného dalším parádním příběhem.Nesetkáme se tu sice téměř z žádnou s postav z minulých knih ale zato je tu spousta nových a některé jsou opravdu skvostné (pro mne hlavně úžasná dvojice Tehola a jeho ,,sluhy,, Bugga jak už píše Thanyss, Seren Pedak nebo Trull Sengar).Nezbývá mi tedy než zase toto dílo páně Eriksona vřele doporučit.

29.06.2013 5 z 5