kofina kofina komentáře u knih

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Pro mě je to óda na devadesátky. A já to miluju! :D

31.01.2024 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Kniha se četla velmi dobře, příběh má spád a žádná hluchá místa. Ale je jen málo uvěřitelný a celé je to na můj vkus moc přitažené za vlasy.

04.12.2023 3 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Za mě jedno velké ne. Nebýt audia na Českém rozhlase, tak bohužel "nedočtu". Pořád jsem čekala na něco zajímavého, speciálního.... a nějak nic nepřišlo. Navíc je to napsáno naprosto šíleným způsobem, což buď milujete nebo nenávidíte, nic mezi tím.

31.07.2023 1 z 5

Chata 1879 Chata 1879 Josef König

Ta kniha má supr nápad, ale nějak zůstalo jen u toho. Kniha vůbec není rozvinutá, příběh je velice stručný. Jak je spousta knih zbytečně rozvleklá a mohla by být zkrácena o 100 a více stránek, tady bych skoro řekla, že by klidně těch 100 dalších stránek unesla.

11.04.2023 3 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Taková typická Hanišovina: depka až do samého konce, ale vždycky to stojí za to!

10.01.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tento žánr normálně nečtu a od autorky to pro mě byla první kniha, tak jsem nic moc nečekala, ale bylo to moc fajn! :-) Celá kniha dokáže opravdu skvěle navodit příjemný pocit, ač je trochu i "klišoidní". Hlavní hrdince začnete po několika stranách i celkem fandit a ten happyend jí vyloženě přát.
Za mě bezva oddechovka a do tohohle podzimního nečasu úplně super načasovaná. Navíc přiznávám, že patřím k těm, kdo si myslel, že hygge jsou přesně haldy svíček, knih, dek a horká čokoláda, tak jsem si trošku poupravila mínění :-D

15.11.2022 4 z 5

Život na míru Život na míru Marek Rabij

Autor předvedl super práci. Jediný nedostatek knihy vidím v tom, že předkládá všechna fakta a informace tak, jak jsou a běžný člověk západního světa začne mít lehkou frustraci s mírnou depresí, i když má velmi mizernou možnost něco změnit a vlastně momentálně řešení neexistuje. Pokud se celý svět nebude oblékat víceméně jen v lokálně šitých kusech oblečení, jsme všichni součástí celého problému.

26.09.2022 5 z 5

Pandemie Pandemie Robin Cook

Místy zdlouhavé. Navíc pozor, název ne tak docela odpovídá obsahu.

26.07.2022 3 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Já nějak nevím.. Chvílemi jsem byla naprosto vtažená do děje a vzápětí jsem vůbec nechápala, proč čtu dále. Námět je skvělý, to je bezpochyby, ale kniha obsahuje tolik hluchých míst, která nejsou ničím zajímavá, že mi to prostě kazí celkový dojem. Zkrácení by určitě ději prospělo.. A bohužel se musím přidat ke komentářům dalších čtenářů, že s tak nesympatickým hlavním hrdinou (a vlastně většinou postav) jsem se v žádném příběhu dlouho nesetkala.

06.07.2022 3 z 5

Kniha moc dobře dokumentuje celou životickou tragédii, aniž byste se ztráceli v momentech, místech ani osobách, které zasáhla. Vynikající!
Příliš ale nechápu zdejší komentující: kniha je označena jasně jako Literatura faktu, proč si to tedy někdo kupuje a pak zklamaně hodnotí, že to není román?

23.05.2022 5 z 5

Sto roků Lenni a Margot Sto roků Lenni a Margot Marianne Cronin

Do téhle knihy jsem se od počátku zamilovala. Je smutná i veselá zároveň, je o životě i o smrti, o smíření i boji, o kráse života a taky o jednom, sice krátkém, ale přesto krásném a intenzivním přátelství.
PS: AnetaŠpageta (IG) má nejlepší knižní tipy!

29.03.2022 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Mně ten styl psaní prostě neskutečně sedí, takže já toto chválím moc i přes to, že samozřejmě nějaké mouchy kniha má a leccos by se jí dalo vytknout.

29.03.2022 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Lososem v kaluži jsem se seznámila s Markétou Lukášovou a určitě zkusím další knihy. Styl psaní mi sedl, spousta použitých slovních obratů a popisů mi byla dost blízká, jediné, co mně osobně nesedlo (ale patřilo to k příběhu samozřejmě), byla povaha hlavní hrdinky. Opravdu si za spoustu věcí mohla především sama a byla neskutečně zlá na lidi okolo sebe, jak jí bylo i nakonec vytčeno.. :D

15.01.2022 5 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Jako takhle, není to žádné hluboké veledílo, příběh je celkem o ničem, žádná výrazná zápletka v něm nefiguruje a konec je vyloženě useknutý (možná se záměrem v příběhu pokračovat další knihou?)...spousta důvodů, proč knihu vůbec nečíst nebo ji odsoudit.
Ale jako člověka podobně starého, vyrůstajícího za podobných podmínek (seriálů, pogů atp. :D) mě to neskutečně vtáhlo a navodilo skvělou melancholickou náladu. Hodnotím jako supr oddechovku. :)

07.01.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Za mě spíš jedna ze slabších knihy autorky. Po celé čtení jsem čekala furt na "něco víc", na nějaké hlubší pocity beznaděje, nespravedlnosti nebo více ze života v komunistickém uspořádání země. V celé knize jste pouze tak nějak na povrchu, působilo to jen jako takový rozjezd s tím, že něco víc teprve přijde... no a ono nepřišlo.
Jako člověk, který nezažil komunismus, jsem doufala, že si čtením Listopádu přiblížím, jak se celkově lidé cítili, jak žili atp. Můj celkový dojem z knihy ale je, že příběh je pouze o smutném a nespravedlivém osudu jednoho člověka (potažmo rodiny).

18.10.2021 3 z 5

Přišlo mi, že to má takový až useknutý konec. K celkem pomalému a takovému poklidnému toku celé knihy to bylo najednou poměrně rychle zakončeno.

03.09.2021 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Jako oddechovka dobré :-)

22.08.2021 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha je krásná a příběh je bezesporu originální. Moc mě bavily popisy bažiny, byl to takový romantický výlet do neznámého prostředí. Ale mám dojem, že příběh Kyi je až taková moc velká pohádka, poměrně obtížně se tomu věřilo, včetně toho konce.

20.08.2021 4 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Jak už tady níž někdo zmiňuje, do 3/4 je to pro poměrně zdařilý i zajímavý příběh.
Posledních pár kapitol to ale dost kazí..

29.01.2021 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Ani od čtvrté knihy autorky jsem se nemohla odtrhnout. Její knihy jsou vždy napsané příjemně jednoduchým způsobem, vyloženě na odpočinek. Naopak příběhy mají vždycky něco zajímavého, tady je to pohled na dobu za diktatury ve Španělsku. Skvělé čtení!

09.01.2021 5 z 5