knihovna1

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Taky jsem knihu nechtěla číst. Bála jsem se smutku a tyranie. Nemám ráda knihy z lágrů, gulagů apod. Ale pak mě zlákala možnost si ji poslechnout na ČRO v úžasném podání Simony Postlerové, Jany Strykové Igora Bareše. Nadchlo mě to a těšila jsem se na každý další poslech další kapitoly. Smekám před paní autorkou. Dobře promyšlené charaktery postav, jejich chování a následné osudy. Konec mě ani nepřekvapil. Mám hluboký zážitek z knihy, který hned tak nezmizí. Doporučuji přečíst všem, kteří mrmlají, že za komoušů bylo líp, ať si připomenou ... jak bylo.

03.12.2021

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Kniha se mi líbila, ale už jsem ji chtěla dočíst, je taková loudavá. Připomíná mi prózy pana spisovatele Hájíčka. Osudy lidí naší vlasti. Bolševický režim se podepisoval na lidech opravdu bravurně!

18.09.2020

Rybí krevRybí krevJiří Hájíček

Pan Hájíček má krásný jazyk i velký cit a talent vykreslit atmosféru doby, vesnice i lidské osudy. Tempo knihy je spíš líné jako nátury některých českých lidí. Závěr knihy mě velmi dojal.

29.06.2020

Malé pikantní vraždyMalé pikantní vraždyJussi Adler-Olsen

Kniha se skládá ze dvou povídek. Ta druhá je lepší, má více napětí. Obě povídky jsou svým způsobem kruté cynismem pachatelů, přesto mě kniha pobavila, protože má nápad! Je velmi čtivá a má atmosféru! Samozřejmě napsal ji pan spisovatel, mistr severských detektivek. Kniha má spád a vyhovující rytmus.

22.02.2020

MimochodemMimochodemW. Allen (pseudonym)

Poslechla jsem na ČRo a moc se mi líbilo. Pana W. Allena mám moc ráda a obdivuji jeho humor a talent. Baví mě i jeho hypochondrie a uzlíček nervů. Těším se na každý jeho nový film. Líbí se mi všechny. Autobiografie je velmi hezky překvapivě až intimně i odvážně napsána. Vypsal se v ní a já mu věřím. Galantně vše odkryl.

20.12.2021

Postel, hospoda, kostelPostel, hospoda, kostelZbigniew Czendlik

Knihu jsem dostala před 2 lety a začala jsem ji číst loni. Né v celku, po kouskách. Předevčírem jsem ji tepv dočetla, díky tomu, že marodím. Kniha by mohla posloužit k biblioterapii. P. Czendlik tam udává zdravý směr v myšlení a v žití. Líbí se mi, že se v knize přiznává k svým slabostem a člověk se cítí, že na životní bolístky není sám.

01.03.2019

V bílém pláštiV bílém plášti* antologie

Sbírka mě mile překvapila. Napsali ji talentovaní čeští spisovatelé. Nejvíc mě pobavila povídka o návštěvě vyšetření kolonskopie. U ní jsem se fakt mlátila. Doporučuji všem, kdo má zrovna před výkonem nebo se chystá. Jinak pro mě bílý plášť znamená komplikace. A povídky komplikaci vystihly. Povídky se dobře čtou.

18.06.2020

OsmOsmRadka Třeštíková

Ano, taky se mi kniha líbila více než Bábovky. Bavila mě a byla i ke konci napínavá. Paní Třeštíková umí hezky až precizně vykreslit atmosféru jednotlivých scén. Dalo to určitě velkou práci i vybudovat jednotlivé postavy, charaktery. Bavila mě ta psychologie. Díky.

21.08.2020

Černé leknínyČerné leknínyMichel Bussi

Kniha se mi moc líbila. Zvolila jsem ji kvůli Giverny, které jsem navštívila před 13 lety. Kniha mě vrátila zpět a cítila jsem opět tu atmosféru. Navíc jsem si užila pěknou, vkusnou a citlivou detektivku, která měla navíc francouzský šarm.

07.02.2021

Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměShari Lapena

Shari Lapena je velká bublina. Nepřijde mi královnou psychothrilerů. Podobné B. A. Paris. Asi se už nic moc nového nevymyslí. Ale čtivé to je. jdu na její další knihu. Na dovču čtení dobré. :-)

Nepříliš šťastná rodinaNepříliš šťastná rodinaShari Lapena

Už jsem chtěla knihu dočíst. Byla pro mě zbytečně dlouhá. Opakovaly se scény. Námět dobrý, ale trochu odflaknute. Škoda. Čtivé to ano. Znám lepší královny kriminálek. Vždyť už jsem to napsala.
Paní Lapena nafouknutá bublina a marketingový tah.

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

Kniha mě potěšila a překvapila. Byla to 1. přečtená kniha od p. Hartla, který se pro mě tímto stal sympatičtějším. Bravurně zde popsal život, vztahy, pocity a co se může v životě všechno možné přihodit. Doporučuji všem, kdo má rád, život, lásku a překvapení.

03.03.2019

Dokonalý cizinecDokonalý cizinecRenée Knight

Kniha se mi líbila. Překvapil mě konec. Krátké kapitoly, které vás nutí číst dál dál. Příběh je vyprávěn několika postavami ve dvou časových rovinách. Lépe knihu neodkládat a číst jen co můžete :-). Thriller to rozhodně není, je to příběh, který se může v životě semlít a díky špatné komunikaci i zkomplikovat.

14.03.2021

Dopisy JežíškoviDopisy JežíškoviRobert Fulghum

Moc milá knížka s bohulibým charitativním projektem. Dojemné i zábavné dopisy Ježíškovi vám připomenou dětství a navodí vánoční atmosféru. Přinutí Vás zamyslet se a vzpomenout na své blízké.

28.11.2021

Jeden z násJeden z násShari Lapena

Přečetla jsem za týden na dovolené. Od půlky napínavé, čtivé. Kniha mě bavila. Má 3. přečtená Lapena. Po Někdo cizí v domě a Manželé od vedle. Pro mě tato kniha zatím nejlepší. Chystám se na na její nejnovější.

Dešťová hůlDešťová hůlJiří Hájíček

Kniha se dobře četla. Zajímavý příběh. Činy hlavního hrdiny jsou motivovány nostalgickými vzpomínkami, první láskou a smyslem pro spravedlnost. Odvaha a vytrvalost hrdiny není v naší zemi a v této době tak častá a samozřejmá. Pro nespavce tato kniha může být i spřízněním.

14.07.2020

Můj příběhMůj příběhMichelle Obama

Poslouchala jsem audioknihu v úžasné interpretaci Zuzany Stivínové. Její hlas je takový blues-swingový přesně k paní Obamové. V komentářích vše již vystihla agatha2. Naprosto ve všem s ní souhlasím. V tomto příběhu se dostanete z obyčejné rodiny do Bílého domu. M. Obamová je velmi schopná a zdravě sebevědomá žena, která neztratila úctu a pokoru.
Je to bravurně napsaný životopis s bezprostředními pocity a touhami.
Doporučuji spíš ženám.

19.04.2021

FabrikaFabrikaKateřina Tučková

Knihu jsem poslouchala v rozhlase na pokračování. Námět úžasný a možná i četba bude lepší, nevím ... Přednes knihy byl spíš smutný a doprovázen klavírem ala Mozart :(
Tempo knihy i jazyk mi připomínal F.L. Věka. Jinak osudy vlastníků továren v Brně a po stránce historické velmi zajímavé. Výstava ke které vyšla tato kniha musela být velkolepá a zajímavá. Tato kniha asi chytne za srdce spíš obyvatelé okolí bývalých továren.

01.05.2021

Do vodyDo vodyPaula Hawkins

Dívka ve vlaku byla mnohem lepší, tato kniha mě spíš zklamala. Četla se lépe až od 2. půlky. Co chválím na knize, je její atmosféra.

22.09.2020

Zápisky z blázinceZápisky z blázinceMiroslav Macháček

Kniha se mi líbila a dobře četla. Byla dlouhá akorát. Jsem milovnice divadla a práci pana Macháčka znám. Líbily se mi jeho zápisky, postřehy i komenty k pořadům tehdejší čsl. televize. Kniha pro mě byla i takové normalizační retro a obrázek doby plné komunistických praktik (odsun nepohodlných osob). Měla svou atmosféru a odhalila citlivou, ale i sobeckou povahu pana režizéra. Zajímavá byla i sonda do Bohnické léčebny, její skupinové terapie i jednotlivé postavy pacientů.

12.10.2020

Jediný příběhJediný příběhJulian Barnes

Po knize jsem sáhla po přečtení Vědomí konce (čteno pro Výzvu). Věděla jsem, že mě tento autor nezklame. Píše opravdu skvostně. Je mistrem anglické moderní literatury. Téma vztahy jsou zde hlavní a bohužel i závislost-jak na člověku, tak alkoholu.
Těším se na další jeho knížku Než mě potkala, kterou už mám koupenou z antíku.

20.07.2021

Kam se poděl můj sýr?Kam se poděl můj sýr?Spencer Johnson

Roztomilý návod, jak máte hledat a najít spokojenost a nebát se změny. Příjemně velká písmenka. Budete nad ní pokyvovat hlavou - pravda, pravda, pravda. Je to i takové zrcadélko. :-) Knížka se mi líbila

02.09.2021

Lásce na stopěLásce na stopěAlexandra Potter

Tak tuto knihu jsem četla tak před 5 lety. Už jsem na ni úplně zapomněla, i když autorku mám moc ráda. Kniha je pohodová a má atmosféru. Cítila jsem Indii, exotiku a navodila mi touhu po cestování. Kniha se čte svižně, přečetla jsem ji za 1 den deštivý letní den a udělala mi tehdy velkou radost. Potřebovala jsem to, vzpomínám si na to! :-)

07.10.2021

ŽárlivkaŽárlivkaLenka Pastorčáková

Kniha je velmi dobře napsaná. Obraz žárlivé ženy, kterou lituji. Potřebuje stále jistotu, že je vše v pořádku. Nemůže za své trápení jen ona. Kniha může posloužit pro někoho návod, jak se nechovat. Doporučuji všem, která žárlivost trápí.

18.10.2021

PianistkaPianistkaElfriede Jelinek

Poslechnuto též na Vltavě. Děkuji ČR za tuto příležitost. Rozšířila jsem si obzory. Přednes herců se mi moc líbil i hudební doprovod. Je to opravdu zajímavá psychosonda, velká touha po lásce, chtíč, rozpolcenost, sexuální zkušenost.

25.11.2021

Hovory s T. G. MasarykemHovory s T. G. MasarykemKarel Čapek

Nádhera. Přečetla jsem v neschopnosti, když mě vzala záda. Je to kniha do postele. A uzdravila. Myšlenky pana prezidenta a jazyk K. Čapka = blahodárná kombinace. Taky film v rolích M. Huby a J. Budaře je kouzelný.

13.12.2021

15 roků lásky15 roků láskyPatrik Hartl

Tak jsem se na knihu moc těšila. V první třetině mě chytla, pak mé nadšení klesalo, ale nakonec zas stouplo. Jako kdyby autor při tvoření ztrácel a nabíral dech. Knize bych dala o 100 stránek méně. Schopping, vaření večeří apod. bych seškrtala. Ale jinak dobrý nápad námětu. Při čtení mě provázel hlas a fyziognomie autora. Někdy plus a někdy minus.

DobrodruhůmDobrodruhůmTereza Ramba

I já jsem minulý týden doposlechla cd této laskavé knížky od Terezky, načtené jejím sexy hlasem. Nádherně napsané i načtené. Ocitla jsem se v džungli, na horách i rušném Vietnamu. A voněly mi všechny dobroty i jsem cítila vlhkost i tu špínu a smrad, když zmokli nebo se nemohli umýt. CD má výhodu, že můžete poslouchat kdykoli a kdekoli a slyšíte Terezu, kniha je objemnější, ale zas má spoustu obrázků a fotek, o které jsem se ošidila :-) Doporučuji všem Dobro Druhům.

TerapeutkaTerapeutkaHelene Flood

Knížku jsem také poslouchala. A někdo tady trochu opisoval z už vydané knihy stejného názvu od autorek Camily Grebe a Åsy Träff. Ale budiž. Knížka se mi přesto líbila. Tato šla víc do nitra hlavní postavy. V románu byla perfektně popsána manželská krize a tip muže narcise, jak z učebnice. Ta psychologie mě taky zajímala a bavila.

Kameny bolestiKameny bolestiMilena Agus

Poslechnuto v rámci četby na ČRo. Krásně namluvené M. Borovou. Líbila se mi atmosféra slunné horké Itálie. Hlavní hrdinka je jiná, něž ostatní ženy. Žije si ve svých představách a snech. Má ale taky touhu po lásce, je vášnivá a krásná. Píše si deník, v kterém nepoznáte, co se událo a co je jen sen nebo představivost. Deník najde její vnučka a ta Vám ho čte a přidává své vzpomínky, či co zná z vyprávění. Je to ženské čtení. Doporučuji všem, kdo má rád Itálii, ženy v černém a slunce.