Knihoslapek Knihoslapek komentáře u knih

Poltergeist Poltergeist Kat Richardson

Myslím si, že celá série má potenciál, který se ale autorce prostřednictvím Harper nepodařilo (zatím) zcela rozvinout. Poltergeist má zajímavý námět, přesto je nutné říct, že rozhodně nění tak zábavný jako Šerochodec. V knížce mi navíc chybí i něco víc z Harper. Ta se navíc pořád motá kolem Šera a neví, co dělat, což je místy ubíjející. Třetí díl je prý lepší, tak uvidíme... :)

07.08.2016 3 z 5

Čeština poklepem a poslechem Čeština poklepem a poslechem Pavel Eisner

Čeština poklepem a poslechem by neměla chybět v knihovně žádného milovníka češtiny. Čtenáře pobaví a poučí; je také odrazem doby minulé, a tak čtenáři mohou nahlédnout na to, jak čeština vypadala před více než šedesáti lety.

08.03.2016 5 z 5

Raduga po novomu 1 - učebnice ruštiny A1 Raduga po novomu 1 - učebnice ruštiny A1 Radka Hříbková

Katastrofa.

29.02.2016 odpad!

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Prostě fantazie! Dlouho jsem přemýšlel, jak se to vyvrbí, a musím říct, že kniha překonala má očekávání. :)

28.02.2016 5 z 5

Šerochodec Šerochodec Kat Richardson

Zajímavý námět, i když zpracování trošku pokulhává. Děj se rozvíjí nelineárně, některé pasáže jsou nudnější (a našl jsem i chyby v překladu, ale za to autorka nemůže). Jsem zvědavý na dvojku.

28.02.2016 3 z 5

Hadí listiny Hadí listiny Jessica Cornwell

Jsem docela zklamaný. Knížka je chaotická, nepřehledná, všechno se mísí se vším... Jsou tam i zajímavé pasáže, které bych (rád) četl dál, bohužel jsou většinou "ustřihnuty" dopisem nebo historickým dokumentem...

03.02.2016 2 z 5

Pište správně česky – rozšířené vydání Pište správně česky – rozšířené vydání Dalibor Behún

Ta kniha je skvělá! Jednoduše psaná, srozumitelná, praktická a zábavná. Vřele doporučuju zapáleným češtinářům i těm, kteří mají s češtinou problémy. :)

24.01.2016 5 z 5

Ententýky Ententýky M. J. Arlidge

Ententýky je čtivá kniha, a pokud máte rádi nové a neotřelé náměty v kriminálních dramatech (a ve s tím související lidské psychice), knihu doporučuji ke čtení.

Klady
+ Neotřelý námět
+ Děj „odsýpá“
+ Zajímavé postavy
+ Nečekaný konec

Zápory
– Slabý osobní příběh
– Zašmodrchání postav těsně před koncem
– Nepatřičná volba slovní zásoby v překladu

14.12.2015 4 z 5

Iskrivá Iskrivá Kristin Cashore

Z celé série asi nejslabší kniha. Byly v ní pasáže, nad kterými jsem se tetelil štěstím, ale celkově mi kniha přišla hrozně rozvláčná a zdlouhavá, veškerá práce Bitterblue směřovala tak nějak do prázdna a to mě hrozně štvalo.

30.11.2015 3 z 5

Ohnivá Ohnivá Kristin Cashore

Další krásná kniha od Kristin. I když Výjimečná byla podle mě o něco málo lepší, Ohnivá má osobitý a vlastně i smutný příběh, který přiroste k srdci.

Výnimočná Výnimočná Kristin Cashore

Výjimečná je skvělá kniha a je psaná zcela unikátním způsobem. Rád se k ní vracím. Hrozně mě mrzí, že u nás nevyšly další dva díly, ale komu se kniha zalíbí, ať si pro ně zajede na Slovensko. :-)

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Skvělé dílo. Knihu jsem četl v angličtině a musím říct, že se mi z celé série asi líbila nejvíc.

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Jsem strašně rád, že jsem na Čas čarodějnic narazil. Knížka mě pohltila krásným fantasy světem, který je ale vlastně obyčejný, blízký nám ostatním.

Příchod tmy Příchod tmy Lynn Flewelling

Ze série Noční běžci asi nejlepší kniha. Zhltnul jsem ji okamžitě a několikrát. Před Lynn smekám.

Štěstí ve stínech Štěstí ve stínech Lynn Flewelling

Knížka se mi kdysi dávno náhodou dostala do ruky. Od té doby jsem největším fanouškem Nočních běžců a autorky.
Zpočátku mě kniha od čtení spíše odrazovala, ale zhruba ve 2. třetině to začalo být mnohem zajímavější. Je pravda, že oproti druhému dílu je jednička o něco málo sušší, to ale nemění nic na tom, že tato série je jednou z nejlepších, co jsem četl.

30.11.2015 4 z 5