Onlineknihomolka1197

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Čtení této knihy byl pro mně neuvěřitelně silný emoční zážitek! Možná si mnoho z nás dnes říká - jak to mohla Anna všechno zvládnout?? Já bych to nedala...Ale ona to zvládla jednoduše proto, že jí nic jiného nezbývalo...neměla čas na deprese, sebelítost. Obdivuji všechny ženy a vůbec lidi, kteří žili v této nelehké době. Kloubouk dolů přede všemi, co ty hrůzy ustáli.

Panovníci českých zemíPanovníci českých zemíPetr Čornej

Velice vydařená kniha. Koupila jsem ji synovi a moc se mu líbí. Určitě doporučuji. Je přehledná a navíc skvěle ilustrovaná.

Hlas kukačkyHlas kukačkyH. M. Körnerová (pseudonym)

Za tuto knihu autorce moc děkuji!!! Kdybych mohla, dala bych sto hvězdiček. Tuto knihu bych zařadila mezi povinnou školní četbu. Prýávě z této knihy by se školáci konečně dověděli pravdu o druhé světové válce. Jaké lidské zrůdy a hyeny byli Němci. Dnes jim ve škole vtloukají do hlavy jen samé lži a dějiny upravují podle politického trendu. Něuvěřitelně silný a strhující příběh několika žen v této nelehké době je fascinující...

08.12.2020

Poplach v Kovářské uličcePoplach v Kovářské uličceVáclav Řezáč

Náhodou jsem tu narazila na knihu, která byla v dětství moje nejoblíbenější. Dokonce jsem ji našla ještě po x letech v mé knihovně! Byla to úžasná kniha a já ji přečetla několikrát. Hokynář Bočan, Frantík Severýn a zelená knížka... to si pamatuju a budu pamatovat vždycky...

Pět mrtvých starých damPět mrtvých starých damHans Gruhl

Poslouchala jsem jako rozhlasovou hru a bylo to perfektní! Až se někdy dostanu ke knižní verzi určitě si ji přečtu. Přišlo mi to podobné jako od Agathy Christie.

Kyselé třešněKyselé třešněLenka Chalupová

Co k tomu dodat... masakry, které se děly za války na civilistech a nevinných jsou vždy strašné. Celou válku si začali Němci, byli to zrůdy v lidské podobě. Považovali Čechy za lůzu, póvl a český ksindl, který je třeba zlikvidovat. Proto, i když trpěli i němečtí obyvatelé chápu tu frustraci, zoufalství i pocit bezmocnosti, když někomu nacisti vyvraždili rodinu, že se chce pomstít. Masakry na nevinných ale pochopitelně odsuzuji.

Mrtvý z mýtinyMrtvý z mýtinyMilan Dušek

Dobré čtení!! Autor mně překvapil. Námět hledání pravdy v minulosti mně baví. Kniha se dobře četla, nechybělo napětí a mělo to spád.

Modré z nebeModré z nebeVlasta Javořická

Moc pěkný příběh. Výše napsaná anotace je velice výstižná. Příběh Kamily a Jiřího, kteří se vlastně poznávají až v manželství. Jí je 19 a jemu 26. Jsou zamilovaní, mladí a nezkušení. Teprve v manželství poznávají, jaké to je, když pomine zamilovanost a přichází problémy. Do toho přijdou děti, nevěra, první světová válka. Pěkná kniha.

Na nůž - 1. dílNa nůž - 1. dílVlasta Javořická

Javořická je pro mne zárukou dobrého čtení. V prvním dílu se čtenáři seznamují s rodinou továrníka Harcuby, šlechtické rodiny Velemínských i dalších, kteří patří mezi maloměstskou smetánku. První díl byl slibný, jsem zvědavá na další...

Drak spíDrak spíMichaela Klevisová

Dost dobrá detektivka, autorka píše čím dál tím lépe. Kniha se dobře čte, je srozumitelná.

15.09.2020

Nebreč, LucieNebreč, LucieStanislav Rudolf

Tato kniha byla můj favorit, když mi bylo asi 15. Možná proto, že hlavní hrdinka je moje jmenovkyně:-) Příjemný a moc milý příběh, který ale dnešní mladé holky asi moc neocení. Jiná doba...

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždyPaní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždyJosef Bernard Prokop

Mně paní Grimmová příjemně překvapila a také potěšila. Zaujala mně také obálka knihy. Sehnala jsem i další díly o paní Grimmové, myslím, že jsou celkem tři. Dokonce jsem sehnala kontakt na autora a napsala mu, jestli budou i další díly. Odpověděl, že zatím neví, ale když mu vydavatel "dá zelenou", tak možná ano.

Milionová holkaMilionová holkaStanislav Rudolf

Jedna z knih mého dospívání. Vracela jsem se k ní opakovaně, tak se mi líbila. Dnešním holkám tohle samozřejmě nic neřekne, ale přece jen, kdyby si tohle přečetly, nic by se nestalo:-)

Divná rozkoš umíráníDivná rozkoš umírání* antologie

Přečteno za jedno odpoledne u kávy, která mi s každým dalším přečteným případem poněkud hořkla na jazyku...otřesné případy, sice skvěle napsané, ale o to možná syrovější a hrůznější...je to jen pro silné nátury.

Slepá bábaSlepá bábaJarmila Pospíšilová

Další ze skvělých knih paní Pospíšilové! Radost ze čtení mi poněkud zkalil fakt, že jsem pachatele uhodla v podstatě hned na začátku...jinak super čtení a už se těším na další.

Ruleta pro sedm vrahůRuleta pro sedm vrahůHubert Friedl

Autor mně docela překvapil. Všechny tři případy byly dost dobře napsané a napínavé. Doporučuji.

Zlatý ptáčekZlatý ptáčekVlasta Javořická

Příběh tak trochu z čevené knihovny, ale takových Javořická napsala poměrně dost. Tato kniha se mi líbila, nicméně nepatří k těm "top" knihám, které mně chytly za srdce.

Jak se vraždí milenkyJak se vraždí milenkyBohumil Lipert

Super čtení pro všechny, kteří se zajímají o krimi žánr. Všechny případy v knize jsou mistrně napsané, čtivé a zajímavé.

Na nůž - 2. dílNa nůž - 2. dílVlasta Javořická

Pokračování románu je rozhodně zajímavým čtením. Jsem moc zvědavá, jak se uzavřou osudy hlavních postav tohoto románu a jestli bude happyend...

Na nůž - 3. dílNa nůž - 3. dílVlasta Javořická

Teprve v tomto závěrečném dílu dostanou události spád a pořádně se to rozjede! Jestli skončí celý příběh happyendem, to neprozradím, každopádně je tento třetí díl nejlepším, ale posuďte sami...

Vražda za oponouVražda za oponouA. Jirotka (pseudonym)

No, že bych byla úplně nadšená, abych mohla dát plný počet hvězdiček, to nemohu tvrdit, ale na delší cestu vlakem nebo na dovolenou je to pohodové čtení. Knihy tohoto autora se mi většinou líbí, dobře se čtou a jsou srozumitelné, takže není třeba dlouhého uvažování. Hlavní hrdina je docela sympaťák a i prostředí je docela nevšední.

Kluci, holky a Stodůlky 1Kluci, holky a Stodůlky 1Eva Bernardinová

Řadím se do kategorie těch, které kniha v dětství úplně nadchla. Moc pěkná kniha o dětech a rodičích z jedné vesnice.

Vražda  kočky domácíVražda kočky domácíKarel Štorkán

Skvělá detektivka! Líbilo se mi i filmové zpracování s Janem Kanyzou a Vilmou Cibulkovou v rolích kriminalistů i partnerů. K. Štorkán píše skvěle.

Výstřel ve studiu šestVýstřel ve studiu šestViktor Dusil

Skvělá detektivka, mile mně překvapila. Zpočátku jsem měla problém se začíst, ale pak už to jelo. Je čtivá, napínavá a srozumitelná.

Když vraždí mamonKdyž vraždí mamonBohumil Lipert

Velmi zajímavé, napínavé a čtivé případy napsané podle skutečných událostí. Znovu se přesvědčuji, že nejzajímavější motivy přináší sám život. Ve všech případech jde o jediné - o peníze....

Jak vraždí ženyJak vraždí ženy* antologie

Dobré čtení ke kávě. Kromě J. Stacha, který píše čtivě mi styl psaní ostatních autorů moc nesedí. Nejvíce mně zaujaly případy Buď sbohem, lásko a Krvavá nevěra.

Popraviště v parkuPopraviště v parkuJan Cimický

Tuto knihu jsem četla v minulosti asi dvakrát a pokaždé jsem si čtení užila. Nalákal mně název a nezklamal...kniha patří k těm lepším z autorovy tvorby.

Kluci, holky a Stodůlky 2Kluci, holky a Stodůlky 2Eva Bernardinová

Jak první, tak i druhý díl této dětské knihy se mi moc líbil. V dětsví jsem přečetla snad stokrát. Jsem ráda, že je mám stále ve své knihovně.

Český lidový a církevní rokČeský lidový a církevní rokAlena Vondrušková

Skvělá kniha! Vždy, když chci něco vědět o tradicích či nejrůznějších svátcích po ní sáhnu. Je poutavě napsaná, dost obsáhlá a přitom není nudná. Určitě si pořídím ještě další knihy od této autorky.

Pasažér z vlaku podezřelýchPasažér z vlaku podezřelýchIvan Milan Jedlička

Další z příběhů, kde autor autenticky zpracoval skutečné krminální případy odehrávající se před půl stoletím. Skvěle napsané případy zahrnují nejen podvody, krádeže a mnohdy i úsměvné případy, kterými by se dnes nikdo nezabýval, ale také případy vražd, z nichž některé mnozí pamatují dodnes - např. případ vraždy staré ženy z bohumínského rychlíku z roku 1975...