Kočičáci Kočičáci komentáře u knih

Pod hvězdou bláznů Pod hvězdou bláznů Jarmila Pospíšilová

Jana a Lucie jsou sice sestry, ale každá je úplně jiná a má zcela odlišný přístup k životu. Tyto aspekty je od mládí rozdělují a staví mezi nimi bariéru. Po smrti jejich maminky už prakticky nemají moc společného, tím pádem ani důvod se stýkat. Ale to by nebyl život, aby si s jejich osudy nepohrál. Když se jedné z nich začne bortit její doposud bezproblémový svět, tak druhá neváhá snaží se být oporou.
Krásný příběh, kéž by takových konců bylo více i v reálu...

11.08.2021 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tento díl byl pro mě dost brutální. A to nejen morbidním provedením vražd, ale i tou šílenou "online" realitou, která je bohužel nedílnou součástí dnešní digitální doby. Ale o to víc jsem z toho všeho vyděšená. Hunter s Garciou byli opět skvělí!

Zloba Zloba Chris Carter

Přidávám se k zástupu nadšenců! I mně se tento díl líbil nejvíc. Dokonalé, propracované, napínavé, drsné, úchylné... no prostě mazec. Na začátku mi bylo líto, že tentokrát nebude Garcia, tak mi to autor vynahradil tím, že konečně pustil něco z Hunterovy minulosti... ACH!!!

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Upozornění: čtěte pouze když jste "nahoře".
Já jsem se náhodou trefila - léto, sluníčko, dovolená, dobrá nálada + můj životní optimismus k tomu - všechny aspekty pro to, abych tuto povídkovou knihu přestála bez větší úhony. A že to tedy bylo depresivní a vážně smutné čtení, které se motá okolo sebevražd a smrti. Nejvíc se mi líbily první povídky o dvou sestřičkách - moc povedené.

Takže nečíst v zimě, po tmě, v útlumu nebo depresi a vůbec ne okolo Vánoc... potom to dáte.

11.08.2021 4 z 5

Štěkot uvázaných psů Štěkot uvázaných psů Jakub Dušek

Štěkot uvázaných psů je naprosto skvělý komiks, který čtenáře zavede do období protektorátu. Ač jsem byla nalákána barevnou obálkou, tak obsah je celý černobílý - ovšem naprosto ladí s příběhem samotným, který je temný a ponurý jako doba, ve které se odehrává. Napnutá jsem byla, bubliny byly perfektně řazeny, takže jsem se neztrácela v příběhu, což mi u některých komiksů dost vadí a kresby byly fantastické. Užila jsem si to!

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Mám ráda komiksy a mám ráda také kočky, tak jsem sáhla po této útlé knížečce, bez nějakých velkých očekávání. Bohužel na můj vkus to bylo hodně slabé, pár skečů mi vyvolalo úsměv na rtech, ale většina byla celkem nuda, bez nějakého smysluplného významu. A o kočkách toho tam bylo jako vážně dost málo. A ještě mi celkem vadilo, že autorka se ohlíží za svým životem, jako by byla důchodkyně a ne třicátnice... jó když já jsem byla mladá... V závěru knihy dodává odvahu mladým "kresličům" a udílí další rady.
No pro mě to byl přehmat.

11.08.2021 2 z 5

Katedrála z písku Katedrála z písku Jarmila Pospíšilová

Klasický příběh ze života, ve kterém se může poznat nejedna rodina. Pro mě příjemná letní oddychovka, u které si odpočinu, ale za pár dní mi splyne s dalšími podobnými. Lepší průměr, novější autorčiny knihy se mi líbily o fous víc.

31.07.2021 3 z 5

Příběh lásky Příběh lásky Jan Budař

Láskyplný příběh o smutném Radostovi vás pohladí po duši, vykouzlí vám úsměv na tváři zároveň vám dá naději. Naději, že štěstí jde znovu nalézt, jen člověk nesmí přestat doufat a hledat.
Nádherně zpracovaná knížka s kouzelným obsahem a krásnými ilustracemi.
Takových by mělo vycházet víc.
Díky pane Budaři.

29.07.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Toto rodinné nervy drásající drama mě opravdu dostalo. Odehrává se v rozmezí dvou dnů, kdy se Livie chystá užít si ten nejbáječnější den svého života a její manžel Adam naopak prožívá jedny z jeho nejhorších životních okamžiků. Velmi čtivé a emotivní!
A přitom stačí tak málo - mluvit spolu a nelhat si... Jenže to by byla nuda a příběh by z toho nevznikl. B. A. Paris umí!

28.07.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Druhý příběh Kate a Tristana se mi líbil o fous víc než ten úvodní. Oceňuji originální zápletku a rozuzlení až v samém závěru. Vraha jsem tentokrát netipla předem, za což jsem ráda. Musím přiznat, že je mi trošku smutno po Erice. Snad se k pokračování její série Robert vrátí. Nicméně další osudy Kate Marshallové si určitě nenechám ujít.

28.07.2021 4 z 5

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Nick je nejen bůh sexu, ale taky bůh kuchyně. Víc než pikantních sexy scén si užijete sbíhání slin na jazyku. Dobroty, které připravuje šéfkuchař Nick nejen pro své zákazníky, ale hlavně pro svou "gastrokritičku" Claire, jsou víc než sugestivně popsány a moje chutě byly nejednou vážně rozdrážděny.
Celkově ideální letní odpočinkové čtení, které vám bude dobře odsýpat a nechá váš mozek zregenerovat.

PS: Recept na Irský guláš - Irish stew už mám pečlivě opsán a určitě ho vyzkouším!

28.07.2021 4 z 5

Vražda v lázních Skalka Vražda v lázních Skalka Jarmila Pospíšilová

Už sedmý příběh s Marií Kovandovou, která se opět připlete k vyšetřování vraždy mladé ženy. Tentokrát je tolik podezřelých, že si můžeme z potenciálních vrahů vybírat. Příjemná detektivka na jedno odpoledne.

17.07.2021 3 z 5

Prach, popel a dým Prach, popel a dým Jarmila Pospíšilová

Nedalo mi to a vydala jsem se s Marií Kovandovou na začátek její amatérské detektivní kariéry, kdy Marie odkrývá smutnou historii jedné rodiny, na niž ji přivedl nalezený starý dopis.
Opět je to pohodová, odpočinková detektivka, na které jsem od autorky zvyklá. Kdo hledá napětí a akci, nechť jde o dům dál...

17.07.2021 3 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Pozor, pozor!
Román Přísně tajné atakuje nedostižnou sérii HIM.
Je to skvělé, vtipné a sexy čtení!
Dámy posouvají pomyslnou laťku čím dál tím výš!

05.07.2021 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Na pokračování osudu sestřičky Sylvie jsem se vyloženě těšila. Tentokrát se z nemocničního prostředí posuneme více do osobního a rodinného života Sylvie a Oldřicha. Není to ovšem o nic méně akční, než předtím ve špitále. Stále platí, že si svůj vztah a nově vznikající rodinu musejí ubránit před většinou světa, který jim neustále hází klacky pod nohy. Opět skvělý příběh, který čtenáři perfektně přiblíží tehdejší dobu. Ráda doporučím!

05.07.2021

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Tentokrát se Kimin vyšetřovací tým vyrovnává s nečekanou ztrátou, která je všechny bolestně zasáhla. Každý z nich to prožívá jinak a do toho musí být v plné pohotovosti, protože se na scéně objevil vrah, který se s mrtvolami nepáře a sází jim je jednu za druhou. Ještě k tomu mezi sebe musí přijmout posilu v podobě nového kolegy, což jim na náladě nepřidá. Trošku smutnější díl, ale opět stejně dobrý jako všechny předchozí.
Jednoduše moje oblíbená série!

05.07.2021 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Díky "krátkosti" předchozího dílu jsem se rozhodla rovnou pokračovat s Aristokratkou na koni. A jsem spokojená, protože jízda spojená do jednoho sousloví "superpsycho" pokračuje. Kostka je plná originálních individualit, ani nevím, která z nich je bizarnější. Mám v oblibě stále přinasraného Josefa, starou kuchařku, jejíž hláška "sere pes" provází každou její větu, ale i praštěnou Denisku a skrblíka hraběte Kostku.
Jen ta Márinka by už se s Maxem mohla dočkat nějakého po(zá)sunu :-D

04.07.2021 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

V parném létě se nerada trápím sáhodlouhými romány a tak mi pokračování Aristokratky přišlo jako dobrý nápad. S Kostkovými a jejich zámeckým personálem jsem se sžila velmi rychle, snad jako bych od nich ani neodešla. Místy to bylo super, místy psycho, ale skončilo to velmi rychle. Takže se vrhám na pokračování a očekávám alespoň superpsycho.

04.07.2021 4 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Hermína se po nebezpečné výpravě na záchranu majetku do Francie vrací na dlouhá léta na české panství do Štěpanic, kde žije vedle svého manžela a vychovává děti. Tento život ji však pranic netěší, protože byla zvyklá být více akční a rozhodovat o sobě sama. Rozkol v manželství ji však nasměřuje zpět do Francie na rodný Meuron. I když pro návrat je díky císaři Napoleonovi tentokrát vhodnější doba, tak sžívání stejně nebude mít jednoduché, protože v některých lidech jsou staré křivdy stále živé.
Nádherné zakončení série a uzavření životů všech hlavních i vedlejších hrdinů!
Už dlouho se mi nestalo, abych s takovou chutí a v rekordním čase přečetla pět knih jednoho příběhu za sebou. Nutno dodat, že mi budou všichni opravdu chybět.
Klobouk dolů před autorčiným umem! Ráda doporučuji.

04.07.2021 5 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Dlouhá cesta je nejdobrodružnějším dílem z celé série. Hermína se umanula, že podnikne cestu do Francie, aby zachránila rodinný majetek. Tak se najednou ocitá na "nepřátelském" území a je vystavena takovému nebezpečí, jaké si ani v nejhorším snu nedovedla představit. Má štěstí, že má kolem sebe přátele, kteří za ni neváhají položit život.
Velmi napínavý díl, který čtenáře vzdělá i po historické stránce.
A už jen poslední přede mnou.

04.07.2021 5 z 5