knihovna1 Online knihovna1 komentáře u knih

Adventní čtení I Adventní čtení I Zdeněk Svěrák

Knížka má vánoční a zimní atmosféru. objevila pro mě i nové autory a autorky. Hned jsem si je vyhledala tu v Databázi knih a jsem inspirována k přečtení dalších děl. Knížka obsahuje milé a jemné ilustrace od Martiny Špinkové - dvorní autorky nakladatelství Cesta domů.

09.11.2022 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Má taky první kniha od Roberta G. Byla jsem velmi zvědavá. Prostředí Londýna a showbyznysu zajímavé a originální. Problém adopce i rozdílů společenských vrstev, přetvářka, psychopatie, svérázný detektiv. Vše se mi líbilo. J. Rowlingová nezapře svůj bohatý jazyk a talent. Akorát tempo knihy se měnilo. Chvílemi líné a ke konci spád jako sám Strike? O 100-150 stránek méně by na kouzlu knihy neubralo.

18.10.2022 4 z 5

Tiché šlapací království Tiché šlapací království Zdeněk Svěrák

Roztomilé čtení do postele, kavárny, metra a vlaku. Pan Svěrák je milý vždy a všude. Výstižný, osobitý a brilantní.

18.10.2022

Radovanovy radovánky Radovanovy radovánky Zdeněk Svěrák

Četla jsem svým dětem. Ráda. Je to veselá knížka s hezkými obrázky. Po čtení na dobrou noc naladite mysl na sny a plány na zítřek. Co budeme zase vyvádět?

27.09.2022 5 z 5

Sosna Sosna Eva Tesárková

Knížka se mi líbila. Je to citlivá a zajímavá sonda do života neslyšících. Autorčina autobiografie. I když si prošla mnoha úskalími, neztratila optimismus a chuť žít a zkoušet, učit se a vylepšovat nové věci. Měla úžasného tatínka a zázemí v rodině. Autorka mi byla velmi sympatická. A ještě je básnířka.

16.09.2022 4 z 5

Nenechte se zabít cukrem Nenechte se zabít cukrem Jarmila Mandžuková

Přehledná kniha o cukru. Nic nového. Možná pro mladé nebo pro vůbec nepolíbené lidi. Knížka je ale hezká. Vkusná obálka a milé ilustrace vevnitř. Recepty inspirativní a velmi chutné. Po odborné stránce nemohu nic vytknout. Knih o cukru už vyšlo hodně, tak proč by tato autorka ji taky nevydala.

05.09.2022 3 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Moc hezky napsané. Autorka mě mile překvapila svou vyspělostí a zkušeností. Umí vystihnout a popsat lidské charaktery a jejich životní příběhy. Knížka je taková smutná psychologická analýza lidí. Povídky jsou provázané podobně jako v Bábovkách od R. Třeštíkové. Tady je to víc na dřeň, ale zabalené do poetického papírku.

31.08.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Už jsem chtěla knihu dočíst. Byla pro mě zbytečně dlouhá. Opakovaly se scény. Námět dobrý, ale trochu odflaknute. Škoda. Čtivé to ano. Znám lepší královny kriminálek. Vždyť už jsem to napsala.
Paní Lapena nafouknutá bublina a marketingový tah.

05.08.2022 3 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Už jsem kdysi četla a kniha se mi do paměti nevryla.

27.07.2022

Můj vysvlečenej deník Můj vysvlečenej deník Johana Rubínová

Mně se kniha líbila jako rodiči a dokázala jsem se vžít do mladých a zavzpomínat na své mládí. Při čtení se mládne. Kniha je svižná a čtivá. Líbil se mi i film natočený dle knihy. Měl brilantní obsazení, scénář a režii.

27.07.2022 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Ano kniha je depresivní v tom, že hrdinka je nešťastná. Ale kraviny nedělá. Udělala to nejlepší co mohla, popadla auto a vyjela se osvobodit od všech nánosů a traumat. R. Třeštíková umí psát. Dobře napsáno. Těším se na její Tajemství.

23.07.2022 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Přečetla jsem za týden na dovolené. Od půlky napínavé, čtivé. Kniha mě bavila. Má 3. přečtená Lapena. Po Někdo cizí v domě a Manželé od vedle. Pro mě tato kniha zatím nejlepší. Chystám se na na její nejnovější.

09.07.2022 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Shari Lapena je velká bublina. Nepřijde mi královnou psychothrilerů. Podobné B. A. Paris. Asi se už nic moc nového nevymyslí. Ale čtivé to je. jdu na její další knihu. Na dovču čtení dobré. :-)

03.07.2022 3 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Knížka mě potěšila a četla jsem ji v době 70. výročí panování Alžběty. Takže moc hezké, milé pro fanoušky Alžběty a celé její rodiny a samozřejmě pejskaře. Myšlenkou knihy je také příchod na svět, výsluní, pohasínání a odcházení.

22.06.2022

Ochechule Ochechule David Drábek

Kniha dobře čtivě napsána. Scifi ani fantasy vůbec nemám ráda, ale toto bylo takové pohádkové, jako kdyby jste se vrátili do dětství. Kdyby takový byl onen svět, nevím, nevím, zda bych se měla těšit či děsit. Četla jsem pořád, protože jsem byla zvědavá.

22.06.2022

Co chvilku křičí na jevišti světa. Sarabanda Co chvilku křičí na jevišti světa. Sarabanda Ingmar Bergman

Poslechla jsem si Sarabandu na ČRo. Citlivé, smutné. O vztazích v rodině o závislosti na lásce i člověku, strach ze smrti. Je tam láska i nenávist mezi rodičem dítětem. Krásný přednes našich špičkových herců i vkusný hudební doprovod.

06.06.2022 5 z 5

Láska a krev - skandál kolem Mayerlingu Láska a krev - skandál kolem Mayerlingu Marie Louise Von Larisch-Wallersee

Zajímavý příběh z císařské rodiny. Dozvíte se hodně o Sissi díky vypravěčce její neteři. Kdo má rád Víděň a dobu Franze Josefa, doporučuji! Dobře se čte - velká písmena :-)

24.05.2022 3 z 5

Kameny bolesti Kameny bolesti Milena Agus

Poslechnuto v rámci četby na ČRo. Krásně namluvené M. Borovou. Líbila se mi atmosféra slunné horké Itálie. Hlavní hrdinka je jiná, něž ostatní ženy. Žije si ve svých představách a snech. Má ale taky touhu po lásce, je vášnivá a krásná. Píše si deník, v kterém nepoznáte, co se událo a co je jen sen nebo představivost. Deník najde její vnučka a ta Vám ho čte a přidává své vzpomínky, či co zná z vyprávění. Je to ženské čtení. Doporučuji všem, kdo má rád Itálii, ženy v černém a slunce.

24.05.2022

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Má první kniha od autorky byla v Pasti lží, z které jsem byla taky tak trochu rozpačitá. Každá kniha je něčím jiná, ale podobné pocity a podezření hl. postav tu jsou. Knížka je pro mě tak na 50% dobrá. Čekala jsem víc a napsala bych to na míň stránek. Začátek a ke konci dobré. Zbytečně se opakují scény s kamarádkami a představy hlavní postavy Alice. Námět nebyl špatný a atmosféra knížky se mi líbila. Ale přišlo mi to nějak zbytečně ukecané a někde až stupidní. Pardon. Přesto jsem na další knížky zvědavá. B. A. Paris mi připomíná stylem a náměty autorku Lapenu :-) Nejde tyto knihy číst hned po sobě, ale prokládat to dalšími spíš oduševnělými či náročnějšími knihami.

11.05.2022 3 z 5

Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě Silvia Arazi

Knížka se mi moc líbila. Má moc hezkou atmosféru. Krátké, čtivé kapitolky, myšlenky ženy. Kniha je optimistická a mile jižansky jiskří.

21.04.2022 5 z 5