kob kob komentáře u knih

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Čekala jsem, kdy se začne něco dít a rozběhne se příběh, ale pořád nic a najednou byl konec.

16.04.2024 3 z 5

Když nejste v pohodě Když nejste v pohodě Jill Stark

Nemyslím, že bych se dozvěděla něco nového, ale aspoň jsem se zasmála.
Máte těžké životní období? Objednejte si pizzu a z pohovky sledujte napínavý pořad o sériovém vrahovi. Pak si nasaďte sluchátka a běžte tančit do parku ;)

09.04.2024 2 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Určitě to nebude knížka pro každého, ale mě okouzlila. Byla úsměvná a dojemná zároveň a k tomu plná fantazie.

07.04.2024 5 z 5

Feministkou snadno a rychle: Příručka argumentů pro debaty s rodinou a přáteli Feministkou snadno a rychle: Příručka argumentů pro debaty s rodinou a přáteli Lucie Jarkovská

Přehledné shrnutí problematiky. Jen ten reálný boj se zažitými blbostmi je často velmi vyčerpávající, ale nutný.

04.04.2024 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Harry je se svými závislostmi už trochu únavný, ale příběh je skvěle propracovaný a závěr dokonalý.

03.04.2024 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Poslouchala jsem na ČR při velikonočním vaření a docela jsem si příběh užila. Osud často zamíchá kartami tak, že se jeden nestačí divit, co se s ním děje. Hezky napsané a výborně načtené.

31.03.2024 4 z 5

Bůh je z Brna Bůh je z Brna Jiří Kamen

Protože jsem se s Karlem Fuksou seznámila při práci už před mnoha lety, byla jsem na knížku zvědavá - a určitě nezklamala. Přece su z Brna ;)

31.03.2024 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Nesmírně zajímavá kniha, velmi oceňuji autorčino nasazení při shromažďování podkladů a talent skloubit historická fakta s poutavým příběhem.

28.03.2024 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Přečetla jsem knihu i poslechla audio skvěle načtené Simonou Pekovou.
Adina se s ničím moc nepárala, hlavně s muži. Komunisti s ní zatočili, ale vždycky si nějak poradila a zachovala si svou důstojnost, humor i sarkasmus, který mi na ní byl vždycky sympatičtější než vzdychání některých jejích kolegyň.

23.03.2024 5 z 5

Matkovražedkyně - Ironický román o zločinu Matkovražedkyně - Ironický román o zločinu Daniela Kovářová

Příběh byl dobrý, ale nevyhovoval mi autorčin styl. To věčné vysvětlování právnických pojmů velmi narušovalo plynulost vyprávění. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu nějakou příručku.

09.03.2024 3 z 5

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Taková fajn klidná a odpočinková detektivka se zajímavým příběhem.

07.03.2024 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Výborná kniha.
Na začátku je čtenář trochu zmatený z množství postav, ale jejich osudy se brzy skvěle propletou a propojí. Napětí je rovnoměrně stupňováno až k dramatickému finále.

01.03.2024 5 z 5

Slečny Slečny Barbora Baronová

Jak to má nastaveno každý jinak...
Když se novináři ptali jedné známé starší dámy na recept na šťastný život, odpověděla, že bydlet sama a mít pravidelný sex.
Něco na tom bude :)

01.03.2024 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Knížka se četla dobře, ale hlavní hrdina je zoufalec, kterému jsem rozhodně nefandila. Navíc teď doufám, že nebudu nucena navštívit chirurgii dříve, než na popisované nemocniční praktiky a komentáře doktorů zapomenu.

28.02.2024 4 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Olga měla docela smutný osud, ale takových byla spousta. Příběh mě nezasáhl, dost jsem se nudila a do čtení nutila.

28.02.2024 3 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Napínavý příběh s překvapivým rozuzlením, i když mi to finále na chvíli připadalo hodně nepřehledné.

20.02.2024 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Pěkný román, a protože jsem poslouchala jako audio, tak mi ani nevadilo, že je poněkud zdlouhavý.

16.02.2024 4 z 5

Královražda na Křivoklátě Královražda na Křivoklátě Vlastimil Vondruška

Zamotané tak, že jsem se chvílemi v postavách ztrácela a netušila, kdo je hodný a kdo zlý, ale to Oldřich z Chlumu také dlouho nevěděl ;)

14.02.2024 4 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Skvělý zážitek pro milovníky absurdního humoru. Moc jsem si knížku užívala.

10.02.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Docela mě to bavilo - kniha přesně splnila svůj účel, když jsem zatoužila sáhnout po něčem oddechovém.

26.01.2024 4 z 5