Knihomol2108

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Přestože mne asi čtenáři ukamenují tak tuhle knihu Aleny Mornštajnové asi znectím. A to navzdory tomu, že je mou oblíbenou autorkou a má úžasný vypravěčský talent. Při čtení knihy jsem měla pocit, že čtu knihu z Gotwaldovské doby. Chápu, že kniha je fikce, ale tady autorka myslím přestřelila. Rok 89 mnozí z nás včetně autorky zažili a přestože minulá doba byla o nesvobodě, estébácích, rozhodně to nebylo takové. Tento román je mnohde uváděn jako dystopický. To bych se velmi ohradila, za dystopický román můžeme označit třeba Orwel 1984, nikoliv takto zplácanou nedávnou historii. Myslím, že kdyby autorka nespecifikovala datum, byla by kniha ok. Ovšem všichni, hlavně "Husákovy děti" tu dobu pamatujeme a tohle je vědomé ohýbání všeobecně známých fakt. Chápu, že to není literatura faktu ale tady podle mého názoru prostě autorka přestřelila. Ovšem i přesto ta kniha jako příběh je čtivá, a styl autorky je prostě skvělý. Co závěrem? Dám si od Mornštajnové chviličku pauzu a pak se k ní zase vrátím. Tato kniha za mne nic moc.

Ztracené dětiZtracené dětiLinda Castillo

Skvělé, čárové, napínavé. Doporučuji

14.03.2020

Nabarvené ptáčeNabarvené ptáčeJerzy Kosiński

Musím souhlasit s Rawen616 kniha je sadistické porno,o hrůzách války nevypovídá, není věrohodná. Co nejvíce nechutností se vejde na stránku, tím lépe. Navíc vyprávění je rozsekáno do kapitol, které vlastně končí vždy, když děcko opustí vesnici, aby si šlo pro nášup do další. Respektuji vkus a názor každého, nejsem útlocitná a drsnost knih mi nevadí, tato však nebyla drsná, jen nechutná. Za mne tedy ne.

30.09.2020odpad!

Noční lovNoční lovRobert Bryndza

Přečteno v loňském roce. Kniha je krásně čtivě napsaná, stránky plynou tak rychle, že než se nadějete je konec. Bohužel jsem se zatím nedostala k jiným knihám tohoto autora, ale napravím to.

04.02.2020

Vnitřní hlasVnitřní hlasBrian Freeman

Pěkná krimi, rychlý spád, dynamika. Doporučuji.

18.02.2020

KříďákKříďákC. J. Tudor

Četla jsem o vánočních prázdninách. Čárové, ale v půlce už jsem koukala , kdy bude konec. Za přečtení ovšem stojí.

18.03.2020

HanaHanaAlena Mornštajnová

Kniha je čtivá a citlivě napsaná. Ovšem ohromné ovace, které jí provázely se u mne nekonaly. Je to dojemný příběh, ale beletristické zpracování tohoto tématu mi prostě nesedí. Je to ovšem pouze můj názor a rozhodně nechci nikomu ho vnucovat. Kniha totiž určitě stojí za přečtení a někoho dokonce rozpláče. Autorka je bezpochyby skvělá vypravěčka.

21.03.2020

Ví o toběVí o toběSarah Pinborough

Byla by to skvělá kniha...ale ten konec? Jako by si autorka dala LSD.

17.11.2020

Pan MercedesPan MercedesStephen King

Opět skvělý King. Skvělá jako vše co tento autor napsal. Doporučuji.

21.02.2020

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Skvělá, čtivà.

09.11.2020

Matčina hraMatčina hraSandie Jones

Skvělý rodinný psychothriller. Má to spád, šťávu, skvělý závěr.

ToToStephen King

Kinga mám ráda, ale tuhle hrůzu jsem doslova přetrpěla. Bylo to 1000 stran nesmyslů a braku. Za celý život jsem nic blbějšího nečetla a to už jsem na světě velmi dlouho. Od Kinga si nyní budu muset chvilku odpočinout , protože pro mě byla ta kniha peklo

02. červnaodpad!

Naposledy se ohlédniNaposledy se ohlédniJanelle Brown

Přečetla jsem za tři dny. Napínavé, krásně napsané, máte nutkání se ke knize neustále vracet. Zajímavá zápletka, pěkně vykreslené postavy .

21.01.2020

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Přečteno vloni. Zajímavá, čtivá. Doporučuji.

29.01.2020

Mám nad tebou mocMám nad tebou mocTeresa Driscoll

Právě jsem dočetla. Každá kapitola končí napínavě. Nerada jsem odkládala. Překvapivé rozuzlení.

29.01.2020

V pasti lžíV pasti lžíB. A. Paris (pseudonym)

úžasná kniha...trochu rozvleklý děj, ale závěr to čtenářům vynahradí

20.02.2020

Poslední paní ParrishováPoslední paní ParrishováLiv Constantine

Naprosto úžasná kniha. Čtivá, skvělá.

Modlitba za mlčeníModlitba za mlčeníLinda Castillo

Skvělá, číhá. Doporučuji.

18.03.2020

Panský důmPanský důmAnne Jacobs

Velmi průměrný román. Ploché vylíčení postav, žádná postava vás nevezme za srdce. Slabá zápletka.

08.04.2020

Pozvala mě dálPozvala mě dálLucy Clarke

Skvělé téma i zápletka, ale mizerné zpracování. Na každé druhé stránce se pije nebo nalézá sklenka vína, nepřesvědčil vykreslené postavy, hlavní hrdinka ne moc sympatická. Kniha má potenciál ale nevyužitý.

ObhájceObhájceVictor Methos

Úžasná kniha. Bez zbytečné omáčky. Nutí k zamyšlení. Sugestivní.

06.02.2020

Myslela jsem, že tě známMyslela jsem, že tě známPenny Hancock

Knížka má silné téma, a krásně a věrohodně vykresluje pocity obou hlavních hrdinek. Ovšem závěr se mi nelíbil. Mám ráda knihy s dobrým koncem, nicméně na tak závažné téma jaké je tu nastoleno to byl růžový přeslazený závěr...všichni si vše odpustí, všichni se pochopí a problém který je ústředním motivem knihy a výborně zpracovaný je v tu chvíli devalvován. Nicméně je to beletrie nikoliv literatura faktu tak to autorce promiňme. Navíc je to pouze můj názor a jiní na to mohou nahlížet jinak. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

13.02.2020

Purpurové řekyPurpurové řekyJean Christophe Grangé

Já budu asi nejmenovaná, ale mě se kniha nelíbila. Viděla jsem i film a ačkoliv kniha je vždy lepší než filmové zpracování, tak alespoň dle mého to v tomto případě neplatí.

09.03.2020

Dvojitý pohřebDvojitý pohřebJ. H. Chase (pseudonym)

Číhá, svižná, ale žádný trhák. Dobrá krimi.

10.04.2020

MrchožroutMrchožroutJack Heath

Zajímavé téma, čtivé. Trochu překombinované. Za přečtení určitě stojí.

13.04.2020

DěsDěsDavid Hidden

Knihu jsem přečetla. Přestože mám ráda drsné thrillery, toto bylo moc. Navíc možná zbytečně. Líčení sadistických scén knize nijak nepomohlo, spíše uškodilo . Drsný thriller to posunulo spíše směrem k braku. Přitom decentnější líčení v náznacích, by knihu asi pozvedlo. Zkrátka zde platí, že někdy méně znamená více. Až na zbytečně vystavovaný sadismus, byla kniha velmi dobrá.

18.04.2020

Krvavý cejchKrvavý cejchJan Bauer

Skvělé. Jako vše od tohoto autora.

07.11.2020

Dívky z trajektuDívky z trajektuLone Theils

Knihu jsem četla loni. Dočetla, ale nenadchla mne. Myslím, že téma mělo větší potenciál. Nicméně nelituji a knihu bych přesto doporučila.

26.01.2020

RivalkaRivalkaCharlotte Duckworth

Po delší době kniha, která mne neoslovila. prvoplánový děj, prapodivně poskládaná, nečtivá. Je to pouze můj pohled a rozhodně nikoho od čtení nezrazuji. Každý jsme jiný a co pro mne není , může být pro druhého lahůdka. Takže směle do čtení.

04.02.2020

Naivní manželkaNaivní manželkaAmy Lloyd

Kniha mne zklamala. Neakční, nevykreslené postavy. Na To co se tam neděje zbytečně dlouhà. Škoda, téma velmi zajímavé. Dočetla jsem. Přesto knihu doporučím. Hlavní hrdinové byli oba velmi nesympatičtí.

29.02.2020