knihomolka01 knihomolka01 komentáře u knih

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Kniha se mi líbila, ale přiznám se, že příběh mě nezaujal tolik jako ostatní knihy (Cinder...). Skvělý doplňující díl, dozvěděla jsem se spoustu věcí, jen mi některé pasáže přišly zdlouhavé a občas nudné a zbytečně dětinské. Proto 4 hvězdičky.

14.05.2016 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

No, nemám nic proti tomuto žánru. Když někoho baví literatura jako je takhle tak ať. Ale ať už je žánr jakýkoliv, tato kniha pro mě byla neuvěřitelným..., neřekla bych zklamáním, já od ní nic nečekala. Bylo to pro mě čisté utrpení, prvních 200 stránek jsem se dokázala smát naivitě Anny a předvídatelnosti Greye a celého příběhu, ale po té třetině knihy jsem nenašla ani ten smích. Byla to nuda, na to, že mělo jít o bestseller plný vášně a skrytých praktik se toho na těch 600 stránkách opravdu moc nestalo. Něco, co by se dalo pokládat za BDSM, bylo v této knize 2x. Zbytek knihy byl zaplácán Aninou neskutečnou hloupostí, mělkými charakteristikami, pokusem autorky a "psychologii postav" a neskutečným množstvím neustále se opakujících frází. Pojem vnitřní bohyně a kousání rtu jsem začala nenávidět po 20 stránce. Slovní zásoba je zde opravdu primitivní.

26.02.2016 1 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Fantastická kniha! Perfektní postavy, příběh, styl psaní...prostě všechno. Jedna z nejlepších, co jsem četla.

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

No tady jsem asi taky čekala moc. Myšlení hlavní postavy mi přišlo až moc dětinské na jeho věk. Navíc mě otravovala jeho přecitlivělost, ale pak jsem zjistila, že knížka byla v knihovně zařazená do četby pro věk 12-14 takže už to chápu:D

09.02.2016 4 z 5

Médeia Médeia Eurípidés ze Salamíny

Tenhle příběh se mi hodně líbil, i když tu bylo naprosto nemožné někomu fandit. Nenáviděla jsem všechny postavy, které se v příběhu objevily:D Srážím jednu hvězdičku jen kvůli tomu, že mi přišly ty emoce, které postavy předváděly nedostatečné.

09.02.2016 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Naprosto ta nejlepší humorná kniha, kterou jsem četla. Nevěděla jsem, že je možné dostat tolik záchvatů smíchu na jediné stránce:D

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Tahle kniha mě možná trochu zklamala. Doporučilo mi jí hodně lidí a já byla přehlcená očekáváním. Asi jsem měla moc velké nároky. Zklamal mě ten příbeh, respektive první dvě třetiny příběhu, přišlo mi jako by se tam nic nedělo a všechny postavy byly až moc mrtvé. Jejich činy mi prostě neseděly k jejich charakteristice kterou autor použil. Na druhou stranu, poslední část byla napsaná tak skvěle, že v mých očích kniha stoupla o mnoho příček výš.:)

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Pokud jde o detektivky jsem hodně vybíravá, potřebuju hodně originální příbeh a zpracování abych to dokázala ocenit a tomuto autorovi se to povedlo. Skutečně vynikající.:)

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Z celé série se mi tyhle příběhy líbily asi nejvíc. Spojení děsivých příběhů a vánoční atmosféry z toho učinilo vskutku originální dílo:)

09.02.2016 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Po přečtení lituju, že jsem si tuto knihu nepřečetla, když jsem byla mladší. Je to skutečně nádherná kniha, ale obávám se, že když je vám šestnáct a čtete dětské fantasy už to tolik neoceníte. Nicméně krásná zkušenost a určitě si přečtu další díly.:)

09.02.2016

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Úžasné, krásně vtipné, lehké, svěží, zamotané:)

25.11.2015 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

No...čekala jsem trochu víc, ale tak špatný to nebylo. Jen jsem si myslela, že po tak napínavých a zamotaných dílech přijde obrovské vyvrcholení příběhu, které nikdo nepředpovídal...to se nestalo, ale ty čtyři hvězdičky si to zaslouží, už za předchozí díly.:)

21.11.2015 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nevím, co jsem čekala. Viděla jsem mnoho filmových zpracování a byla jsem na tuhle hru zvědavá, byla jsem zvědavá na ten napsaný originál. Nakonec jsem si to užila. Bylo to skvěle procítěné, autor do toho dal srdce, postavy byly i v tak krátkém úseku proměnlivé, nebo aspoň nepředvídatelné. Pro mě je to úžasná zkušenost, i když se mi Julie a Romeo zdají asi až moc naivní. Přece jenom stihnout to, co oni během tří dnů? Páni:D

18.11.2015 5 z 5

Memento Memento Radek John

Pokud jde o tohle téma (narkomani, drogy...) četla jsem už My děti ze stanice ZOO. Obě knihy jsou naprosto jiné, tady autor prolíná časy, styl psaní je mnohem náročnější, nicméně moje pocity z ní jsou stejné. Tahle kniha je perfektní, ovšemže děsivá, drsná atd., ale účel splnila. Děsí (a to dost).:)

06.09.2015 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Asi jsem od toho čekala trochu víc, ale co se dá dělat?:) I tak to byla skvělá kniha, jen mě štvalo Eragonovo věčné omdlévání.:D

25.08.2015 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Ze začátku mě to, přiznám se moc nebavilo, ale jak se počet stránek zvyšoval, zvyšoval se i můj zájem. V polovině jsem už příběh tak moc hltala, že to snad ani není možné, je špatné říct, že jsem se těšila na další mrtvolu, ale byla jsem zvědavá, co vyjde najevo tentokrát. Prostě vřele doporučuji.:) Jo a ten konec? pořád jsem chodila po domě a opakovala jen "hustý, hustý, hustý, to bylo fakt hustý":D

02.08.2015 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Nevím jak bych tuhle knihu popsala, příběh byl neotřelý, zajímavý a styl psaní byl takový mírně oddechový, ne nějak náročný. Rozhodně bych tuto knihu doporučila...to je bez debat, jen ji prostě nedokážu popsat.:)

25.07.2015 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Přišlo mi to už takový divný, už jsem si jen říkala jakou další blbost tam autor nacpe.:(

20.07.2015 3 z 5

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

Na doporučení spolužáka jsem si tuto knihu přečetla a rozhodně nelituju. MOC se mi to líbilo, bylo super, jak byl příběh popisován z obou stran, ty dvě hlavní postavy byly naprosté protiklady, ale stejně jsem si každého z nich oblíbila.:)

20.07.2015 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Nejvíc se mi líbil konec, nečekala jsem to.:D Taky se mi líbilo, že spisovatelka popsala dopodrobna ten život na lodi a že pomyslela i na Období, prostě pomyslela i na tuto lidskou stránku.:)

20.07.2015 5 z 5