KnižníSen KnižníSen komentáře u knih

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Já s knihou byla spokojena a moc se těším, jak se bude děj dál vyvíjet :)
Někdo tu psal, že kniha končí hrozně otevřeně, ale neřekla bych. Otevřeně sice skončí, ale ne tak, že by člověk nevydržel na další díl, takže se toho nemusíte bát.
Kniha je napsaná příjemnou formou a kratičkými kapitoly, které mají za příčinu, že čtete a čtete a čtete :)

18.04.2017 5 z 5

Geek Girl Geek Girl Holly Smale

Kniha se mi líbila a ač to není nic převratného, mile mě překvapila, protože jsem od ní měla mnohem menší očekávání. Četla se mi velmi dobře a svižně, čemuž pomáhají velmi kratinké kapitoly (většinou o rozsahu 3-5 stránek), které svojí délkou čtenáře pobízejí číst stále dál.

Moje recenze:

18.12.2016 4 z 5

Zhubni a nezblbni! (Super deník pro náctileté s recepty k sežrání) Zhubni a nezblbni! (Super deník pro náctileté s recepty k sežrání) Oldřiška Ciprová

Knížka byla velmi rychlé čtení (přečetla jsem ji za jeden den).
Je to tím, že je proložená velkým množstvím ilustrací.
Je to kniha pro náctileté od 11 let a mně bude 17, ale kvůli tomu tématu (hubnutí) mě prostě jako kniha lákala, neboť mě zajímalo, jak to bude sepsané a hlavně mě lákaly i recepty uvnitř knihy.
Více se můžete dozvědět v mé recenzi, kterou naleznete níže, ale chci říct, že i když už jsem nejspíš mimo věkovou skupinu, které je tato kniha určená, kniha se mi líbila.

01.07.2016 4 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

Čekala jsem ji sice lepší, ale 4* ji dám :D

11.03.2016 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Velmi krásná knížka :)
Nevím, jaká z knih:Zda Bez naděje nebo tato je lepší, ale tato má podle mého originálnější námět :D
Kniha se mi opravdu moc líbila a vyloženě jsem se těšila, až se do ni zase začtu :)
Některé z básniček jsem úplně nepochopila a vadilo mi, že se nerýmují, avšak-chápu to. Přeložit báseň z angličtiny do češtiny a ještě aby se rýmovala, ale neztratila svůj smysl není jednoduché, takže se to dá "překousnout" :)
Konec se mi líbil, jediné, co bych vytkla je to, že bych na konci uvítala o 20 stran navíc, kde by se spisovatelka ještě rozepsala o vztazích mezi různými osobami a až poté vložila prolog, který v knize je :)
I za malinké výtky dávám této knize 5*

31.12.2015 5 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Já dost přemýšlela, zda si knihu koupit nebo ne. Nejen, že mě odrazovala obálka-bála jsem se, že to bude kniha pro děti ( a mě je 16), ale také mě odrazovala Er-forma, kterou je kniha psaná.

Jsem ráda, že jsem knize dala šanci.Er-forma mi kupodivu vůbec nevadila :D .
Jen varování pro vás: Nenechte se zmást obálkou, knihu bych dětem opravdu nečetla ;)

Mé hodnocení 4*. Kniha se mi moc líbila, ale přeci jen není úplně WOW, takže proto jen 4 :)

Knihu DOPORUČUJI ! (pokud vám nevadí hororová atmosféra ;) )

13.12.2015 4 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Tak tato kniha...celkově tato série mě dostala! :O

Je to jedním slovem BOMBA :)

28.10.2015 5 z 5

Titanic: Deník dívky z roku 1912 Titanic: Deník dívky z roku 1912 Ellen Emerson White

Tato kniha je úžasná, podle mě, si zaslouží 4 hvězdy! :)
Knihu jsem četla asi před 2/3 rokama a ráda se k ní někdy vrátím ;)

Nevím, zda je to příběh opravdový, zda se spisovatelka nechala inspirovat nějakým vyprávěním či deníkem mladé dívenky, ale i když to bude znít asi nevhodně-přála bych si, aby to byl příběh skutečný...
Ano...A to proto, neboť kdyby to byl příběh skutečný, tak i ty hloupý, kteří vůbec nečtou a nemají v sobě city (snad se chápeme) by kniha bavila a ukápla by jim nějaká ta slzička. Překrásný příběh a pokud někdo máte zprávy, zda je to alespoň inspirované skutečnou dívenkou, budu ráda, když mi dáte vědět.
DOPORUČUJI ! DOPORUČUJI ! DOPORUČUJI !

MOJE VIDEORECENZE: http://kniznisen.simplesite.com/419902605/3023998/posting/recenze-titanic-ellen-emerson-whiteov%C3%A1

13.08.2015 4 z 5

Zlomená Zlomená Shy Keenan

Knize dávám jen 3*, neboť mi na ni něco nesedlo.
I tak knihu doporučuji : je velmi silná, emotivní a otevře vám oči !

Má videorecenze: http://kniznisen.simplesite.com/419902605/3023991/posting/recenze-zlomen%C3%A1-shy-keenan

12.08.2015 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Ahoj!

Této knize dávám jen 3*, protože mi nesedl autorův styl psaní (to ale neznamená, že mu nedám ještě šanci a nějakou knihu si od něho nepřečtu :D ). Černý humor se mi do této knihy nehodil. Je ale zase pravda, že děj má tato kniha opravdu pěkný. Možná mi tato kniha přišla zdlouhavá, ale to i film. Pokud mám ovšem srovnat Kniha vs. Film, vyhraje film.
Promiňte ;)

MOJE RECENZE: http://kniznisen.simplesite.com/419902605/3021996/posting/hv%C4%9Bzdy-n%C3%A1m-nep%C5%99%C3%A1ly-the-fault-in-our-stars-john-green
Mějte se hezky :)

12.05.2015 3 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Nazdáárek!

Takže...Tato kniha byla něčím úžasným a nepopsatelným, dokonce se líbila i mé babičce. líbí se mi i to porovnání Démoni/Andělé a po přečtení této knihy (což už bude rok nebo víc) jsem zoufale toužila po dalším dílu. Zjistila jsem, že za rok (od mého přečtení( má vyjít díl druhý. po roce-tedy někdy teď, jsem na to bohužel zapomněla, takže Ježíškovi sem si o knihu nenapsala, ale už ji mám v plánu si pořídit. Jednou, když jsem byla s kamarádkou v kině, jsme zašly do knihkupectví a dozvěděla jsem se, že už je vydaný díl i třetí (u kterého bylo před rokem napsané, že na něm ještě spisovatelka pracuje).Takže se nemohu dočkat, kdy si koupím zbývající 2 díly!!!!! :DD
Možná, i když si děj pořád pamatuji, přečtu tento díl ještě jednou .) ať jsem v obraze ;).
Mějte se překrásně ! ;) ;) ;)

12.05.2015 5 z 5

Wicca Wicca Cate Tiernan (p)

Ahoj!
Tato knížka mě bavila naprosto ...Jediné, proč dávám jen 4 * , je, že ten konec....No....prostě ten konec NEBERU :)
nepoznáte z něj, jestli je jedna z hlavních postav zlá či hodná a ....další díl je potřeba!

12.05.2015 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Ahoj ! :)
Kniha "Ztracená Naděje" byla knihou, která mne nezklamala :) . ano, jak tu již napsal jeden uživatel, je psaná stejně jako "Bez naděje" , ale já to věděla dopředu, takže pro mě to vůbec problém nebyl ;).
Mnohem lépe jsem poznala Holdera a pokud se někdo z vás bojí a rozhoduje, zda tuto knihu koupit, říkám bez váhání: ANO! ANO! ANO! ... Mě osobně bavila úplně stejně jako "Bez Naděje" a opět lépe pochopíte chování Deana. Pokud jste nečetli díl první, tak tento druhý díl bez problému pochopíte, o nic nepřijdete. takže u této knihy je (podle mého názoru) možné, prohodit díl první za díl druhý a naopak :) Mějte se hezky ;)

Má videorecenze: http://kniznisen.simplesite.com/419902605/3023990/posting/recenze-ztracen%C3%A1-nad%C4%9Bje-colleen-hoover

12.05.2015 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou a koupit si ji, mě přesvědčilo ukázkové "vydání" v jednom z časopisů (myslím, že to bylo Bravo :D ) Tato kniha je úžasná, prostě kniha s velkým K. Je strhující a nepředvídatelná. Hrozně se mi na této knize líbí, že je psaná tak, jako by nám- puberťačkám rozuměla, autorka se nebojí použít vulgární slova a je prostě psaná tak ....LIDSKY :) . Tato kniha mě velice překvapila a už mám přečtený i druhý díl Ztracená Naděje. Hlavní hrdinka mě dostala a po přečtení druhého dílu jsem si zamilovala i Deana, obdivuji ho, že se dokázal vypořádat se smrtí své sestry a také jsem více pochopila jeho chování v některých situací.

Recenze zde: http://kniznisen.simplesite.com/419902605/3752885/posting/bez-nad%C4%9Bje-colleen-hoover

27.04.2015