Knishtagram Knishtagram komentáře u knih

Podzimní bouře Podzimní bouře Petr Kříž

Česká tvorba na světové úrovni. Tak bych popsal Relikty minulosti – Podzimní bouře.

Vůbec byste nepoznali, že je tato kniha prvotinou českého autora. Už od první stránky máte totiž pocit, že čtete nějaký světový bestseller. Navíc najdete v knize nádherné ilustrace, které doprovází děj a nesmím zapomenout i na obří mapu Andaloru, kterou si jednoduše zamilujete.

Pokud máte rádi rytířské nebo gladiátorské souboje, jste na správném místě. Šest dějových linek z dokonale promyšleného světa Andaloru vás naprosto vtáhnou do děje. Já osobně bych v knize uvítal klidně prvky magie, ale i přes tuto absenci jsem si příběh oblíbil do posledního slova. Možná si budete na začátku připadat stejně ztracení jako já. To velké množství postav, které postupně vstupují do děje, vás ale nijak nezaskočí, protože nám autor nachystal na konec knihy krásně obsáhlý a přehledný rejstřík všech jmen a rodů, které jsou zmíněny v příběhu.

Teď mě asi většina z vás ukamenuje, ale i přes to, že nejsem velkým fanouškem GoT, měla tato kniha podobnou „atmošku,“ která mě tady vůbec ničím nevadila.

Nedokážu si ani zdaleka představit kolik úsilí a času musel autor vynaložit k tomu, aby vzniklo něco tak velkého a dokonale promyšleného. Nyní autor pracuje už pomalu na pokračování a já už teď vím, že si ho jednou s radostí zakoupím a přečtu.

Děkuji spisovateli Petru Křížovi za poskytnutí recenzního výtisku. Bylo mi ctí vstoupit do nádherného příběhu, který dosahuje světové úrovně.

Petr z Knihstagramu

19.05.2021 5 z 5

Mamince se budeš líbit Mamince se budeš líbit Jaroslav Konvička

Kdybych nebyl tak zatvrzelý vůči českým jménům v knížkách, dal bych této knize pět z pěti. Každopádně se mi děj líbil tak moc, že bych se nebránil ani filmové verzi. Pokud jste viděli Sex ve městě a 50 odstínů šedi, budete stejně zdeformovaní jako já, když si během čtení budete představovat postavy z výše uvedených filmů. Alenku jsem si představil jako Carrie ze Sexu ve městě a postava českého Kristiána byla pro mě autentická s americkým Christianem Greyem. Z nevinné učitelky se vyklubala pořádná dračice a musím uznat, že jsem takový zvrat v druhé polovině děje vůbec nečekal! Naprosto mě to dostalo. Tato kniha spadá do kategorie knih, které bych si s klidem a bez studu četl i v městské hromadné dopravě.

09.05.2021 4 z 5

Kdysi dávno v budoucnu (37 povídek) Kdysi dávno v budoucnu (37 povídek) Jaroslav Konvička

Dlouho jsem přemýšlel a vymýšlel, jak nejlépe popsat to, co ve mně sbírka krátkých filozofických povídek zanechala. Ať už napíšu cokoli, nebude to mít takovou hloubku, jako je kniha sama. Z každé povídky si odnesete nějaké životní moudro a rozhodně to není čtení na jeden zátah. Knížka je navíc doplněná o krásné ilustrace, nad kterými se určitě taky pozastavíte. Děkuji autorovi především za milé duševní obohacení.

09.05.2021 4 z 5