KnihomolkaAnna KnihomolkaAnna komentáře u knih

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Nic, co bych si toužila přečíst víckrát než jednou, rozhodně však nic, co by mělo upadnou v zapomnění ve druhé řadě knihovny.

16.01.2022

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Rozhodně si myslím, že by si tato kniha zasloužila větší pozornost. Zaobírá se tématem, které je i po více než dvaceti letech stále aktuální a detailně popisuje psychické stavy hlavní hrdinky, což je podle mého názoru při snaze o přiblížení podobných témat nesmírně důležité. Není to vůbec příjemné čtení a přestože cílová skupina je mládež, i dospělí čtenáři jistě v knize najdou spoustu nových poznatků do života.

19.09.2021 5 z 5

Záhřmotí Záhřmotí Vladimír Holan

Šálek poezie od Vladimíra Holana.
Profesionální zpracování, krásně tvořené verše plné citu. Toto dílo slova těžko popisují.

XI Odjezd

Semafor panáčkuje, svěsiv ucho,
a loučení dře hrubou dálku
skelným papírem vlaku...

Jak odevzdaně ztroskotává lítost
o živý plot, to ústřední
topení ptáků,

jak oči udeřily mořem o studánku
a pod záminkou, že má sůl,
vzpomínka o chléb prosí,

jak málo umělý sestup do pekel
má stvořit z žebra nástupiště
zmizelou Evu...

02.05.2021

Varování Varování Kathryn Croft

(SPOILER) S viníkem jsem celý příběh sympatizovala, takže mě pochopitelně konec dost zaskočil. Román celý se netýkal jen případu, což většinou podporuji, ale v tomto případě autorka vedlejším životům postav věnovala na můj vkus až moc času.

Kniha celkově byla čtivá, někdy byly nějaké části nedomyšlené, ale základ byl logický.

SPOILER - vyzrazena celá zápletka, nečtěte, pokud se knihu chystáte číst!

Ke kapitolám, jež vyprávěla Alissa. Od autorky bylo opravdu mazané mluvit v přítomném čase. Ani na chvíli mě nenapadlo, že by Alissa mohla být muž.

KONEC SPOILERU

Nemohla jsem se rozhodnout mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, proto hodnotím 3,5 ★.

26.02.2021

Čirá anarchie Čirá anarchie Woody Allen (p)

Praštěné, nelogické, ale skvělé.

Dlouho jsem se u knížky tak moc
nezasmála. Woodyho knihy se ubírají neobvyklým směrem, obzvlášť některé povídky. Chůva, která chce napsat knihu o rodině u které pracuje a žije, muž, jehož kalhoty moc voněly, zákaz odstřihování cedulek z matrací a spousta dalších.

22.02.2021

21. den 21. den Kass Morgan

Musím říct, že tento díl byl mnohem napínavější.
Jelo mi to víc než první, ale oba se tak nějak doplňují, v každém něco.
Příjemně mě překvapil konec, ale pěkně mě naštvalo, že další díly nevyšly v češtině. Doufám, že se k překladu někdy někdo odhodlá, pak bych určitě sérii dočetla.
No, nebudu si dělat zbytečné naděje, od českého vydání druhého dílu to už přece jen pár let je.

02.02.2021

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Na sérii jsem se už dlouho chystala, ale nic extra jsem nečekala. Když jsem se ke knize konečně dokopala, trochu jsem změnila názor.
Vůbec to nebyl špatný výkon, řekla bych knižní průměr. Možná to autorka trochu přehnala s počtem hlavních postav, pletla jsem si obzvlášť Clarke a Glass.
Jinak kniha čtivá, děj moc pěkný, částmi trochu zmatený.

02.02.2021

Nick Cave: Mercy On Me Nick Cave: Mercy On Me Reinhard Kleist

Naprosto geniální komiks. Autor moc pěkně zpracoval Nickův život, včetně jeho tvorby. Příběh doprovodil černobílými ilustracemi, které, jak bych řekla, ke Cavevově umělecké rozervanosti dost sedí.
Uvědomila jsem si, že se se spoustou věcí v životě potýkal a s některými se potýká dodnes. Vlastně je mi teď ještě sympatičtější.
Jediné, co mi bylo trochu líto je, že PJ se tam objevila jen na chvilku.
No, asi si půjdu pustit nějakou Cavevovu hudbu.

26.01.2021

Sucho Sucho Neal Shusterman

To byla bomba! Autoři naprosto (ne)uvěřitelně zpracovali chování lidí během Bezvodí, kteří byli ochotni udělat cokoli za kapku vody. Věřím, že tak to doopravdy může být.
Kniha poukázala na nepříznivé změny planety pomocí příběhů různých lidí v různých životních situacích. Momentky například i na bezmoc novinářů. Mimochodem se tam krásně ukázalo, že lidé, kteří spolu přežijí nějakou katastrofu, jsou přáteli na celý život.
U postav se Nealovi a Jarrodovi povedlo vytvořit moc pěkný charakter.

24.01.2021

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Když jsem Naslouchače poprvé viděla v knihkupectví, řekla jsem si: Wow, to musím mít! Asi o dva měsíce později jsem ho dostala od rodičů za vysvědčení. Nejdříve jsem se trochu bála toho, že je kniha od české autorky, ale je spousta českých autorů (například A. Mornštajnová), kteří jsou úžasní! A tak jsem se do něj pustila. Ilan je velice příjemná a empatická dívka, kterou si okamžitě oblíbíte. Knížka se skvěle čte, měla jsem ten pocit, který mívám jen málokdy, že autorka umí úžasně psát a nádherně skládá věty. Příběh naprosto dokonalý!

22.08.2020

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Do Ester se mi ze začátku moc nechtělo, protože jsem se o dívky a chlapce závislé na automatech moc nezajímala, ale zrovna v knihovně nebyla bulimička Martina, tak jsem se ji rozhodla vyzkoušet. Za mě nejkrásnější série od Ivony Březinové!

21.08.2020

Po Alici jsem sáhla, protože jsme ji měli doma a já jsem neměla co číst. Příjemně mě překvapila. Chystám se na další díly!

21.08.2020

Myslím, že každý, kdo se potýká s nějakými problémy, ať už s PPP nebo problémy jinými, by si měl knihu přečíst. Nejlépe celou sérii. Ze všech tří knížek se mi tato líbila asi nejvíc. Dávám pět hvězdiček, protože knížka nemá chybu.

21.08.2020

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Většině lidí se do pátého dílu Harryho nechce, protože je prý moc tlustý. Ano, něco pravdy na tom je, ale jinak stojí zato. Zasloužil by si víc než pět hvězdiček. V knize se toho mnoho dozvíme a Harry nám představí Lenku!

20.08.2020

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

I když je celá série čtena potřetí, pokaždé se najde něco, co jsem do té doby vůbec nevěděla, něco, co jsem nevnímala nebo ani vnímat nechtěla. Každý odstavec, každá věta a každé slovo má nějaké kouzlo. Zvlášť, když je píše jedna z nejúspěšnějších autorů a autorek světa. Svět, který vymyslela se nedá s ničím srovnávat, není vůbec obyčejný, ani takový, že by se jeho schopnostem a vlastnostem nedalo věřit. Je prostě fascinující! Jednou bych chtěla být jako Joanne. Je nejlepší ♥️♥️♥️

20.08.2020

Snad nejsmutnější díl série. Přesto nezklamal.

20.08.2020

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Opět úžasné! Mou favoritkou je již z předchozího dílu profesorka Trelawneyová. Fascinují mě její jasnovidecké schopnosti, kvůli kterým si z ní ostatní utahují, přitom na tom je často něco pravdy...

20.08.2020

Miluji spisovatele, kteří dokážou vytvořit postavy tolik podobné člověku, přesto tak odlišné. Rowlingová je jedním z nich.

20.08.2020

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Autorka mi pokaždé dokáže vyrazit dech. Nádherně napsané, napínavé, plné děje. Vřele doporučuji!

Jeho temné esence (box) Jeho temné esence (box) Philip Pullman

Tato trilogie mě opravdu bavila. Zlatý kompas mě okamžitě vtáhnul a hned jsem se pustila do dalšího dílu. Philip Pullman prostě umí psát. Měla jsem nádherné pocity a Lyra je super holka. Pro ty, kteří tyto knihy ještě nečetli, určitě si přečtěte. Pusťte se i do Knihy Prachu, téže od pana Pullmana.

10.05.2020