knihomolka1197 knihomolka1197 komentáře u knih

Kotě z Kocourkova Kotě z Kocourkova Václav Čtvrtek (p)

Úžasná vzpomínka na dětství....

10.05.2021 5 z 5

Obrácení Obrácení Vlasta Javořická

Příběh zasazený zřejmě do začátku druhé poloviny 20. století o rodině Klementových, který autorce vyprávěla v nemocnici paní Anička (hospodyně či služebná). Tyto "poúnorové" příběhy od Javořické nejsou úplně moje parketa, ale čtení to bylo pěkné.

10.05.2021 4 z 5

Host do domu / Hra s ohněm Host do domu / Hra s ohněm Vlasta Javořická

Dvě povídky ze života. V prvním příběhu pozve Jana svou přítelkyni Alici k sobě domů na statek na prázdniny. Seznámí ji s rodiči, bratrem a také se svým milým. Jak se jim odvděčí Alice je nasnadě. Druhý příběh vypráví o životě Hany a Čestmíra od první zamilovanosti až po problémy v manželství, kdy už zamilovanost pomine. Hana si začne hrát s ohněm...

09.05.2021 4 z 5

Popraviště v parku Popraviště v parku Jan Cimický

Tuto knihu jsem četla v minulosti asi dvakrát a pokaždé jsem si čtení užila. Nalákal mně název a nezklamal...kniha patří k těm lepším z autorovy tvorby.

08.05.2021 5 z 5

Vražda za oponou Vražda za oponou Antonín Jirotka (p)

No, že bych byla úplně nadšená, abych mohla dát plný počet hvězdiček, to nemohu tvrdit, ale na delší cestu vlakem nebo na dovolenou je to pohodové čtení. Knihy tohoto autora se mi většinou líbí, dobře se čtou a jsou srozumitelné, takže není třeba dlouhého uvažování. Hlavní hrdina je docela sympaťák a i prostředí je docela nevšední.

07.05.2021 3 z 5

Rozdrcené štěstí Rozdrcené štěstí Vlasta Javořická

Moc krásný příběh ze života. Mladá Věncena po úrazu oplakává zmařené štěstí v podobě svatby s milovaným Sášou. Okolnosti a další události v jejím životě však zapříčiní, že své životní štěstí a naplnění přece jen najde...

01.05.2021 5 z 5

Na nůž - 3. díl Na nůž - 3. díl Vlasta Javořická

Teprve v tomto závěrečném dílu dostanou události spád a pořádně se to rozjede! Jestli skončí celý příběh happyendem, to neprozradím, každopádně je tento třetí díl nejlepším, ale posuďte sami...

27.04.2021 5 z 5

Na nůž - 2. díl Na nůž - 2. díl Vlasta Javořická

Pokračování románu je rozhodně zajímavým čtením. Jsem moc zvědavá, jak se uzavřou osudy hlavních postav tohoto románu a jestli bude happyend...

22.04.2021 4 z 5

Na nůž - 1. díl Na nůž - 1. díl Vlasta Javořická

Javořická je pro mne zárukou dobrého čtení. V prvním dílu se čtenáři seznamují s rodinou továrníka Harcuby, šlechtické rodiny Velemínských i dalších, kteří patří mezi maloměstskou smetánku. První díl byl slibný, jsem zvědavá na další...

16.04.2021 4 z 5

Modré z nebe Modré z nebe Vlasta Javořická

Moc pěkný příběh. Výše napsaná anotace je velice výstižná. Příběh Kamily a Jiřího, kteří se vlastně poznávají až v manželství. Jí je 19 a jemu 26. Jsou zamilovaní, mladí a nezkušení. Teprve v manželství poznávají, jaké to je, když pomine zamilovanost a přichází problémy. Do toho přijdou děti, nevěra, první světová válka. Pěkná kniha.

10.04.2021 4 z 5

Mrtvý z mýtiny Mrtvý z mýtiny Milan Dušek

Dobré čtení!! Autor mně překvapil. Námět hledání pravdy v minulosti mně baví. Kniha se dobře četla, nechybělo napětí a mělo to spád.

07.04.2021 4 z 5

Panovníci českých zemí Panovníci českých zemí Petr Čornej

Velice vydařená kniha. Koupila jsem ji synovi a moc se mu líbí. Určitě doporučuji. Je přehledná a navíc skvěle ilustrovaná.

04.04.2021 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Co k tomu dodat... masakry, které se děly za války na civilistech a nevinných jsou vždy strašné. Celou válku si začali Němci, byli to zrůdy v lidské podobě. Považovali Čechy za lůzu, póvl a český ksindl, který je třeba zlikvidovat. Proto, i když trpěli i němečtí obyvatelé chápu tu frustraci, zoufalství i pocit bezmocnosti, když někomu nacisti vyvraždili rodinu, že se chce pomstít. Masakry na nevinných ale pochopitelně odsuzuji.

03.04.2021 5 z 5

Jak se vraždí milenky Jak se vraždí milenky Bohumil Lipert

Super čtení pro všechny, kteří se zajímají o krimi žánr. Všechny případy v knize jsou mistrně napsané, čtivé a zajímavé.

01.04.2021 5 z 5

Zlatý ptáček Zlatý ptáček Vlasta Javořická

Příběh tak trochu z čevené knihovny, ale takových Javořická napsala poměrně dost. Tato kniha se mi líbila, nicméně nepatří k těm "top" knihám, které mně chytly za srdce.

29.03.2021 4 z 5

Podivný trojúhelník Podivný trojúhelník Bohumil Lipert

Jako vždycky i tentokrát autor nezklamal. Případy jsou různorodé ze života, takže si každý přijde na své.

27.03.2021 5 z 5

Ruleta pro sedm vrahů Ruleta pro sedm vrahů Hubert Friedl

Autor mně docela překvapil. Všechny tři případy byly dost dobře napsané a napínavé. Doporučuji.

23.03.2021 5 z 5

Vraždící sex Vraždící sex Josef Kratochvíl

Ani se mi při čtení těchto případů nechtělo věřit, že se takových zvěrstev lidé vůbec mohli dopustit. Každopádně to bylo nesmírně zajímavé čtení.

21.03.2021 5 z 5

Za stolem seděla smrt Za stolem seděla smrt Ladislav Šťastný

Povedená detektivka! Skvěle napsaná. Co se týče pachatele, tak se sice žádné překvapení nekonalo, ale o to tam nešlo. Dobré počtení!

21.03.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Čtení této knihy byl pro mně neuvěřitelně silný emoční zážitek! Možná si mnoho z nás dnes říká - jak to mohla Anna všechno zvládnout?? Já bych to nedala...Ale ona to zvládla jednoduše proto, že jí nic jiného nezbývalo...neměla čas na deprese, sebelítost. Obdivuji všechny ženy a vůbec lidi, kteří žili v této nelehké době. Kloubouk dolů přede všemi, co ty hrůzy ustáli.

19.03.2021 5 z 5