knihovna1 knihovna1 komentáře u knih

Nejvyšší karta Nejvyšší karta Petra Hůlová

Petra Hůlová je určitě kvalitní spisovatelka s intelektuálním přesahem. Mám pro ni slabost, proto tuto její novinku jsem si musela přečíst a těšila jsem se na ni. Dle komentářů jsem se trochu knihy obávala, aby mě nestáhla do smutku. Nestáhla, ale trochu na mě přenesla začínající zapšklost stárnoucí hlavní hrdinky. Kniha se mi líbila. Vykreslovala atmosféru Prahy a literárního světa. Prolínala se do knihy i šeď bývalého režimu. V knize jsou i patrné generační rozdílné názory. Je tu svět ženský i mužský. Kniha se povedla. Ale není to bomba, rozbuška. Ono totiž s tímto tématem to nelze.

14.11.2023 4 z 5

Jako cool v plotě Jako cool v plotě Karel Plíhal

Velmi zábavná knížka, která vám kdykoliv zvedne náladu. Karel Plíhal je talentovaný a citlivý básník, textař a písničkář. Už ho sleduji a mám ráda od r. 1984. Kniha mě velmi potěšila vtipnými a trefnými a chytrými rýmy a i kresbami pana Bartáka.

05.11.2023 5 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Kniha se mi moc líbila. Možná o trošku víc než ta první. Byla taky delší a to bych ji zkrátila. Bavila jsem se. Byla i přímá řeč u Šedivky. Paní Jana Bernášková je krásný talent. Už se těším na Kolouška.

25.10.2023 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Knížka se mi moc líbila i když případ byl velmi tragický. Líbilo se mi vykreslení postav, sondy do jejich životů. Určitě si přečtu další díly. Sebastian mě bavil, občas mi ho bylo líto. Knížka je čtivá, má zajímavé, napínavé zvraty. Všichni jsou podezřelí. Závěr mě až dojímal.

02.10.2023 5 z 5

Tajemství šťastných vztahů Tajemství šťastných vztahů Denisa Říha Palečková

Kniha mě mile překvapila. Je složena z otázek na daný problém a odpovědí na ně. Kniha je milé pohlazení a naděje v těžké chvíli. Doporučuji těm, kdo řeší nebo se trápí vztahy.

24.09.2023 4 z 5

Zmizelá osada Zmizelá osada Karel Klostermann

Poslechnuto na ČRo. Můj první pan Klostermann - oblíbený mého táty. Tak jsem neodolala. Je to vylíčení drsného nám nepředstavitelného života dřevorubců a jejich rodin v šumavské osadě. Mě ten poslech zkličoval, přesto dávám 4 * za mistrovství pana spisovatele.

24.09.2023 4 z 5

Elizabeth Finchová Elizabeth Finchová Julian Barnes

Kniha se mi líbila tak z půlky. Psaní o profesorce E.F. bylo působivé a dokonale popsalo femme fatale. Historický esej o císaři Julianovi byl moc dlouhý a chvílemi mě i nudil. Přesto knihu nezatracuji, protože autora mám moc ráda.

10.09.2023 3 z 5

Kritik Kritik Peter May

Další Enzo a moc se mi líbil. Bylo tam taky napětí i přeskakovaly jiskry. Kdo má rád francouzské vinice a víno tomu doporučuji. Další dva Enzy mám půjčené a těším se na ně.

20.08.2023

Vítejte u nás Vítejte u nás Anna Linka

Kniha se mi moc líbí. Má zajímavé recepty a krásné fotografie. Každá kapitola má svůj příběh, recepty a doporučení na poslech konkrétního interpreta. Kniha je plná dobrot, vůně a lásky. Je vkusná stejně jako kniha Rudyho. Z té knihy prostě čiší vášeň, svoboda a sexappeal. Doporučuji kuchařkám a všem, kdo má rád společnost či rodinu u stolu, muziku a manželé Linkovi

19.08.2023

Tři v háji Tři v háji Michal Viewegh

Moc jsem se bavila a kniha mě mile překvapila. Čtivé a vtipné ze života.
Něco přitažené za vlasy, ale fakt dobrý. Fain nápad, že psali 3 autoři, vyšel. Až vzadu je prozrazeno, kdo kterou postavu psal. Rukopis autorů poznáte. Teď na dovču nebo na splín, samotu či rozchod knihu doporučuji. Bavte se a užívejte, dokud to jde!

04.08.2023 5 z 5

Knihu jsem si přečetla, protože jsem maminka, která četla a chodila se svými dětmi do kina na HP. Vše jsem prožívala a moc se mi líbilo. Kniha zde má velmi vysoké hodnocení, díky fanouškům. Kniha se mi líbila, ale ne až tak. Nejvíce se mi líbil konec knihy, ten mě dojal a Tom mě překvapil. Je pokorný, optimisticky a houževnatý.

03.08.2023 3 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Na prvotinu kniha čtivá. Zápletka docela všední klasika. Krize, nevěra, lži. Ale atmosféra prostředí a kraje dodává knize ryzost, opravdovost. S postavami jsem se sžila se všemi a pochopila. Jak už tady někdo zmínil, babička byla charakter, moudrá a držák.

28.07.2023

Noční brána Noční brána Peter May

Můj druhý Akta Enzo. A opět se mi líbil. Více, jak předešlý díl. Covidová doba opravdu byla zvláštní až scifi a hezky ji P. May vystihl v tomto příběhu. Knížka byla opět čtivá, napínavá a zajímavá. Má atmosféru daných lokalit i daných historických událostí. Pro milovníky umění, napětí a historie. Ty to bude taky bavit.

10.07.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další knížku od paní A. Mornštajnové, co jsem si vyposlechla jako audio na ČRo. Knížka se mi moc líbila. S citem popsané osudy rodin a jednotlivých postav. I jejich charaktery a důvody, proč se jejich životy tak odvinuly. Zajímavé i napínavé, ale smutné čtení.

10.07.2023 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Dozvěděla jsem se zajímavé skutečnosti. Kniha má krátké kapitoly. Tak akorát ke čtení před spaním. Knížka mě vždy pozitivně naladila. Voní lesem a čiší z ní láska ke stromům a přírodě. Zvýšila se mi úcta ke stromům a lesům. Doporučuji teď na prázdniny, kdy do lesa nejvíce chodíme.

28.06.2023

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Knihu hodnotím jako průměrnou. Nenaštvala, ale ani nenadchla. Je čtivá, má spád, mírně napínavá. Rozuzlení je pro mě lítost a soucit s hlavní hrdinkou.

24.06.2023 3 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Poslechla jsem na ČRo. Moc se mi audiokniha líbila. U audioknih mě baví podkreslení hudbou. A tato se povedla, pravá italská. Jak z filmů se S. Lorenovou, M. Mastroiannim ... Byla to moje první kniha od E. Ferrante. Bavil mě ten vztahy propletený život, který to tak píše. Určitě se k paní autorce ještě vrátím. Nesmím zapomenout pochválit četbu paní herečky Terezy Hofové. Četla procítěně, má příjemný hlas.

21.06.2023 4 z 5

Mramorové sny Mramorové sny George Agathonikiadis

Taky jsem si poslechla milou knížku vzpomínek na ČRo ve skvostném podání pana M. Donutila. Audiokniha je podkreslena tklivou, řeckou hudbou, která moc hezky doplňuje autorovo nostalgické vzpomínání a navozuje atmosféru slunného Řecka. Kniha se mi moc líbila. Dozvíte se v ní i o kousku historie z občanské války v Řecku a jejích dopadech. Přináší i romantiku a naději, že spokojené stáří může být.

15.06.2023 5 z 5

Moga Moga Jakub Nabi

Knihu mi věnoval sám pan autor, lékař, ortopéd. Byla jsem velmi dojata a rozsvítil mi den. Kniha je psána velmi citlivě s láskou ke své mamince, rodině, všem ženám, k vlasti a životu.
Pan doktor si váží toho, co mu život daroval, co dokázal. Klobouk dolů. V knize se dozvíte o jeho zemi, o tamních válečných konfliktech o její historii, zvycích a těžkém životě. Taky vás provede svou trnitou cestou k jeho snu-stát se lékařem. Jsem potěšena, poctěna.

13.06.2023 5 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Tima Weavera jsem četla poprvé. Záměrně jsem si vybrala jako první tuto knihu. Hezky 4 kratší příběhy v jednom. A moc se mi kniha líbila. Je čtivá, napínavá. S výběrem jsem byla spokojena a doporučuji.

13.06.2023 4 z 5