Knihomolka97 Knihomolka97 komentáře u knih

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Holka přes palubu je skvělá romanťárna. Že je to klišé jako hrom..o tom se bavit nebudeme. :D
Piper první stránky byla opravdu děsná! Ale lze se tomu vlastně divit? Myslím, že ani ne, vzhledem k její "výchově". Co mi ale zkrátka nedá spát, je ten věk. Já bych jí zkrátka tipla o pár let méně a působilo by to uvěřitelněji. I když nevím...
Brendon je typický bručounek se zlatým srdcem. Jen jeho módní vkus trochu pokulhává (kabelka ve tvaru rtěnky je náhodou skvělá, Brendone :D )!
Bavily mě jeho rutiny a jak mu je Piper narušovala.

Jejich sbližování jsem si neskutečně užívala, bavilo mě jejich hašteření, jiskření mezi nimi, dojemné části a ty sakra žhavé scény byly pomyslnou trešinkou.
Prostředí, atmosféra mě také okouzlily a perfektně mi sedl autorčin humor.
Mladší sestra Hannah, o které je další díl, na mě působila jako taková šedá myška a jsem moc zvědavá na její příběh.

V knize je pár věcí, nad kterými jsem se podivovala, ať už to bylo jednání postav nebo opravdu echt nereálné momenty, takže hodnocení snižuji o půl hvězdičky a dávám 4,5*/5*. Jsem nadšená.

18.09.2023 5 z 5

Má to háček Má to háček Tessa Bailey

(SPOILER) Hannah jsem si oblíbila už v předchozím díle, má úžasnou povahu. Oproti její sestře Piper není tak výrazná, ale umí zabojovat a je odhodlaná splnit si svůj sen.
Fox má pověst a nálepku svůdníka, který střídá ženy jako ponožky. Jaký je ale Fox doopravdy? Spoiler: skrývá se v něm mnohem víc. :D

Líbilo se mi, jaké se mezi nimi vytvořilo přátelství, jak se i tak hezky dorozumívali pomocí písní. Hannah byla delší dobu zamilovaná do jisteho režiséra a žárlivá stránka Foxe byla vtipná.

Rozhodně jsem ale čekala více žhavých momentů a naopak jsem nečekala, že ve mně kniha vyvolá tolik emocí. Nešlo tu totiž jen o romantiku, ale také o to, co můžou člověku způsobit předsudky, blbé narážky a podobně.
Autorčin styl vypravění je výborný, ani nevadí er-forma.
Holka přes palubu se mi líbila o maličko víc, ale Má to háček jí těsně šlape na paty. Hodnotím 4*/5* a obě tyto romanťárny určitě doporučuji.

18.09.2023 4 z 5

Léto porušených pravidel Léto porušených pravidel K.L. Walther

Léto porušených pravidel bylo pro mě must have letošního léta a jsem ráda, že mi to tak pěkně vyšlo a knihu stihla přečíst ještě v srpnu (i když počasí už moc letní nebylo :D ).

Ach, to bylo skvělé! Zamilovala jsem se do prostředí, atmosféry, partičky lidí i té jejich zajímavé hry s názvem Atentát.

Romantická linka se vyvíjí rychle, jelikož se příběh odehrává prakticky během jednoho týdne. Mezi Mer a Vittem to ale hezky jiskří, jejich sbližování je uvěřitelné. Aspoň já jim to žrala i s navijákem a ani mi nevadilo, že se ehm.. ani jeden nedržel zpátky.
Jejich seznámení mě pobavilo (auvajs).

Nejde tu pouze o romantiku, ale také o vyrovnání se se ztrátou blízkého člověka. Mer totiž přišla o sestru Claire a její ztrátu nese opravdu velmi těžce. Claire byla navíc přebornice v jejich rodinné hře a Mer se snaží vyhrát hlavně pro ni.

Příběh je oddechový, dojemný, milý, vtipný, malou výtku bych viděla v tom, že chybí playlist.
4,5*/5*

04.09.2023 5 z 5

Rty s příchutí vína Rty s příchutí vína Aleš Novotný

Příběh se odehrává v létě na jižní Moravě, kde to mám neskutečně ráda.
Hlavní hrdinkou je sympatická Elena, která přes léto brigádničí ve vinohradu, kde potká tichého Nikolase. A přeskočí mezi nimi jiskra.

Romantická linka sice může působit zrychleně, ale mně se i tak moc líbila.
Kniha patří do New Adult žánru, takže nechybí i žhavé scény.

Elenu jsem si moc oblíbila, stoprocentně jsem se ztotožňovala s jejími názory! Nikolas byl takový tichošlápek, ale postupně, jak jsem ho poznávala a zjistila, co má za sebou, zamilovala jsem si ho.

Jedná se o romantiku, ale ne ledajakou! Autor totiž poukazuje na stále aktuální závažná témata, která by neměla být přehlížena. Sexismus, homofobie, šikana, také vyrovnání se se ztrátou blízké osoby či problémy v rodině.

Z některých lidí se mi dělalo zle, bohužel se to děje i v této moderní době úplně běžně. :/
Kolik po světě pobíhá kluků jako Lukáš, či mužů (a nejen mužů) s názory jako Elenin táta? Mohla bych pokračovat, ale nechci víc prozrazovat, ať vás neochudím o čtenářský zážitek.

I když je kniha vcelku krátká, udá se toho poměrně dost a čtenaři určitě něco předá. Alespoň já jsem z ní tedy úplně nadšená a doporučila bych ji přečíst úplně všem.

01.09.2023 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Červenou, bílou a královsky modrou jsem měla na seznamu delší dobu, ale neustále jsem ji odkládala. Když jsem viděla ukázky k blížícímu se filmu, věděla jsem, že to musím přečíst co nejdřív!

Alex a Henry si mě získali a já jim tak fandila.
Nejdřív mě zamrzelo, že je kniha vyprávěna v er-formě, ale co se dá dělat. Bylo to velmi vtipné, až mě překvapilo, jak jsem občas vyprskla smíchy. Bavily mě konverzace v e-mailech a jiskření mezi A a H. Krásné, romantické, dojemné.

Příběh ale na mě působil zdlouhavě a místy nudně, nezáživná politika, takže nedám plné hodnocení.

31.08.2023 4 z 5

Past na sňatkového podvodníka Past na sňatkového podvodníka Martina Boučková

Past na sňatkového podvodníka mi padla přesně do nálady. I když bych příběh asi maličko natáhla. Je to humorná, oddechová jednohubka, kterou slupnete klidně za jedno odpoledne.

Hanka byla sympatická a taková rázná ženská, která se jen tak nedala. Moc mě pobavil ten její zvěřinec, o který se starala. Teď nemyslím děti, haha, ale třeba takového havrana Rumburaka, který umí napodobovat některé zvuky či hlídací kozu. :-D

David neboli Vašek byl zkrátka podvodníček, sobeček a snob jak se patří. Byla jsem zvědavá, zda se u něho projeví kousek svědomí a nebo ne, zda ho třeba změní láska k Hance.

U knihy jsem se i párkrát od srdce zasmála, nad některými až absurdními situacemi. A to prostředí vesničky na konci světa, bylo taky fajn.

Zároveň si myslím, že je kniha docela i poučná, protože, jak víme, podvodníků, kteří z lidí (nejčastěji starších osamělých žen) lákají peníze, je mnoho a do některých by to člověk neřekl. Je to jedna z věcí, které nechápu, ale když asi slyšíte to, co si přejete slyšet, tak mozek asi úplně nefunguje, žejo.

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Musím říct, že začátek knihy mě moc nezaujal, ale postupně si mě příběh získával a vyklubal se z něj opravdu krásný romantický příběh plný sarkastických prestřelek a jiskření mezi hlavními hrdiny! Navíc se odehrává v perfektním prostředí.

Nora mi nejdřív nebyla extra sympatická, ale dostala mě hlavně svým sarkasmem. Zkrátka miluju sarkastické lidi. Líbil se mi i její vztah se sestrou, i když to nebylo vždy růžové. Charlieho jsem si neskutečně zamilovala. Je to božan.

Knihu vřele doporučuji všem romantickým a knihomolským duším.

Tábor zavržených Tábor zavržených Lily Sparks

Na tuto knihu mě nalákaly především pozitivní ohlasy. Ze začátku mi chvíli trvalo se začíst a do příběhu se správně ponořit. Moc mě to nebavilo. Naštěstí se to zlomilo a příběh mě pak bavil čím dál víc. Je to opravdu YA, takové naivní ale zároveň napínavé a zajímavé.

Signal je příjemná hlavní hrdinka, i když taková dost důvěřivá. Navíc je fajn, že tu není to klasické klišé, kdy se z holky, která je slabá, stane ze dne na den nejlepší bojovnice a bůhví co ještě.

Máme tu zajímavou partičku lidí, kterou postupně aspoň trošku poznáváme. Dave a Kate mě neskutečně vytáčeli. Hlavně jak Dave něco Signal řekl, otvírala se mi kudla v kapse. Debil. Pardon.
Nechybí i romantická linka. Můj oblíbený #milostnytrojuhelnik . Svého favorita jsem měla víceméně jasného celou dobu.

I když tu samozřejmě je určitá podobnost s Hunger Games, jsou tu originální prvky.
Detektivní linka, kdy se Signal snaží přijít na to, kdo její nejlepší kamarádku skutečně zabil, mě také bavila. Kruté...

Snad se dočkáme překladu i dalšího dílu, příběh má dobře našlápnuto.

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Není to špatná kniha, jen ve mně nevyvolala takové nadšení, jak jsem čekala. Bohužel jsem udělala asi chybu a četla ji po skvělé Lásce po španělsku.
Příběh se mi i tak samozřejmě líbil a dojal mě, je to pěkný romantický příběh ze sportovního prostředí.

Ronan a Nova byla sympatická hlavní dvojice. Jejich sbližování bylo poměrně komplikované, fake dating mě dříve moc nebralo, ale přicházím tomu na chuť víc a víc. Nechybí samozřejmě i žhavé scény.
Oblíbila jsem si některé vedlejší postavy a těším se na příběh Tucka! Brzy o něm vyjde kniha Princezna a hráč, která dle anotace zní ještě lépe než Kráska a hráč.

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Láska po španělsku - hit Tiktoku.
Nedivím se! JE TO BOŽÍ, SKVĚLÝ, ÚŽASNÝ. AACH!
No dobře a teď se pokusím psat vážněji, i když to je těžké, protože mám pocit, že můj mozek je úplně rozteklej. Kniha mě chytla od první strany a nešlo se odtrhnout. I když nemá úplně málo stránek a je docela velká, přečetla jsem ji za dva dny.

Hate-love, kolegové v práci, kancelářské prostředí, fake dating, slow-burn linka. To je paradní kombinace a tady je zpracovaná skvěle. I když je to celé vážně klišé jako hrom, já to naprosto žeru a nestydím se za to.
Mezi Linou a Aaronem to perfektně jiskřilo, což dokazovalo hejno motýlů v mém břiše.
Ta romantická linka.. já nemám slov. Jsem nadšená, vím, že si někdy knihu přečtu znovu..a znovu. Nechybí i pár žhavých scén, které jsou fakt hot.
Aaron..ach Aaron se mi dostal sakra pod kůži, překvapil v mnoha ohledech.
Lina byla také úžasná, paličatá, živelná. I když si prožila svoje, nepřestala makat a nenechala se zlomit.

Lásku po španělsku opravdu moc doporučuji!

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Zkázu Titanicu zná snad každý, ale co příběh lodi Carpathia, která se vydala jako první na pomoc přeživším z Titanicu?
V knize máme možnost nahlédnout, jak se poklidná cesta změní v riskantní záchrannou akci, kde se počítá každá minuta. Kapitán lodi Arthur Rostron nezaváhal ani na vteřinu a po zachyceném tísňovém volání zavelel na pomoc Titanicu, který narazil do ledovce.

Je zajímavé, že Carpathia ani nebyla Titanicu nejblíž, jak máme znázorněné na začátku knihy na mapě. Víme, že cesta jim zabrala asi 4 hodiny.
Kapitán a celá jeho posádka jsou hrdinové. Nebýt jich, pravděpodobně by nepřežil nikdo.
Kolem Titanicu byly i jiné lodě, které však nereagovaly na volání o pomoc.
V knize nechybí i několik svědectví.
Příběh se odehrává jak na Titanicu, kde sledujeme osud několika kamarádek, tak samozřejmě na Carpathii.

I když jsem přečetla knihy, viděla několik dokumentů či filmů o Titanicu, byla jsem na výstavě, stejně to na mě pokaždé dolehne. Jak zbytečná to byla tragédie a zmařené životy tolika lidí. Zachránit se podařila sotva třetina cestujících, což je prostě šílené. Dalo se tomu předejít kdyby....achjo.
Zároveň, i když je to asi zvláštní tvrdit, je tato tragédie jaksi fascinující.
Citát z knihy:
Arthur zavrtěl hlavou a vyslovil slova, jež mu zrovna bušila v mysli: ,,On... je pryč."

Co dodat. Úplně z toho mrazí.

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Estelle Laure

Nezapomeň na mě
- tak krásná obálka
- tak zajímavý nápad
- takové zklamání

Achjo, tohle mě hodně mrzí, taková škoda promarněného potenciálu. Příběh byl nijaký, postavy nesympatické, hlavní hrdinka Blue mi vůbec nesedla. Adam byl nejdřív takový světlý bod, ale postupně mě taky přestal bavit. Při čtení mě držela pouze otázka, co se stalo, že Blue podstoupila takový zákrok.
Konec se mi zdál urychlený, přislo mi to nedotažené, i když pointa je jasná.
Dávám 1,5*/5*

28.08.2023 2 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Mám ráda filmy, které se odehrávají v letadle, sleduji i různé dokumenty o letadlech, takže Ultimátum mě rozhodně minout nemohlo. A opravdu mile mě překvapilo, bylo to výborné.

Příběh mě chytil od prvních stran, hned jsem se do něj vžila. Bill byl skvělý pilot, kapitán, manžel, táta. Jeho situaci jsem mu ani za mák nenáviděla.

Příběh se odehrává v letadle i na zemi. Máme zde vícero postav. Styl vypravění je správně napínavý. Moc jsem si oblíbila třeba letušku Jo, která byla také nesmírně odvážná.

Je to zajímavý příběh, při kterém se člověk možná i zamyslí nad pár věcmi.
Škoda, že ke konci se to tak nějak semlelo a byl z toho takový guláš. Zvláštně jeden moment na mě působil jaksi navíc a do příběhu se za mě úplně nehodil.
Takže strhávam jednu hvězdičku.

Okamžiky Okamžiky Veronika Jonešová

Tento díl je za mě nejlepší. Skvělé zakončení.
I když jsem od celé trilogie čekala vlastně něco jiného, ve výsledku jsem spokojená. Rozhodně se jedná o originální čtení, které člověka pohladí po duši.
Krásné myšlenky, zajímavé osudy, životy a vztahy lidí, ať partnerské či rodinné.
Je tu mnoho postav a snad na žádnou autorka nezapomněla. Každá dostane prostor a my se dovídáme, proč je daná osoba taková, jaká je, co si prožila.
Třeba krásná ukázka toho, když si rodiče se svými dětmi nerozumí, atd..

Tuto triologii můžu s klidným svědomím doporučit jako příjemné oddechové čtení. Jen si člověk musí zvyknout na ten neobvyklý styl vypravění.

28.08.2023 5 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

(SPOILER) Jedná se o drsný příběh týrání dívky Meg její tetou Ruth. K ní se přidají i její synové a jejich kamarádi. Takové, s prominutím, hnusné spratky jsem ještě neviděla. Je to síla. Z Ruth a jejích řečí se mi dělalo zle, byla to jednoduše totálně pošahaná ženská.
Vypravěčem je David, soused, který se s touto rodinou, hlavně s klukama, přátelí. Ten mě taky tak vytáčel, to není možný.
Meg se k tetě přestěhuje společně s mladší sestrou Susan po smrti rodičů. Nejhorší je, že Ruth se před světem prezentuje tak, že by do ní nikdo neřekl, jaká je to zrůda.
Meg byla neuvěřitelně silná, nezlomná, krásná dívka, která si prožila peklo. Není to čtení pro slabší povahy. Výtku mám ale k pomalému, zdlouhavému začátku, který mě moc nebavil, takže strhávam jednu hvězdičku.
Kdysi jsem viděla film z roku 2007, takže jsem věděla do čeho jdu, nicméně, i tak mě příběh rozložil. I proto, že je inspirován skutečností.

Minutky Minutky Veronika Jonešová

I tento díl se nese prakticky ve stejném duchu jako první akorát s rozdílem, že tentokrát máme možnost poznat i další postavy. Vyprávění je stejné, opět tu máme skákaní v čase do různých let, naštěstí už mě to tolik při čtení nerušilo.
Hned na začátku čekal menší šok, který jsem si před čtením sice "šikovně" vyspoilerovala, ale nečekala jsem to takhle.
Trochu mě překvapilo a zamrzelo, že Sam s Patricií nedostali tolik prostoru, myslela jsem, že příběh bude hlavně o nich, ale tak tomu úplně není.
Na druhou stranu části Olivera, Emmy a dalších postav byly rozhodně zajímavé a bavily mě. Jen teda Evelin, matku Sama, jsem nechápala.

Léto lásky Léto lásky Helen Paris

(SPOILER) Těšila jsem se na romantický letní příběh a ten jsem nedostala ani omylem. Nechala jsem se nachytat názvem. Romantiky a lásky jsem teda čekala více. :(
Měla tu být romantická linka slow-burn, ale na mě to působilo jako nic, nic a najednou "něco". Pozor, já tuto linku zbožňuji, ale musí být uvěřitelná, trochu napínavá, plná očekávání, ale tady? Nic z toho. Sbližování (dá se to vůbec považovat za sbližování?) mezi Hope a Ryanem na mě nijak nezapůsobilo, nic jsem necítila.
POZOR MOŽNÝ SPOILER: Možná kdyby Colin (přítel Hope) nebyl takový suchar a vůl, člověk mu aspoň trochu fandil a romantická linka se zamotala, bylo by to zajímavější.
Zajímalo mě, co se mezi Hope a Ryanem před lety stalo, že mezi nimi panuje až takový chlad. Chování Ryana mě odrazovalo, nemám ráda pokrytce. Neskutečně jsem si ale oblíbila jeho psa, který byl prostě zlatý a celá 1* patří jen jemu!!
Celkově to veterinární prostředí bylo moc fajn a bavily mě také vedlejší postavy. Jsem docela zvědavá na příběh Annabelly a Willa, hned jsem si říkala, že ti dva by mě zajímali a hle další díl je o nich.

28.08.2023 2 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Po dlouhých třiceti letech se potkávají pilot Samuel a fotografka Patricie, kteří se v mládí velmi milovali. Samuel tenkrát beze slova a beze stopy zmizel. Co se stalo? A jaktože se potkávají až teď?
Kniha je napsaná krásně, vyřazuje zní pozitivní energie a klid. Ve vyprávění se střídají převážně Sam a Patricie, postupně zjišťujeme, jak žili, dozvídáme se hlavně jejich zásadní životní momenty. Některé byly tak dojemné! Oba si zařídili život po svém, úplně rozdílně. Jen mě bohužel při čtení rušilo skákaní v čase do různých let hrdinů. Působilo to trochu chaoticky.
Obdivovala jsem reakci Patricie, já bych asi reagovala úplně jinak po tak dlouhém odloučení s životní láskou.
Ozvat se jen tak po třiceti letech. No nevím, nevím.
Jsem moc zvědavá na další díl, kam se bude příběh ubírat, co se ještě dozvím.

Autorčinu prvotinu hodnotím velmi pozitivně!

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

V prvé řadě musím pochválit krásnou obálku! Útěk na venkov díky ní zaujal okamžitě.

Odpočinkový, nenáročný příběh se špetkou romantiky, který se odehrává v zajímavém prostředí anglického venkova poblíž Londýna.
Četl se dobře, ale nemůžu říct, že by mě nějak víc zasáhl. Je to ten typ příběhu, který pravděpodobně brzy zapomenu, protože není ničím moc originální.
Hlavní hrdinka Ella byla sice sympatická, ale občas dětinská a zbytečně urážlivá.
Jistý veterinář by si zase občas mohl nějaké řečičky odpustit. A taky ta jeho přehnaná hrdost..
Ti dva si podle mě byli podobní víc než tušili. Oba naivní a příliš důvěřiví.
V příběhu hrála velkou roli také Tess, fenka, o kterou se Ella musela postarat. Líbilo se mi, jak Ella měkla. Tess byla zkrátka zlatíčko, i když někdy nezbedné. :-D
Oblíbila jsem si i partičku lidí, které si Ella postupně pouštěla do života.
Za mě příběh, který neurazí, ani příliš nenadchne, ideální na odpočinek třeba někde u vody.

02.08.2023 3 z 5

Ta z katovny Ta z katovny Diana Štelová

(SPOILER) První polovina knihy byla skvělá, stránky mi mizely pod rukama, líbilo se mi prostředí, atmosféra, tajemno, propojení minulosti s přítomností, duchařina. Střídala se er-forma v přítomnosti s ich-formou v minulosti, kdy jsem drsný, smutný příběh Celestýny mohla prožít na vlastní kůži. Trpěla jsem s ní.
Ve druhé polovině se ovšem linka v přítomnosti vyvinula směrem, který mi bohužel vůbec nesedl. Lucie nechtěla vnímat do očí bijící varovné signály, že je něco špatně. Nebudu prozrazovat konkrétně v čem. Chápala jsem její pochyby ohledně sama sebe, proč se necítí být dost dobrá, díky tomu, co si prožila v dětství. Tuhle konkrétní věc a její myšlenkové pochody už jsem pochopit ale nedokázala. Působilo to ufňuknaně, zbytečně se to táhlo, přitom to je takový typický! vzorec tohoto případu, u kterého je většinou jasné, jak dopadne. Možná proto mě to tak otrávilo.
Závěrečné stránky ale zase byly dost zajímavé a mé rozladění trochu zmírnily.
Ještě si neodpustím: mužské postavy opravdu jedem lepší než druhý, Maxmilián, Cyril a parodie na chlapa Petr.
Kniha určitě špatná není, nicméně jsem od ní čekala něco jiného.

02.08.2023 3 z 5