knihovna1 knihovna1 komentáře u knih

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Mně se kniha líbila moc. Protože jsem cílová skupina. O seznamkach jsem dost slyšela zvěsti a přesně je v tomto kniha výstižná. Pobavilo mě líčení a přemýšlení hrdinek příběhu. Místy jsem se smála a ještě k tomu Řecko miluju.

15.04.2024 4 z 5

Těla Těla Klára Vlasáková

Kniha se mi líbila. Byla zvláštní a pravdivá a čtivá. A trochu i napínací. Marii jsem litovala i obdivovala. Její Róza už byla pro mě komplikovanější.

09.04.2024

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Velké pohlazení, když Violette byla doma na hřbitově mezi svými milými. Vzpomínky na její život byl velmi smutný. Ale ona se uměla s ním vypořádat a ještě dávat radost. Čistá bytost. Kniha se mi moc líbila. A to Burgundsko na mě dýchlo.

18.03.2024

Dost dobře nenormální Dost dobře nenormální Denise Linke

Poslech na ČRo. Ujasněný pohled na lidičky a autismem a ADHD. Líbilo se mi. Mělo to rytmus plynoucích myšlenek a prožívání. Odhalení zkušeností.

08.03.2024

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Využila jsem poslechu na ČRo a udělala jsem dobře. Přednes Igora Bareše byl skvostný a lahodný pro mé uši. Vrátila jsem se do maturitní četby, vnímala už vyzrále. Remarque - pro mě nostalgická romantika, odvažná, feministická i vamp hrdinka. I na mě zavál Kouzelný vrch. Líbilo se mi to smutné dobrodrůžo.

08.03.2024

Slečny Slečny Barbora Baronová

Poslechla jsem si na Čro a moc se mi kniha líbila. Zajímavé příběhy.
Některé smutné, ale ty žijících žen ještě mají naději, že lásku znovu potkají.

26.02.2024

13! 13! Pavel Tomeš

Poslechnuto na ČRo a kniha mě pobavila. U některých povídek jsem se smála nahlas. Pomohl taky k tomu skvělý přednes herců. Nejvíce se mi líbily povídky Facka a Ruleta.

21.02.2024 4 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Tak to byla jízda. Přečteno za 2 dny. Velmi čtivá knížka. Moc se mi kniha líbila. V tak tenké knížce tolik bolesti a touhy po pomstě.

18.02.2024 5 z 5

Kateřina v říši kimči Kateřina v říši kimči Kateřina Kang

Knížka se mi líbila. Kateřina autorka je moc šikovná. Těžký jazyk, jiná kultura. Psáno vesele. Zajímavé informace z běžného života v daleké a odlišné zemi.

18.02.2024 4 z 5

Mezi nimi Mezi nimi Veronika González

Kniha je velmi čtivá a její postavy jsou tak rozporuplné. Nejvíc se mi líbil Jirka. Všechny ty ženy, každá své starosti a komplikovanou povahu. Žárlivost, podezíravost zde perfektně popsána, co vše přináší a za sebou zanechává. Život je nejlepší spisovatel.

11.02.2024 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Mně se knížka moc líbila a pohladila. Je s citem a láskou napsána. Ilustrace E. Podzimkové nápadité. Nemám k ní co vytknout. Pro mě retro né z pohledu dítěte, ale rodiče, Dokonce jsem na jedné fotce našla sedací soupravu, co jsme si s mužem pořídili z naší novomanželské půjčky. Doporučuji dát si knihu na noční stolek, či v ní listovat jako v rodinném albu.

05.02.2024 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Audio kniha s těžkými tématem se mi líbila. Myslela jsem, že se víc dozvím o Bohyních. Kniha je spíš o údělu jedné a její neteři a synovci.
Je to mrazivý příběh. Styl psaní a téma, stíhání a perzekuce mi připomíná knihy A. Mornštajnové. Určitě si přečtu opravdový příběh o Bohyních.

03.02.2024 4 z 5

Spisovatel Spisovatel Lucie Salová

Mně se kniha nelíbila. Hvězdička za obálku a snahu a práci. Dočetla jsem ji ze zvědavosti, jak to skončí. Konec děs. Spisovatel mi něčím připomínal našeho známého a plodného spisovatele Michala V. Kdo chce pohádku pro holky prošpikovanou sexem, prosím, tady je.

01.02.2024 1 z 5

Zítra přijde Olah Zítra přijde Olah Martin Sichinger

Také jsem poslouchala ČRo Dvojka. Moc se mi líbilo. Pobavila mě vynalézavost a představivost dětí a tupost některých soudruhů. Kniha mě přenesla do totalitní ČSSR. Autor bravurně vykreslil tehdejší dobu. Přednes pana Davida Viktory neměl chybu.

29.01.2024 5 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Kniha se četla dobře. Měla atmosféru Francie, lidí cestujících do práce a jejich starosti a strasti. Od knížky jsem čekala víc, její anotace i obálka mě zlákala. Ale dobře popsané pocity hrdinky a hrdiny knížky. Pracovní problém tu zabral hodně místa. Byl to určitě záměr popsat, co se stává, ale to mě nebavilo. Víc mě baví láska.

23.01.2024 3 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Dneska jsem dočetla útlou knížku čtivě a citlivé napsanou. I když téma je smutné, tak tu vítězí láska, svědomí a dobrá výchova hlavního a nejdůležitějšího muže tohoto příběhu. Netušila jsem, že ve 20. století se toto mohlo v Irsku odehrát. Zaplať Pánbůh, že Irsko už jde lepší cestou. Autorka je opravdu nadaná a nominace na cenu zasloužená.

23.01.2024 5 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Kniha je velmi čtivá a dobře napsaná. Přečteno za pár dnů. Téma těžké a mrzuté. Věřím oběma stranám. Oběť se může dostat až hodně daleko a nechat se i zlikvidovat. Nebo může dohnat své okolí taky do velmi svízelných situací. Těžké soudit takovouto problematickou a křehkou záležitost. Každopádně pro mě zajímavé setkání s autorem a napínavý zážitek.

08.01.2024 4 z 5

Kniha o kundě Kniha o kundě Karel Utte

Kniha potěší a rozšíří obzory, že i klasikové sem tam psali o nemravnosti čili běžných radovánkách a opěvovali ženské přednosti. Mě knížka vždy hezky naladila před spaním.

05.01.2024

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Skvělé. Taky děkuji ČRo, že pustila do éteru, tak bravurné dílo skvělé autorky. Poslech mi rychle utekl, ani bych neřekla, že měl tolik stran. Taky jsem se těšila na další kapitoly. Výstižné vykreslení generace rodičů, kteří mají děti na ZDŠ a do vztahu se vplížila klasická rutina, nuda, otrávenost, rozmazlenost a sobectví.
Kniha mě bavila i pobavila. Některé situace mě i štvaly, takže trefně vybrané téma a skvěle propracované. Smekám před autorkou a těším se na další její knížky.

22.12.2023 5 z 5

Padesátka: Čím žijí ženy v období přechodu Padesátka: Čím žijí ženy v období přechodu Lenka Kapsová

Kniha se mi líbila a dobře četla. Měla mi hodně co říct, protože jsem tato věková skupina hodně 50+ Knížka mi pomohla některé věci si v hlavě srovnat a utěšit se, že nelítám v tom sama. Autorka se zhostila dobrého počinu a kniha určitě splnila svůj účel. Některé výpovědi byly hodně upřímné až na tělo, to mi sedlo. Doporučuji všem ženám.

22.12.2023 4 z 5