knihařka2 knihařka2 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velice čtivě napsaný příběh. Smutný a dost silný. Jak už tady zaznělo v komentářich je třeba nechat si to v hlavě trochu rozležet. Je mi úzko jen z představy, že něco takového opravdu nějaké dítě právě prožívá.

31.01.2024 5 z 5

Ve sněhu - Velké objevy pro malé objevitele Ve sněhu - Velké objevy pro malé objevitele Anne-Kathrin Behl

Nádherně ilustrované knížky, máme doma celou (zatím) pětidílnou sérii a dítě jí miluje. Díky pohyblivým obrázkům je svět zvířátek tak nějak víc reálný.

12.01.2024 5 z 5

Lovec Lovec L. J. Shen

Moc dobrá kniha. Dialogy mezi hlavními postavami mě opravdu bavili. Je trochu smůla, že jim autorka nechala tak nízký věk protože se chovali o pár let dospěleji. A pak taky ten konec (poslední kapitola a epilog se klidně mohl někde ztratit a knize by to neuškodilo) ten si mohla odpustit. Každá kniha nemusí končit přeslazeně

31.12.2023 5 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

Pro mě top romantika roku 23! Jakože přiznávám místy je to lehce zvrácený ale motiv a prostředí to krásně vynahrazují protože tohle je rozhodně originální kousek. Po všech těch boháčích, zlých chlapcích, odmítnutých nevěstách a xy dalších klišéček na kterých v tomhle typu knih běžně narážím je to neskutečně osvěžující kniha. Jediné mínus byl konec, kdy jsem asi po tom všem čekala víc ale Dámy přečetla jsem to na jeden zátah a jako matka nejít spát je rozhodně blbý nápad ale stálo to za to. A to je podle mě lepší recenze než jakýkoliv jiný proslov.

30.12.2023 5 z 5

V lese - Co veverka viděla V lese - Co veverka viděla Anna Milbourne

Moc hezké obrázky. A otvírací okénka? No to je hit! Moje dítě to miluje. Sehnala jsem ji v levných knihách za pár korun ale nevím jestli bych ji koupila za plnou cenu.

12.11.2023 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Pro mě bylo čtení téhle knihy rok trvající utrpení. Pořád jsem četla a čekala kdy to začne být tak skvělé jak všichni tvrdí a pak už jsem byla moc daleko na to abych knihu nedočetla. Dlouho mi trvalo zorientovat se ve fungování světa a hlavní hrdinka je mi hrozně nesympatická. Nechápu časté přirovnávání k S.J.Maas

11.10.2023 1 z 5

Princezna a hráč Princezna a hráč Ilsa Madden-Mills

Myslím si, že oproti prvnímu dílu je tohle trochu zklamání a příběh měl rozhodně větší potenciál. Kdybych knihu četla dřív než první díl byla bych víc nadšená protože napsaná je dobře. Chemie mezi hlavními postavami opět krásně funguje, je tu humor, dobře popsané erotické scény a tak akorát určité melancholie.
Za mě lepší přečíst dřív než první díl a s dostatečným časovým rozestupem a budete nadšení z obou knih.

12.09.2023 3 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Na knihu jsem narazila úplnou náhodou, upoutala mě ta žlutá na obálce a autorka mě příběhem totálně dostala. Přečetla jsem jí na jeden zátah (jakože nejít spát byl hodně špatný nápad) ale já dokonce na konci brečela. Láska na první pohled, romantika, humor a city. Hrozně dobře napsaný. Jdu shánět druhý díl.

10.09.2023 5 z 5

Šachmat Šachmat R. L. Mathewson

Ze začátku jsem byla hrozně nadšená a kniha mě bavila tak moc, že jsem dala půlku na jeden zátah. Jenomže čím víc jsem se blížila konci tím víc jsem se musela nutit a vadila mi snad každá druhá stránka. Z Rory se stala totální husa, její bratry bych ještě dala ale bratranci??? What jakože sežerou i kamení když jim ho dáš na talíř? Connor se z alfa samce proměnil v zamilovanou dvanácku a ta linka s rakovinou Prostě se všichni chovali nelogicky což u tohohle typu knih nemám ráda.
Musím říct, že se z dobře rozjetého příběhu stala naprosto průměrná možná až totálně podprůměrná červená knihovna.
Sakra mě to tak štve.

26.08.2023 1 z 5

Kruté požehnání Kruté požehnání Emily Thiede

Kniha jako stvořená pro letní čtení u vody nebo na dovolené u moře. Někdy jsem měla pocit, že jsem také na Saveriu a všude kolem voní citrusy. Děj může být pro pravidelné čtenáře fantasy možná lehce předvídatelný ale hezky svižně tekl, a nápad je originání takže za přečtení rozhodně stojí. Navíc postavy byly sympatické a měli mezi sebou dobrou chemii takže se těším na druhý díl.

25.08.2023 5 z 5

Kde je pan Kačer? Kde je pan Kačer? Ingela Peterson Arrhenius

Naše oblíbené čtení už od sedmého měsíce. Čteme několikrát denně a je to opravdu kvalitně provedená knížka protože okénka stále hezky drží.

25.08.2023 5 z 5

Mladá císařovna Mladá císařovna Marieluise von Ingenheim

Ja nevím co se stalo ale mám pocit jak kdyby knihu napsala úplně jiná autorka než první díl. Vždyť to na sebe vůbec nenavazuje. A ani styl psaní není stejný. Je to hezká pohádka psaná jednoduchým jazykem. Děj rychle plyne a dobře se čte. Řekla bych dost podobná filmové verzi. Ale historickou hodnotu to podle mě moc nemá.

14.05.2023 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

(SPOILER) Motiv knihy je řekla bych naprostá klasika. Jako u 6490292864820 dalších romantických knih: holka a kluk se nejprv nemůžou vystát a potom se zase milujou tak, že mu nemůže přestat stát. Lze lehce předvídat jak se to asi bude vyvíjet ale děj je vlastně celkem uvěřitelnej. Hezky to utíká, postavy jsou sympatický akorát trochu trpím tím překladem. Maminka a tatínek ano u Ruby OK. Rodiče miluje a jejich vztah je tak harmonický a šťastný, že bych to pochopila ale obráceně mi to prostě nesedí. Jamesův otec je totální kretén, takže proč by ho sakra ve své hlavě oslovoval tatínek a ne třeba otec nebo fotr? Nechápu. Jinak se mi příběh líbil a konec mě samozřejmě nutí sáhnout po druhém dílu. Ačkoliv přiznám se, že bych byla raději za happyend a další díl by mohl být o nějaké vedlejší postavě.

25.04.2023 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Hele jako jasně není to úplně výtvor hodný nobelovky ale pro mě je to prostě návrat do mých cca 13 kdy jsem ty knížky milovala. Takže když pominu všechny Edovy zdlouhavý nudný monology není to zase tak špatný.
Jen mě mrzí, že autorka nenapsala i druhý pohled z ostatních dílů protože miluju Jackobovi myšleny. No prostě tým Jackob forever! Protože přiznej si to ale já jsem teplejší než ty…

24.12.2022 5 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Miluju tuhle serii! Takže logicky jsem se nemohla dočkat pokračování a je to vázně skvělé jen mě mrzí, že je tak krátké. Podle mě by autorka klidně mohla napsat o každém páru další knihu a ničemu by to nevadilo. Hezké vědět, že jsou (překvapení) pořád všichni spolu a daří se jim dobře. Miluju tu chemii jejich přátelství, jejich povahy i životní osudy. Navíc je to i dost vtipné. Jen mě mrzí, že Elle už asi nikdy nic lepšího nenapíše.

20.11.2022 5 z 5

Když jsme se proslavili Když jsme se proslavili Sarina Bowen

Tak za prvé už nikdy nebudu mít na Macbetha stejný pohled jako před touhle knížkou. A za druhé Dý je dokonalý. Všechny podle mě chceme aby si nás vzal takový Dý. Vlastně na mě působí trochu jako holka a možná proto je tak dokonalý. Jen holka totiž dokáže takhle dokonale pochopit jinou holku.
Tahle série je obrovský překvápko protože první díl mě až tak nebavil ale každý další byl lepší a lepší. A rozhodně se k těmhle knihám někdy vrátím.

04.11.2022 5 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Moje oblíbená autorka mě pro tentokrát trochu zklamala. Jako jo ráda to přečtu jako cokoliv od ní ale už je to na mě až moc… Moc klišé, moc sexu a moc málo stránek. El ty z toho přece dokážeš vytřískat víc!

12.05.2022 2 z 5

Opium Opium Katastrofé (p)

Tady by se dalo říct: Kupuj knihu podle obalu… A taky autorských ilustrací uvnitř. Příběhy jsou dost zvláštní ale budiž alespoň nečtete pořád jedno a to samé téma a nějaký potenciál to má ale docela mi vadí, že je to všechno vytržené z kontextu. Jak kdyby někdo napsal knihu ale vydal z ní jen deset prostředních stran. Připadám si, jako bych stála za dveřmi pokoje a dospělí mě odmítali pustit dovnitř, abych náhodou neslyšela, o čem se baví. Frustrující.
Poezie je podle mě určitá forma umění a sebe projevu a tak jsem schopná spoustu věcí odpustit. I tak bych jí hodnotila slovy: Moc tomu nerozumím. Nijak ke mě nepromlouvá. Vracet se k ní nebudu.

19.10.2021 3 z 5

Těžká Barbora Těžká Barbora Jan Werich

Pro mě díla V+W nikdy nezestárnou. Tohle mě bude bavit i za deset let.

27.09.2021 5 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Zdá se mi to nebo je to příběh 12 letý holky z wattpadu ? Asi nejsem vhodná věková kategorie ale na druhou stranu vhodná věková kategorie pro tuhle knihu není dostatečně stará na to aby to vůbec četla.
Postavy se chovají dost dětinsky a nereálně, v každé kapitole najdete tak 3781913646 zvratů a sama autorka v půlce knihy pravděpodobně zapomněla co už vlastně napsala. Například holka co studuje biologii a je mega chytrá ale vlastně ani nerozezná kytky v květinářství? A takovými blbostmi tahle kniha doslova přetéká.

16.08.2021 odpad!