knihomolkadorfa knihomolkadorfa komentáře u knih

Sběratelé zla Sběratelé zla Mark Griffin

Thriller přesně podle mého gusta. Promyšlené do detailů a vše do sebe zapadající. Detektiva Bishopa si prostě musíte zamilovat. Brala bych celou sérii s tímto sympaťákem. A Lee ...? No, tak to jsem nečekala. Snad už Mark Griffin chystá další příběh. Doporučuji !

21.03.2021 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Patrik Hartl mě hodně baví !! Odpočinkové, vtipné a v dnešní "divné" době super odreagování.

19.03.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Po knížce jsem sáhla, protože se mi hodila do Čtenářské výzvy. A líbila se mi. Bavil mě styl psaní i to, jak se autorka dokázala vcítit do mužské role. I když je to moje první knížka od Petry Dvořákové, tak rozhodně ne poslední.

19.03.2021 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Vše podstatné již bylo napsáno v příspěvcích níže. Úžasná knížka, kterou nelze odložit. Škoda, že nemám k dispozici více hvězdiček. Doporučuji !

Ústřižky Beaty Rajské Ústřižky Beaty Rajské Beata Rajská

Knížku jsem si koupila již před lety, když vyšla. Nyní jsem na ni narazila při rovnání knihovny a s chutí jsem ji znovu prošla. Beatu Rajskou moc obdivuji a nenechám si ujít žádnou její přehlídku ve Vratislavicích. Modely jsou již tradičně nádherné a hlavně nositelné. V knížce jsem se dozvěděla informace z jejího soukromého života i názory a rady na různá témata.

Fotografie Fotografie Debbie Rix

Na knížku jsem se moc těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná. S Rachael a Sofií jsem strávila velmi příjemný víkend. Tentokrát mě bavily obě dějové linky. A že je to trochu červená knihovna ? No a co. Do románu pro ženy to tak nějak patří a v dnešní covidové době opravdu pohlazení po duši. Autorce velký dík.

Nevycházej po setmění Nevycházej po setmění Helene Tursten

Moje oblíbená autorka mě tentokrát trochu zklamala. Příběh mě nezaujal tak, jak jsem u jejich knih zvyklá. A také Irena Hussová mi chyběla ... Ale v žádném případě to nebyla špatná četba.

02.03.2021 3 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Prostě jsem četla a četla a četla...

01.03.2021 5 z 5

Ještě se setkáme Ještě se setkáme Mary Higgins Clark

Příjemná klasická detektivka.

25.02.2021 5 z 5

Černý sršeň Černý sršeň Rob Sinclair

James Ryker opět ve skvělé formě. Tento díl ještě lepší než Červená kobra. Podle závěru to vypadá, že se na dalším pokračování pracuje. Těším se.

19.02.2021 5 z 5

Kublanka vaří doma - Přes 70 důvodů, proč vařit doma Kublanka vaří doma - Přes 70 důvodů, proč vařit doma Jakub Kard

Moc pěkná kuchařka. Kvalitní papír, krásné fotografie a jednoduché recepty, na které máte suroviny běžně doma. Pár receptů jsem již vyzkoušela (zatím tedy spíš ty co jsou na blogu) a naprostá spokojenost. Proto jsem si tuto kuchařku bez rozmýšlení koupila. A nyní se dá pořídit skutečně "za hubičku".

11.02.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Drsné, zvrácené, místy dosti nechutné, překombinované. Ale velmi čtivé. Nakonec tak, jak to Keplerovci umí. Docela by mě zajímal jejich rodinný život a způsob jejich práce.

27.01.2021 4 z 5

Bez dechu Bez dechu Olivia Kiernan

Tak na prvotinu docela dobré. Ale nemohla jsem se pořádně začíst a vraha se mi podařilo odhalit. Takže žádné velké překvapení se nekonalo.

20.01.2021 3 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Autorku jsem objevila díky doporučení kamarádů z Mutěnic. Už jsem četla Falešnou kočičku, která se mi líbila, ale Korálky z klokočí mě přímo nadchly. Moc hezký příběh z malé moravské vesničky, spletité rodinné vazby sahající do hluboké minulosti, trochu tajemství, trochu čarodějnictví a navíc nádherná obálka. Prostě 5/5.

11.01.2021 5 z 5

Módní salon Módní salon Julia Kröhn

Společenský román. Tři generace žen z jedné rodiny. Příběh velmi rozvláčný, z počátku jsem se ztrácela v postavách, akce v podstatě žádná. Četlo se to dobře, ale dojem to ve mně žádný nezanechalo.

02.01.2021 3 z 5

První, která zemře První, která zemře Victoria Jenkins

Tak podle textu na přebalu jsem čekala mnohem víc, proto jsem asi byla trochu zklamaná. Ale číst se to dalo.

01.01.2021 3 z 5

Ať zemře Ať zemře Sarah Pinborough

Zhruba polovina knížky mě vůbec nebavila a dokonce jsem ji chtěla odložit nedočtenou. Ale nakonec jsem jí dala šanci. Byla jsem zvědavá, k čemu těch skoro 400 stránek vlastně směřovalo. Konec to trochu napravil, ale za mě takový slabší průměr.

23.12.2020 3 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Bryndza mě prostě baví.

18.12.2020 4 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Dobrá detektivka od mé oblíbené autorky. Překvapivé rozuzlení, vše logicky do sebe zapadá a chytré, ale smutné Katy mi bylo líto. Jednu hvězdičku ubírám za poměrně pomalý rozjezd.

18.12.2020 4 z 5

Tohle bylo velmi milé překvapení. Vtipná oddechovka, určená především pro ženy, při které jsem se skvěle bavila a někdy se i smála nahlas. Bohužel, jednou i v ranním přeplněném vlaku. A protože jsem kategorie 55+, vzbudila jsem značný rozruch :) Ale zase několik přítomných dam, včetně paní průvodčí, projevily o knížku zájem. Tak aspoň tak :) Každopádně autorčinu Bokovku si velmi ráda přečtu.

11.12.2020 5 z 5