Kniholenka9 Kniholenka9 komentáře u knih

Vánoční přání Vánoční přání Karen Schaler

Ve vánočním příběhu od americké autorky jsem čekala hodně světýlek, Santů, sobů a cesmíny, ale čeho je moc, toho je příliš. Velmi jednoduché, nenáročné a oddechové čtení. Obálka knihy je výstižná a povedená.

05.04.2024 3 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Vánoční,romantická, přeslazená, oddechová kniha. Novela Svatba ve Vánočním táboře byla celkem pěkným ukončením příběhu.

01.04.2024 3 z 5

Vůně šafránu Vůně šafránu Sarah Parsley (p)

Toto je třetí díl série, kde se opět setkáváme s šlechtičnou Nellou, která tentokrát pomáhá Karolíně, vzdálené příbuzné svého muže. Knihy této autorky mám ráda a mohu je doporučit všem, co mají rádi romantické příběhy.

22.03.2024 4 z 5

Fantastické léto Fantastické léto Brenda Novak

Celkem zajímavý příběh, kde se díky testům DNA poznají tři sestry, které o sobě dlouhé roky nevěděly. Společně se jim podaří odhalit pravdu, která není moc příjemná. Kniha by mohla být klidně kratší.

17.03.2024 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Moje první kniha od autorky. Na to, že tento žánr normálně nečtu, tak mě to dost bavilo. Akorát jsem musela přimhouřit oko nad některými nelogičnostmi.

17.03.2024

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Ze začátku mě kniha bavila, ale čím dál jsem četla, tím to bylo horší. Líbil se mi námět i prostředí, ale chování Amélie i dalších postav mi přišlo nereálné. Kniha má pěknou obálku.

26.02.2024 3 z 5

Moje cesta do fantazie Moje cesta do fantazie Lenka Poláčková

Pěkně napsaná oddechová kniha, spíše pro mladší čtenáře.

19.02.2024 4 z 5

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

Krásná kniha z historické Olomouce na konci 19. století. Autorce Lence Poláčkové se neskutečně povedlo zachytit ducha té doby a já jsem si knihu velmi užila. Kniha je propracovaná do každého detailu, má krásnou obálku i ořízku. Vevnitř je slovníček pojmů, které už dnes nejsou běžné a na předsádkách jsou mapy s vyznačenými místy, kde se hlavní postavy pohybují. Žofi, Matrnu i Leopolda jsem si zamilovala a těším se na další příběhy s nimi.

10.02.2024 5 z 5

Průvodce Věkem přízraků Průvodce Věkem přízraků Lenka Poláčková

Krásně zpracovaná brožurka o Olomouci.

01.02.2024 5 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Velmi povedené YA, kde předlohou a inspirací byla Dickensova Vánoční koleda. Kdo má tento příběh rád, určitě nebude zklamán. Znalost Vánoční koledy je nutností. Konec mě překvapil. Doporučuji.

01.02.2024 4 z 5

Trnitá cesta Trnitá cesta Sarah Parsley (p)

Krásné pokračování knihy Třetí zahrada. Jde o stejné časové období jako v první knize, jen je to z pohledu Dariena, což bylo zajímavé, i trošku akční, ale čekala jsem, že se děj posune i v čase. Já potřebuji vědět, jak to bylo dál.

23.01.2024 4 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Smekám před osmnáctiletou autorkou. Krásně a citlivě napsala příběh ze života dnešních studentů gymnázia. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila, akorát popisy některých Cilčiných emocí už na mě byly moc. Nedokáži si představit, co by se mnou v tomto věku udělala zrada kamarádky a nepodpora v rodině. Kniha má krásnou obálku. Doporučuji.

13.01.2024 4 z 5

D aneb Příběh dvou světů D aneb Příběh dvou světů Michel Faber

Knihu jsem si v knihovně půjčila na základě dvou věcí: Faber a pěkná obálka s vážkou. Až doma jsem zjistila, že se jedná o fantasy pro mládež, což není úplně můj šálek kávy. Knihu jsem dočetla, ale moc mě to nebavilo.

09.01.2024 3 z 5

Poštovní skřítek Jaksemáš a zachráněné Vánoce Poštovní skřítek Jaksemáš a zachráněné Vánoce Alexandra Page

Pěkná kniha pro děti. Příběh byl napínavý i poučný. Doporučuji.

02.01.2024 4 z 5

Panství Farleigh Panství Farleigh Rhys Bowen

Tuto knihu jsem si půjčila v knihovně, aniž bych věděla do čeho jdu. Jedná se o špionážní román z anglického venkova na začátku 2. světové války. Decentní romantická linka příběh pozvedává. Přečtení nelituji a mohu ji doporučit.

24.12.2023 4 z 5

Možná už zítra Možná už zítra Šárka Hieková

Tahle kniha se krásně četla a moc se mi líbila. Je to příběh o zdánlivě obyčejné dívce Kamile, které se v krátké době stane několik věcí, které rozhodně nečeká, ale snaží se s nimi vyrovnat.

12.11.2023 5 z 5

Můj policista Můj policista Bethan Roberts

Je to silný příběh o zakázané lásce dvou mužů, který se odehrává v Británii 50. let. Kniha byla zajímavá, ale znovu jí číst nebudu.

06.11.2023 3 z 5

Jak chutná naděje Jak chutná naděje Šárka Hieková

I přes to, že je kniha určená pro dospívající dívky a já už dávno nejsem cílová skupina, knihu jsem si neskutečně užila. Napsat citlivě knihu na těžké téma je umění. Kniha ve mě zanechala krásný pocit a rozhodně jí doporučuji k přečtení.

21.10.2023 5 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Celkem čtivá kniha pro mladé čtenářky, která je napsaná jednoduše. Emoni je velmi mladá maminka, která se snaží jít za svým snem o vaření a při tom zvládat školu a péči o dceru a domácnost.

05.10.2023 3 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Příběh mě velmi mile překvapil i přes to, že jsem čekala něco jiného. Jasmíně do života jako blesk z čistého nebe vstoupí závažné onemocnění. Dokáže se s ním vyrovnat sama? Pomůže jí její nový soused Oskar nebo tajemný muž z minulosti Joachim, který tvrdí, že přišel z roku 1836? V knize jsou krásně popsané historické události v Lomné i uvěřitelné cestování časem. Jedná se o romantickou knihu se špetkou fantasy a za mě jí mohu doporučit.

25.09.2023 5 z 5