knihožrout knihožrout komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Je jednoduché na Coelha dštíti síru - ale je důležité si uvědomit, kdy Alchymista vyšel. Že byl jako zjevení. Byl zkrátka první. Myslím v masové povědomí. "Vesmír se spojí..." - za to vděčíme Alchymistovi. Pět hvězd za tohle všechno a nepochopení, kterým je zasypávaná.

31.07.2017 5 z 5

Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Simon Sinek

Klasická seberozvojová kniha, plná skvělých příkladů. Ujasníte si, co by mělo být vaším motorem. Nejen v podnikání. Jediné mínus byla rozvláčnost a repetitivnost, proto jedna hvězda dolů.

31.07.2017 4 z 5

Indigové pohádky Indigové pohádky Martina Mia Svobodová (p)

K této knížce jsem se dostala náhodou přes kamarádku, a jsem ráda, že jsem se o ní dozvěděla, protože se v normálním obchodě nedá koupit, jen přes internet. Kniha je opravdu krásná, nádherně udělaná, příběhy, ilustrace, pexeso i omalovánky a záložka, i celé to, jak vznikla je úžasné, pročítáme jii s dětmi stále dokola. Jsem ráda, že pohádky mají i nějaký přesah, i když nevím, nakolik je mladší syn schopen toto vnímat, ale aspoň s ním kniha bude růst a obrázky jej zajímají už teď. A poznámka na okraj - knihu jsem si objednala a ještě než jsem stihla zaplatit, už jsem ji měla doma. Moc krásně mě tato neobvyklá důvěra v dnešním světě naladila a autorům alespoň touto formou děkuji...

20.01.2014 5 z 5

Modrá Alfa objevování skrytých schopností Modrá Alfa objevování skrytých schopností Petr Velechovský

Kniha je průvodcem tréninkem kurzu Modré Alfy. Je skvělá hlavně proto, že pan Velechovský během kurzu podává neuvěřitelné množství informací, vědeckých studií atd., a člověku se nechce všechno zapisovat. a tady to má všechno pokupě. Doporučuji i nevěřícím zájemcům...

01.03.2013 5 z 5

Dobrodružství sebeobjevování Dobrodružství sebeobjevování Stanislav Grof

Stanislav Grof je velmi charismatický člověk, kromě knížek stojí za to si ho vygooglovat a poslouchat jeho příjemný hlas. "západní civilizace je jediná v historii lidstva, která nemá zájem o mimosmyslové zážitky. Tento zájem všelijak potlačuje, psychologie jakékoli spirituální prožitky klasifikuje jako deviaci, a domnívá se, že to z ní činí nejvyšší formu života. tragicky neutiší, jak moc se mílí."...

26.07.2012 5 z 5

Totál Balkán Totál Balkán Blanka Čechová

Super příběh jak to chodí v zákulisí velké organizace a dost hustá kritika, pro neznalce hodně překvapivé sebrání iluzí. Příběh má spád, je to vtipné, živoucí - ale té obecné češtiny je přeci jen trochu přespříliš, mám pocit. pro mě to ubírá na zážitku z literárního díla a posunuje se to spíše k jakémusí deníkovému zaznamenání, což je trochunuda...

04.05.2012 3 z 5

Sousedka ze Skalistých hor Sousedka ze Skalistých hor Blanka Solařová-Calibaba

Odpad to není, číst se to dá - asi tak do první třetiny, než člověk zjistí, že je to pořád stejné takže ve výsledku vlastně o ničem. Takže se brzy omrzí i ty náznaky vtipných situací a zbyde trapná sázka na vulgární slova. pro mě škoda peněz a poučení, že si knihy nemám kupovat v časovém presu, když běžím na autobus.

30.03.2012 2 z 5

Kdo přivezl Doruntinu? Kdo přivezl Doruntinu? Ismail Kadare

Podle mě úplně nedoceněná kniha jak po straně jazykové tak dějové. Každému kdo má rád knižní zápletky na pozadí skutečných reálií doporučuji.

29.03.2012 5 z 5

Hovory s porodní bábou Hovory s porodní bábou Jana Doležalová

Divím se, že tu ještě není žádný komentář a je mi ctí být první. Tahle kniha se v souvislosti s procesem s touhle porodní bábou, paní Koenigsmarkovou začala zmiňovat čím dál častěji poslední dobou a plným právem. Řekla bych, že kdo cítí, že mu moderní doba nedává to, co od života očekává, měl by si jí přečíst. Není jen o porodech doma, o těch "bláznivých alternativních ženských" - vlastně o nich není skoro vůbec. Je o přirozeném přístupu k životu a selském rozumu, který se někde vytratil. V rozhovoru je pěkně popsáno, kde se asi tak vytratil, informace z nedávné historie i s pohledem do zákulis (jak se vlastně vyvíjela X byla zničena profese porodní asistentky...), to všechno bychom jinde hledali jen těžko. přečetla jsem to za jednu noc, v práci byla k ničemu, ale nešlo to jinak. Díky oběma ženám!

25.03.2012 5 z 5

Stylistická cvičení Stylistická cvičení Raymond Queneau

souhlasím, dokonalé. každou další a další variantou téhož příběhu se mi rozšiřují nozdry nadšením!

24.03.2012 5 z 5

Strukturální přeměna veřejnosti Strukturální přeměna veřejnosti Jürgen Habermas

Složitá kniha, která vyžaduje soustředění čtenáře odmění hlubokým vhledem do vývoje západní společnosti. Inspirativní.

21.03.2012 4 z 5

Podél cest Podél cest Pavla Jazairiová

Malinko zklamání, přeci jen jsem asi u Pavly Jazairiové zvyklá na něco jiného. Jako by jí fabulace neslušela tolik, co analytické myšlení reportéra se srdcem.

19.01.2012 3 z 5

Sahara všedního dne Sahara všedního dne Pavla Jazairiová

Průkopnice českého ženského cestování nasadila hned zpočátku vysokou laťku. Pohlazení, které umí pořádně nakopnout.

19.01.2012 5 z 5

Bonding - porodní radost. Podpora rodiny jako cesta k ozdravení porodnictví a společnosti? Bonding - porodní radost. Podpora rodiny jako cesta k ozdravení porodnictví a společnosti? Gabriela (Gauri) Chrastilová

Všichni, kdo mají děti vědí. Ti, kdo je nemají, pochopí později. Díky za tuhle knihu.

16.01.2012 5 z 5

Živel Lustig - Jak se píše kniha Živel Lustig - Jak se píše kniha Dana Emingerová

Velmi, velmi rozpačitá jsem z této knihy. Ale jo, tak já to napíšu - ve vší úctě, nemohla jsem se zbavit pocitu hodování na mrtvole. Ano, kniha je opravdu plná citátů a zajímavých myšlenek především Aristotela a pak autora Umění fikce, myslím že Gardner se jmenuje, což tvoří jakési tématické předěly v popisování lekcí tvůrčího psaní, které Emingerová u Lustiga absolvovala. Ten neustálý tok vtipu, sexististických narážek Lustigových a mouder a mouder nakonec bohužel působí zcela naopak, než by chtěl - unaví a člověk vypne a chce se jen rychle prokousat k těm několika málo vážně a solidně míněným radám, které mezi haha vtipy frekventantům kurzu utrousil. Není to kniha, je to záznam a kompilát tvářící se vznešeně.

10.01.2012 2 z 5

Volha Volha Karel Hynie

Na tuhle knížku jsem narazila v Levných knihách a když jsem si za 69 Kč domů odnášela tlustou bichli, vůbec jsem netušila, co to v rukách třímám za poklad. Jedinečné beletrizované svědectví o době za totáče a trošku i po totáči, drsný pohled zevnitř na drobné zlodějíčky a české vyčuránky usazené za volanty vozů, které vozí tzv. elity - pány režiséry, kameramany a produkční... - které zmáčknuty pod mikroskopem denodenního přežívání a slalomu mezi chci prachy - ženskou - nějak se nepodělat před režimem - možná se trochu podělat ale ne moc - hlavně se mít dobře - vlastně žádnými elitami nejsou a tak román, přes vešekrý svůj vtip a opravdu humorné situace, na mě působil spíš depresivně. ve stylu - co jsme to za lidi. kniha, kteoru určitě doporučuju, takové trochu dějiny zpodzákulisí...

10.01.2012 5 z 5

Všehoschopní - Superguru Bárta Všehoschopní - Superguru Bárta Jaroslav Kmenta

Kmenta, Kroupa a pár dalších jsou poslední mohykáni žurnalistiky v její nejryzejší podobě, totiž jako hlídacího psa demokracie, pořádku a mocipánů. Kromě podrobného líčení Kauzy Bárta Kmenta ukazuje, cíleně, náročnost profese. Především tu technologickou, jako jsou uzávěrky, nebo hektolitry kafe, které se musí vypít (to jediné mě v knize po čase poněkud unavovalo). Co ale neukazuje, protože mu to asi přijde normální, nebo se to snaží moc nepřipouštět, je to, jak moc riskuje osobně, včetně zatažení rodiny.. Stotisíckrát záslužná práce a doufám, že se za pár let nedozvím, kdo ho platil. Doufám, že opravdu jen MFDNES.

03.01.2012 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Na rozdíl od vysoce podezřelého příspěvku uživatele Tobo, který má na svém kontě v tomto okamžiku právě a jen tento jediný velepochvalný komentář (a velmi podobný má pan Tobo i na Kosmasu, napatří-li mu rovnou všechny...), se domnívám, že kniha stojí za prd. Možná za to mohlo přehnané očekávání poté, co jsem měsíc odolávala líbivým reklamám na každém rohu a nakonec neodolala. Není to vtipné a je to plné klišé: o třicítce, která chce být krásná, šťastně zamilovaná s úspěšnou kariérou. Sebeshazuje se rádobyvtipnými nekonečně natahovanými cancy. Jen jsem čekala, kdy se objeví boty od Manola Blahnika a dočkala jsem se, bohužel. Tím bych to uzvařela, ať se tu nerozekcávám o knížce, která za to nestojí.Milý tobo, máte pravdu, není to jako Bridget Jonesová. Je to neprovnatelně nudnější a člověk u toho má pocit, že už to všechno jednou někde četl.

17.12.2011 1 z 5

V sedmém kruhu pekla - Láska, zrada a smrt v Súdánu V sedmém kruhu pekla - Láska, zrada a smrt v Súdánu Deborah Scroggins

Jak už je v Česku klasikou, název je totálně mimo! V originále se kniha jmenuje Ema´s war a a kdo očekává lásku, zradu a smrt v Súdánu na způsob červené knihovny ale v Súdánu, ten bude zklamán. Kniha je hlavně vpodstatě o novodobých dějinách Súdánu, jejichž spletitost je pověstná a i při čtení se člověk dost ztrácí, protože těch kmenů a zkratek je prostě moc. Nicméně pro zájemce o cizí země nebo i por někoho, kdo má zájem dozvědět se něco třeba o problému Dárfůru, e to úžasně zevrubná analýza a snaha o vysvětlení nevysvětlitelného. BOhužel, právě tito lidé si knihu kvůli debilnímu názvu nekoupí, ti ostatní zas očekávají něco jiného. Ach jo. Jinak, ta kniha získala nějakou velkou cenu a je to bestseller. Pro minority, ale je skvělá!

28.11.2011 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Čím je kolem Soukupové větší humbuk, tím stojí její knihy za míň. Ono je asi těžké stát se etablovanou autorkou už před třicétkou, kdy toho navíc není asi ani moc odžito. Kdosi kdysi tohle vytýkal Petře Hůlový, že by si měla jít něco odžít, že už nemá o čem psát. No tak tohle je v bledě modrým. Proklamovaný řetězec dramatických událostí je jen zbožné přání tvůrce anotace, Kniha bez dalšího vlivu na můj život.

20.11.2011 3 z 5