Knihomolka97 Knihomolka97 komentáře u knih

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Volání o pomoc krásně navazuje na Pád do tmy.
A wow, já nemám slov. To byla zase jízda. Jízda plná zvratů, špinavostí a postav, ze kterých se mi zvedal kufr. V tomto díle Nate je trochu upozaděn, ale přesto je důležitý. Madison mi bylo fakt neskutečně líto, její bývalí kolegové mě vytáčeli do běla a vlastně všichni, co se k ní chovali hnusně.
Zvrat s Owenem byl teda mega hustý, i když jsem měla určité tušení..
Závěr a vlastně všechno, co vycházelo postupně najevo, bylo nečekané. Pár věcí jsem tedy odhadla, ale jinak jsem čučela s otevřenou pusou.
Těším se na třetí díl!

06.11.2023 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Pád do tmy je první díl detektivní série a naprosto jsem tomu propadla.
Hned mě zaujala hlavní dvojice Madison Harper a Nate Monroe. Oba si totiž odseděli tresty za zločiny, které nespáchali. Madison je bývalá skvělá policajtka, která je odhodlaná zjistit pravdu, kdo ji poslal do vězení a očistit své jméno. Nate se chtěl stát knězem, ale po tom, co se v mládí zamiloval, tuto kariéru opustil. Po propuštění z vězení je z něj soukromý vyšetřovatel. A touží po pomstě.
Kniha se četla tak dobře, že jsem měla za dva večery přečteno. Madison i Nate jsou sympatičtí a nejde jim nefandit, po tom co je potkalo. Autorka vymyslela zajímavý vývoj příběhu, kdy postupně odkrývá další a další tajemství. Jak ohledně M+N, i když tady všechny odpovědi ani zdaleka nemáme, tak zmizení Jenny. A závěr je teda dost krutý a zajímavý. Celou dobu mi tam něco nesedělo, ale tohle bylo..uf,uf.
První díl končí tak, že musíte nejlépe okamžitě sáhnout po druhém!

06.11.2023 5 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

Všechno modré z nebe je velmi silný, smutný, dojemný příběh, ke kterému jsem se dostala vlastně náhodou a jsem za to ráda. I když jsem měla v průběhu menší krizi, protože se mi to zdálo zbytečně zdlouhavé. Taky má kniha skoro 650 stran...
Víc slov netřeba.

30.10.2023 4 z 5

Letní bouřky Letní bouřky Eva Pospíšilová

Od autorek jsem přečetla neexistenci, což bylo mega, takže jejich další příběh jsem si též nemohla nechat ujít. Letní bouřky se mi líbily o maličko méně, ale i tak jsem si čtení užila, hltala stránku za stránkou a litovala, že už je konec.
Hlavními hrdiny jsou Floyd a Paulie, nejlepší a nerozluční kamarádi na život a na smrt. Tak spravně se doplňují, ale taky jsou kluci opravdu hodně tvrdohlaví!
Dělali si pěkné naschvály a klasicky díky špatné komunikaci vznikala řada nedorozumění. Při čtení jsem je v duchu hecovala, ať si už konečně promluví!
Bylo to i dosti vtipné, některé slovní obraty nebo výrazy byly fakt top.

30.10.2023 5 z 5

Unbreakable Unbreakable Aminokyselinka

Při čtení to pro mě byla taková nostalgie, návrat do éry, kdy frčelo Stmívání, protože kniha je tomu hodně podobná.
Kdybych byla mladší, pravděpodobně bych z toho byla odvařená ještě více, ale i teď se mi příběh moc líbil, zpříjemnil mi hned několik večerů. Milé, sladké, vtipné čtení s trochou tajemna a hudby.
I když má kniha skoro 800 stran, četla se parádně, příběh mě pohltil, vyvolal ve mně spostu emocí a možná jsem i trošičku brečela. Ale jen trošičku. Byla to zkrátka jízda!
Hlavní hrdinku Laru jsem si moc oblíbila a Erica? Do něj jsem se zamilovala, i když má u mě vroubek!
Určitě stojí za zmínku i další postavy, jako například strejda Jim či partička kluků, které Lara nazývá (oprávněně) prasátka.
Romantická linka je slooow-burn, začíná "nenávistí" a pokračuje velice silným přátelstvím. To pouto, které si k sobě postupně Lara s Ericem vytvořili, bylo neskutečné. Také to mezi nimi jiskřilo a občas jsem už byla stejně flustrovaná jako Lara. Mé úchylné já postrádalo více pikantností . :-D
Na konci je i parádní playlist.
Opravdu doufám, že vyjde pokračování, protože ho prostě potřebuju. Nutně. Prosím. :-D

30.10.2023 5 z 5

Dýchej za mě Dýchej za mě Eva Kollerová–Střihavková

Kniha nám přibližuje život nadané malířky, která se bohužel narodila do nesprávné doby a zemřela příliš mladá. Augusta Nekolová.
Příběh ale máme vyprávěn z pohledu její mladší sestry Milady, což mě nejdřív překvapilo.
Přiznám se, že ani jedna ze sester mi nebyla příliš blízká. Alespoň tedy Milada, Gusta mi byla sympatičtější a přirostla mi k srdcí o něco víc.
Obě byly rozdílné, sesterské pouto mezi nimi silné, ale nebylo vždy všechno zalité sluncem.
Gusta byla opravdu umělkyně tělem i duší. I když neměla co jíst, za plátna a výtvarné potřeby by utratila poslední cent. Jako žena měla samozřejmě daleko větší problém se prosadit než muži. Byla společenská, zajímavá osobnost, starostlivá, plná energie a až do konce svého života se nevzdala své vášně.
Její vztah s Jarešem, což byl také malíř, byl zkrátka zvláštní. Jeho chování ke Gustě nebylo dobré a byl to jeden z názorů, kdy jsem se shodla s Miladou.
I Milada si šla za svým snem, chtěla se stát učitelkou, což se jí podařilo, i když to též neměla lehké. Tady je zajímavé to, že v té době ještě učitelky nemohly mít vlastní děti.
Autorka nám pěkně vykreslila období před a průběh první světové války. Postavení žen ve společnosti, nedostatek jídla, povolávání mužů do války, nejistotu, strach.. tuto dobu tak nastudovanou nemám, takže jsem se dozvěděla něco nového a něco mě i překvapilo.
Hodnotím 4*/5* čekala jsem, že příběh bude víc o Gustě.

30.10.2023 4 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

Od knihy jsem upřímně neměla nějaká vysoká očekávání a nakonec jsem příjemně překvapená. Na zadek jsem si z ní nesedla, ale za mě se jedná o povedenou detektivku a navíc zatraceně reálnou. Jo, sociálně sítě se dají lehce zneužít podvodníky, úchyláky a různými individui, že.
Velmi mě potěšilo, že nebyla předvídatelná, několikrát jsem byla z vývoje překvapena a vlastně až do závěru nebylo jasné, kdo je vrah.
Vyprávěno je v er-formě, díky krátkým kapitolách příběh rychle ubíhá a skvěle se čte. Policisté, kteří případ vyšetřují, jsou sympaťáci a máme možnost i trochu nahlédnout do jejich soukromí a na to, jak je práce u policie časově náročná.
Oddechovou detektivku, u které se ale člověk nenudí, hodnotím 4*/5*

26.10.2023 4 z 5

Vetřelci v našich hlavách Vetřelci v našich hlavách Daniel Pelikán

Velmi zajímavé nahlédnutí do mysli člověka, který trpí obsedantně-kompulzivní poruchou. Je vyprávěno jako rozhovor mezi Petrem a "vetřelcem" v jeho hlavě, který mu našeptává, co má dělat. Petr je z toho samozřejmě zoufalý, protože začíná mít větší problémy v životě.
Menší prostor ale dostane i jeho kamarádka Eliška, která ho chápe, protože prožívá prakticky totéž.

Jedná se o novelu, takže jednohubku s necelými 80 stranami, kterou jsem doslova slupla na posezení. Za mě by mohla být ještě trochu více rozepsaná, ale i tak hodnotím pozitivně. Zase jsem si trochu rozšířila obzory a přečtení rozhodně nelituju.

17.10.2023 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Kniha ani nepotřebuje nějaké dlouhé zhodnocení, protože je jednoduše naprosto skvělá. Řeší aktuální závažná témata, která by neměla být opomíjena, ať už týrání dítěte, kyberšikana a další. Je to silná kniha, při které mi několikrát vyhrkly do očí slzy.
Rev mě zaujal už v Dopisech a tady jsem si ho úplně zamilovala. Líbil se mi i jeho vztah s Declanem, opravdoví kámoši, kteří se navzájem podrží.
S Emmou to bylo trochu komplikovanější. I když bych v její kůži nechtěla být ani za nic, nesnižuji zavažnost situace, ve které se ocitla, tak mi místy svým chováním byla šíleně protivná. Kopala kolem sebe a ubližovala blízkým lidem, myslela hlavně na sebe a nepřemýšlela.
Romantická linka zde není nijak výrazná, což je dobře, vyvíjí se moc pěkně.
Závěr se vyklubal v pěkné drama, ale hned jsem si říkala, že mi tam něco nehraje a bum, bylo to.
I přes nemile chování Emmy hodnocení nesnížím ani o píď a dávám plný počet 5*/5* a doporučuji obě knihy. Opravdu čtenáři něco předají.

17.10.2023 5 z 5

O dracích a lidech O dracích a lidech Tereza Kadečková

(SPOILER) Hned na úvod musím říct, že se jedná čistě o fantasy bez romantické linky. Takže kdo má rád fantasy, dobrodružství a nemusí romantiku, tak zbystřete. :)
Ten svět je tady vymyšlen podle mě moc dobře, nechybí zajímavé postavy a také krásné ilustrace!
Tím, že je kniha vyprávěna v er-formě, mi ze začátku klasicky chvíli trvalo, než jsem se začetla. Jaina mě ale zaujala hned, jak se objevila na scéně. Temperamentní, hubatá dračice, která by nejradši všechny zabila.
S knězem Řádu to bylo samozřejmě horší. Zajímal mě důvod, proč Roderick, nejdřív tak zapálený pro danou věc, tedy lov a zabití bestií, tak otočil. A jo, naprosto pochopitelné...
Je to opravdu nevšední a rozdílná dvojice, která tento příběh táhne. Moc mě bavily jejich slovní přestřelky, to jak se z nepřátel stávali... no přátelé asi uplně ne ale spojenci :D a honba za pravdou.
Závěr za mě dost nečekaný, vůbec jsem ho neodhadla.
Povedené fantasy z péra české autorky doporučuji.

17.10.2023 4 z 5

Experiment s láskou Experiment s láskou Christina Lauren

Experiment s láskou navazuje na knihu Rovnice lásky. Tentokrát totiž máme v hlavní roli Fizzy, kterou už známe. Fizzy se mi zalíbila právě už v předchozí knize a její příběh jsem si nemohla nechat ujít, námět hned zaujal.
Mezi Fizzy a Connorem to od samého začátku jiskří, jenže je v cestě několik překážek. Oba jsem si oblíbila a užívala si jejich sbližování. Mé romantické srdíčko zaplesalo. Hlavně v závěru jsem skoro slintala. Díky Fizzy a její nevymáchané puse, jsem se i dost nasmála.
Nicméně mě trošku mrzí, že "nápadníci" v té reality show ve výsledku vlastně nedostali moc prostoru a to je strašná škoda! Někteří rozhodně zaujali a myslím, že by to určitě bylo o něco zajímavější a hlavně zamotanější.
Takže za to strhávám hvězdičku.

09.10.2023 4 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Po Divoké říši tu máme říši Nezkrotnou, konečně! Stejně jako první díl, i tento žeru, ale je pár věcí, které mi přijdou takové jaksi překombinované a nutně potřebuju odpovědi, PROČ to tak je? V angličtině zkrátka číst neumím, tak si hezky počkám na překlad dalšího dílu.
Opět nechybí plno akce, útěků, krve, samozřejmě nějaké ty zvraty i nové postavy.
Brexley je skvělá badass hrdinka, které fandím, protože dostává docela pěkně naloženo ze všech stran. Au, au. Warwick Farkas je... prostě Farkas. Killian je též postava, která si zaslouží pozornost. Zatím úplně nevím, co si o něm myslet. Opie a Mrňouska jsou naprosto super a takové příjemné zpestření příběhu!
Z knihy vyzařuje neuvěřitelné sex*uální napětí a energie. Jakože fakt. Je to jako droga, kdy člověk potřebuje VÍC, VÍC!
Vždycky mě i potěší, když je v zahraniční knize zmíněná nebo nějak zapojená naše země. A tady je. :)
Ze závěru jsem tentokrát nedostala málem infarkt, ale stejně nutně potřebuju další díl !!

09.10.2023 5 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Osudové pouto začíná tam, kde skončilo Třinácté znamení, což je super. Krásně to navazuje. Tento díl se mi líbil o něco více než předchozí. Četl se skvěle, nebyla chvíle, kdy bych se nudila, přišlo několik zajímavých zvratů a i erotické scény stály za to. Rozhodně i kvůli lepšímu překladu! Juchuu! Kaden ale umí pěkně napínat. :-D
Celou dobu jsem si říkala, že to partnerské pouto je fakt zvrácené a divné, korunu tomu pak nasadilo jisté odhalení, které mě tedy vůbec nenapadlo. Ayle jsem fakt nezáviděla.
Jsem zatraceně napnutá a zvědavá, jak to bude pokračovat dál, protože závěr opět nalákal na další díl. Snad se brzo dočkáme.

05.10.2023 5 z 5

Konspirační teorie: Historie bludných teorií a jak jim nenaletět Konspirační teorie: Historie bludných teorií a jak jim nenaletět Tom Phillips

Co to vlastně vlastně vůbec jsou ty konspirační teorie? Kde a jak vznikly?
Dělí se dokonce na několik druhů od relativně neškodných po nebezpečné.
V knize jsou samozřejmě i známé příklady, které zná snad každý. Třeba takové 11. září, kolem kterého se vytvořilo několik konsp.teorií a mnoho lidí jim doteď věří, což je šílené. Covid, různé atentáty, přistání na Měsíci a další. Vůbec jsem třeba nevěděla to o Paulu McCartneym z Beatles.
Tato kniha právě zábavnou formou varuje před škodlivým účinkem konspiračních teorií. Autoři mají dobrý smysl pro humor. Dost jsem se při čtení bavila. V nějakých částech bych ale osobně trochu ubrala, v jiných zajímavějších částech naopak informací přidala.

02.10.2023 4 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Tento příběh se slow-burn romantickou linkou stojí určitě za pozornost. Už jen kvůli tomu prostředí. F1 u nás snad ještě nebyla! A žena jako osobní strážce? Sem s tím!
Kniha je nádherně graficky zpracovaná, vymazlená a skvěle se čte. Máme vyprávěno z pohledu Vanessy i Anthonyho.
Jejich seznámení není zrovna ideální, protože Vanessa nemá nejlepší pověst. O to víc je pak skvělé jejich sbližování.
Vanessa je velká knihomolka, takže si ji snad nejde neoblíbit. A má skvělý vkus na knihy.
Tony je bručounek, má výbušnější povahu, ale sympaťáák a samozřejmě fešák.
Autorka do příběhu zakomponovala i závažnější témata, není to jen obyčejná romance.
Na konci najdete i nějaké receptíky, které lákají k vyzkoušení.
A třešinka? Menší propojení se Zoe (předchozí knihou autorky)

02.10.2023 5 z 5

Tetování za trest Tetování za trest M. K. Hardy

Tentokrát tady máme v hlavní roli Henry a Yumiko.
Jejich příběh se vyrovnal Hace, opravdu moc se mi líbil. Měla jsem možnost ho betovat, teď po nějaké době jsem ho přečetla znovu a jsem stále stejně nadšená.
Henry je velký sympaťák, gentleman, sportovec, který se bojí jehel, ale když prohraje sázku, musí se nechat tetovat. V tetovacím salonu se seznámí právě s Yumiko neboli Yumi.
Yumi je též moc sympatická hrdinka, která se dokáže spolehnout sama na sebe, je nadaná a jde si za svým snem.
Díky flashbacům máme možnost poznat její rodinnou situaci, která není ideální. Její otec má velmi zastaralé názory.
Mezi Henrym a Yumi to jiskří, jejich sbližování je moc pěkné, uvěřitelné, nechybí i nějaké to nedorozumění a vážně vtipné momenty. Chválím i povedené žhavé scény.
Trešinkou je to, že autorka nezapomíná i na páry z předchozích dílů a my máme možnost sledovat, jak si dále žijí.
Mám samozřejmě adepta, o kterém bych chtěla číst, kdyby byl další díl Hřiště lásky. Uvidíme, co si pro nás autorka připraví.

02.10.2023 5 z 5

Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Miluju Paříž, miluju prostředí Francie, takže tady u této knihy nebylo o čem! Prostě jsem jí musela přečíst! A byla to lahůdka, kterou jsem slupla během dne. Absolutně jsem se zamilovala do té atmosféry, prostředí i lidí. Je t'aime Paris!
Hlavní hrdinkou je američanka Sarah, která žije na malém měste, je stydlivá knihomolka a vede knihkupectví. Když se jí naskytne příležitost odcestovat do Paříže a vyměnit si obchody s tamní kamarádkou, tak neváhá a přijme ji. V Paříži to ale nebude mít tak lehké a nebude vše růžové, jak čekala...
Pro milovníky knih je tato kniha značka ideál.
Příběh je oddechový, necháte se zkrátka unášet, prožíváte se Sarah její hledání štěstí a sebe sama. Navíc se příběh odehrává od října do prosince, takže je to ideální čtení na podzimní dny.
Ten název je výstižný, protože jsem měla při čtení pocit, že je ta Paříž vážně kouzelná. Ty místní tajemné obchůdky, památky, elegantní Francouzsky, jídla..ach, ach. Ale Paříž není jen pohádková samozřejmě, má i..temná zákoutí..
Sarah jsem fandila a obdivovala, protože v takovém chaosu bych asi nevěděla, kde mi hlava stojí a vzdala to.
Jediné, co mi příliš nesedlo, byla romantická linka, která mě moc nebrala, spíš mě tam jakoby rušila a doufala jsem, že se už konečně jakkoli pohne z mrtvého bodu.
Ze závěru jsem byla klasicky úplně naměkko a bylo mi líto, že už je konec.

02.10.2023 4 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Někdy se stane, že vám nějaký autor jednoduše nesedne. A u mě je to právě Jennifer McMahon. Nevím jestli je to i tím žánrem, který běžně nečtu, ale zkrátka mi nesedí její styl vyprávění. Je nezáživný, nebaví mě.
Tajemství pramenů mě zaujalo anotací a těšila jsem se na duchařský horor, při kterém se budu aspoň trochu bát. A to se nestalo. Čtení pro mě bylo dosti utrpné.
V knize se střídá minulost s přítomností. Linka v přítomnosti se táhla a měla jsem pocit, že se nikam neposouvá, navíc mi nebyla sympatická žádná z postav.
Linka v minulosti byla o něco zajímavější, ale ani tady jsem si k postavám nedokázala najít cestu. Paní Monroeová mi v průběhu začala lézt na nervy.
"Jsem paní Monroeová a jsem šťastná.. jsem paní Monroeová a chci dítě, jsem paní Monroeová a jsem žena v domácnosti a bla bla." Co to bylo?

Naštěstí tu byly i napínavější momenty, které knihu zachránily, ale víc než 2*/5* zkrátka nedám a autorku už potřetí zkoušet nebudu.

18.09.2023 2 z 5

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Sérii jsem rozečetla před dvěma lety a tento sedmý díl jsem opravdu dlouho oddalovala. Fakt se na sebe zlobím. :D
Bála jsem se, že si už nebudu nic pamatovat, ale naštěstí je na začátku tohoto dílu seznam postav na připomenutí a taková jakoby krátká rekapitulace toho důležitého. Navíc i v průběhu děje jsou různé narážky na to, co se v předchozích dílech událo. Takže jsem se do toho dostala poměrně rychle.
K mé smůle v tomto díle můj milovaný Curran nedostal tolik prostoru, jak bych si přála, zato Kate toho dostala na svá bedra opravdu dost.
Začátek je pomalejší, přesto zajímavý a jak se to rozjede, akce střídá další akci a vše vyvrcholí obzvlášť napínavým závěrem. Třešinkou je ten výborně promyšlený svět, kde se příběh odehrává. Miluju to! A doporuču!

18.09.2023 5 z 5

Dvě prázdná místa Dvě prázdná místa Zuzana Holčíková

Uff, vůbec nevím, jak začít.
Příběh se odehrává po roce a něco od doby, co Nela mluvila s Benem naposledy.
Nela žije dál svůj život, který ale úplně ztratil jiskru. Říká a tváří se, že je šťastná, udělala přece správné rozhodnutí, ale je to opravdu pravda? Zvlášť, když ji Ben znovu zkříží cestu...
Přiznám se, že mě průběh děje docela překvapil, protože jsem čekala více romantiky a "znovusbližování", ale primárně jen o tom příběh tak úplně není.

Dokázala jsem se do Nely vžít a vše s ní prožívat. Autorka ty její emoce, to jak se v dané situaci cítítila, tak dobře popsala, že jsem vážně měla pocit, že to prožívám na vlastní kůži. V pár momentech jsem snad ani nedýchala.

Nela je taková křehká květinka, což moc nemusím, ale tady to dokážu odpustit.
Bena jsem si zamilovala už v předchozí knize. Úžasný muž!
Někdy jsem i měla pochyby o tom, kdo je tady ten starší.
Filip a Matěj, synové Nely, jsou taky moc fajn. Obzvlášť Matěj překvapil.
V knize je tolik krásných citátů a hlavně pravdivých myšlenek, které mě chytly za srdce.
Je to tak, že někdy je potřeba být trochu sobec, myslet na sebe a své štěstí. Bez ohledu na to, co si myslí okolí. :)

18.09.2023 5 z 5