knihovniceS knihovniceS komentáře u knih

Zlatá léta Zlatá léta Maria Nikolai

Čokoládovna - Zlatá léta
Pokračování trilogie Čokoládovna se odehrává roku 1926, děj proti prvnímu dílu plyne velmi pomalu. Poznáváme nové postavy, děti Judithy a další osoby spojené s rodinami Rothmannových a Rheinbergrových. Příběh dostává spád až v druhé polovině příběhu, kdy se to čte samo. Tentokrát to na pět hvězd není, ubírám jednu hvězdu, i tak doporučuji. Jsem zvědavá na pokračování a další osudy.

01.04.2023 4 z 5

Čokoládovna Čokoládovna Maria Nikolai

Zajímavé rodinné ságy mám ráda. První díl se odehrává začátkem 20. století v Německu a v Itálii. Prožíváme příběhy mladé dívky Judith, která je nadějná čokolatiérka, a její matky. Z děje nemohu víc prozradit. Nechybí láska, intriky a napětí. Ještě dodám: připravte si k ruce dobrou čokoládu, ať ukojíte chutě. Těším se na další díl. Dávám 5 hvězd a doporučuji.

28.03.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Hrad ve Skotsku
Dočetla jsem další díl ze série Romantické útěky a myslím, že tento byl za mne nejlepší. Příběh Izzy a její dědictví mě dostalo. Její matka byla většinou na zabití , ale Izzy je holka obdivuhodná, umí si poradit ... Krásné prostředí, dobré jídlo, nápadité zápletky, místy napínavý děj, nechybí ani romantika. Milé odlehčení jak to autorka umí. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

23.03.2023 4 z 5

Babičky na tahu Babičky na tahu Judy Leigh

Babičky na tahu
Milý úsměvný román o pěti seniorkách z Anglie, které si vyjely do Paříže, aby se rozloučily se svobodou jedné z nich, kterou čekaly vdavky. Závidím vitalitu a odvahu řádit i v 70 letech. Příběhy, které "holky" zažívají v Paříži mě pobavily, doporučuji a dávám 4 hvězdy.

20.03.2023 4 z 5

Jednou za život Jednou za život Simona Monyová (p)

Milá jednohubka, přečteno za 1 den. Připomíná červenou knihovnu.

17.03.2023 3 z 5

Život jako hobby Život jako hobby Marcela Mlynářová

Život jako hobby
Autorka mile a vtipně přibližuje čtenářkám příběhy, které sama zažila. Dnes už je to hlavně o cestování. Připomněla mi některá místa, kde jsem kdysi byla. Vyprávění o odchodu její maminky ve vysokém věku bylo smutné. Dávám 4 hvězdy a doporučuji

17.03.2023 4 z 5

Školák Kája Mařík Školák Kája Mařík Felix Háj (p)

Četla jsem ji až v důchodovém věku a líbilo se mi to

15.03.2023 3 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Levandulová zahrada
Na doporučení jsem rozečetla krásný příběh, který se zase odehrává ve dvou časových linkách, jak je řečeno v anotaci. Čtivé vyprávění plné napětí. Děj, který se odehrává v současnosti beru, ale kde se odehrává válka, smrt a nebezpečí na každé stránce ... , na to už nemám sílu. Nerada čtu o válce a knihu jsem v polovině musela odložit, i když jsem byla zvědavá na další vývoj. Je mi to líto, nehodnotím, vina je jen ve mně. Komu válečné romány nevadí, určitě si román přečtěte.

15.03.2023

Francouzský manžel Francouzský manžel Klára Janečková

Francouzský manžel
Uff! To byla síla! Děj je vlastně popsán v anotaci, já dodám: příběh plný emocí, erotiky, nenávisti, násilí, napětí, lásky a zvratů ... Myslela jsem, že knihu odložím, ale musela jsem číst dál a dál... a dávám 5 hvězd.

11.03.2023 5 z 5

Lži Lži Táňa Keleová-Vasilková

Lži
Opět krásné čtení ze života, tak jak to autorka umí. Příběh Violy, Viktora a malé Nikolky - mladé rodiny , kdy mi Viola úspěšná módní návrhářka a majitelka salonu nejdřív lezla na nervy, ale během děje se leccos mění ... Nemohu prozradit kdo a proč. Příběh je vzrušující, napínavý, konec překvapivý. Doporučuji, dávám 4 hvězdy.

09.03.2023 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

(SPOILER) Skříň plná Diora
Krásná kniha, která mě nadchla od prvních stránek. Příběh se odvíjí v různých časových linkách a z pohledu více žen. Líbil se Katy objev ve starém opuštěném domě v současnosti. Další linka byla před válkou z prostředí akrobatických letů. Tam už jsem měla husinu, a když se zabila maminka Skye, bála jsem se, že na to nebudu mít nervy. Četla jsem ale dál, líbila se mi linka s restaurátorkou oděvů Katy, která pracuje v muzeu ... Když jsem se dostala do časů války mezi letectvo , objevily se pojmy RAF, SOE, ATA, WAAF, střelba na letouny, které pilotovaly ženy a nesměly se bránit ... , smrt a nebezpečí na každé stránce ... Na to už nemám sílu. Nerada čtu o válce a knihu jsem po 200 stranách musela odložit, i když jsem byla zvědavá na Katy příběh. Je mi to líto, nehodnotím, vina je jen ve mně. Komu válečné romány nevadí, určitě si román přečtěte.

06.03.2023

Děkuji, pane Diore Děkuji, pane Diore Agnès Gabriel

Děkuji, pane Diore
Krásný příběh mladičké Celéstine, která krátce po válce přijede do Paříže, kde chce zapomenout na smutné události, které ji postihly v rodné Normandii.
Hledá práci v Paříži, moc štěstí nemá, ale jednoho dne ji zaujme inzerát, jde se osobně představit začínajícímu módnímu návrháři. Nastoupí jako hospodyně, postupem času si získá velkou oblibu u Ch. Diora a stává se jeho archivářkou, sekretářkou, múzou ... Příběh se mile rozvíjí, pronikáme do světa módy v poválečné Paříži a nechybí ani láska, které se Celéstine brání. Dál prozrazovat nebudu, dávám 4 hvězdy a doporučuji.

01.03.2023 4 z 5

Když ptáčka lapají Když ptáčka lapají Magda Váňová

Když ptáčka lapají
Velmi čtivý román, který čtenáře „nadzvedává“ svými vztahy a chováním především Vojtěcha. Emotivní příběh milé Jordany zahradnice a intrikáře Vojtěcha, který mi „pil krev“. Vojtěch Jordanu náležitě zblbne, ožení se s ní, ale po svatbě se hodně změní, myslí jen na sebe. Napínavé až dramatické okamžiky nechybí, vyplouvají podivná tajemství... Autorka příběh krásně zamotala a doporučuji k přečtení. Dávám 4 hvězdy.

22.02.2023 4 z 5

Zrada Zrada Klára Janečková

Zrada
Velmi dramatický román, silný příběh sourozenců Davida a Viktorie, kteří emigrují z původní vlasti a objevují se v různých částech světa.
Příběh je plný lásky, zrady, nenávisti, násilí v rodině. Není to veselé čtení, autorka čtenáře nenechá chvíli v klidu... Napínavý, místy hororový příběh doporučuji. Dávám 4 hvězdy.

17.02.2023 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Čekání na kocoura
Rychlé čtení z útlé knížky je jednohubka. Pár příběhů kočičích a člověčích od nás i ze světa. Některé úsměvné, některé smutnější, které nezarmoutí ... Dávám 3 hvězdy

14.02.2023 3 z 5

Sestry z Titaniku Sestry z Titaniku Patricia Falvey

Sestry z Titaniku
Krásný příběh dvou sester Deli a Nory začíná v Irsku roku 1912 odjezdem do přístavu, kde se nalodí na Titanik. Střídá se vyprávění obou sester kapitola za kapitolou. Obávala jsem se líčení zkázy Titaniku, které bylo vzrušující, napínavé, ale jen pár stránek.
Další napínavý děj se rozvíjí v Americe. Deli se vydává za Noru, o které je přesvědčená, že zahynula. Neměla to v úmyslu, ale okolnosti tomu pomohly a dobrodružství pokračuje. Román se čte sám, polykáte písmenka a je zase konec. Dávám 5 hvězd a doporučuji.

13.02.2023 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Hvězdy na cestě
Příběh slavného herce Igora a jeho dcery, úspěšné spisovatelky Vandy. Po letech odcizení se setkávají na Krétě, aby splnili poslední přání Igorovy matky a Vandiny babičky. Postupně se dočítáme předchozí události, kdy se střídají kapitoly ze současnosti a z minulosti. V dětství Vandy se stala tragédie, která ji poznamenala... Autorka krásně popisuje prostředí Řecka, vykreslila množství postav, které jsem si oblíbila, ale Adam manžel Vandy mezi ně opravdu nepatřil. Příběh plyne rychle, je vzrušující, napínavý i smutný, a než jsem se nadála, byl konec. Krásný román, doporučuji, dávám 5 hvězd.

11.02.2023 5 z 5

Štěstí Aloise Peina Štěstí Aloise Peina Magda Váňová

Štěstí Aloise Peina
Přečetla jsem další román Magdy Váňové, která opět nezklamala. Její knihy jsou čtivé příběhy ze života. Alois je „uťápnutý“ ředitel malé knihovny. Touží po velkém štěstí, které se mu nějak vyhýbá. Oženil se s hádavou Vojtěškou, má dva syny a své sny. Až jednou si vsadí a vyhraje velkou částku ... Výhru tají, co bude dál ? To si přečtěte sami. Příběh je úsměvný, pobaví, doporučuji. Dávám 4 hvězdy.

09.02.2023 4 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Táňa Keleová-Vasilková

Zrcadlo
V anotaci je chyba ve jméně. Heleny manžel se jmenuje Martin. Ostatní je správně.
Příběh manželství, kde se časem vytratila jiskra. Trochu vzruchu přinese do rodiny vztah dcery Martiny s mladším klukem Tomášem. Tomáš si všechny získá a dějí se změny ... , jaké? Přečtěte si příběh a uvidíte. Doporučuji. Román je milá a čtivá jednohubka, kterou hodnotím na 4 hvězdy.

04.02.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Půlnoční knihovna
Přečetla jsem knihu na zajímavé téma: jak si zkoušet různé životy. Je to fantasy, ale může to vypadat jako jen sen. Nora je mladá žena nespokojená se svým životem a chce spáchat sebevraždu. O půlnoci se dostává do knihovny, kde má možnost vybrat si jiný život. Pomáhá jí s tím knihovnice. Nora zkouší jiné životy, je stále nespokojená, stále se vrací do knihovny ... Prožíváme spolu s Norou jaké to je být plavkyně, hudebnice , vědkyně, ... Nora mi pěkně lezla na nervy a už jsem chtěla s knihou seknout, ale zvědavost mi nedala, když příběh byl napínavý (na scéně byl lední medvěd). V jiném životě jsem byla dojatá, kdy Nora byla maminkou malé Molly... Dál neprozradím, komu není úplně cizí fantasy, bude se román líbit. Dávám tak 3 a půl hvězdy.

02.02.2023 3 z 5