Knihajeradost Knihajeradost komentáře u knih

Tanec s ohňom Tanec s ohňom Andrea M. Guastella

Lily přiletěla do Neapole začít žít novou kapitolu svého života. Bez tance. Dostává skvělou nabídku práce a tam poznává pohledného Ricarda. Ale kdo je tento, na první pohled, neodolatelný gentleman? Za cenu rozkoše Lily poznává jeho pravou tvář.

Ricardo mi přišel zvláštní a hodně tajemný. Zpočátku jsem ho podezírala, že jeho vztah s Lily má jen pro pobavení, ale nebylo to tak.
Byl dominantní a majetnický. Kdo, ve skutečnosti, je Ricardo a co před Lily tají? Jakmile jí své pravé já odkryje, už nebude cesty zpět. Jenže Lily je zvědavá a umírá touhou poznat opravdového Ricarda. Nebude svého rozhodnutí litovat?

Dobrovolně se přiznávám, že i já jsem Ricardovi podlehla a velmi rychle si ho oblíbila. Je to ten typ muže, po kterém touží, v posteli, snad každá žena.

Kniha je psaná ze dvou pohledů, ale ne tak, jak jsme běžně zvyklí. Je to pohled Lily a její kamarádky Arianny, o které byl předešlý příběh Tanec s klavírom. Erotický román Tanec s ohňom je jeho volným pokračováním.
Velmi rychle jsem se do příběhu dostala, i když jsem, zpočátku, měla menší obavy. Naštěstí to bylo jen krátké shrnutí všeho, co se stalo v předešlém díle. Sice jsem ho nečetla, ale vůbec mi to nevadilo. Dalo se krásně zorientovat.

Autorka má skvělý styl psaní. Dokáže zaujmout a i když se kniha řadí mezi erotické romány, není to jen o tom jednom. Byla jsem zvědavá, co se z Ricarda vyklube. Příběh byl nepředvídatelný. Nevěděla jsem kam se bude děj ubírat a moc se mi to líbilo. No a to ukončení? To bylo pořádně napínavé. Až jsem si od nervů (málem) okousala snad všechny nehty na rukách.

21.12.2023 5 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

(SPOILER) E-knihu jsem dostala v rámci #spoluprace s #humbookblogeri a velmi pěkně za ni děkuji @humbook

Bianca miluje Zaca, nejlepšího kamaráda svého bratrance, už od puberty. Bohužel se jejich cesty rozdělily a po deseti letech se opět setkávají.
Jaké to mezi nimi bude po tak dlouhé době? Proč se jejich cesty rozešly? Můžou na sebe dva lidi zapomenout, i když spolu, v dětství, trávili hodně času a měli se rádi?

Bianca velmi ráda vařila a experimentovala s recepty. Své výtvory natáčela na video a sdílela je se svými fanoušky na YouTubovém kanálu Lenivá pekařka.
Byla hodná, sympatická, ale našly se i chvilky, kdy mi lezla na nervy. Hlavně, když neustále opakovala, jak Zacovi nechce být na obtíž apod.

Zac byl hráč amerického fotbalu, ale momentálně má kariérní krizi, ze které se snaží dostat.
Zac se mi hodně líbil. Byl skvělý a myslím si, že takového kamaráda by brala každá z nás. Bianca byla pro něj něco jako bezpečný přístav v tom obrovském světě, ve kterém se ocitl. Udělal by pro ni první i poslední a Bianca mu to vše oplácela svým nádherným, ochranným a upřímným přátelstvím.

Kniha byla mým prvním setkáním s autorkou. Na její styl psaní jsem si musela zvyknout a i tak mi moc nesedl. Příběh měl šíleně dlouhý rozjezd. Zpočátku se to dost opakovalo a děj se neskutečně táhl. Velmi dlouho mi trvalo, než jsem se do příběhu dostala. Kdybych knihu neměla na spolupráci, určitě bych ji odložila.
Uvítala bych kratší kapitoly, chyběl mi Zacův pohled a vůbec by mi nevadilo, kdyby měla kniha o sto stran méně.
Ale! Na druhou stranu, dalo se i zasmát. Byl to krásný, romantický příběh o přátelství a lásce, i když dost natažený. Je velká škoda toho dlouhého rozjezdu, ale aspoň vím, že slow burn romantika nebude zrovna můj šálek kávy.

Mé hodnocení: 2,5/5

25.11.2023 3 z 5

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

Před sedmi roky si Kira s kamarádkami dala slib, že se už nikdy nezapletou s bratry Kingovými. Ať se děje, co se děje. Po škole se bratři Kingovi odstěhují, stávají se z nich velmi úspěšní a bohatí lidé. Po sedmi letech se vrací zpět do svého rodného městečka a Richardovi první kroky vedou ke Kiře. Jak se s tím Kira vypořádá?

Rich byl bohatý miliardář. Tvrdohlavý a cílevědomý. Byl si vědom toho, že Kiře, dříve, hodně ublížil. Vrátil se, aby se jí omluvil. Chtěl, aby mu odpustila, ale hlavně si pamatoval na to, jak dobře se s ní cítil, když byli tehdy spolu.

Kira byla učitelkou ve škole. Netoužila po omluvě a ani Richovi nechtěla odpustit. Prostě jen dál chtěla žít svůj poklidný život. Jenže Rich se nevzdává. Dokáže ji přesvědčit, že se změnil?

Obě hlavní postavy mi byly sympatické. Kiřiny kamarádky už moc ne. Za to Richovi bratři byli naprosto úžasní.

Bylo to mé první setkání s autorkou. V knize mě potěšilo vyprávění ze dvou pohledů. Autorčin styl psaní byl lehký a líbil se mi, i když v příběhu bylo dost vulgarismů, které se mi tam až tak nehodily.

Mám ráda, když příběh ve mně vyvolává nějaké pocity. Rozbrečí mě, rozesmutní, naštve, překvapí, ale tu se, bohužel, nic takového nestalo.

Byl to milý a oddechový příběh bez nějaké větší zápletky. Jediné, co celý příběh dokázalo zachránit byl nevtíravý autorčin humor.
Takže jestli hledáte knihu, u které nemusíte nad ničím přemýšlet, bude to pro vás ta správná volba.

Já mám mnohem raději akčnější příběhy, kde se něco pořádně zamotá, pose*e a proto se asi do dalších dílů (až vyjdou) ani pouštět nebudu.

02.07.2023 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) Evelyn Hugo je jednou z největších filmových hvězd všech dob. Na svoje exkluzivní interview, jehož výtěžek má jít na rakovinu prsu, si speciálně vyžádá Monique. Bude mít Monique dost kuráže na to, aby udělala s Evelyn rozhovor? A co když ji Evelyn chce poskytnout něco mnohem víc, než jen pouhý rozhovor?

Monique na tom není nejlépe. Manžel ji opustil a její profesní život nikam nevede. Je redaktorkou ve Vivantu a nehledě na to, proč si ji Evelyn vybrala, je připravená její nabídky využít k nastartování své kariéry.

Evelyn to v životě neměla lehké. Vše, co získala, si vydobyla sama a byla to velmi trnitá životní cesta plná intrik a lží.
Nebudu vám lhát, že mi Evelyn k srdci moc nepřirostla. Toužila po slávě a penězích a taky dřívější dobou byla nucena skrývat svou zakázanou lásku.

Kniha ve mně vyvolala spoustu emocí. Obdiv, smutek, ale taky zhnusení nad všemožnými intrikami, které v životě Evelyn udělala. Na můj vkus jich bylo v knize až moc.
Příběh mě bavil od samého začátku. Dokázal mě zaujmout, ale postupem času jsem si říkala, že by mohl být kratší. Sedm manželů už mi přišlo opravdu hodně a tak ke konci můj zájem trochu opadal a ke čtení mě nutila hlavně zvědavost. Proč si Evelyn vybrala právě Monique? Odpověď na otázku jsem se dozvěděla až na konci příběhu a ten důvod mě opravdu dostal.

Byl to zajímavý příběh, moc hezky vymyšlený a skvěle napsaný. Vyprávění bylo psané jak z pohledu Evelyn (ten se vyskytoval nejčastěji), tak z pohledu Monique. Jednotlivé události nebo skandály byly psané v podobě bulvárních článků.
Knihu vám můžu doporučit, ale jestli v knihách nemáte rádi intriky, lži a LGBTQ+ tématiku, příběhu se raději vyhněte.

14.01.2023 4 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Tuhle knihu bych zařadila mezi hate to love příběhy. Anotace moc nezvyknu číst, takže mě mile překvapilo, jakým směrem se příběh začal vyvíjet a neskutečně jsem si ho užila.

Nicholas vedl dvojí život. V tom jednom byl dokonalý a slušný syn svého otce, nejznámějšího právníka ve své zemi, a v tom druhém se kolem něj točilo vše nebezpečné. Alkohol, drogy, násilí, nelegální závody... Bylo nebezpečné se do jeho světa dostat a Noah do něj nechtěl zatáhnout.
Nicholas, stejně jako Noah, nebyl moc nadšený z toho, že se k nim nastěhovaly v podstatě dvě neznámé ženy, ale nesl to mnohem lépe. Přeci jen byl doma. Nick byl někdy opravdu kretén, ale postupem času se ukázalo, že nebyl až tak špatný a já si ho dokázala oblíbit.
Noah taky nebyla "nejsvatější" a dobře ho provokovala. Neskutečně mě ti dva bavili, i když se nenáviděli. Líbilo se mi, jak se jejich vztah postupně vyvíjel. Od nenávisti přes zmatenost a nezkrotnou touhu až po odmítání a lásku.
Oba byli úplně jiní, ale nakonec zjistili, že mají dost společného. Mají před sebou nějaké tajnosti a démony z dětství, o kterých nechtějí, aby se ten druhý dozvěděl.

Trochu mě štvalo, že jsem dlouho nevěděla, co se Noah, v minulosti, stalo, protože to bylo vždycky spouštěčem jejího odmítavého chování vůči Nickovi a já jsem si tak moc přála, aby si k sobě našli cestu. Nicholas se opravdu snažil a líbilo se mi, jak se postupně měnil.
Potom, jak jsem zjistila, co se Noah stalo, nedokázala jsem pochopit, že je někdo něčeho takového schopný?!
Autorka má skvělý styl psaní. Bylo to čtivé a příběh mě bavil. Usmívala jsem se, plakala, ale taky byla napnutá a zvědavá, jak všechno skončí.

28.12.2022 5 z 5

Odhalenie Odhalenie Monika Kasášová

(SPOILER) Příběh mě chytil od samého začátku. Vůbec jsem se nenudila. Neustále se tam něco dělo a děj tak krásně plynul.

Alex pracovala na ranči a její šéf Markus byl úplný idiot. Jeho chování mi drásalo nervy a Alexino možná ještě víc, protože s tím vůbec nic nedělala. Byla osamocená a bezbranná. Nedokázala za sebe bojovat a bez vlastního zavinění se dostala do velkého problému.
Hal byl úplně úžasný. Nejvíce se mi na něm líbilo, že kolikrát dokázal Alex otevřít oči. Sympatičtí mi přišli i jeho dva kamarádi Ian a Brad. I když teda měli před Alex obrovské tajemství. Užívala jsem si jejich společné chvíle a dost se u toho bavila. Všichni tu byli úplně úžasní, až teda na několik výjimek, ze kterých jsem měla hrůzu i já.

Během čtení jsem měla spoustu otázek a neustále jsem přemýšlela nad tím, co jsou zač ti noví sousedé. Měla jsem nějakou teorii, ale ta se mi nepotvrdila, takže jsem byla na konci příjemně překvapená. Konec příběhu se mi dost těžce četl, protože nemám ráda, když se ubližuje "těm hodným".

Autorka nás po celou dobu držela v napětí. Příběh byl skvěle vymyšlený, dokonale promyšlený a knize tak vůbec nic nechybělo. Prostě mi kniha i autorčin styl psaní neskutečně sedl.
Moc těším na pokračování. Jsem zvědavá, co v něm autorka, pro nás, vymyslí a jak se bude příběh dál vyvíjet. Knihu zařazuji mezi své topky.

31.08.2022 5 z 5

Zloděj duší Zloděj duší Martina Hohenberger

Klobouk dolů před autorčinou fantazií. Sídlo Bachů a vlastně celá Hekabra byla skvěle popsaná. Hodně se mi líbil prapradědeček Vendelín a jeho podivné magické artefakty. Za zmínku stojí i Bonifác a jeho velmi povedený dům.

Verča mi přišla sympatická. Nejvíce se mi na ní líbilo, jak se snažila ochránit svou sestru. Měla toho dost na starosti. Mimo jiné i vzpomínaného démona v anotaci, který využíval lidi, jako tělesné schránky. Bylo nutné ho poslat tam, odkud přišel, ale vůbec to nebylo jednoduché. Neustále se tam něco dělo. Nedostala jsem příležitost se nudit a děj rychle plynul. Zvědavost, jak to Verča všechno zvládne, mě poháněla ve čtení. Autorka má skvělý styl psaní a příběh se tak velmi dobře četl.
V knize se objevila i postava Marka a myslím, že s ní zažil dost neuvěřitelných situací.

Hodně mě celý příběh bavil. Těžko se mi kniha odkládala, ale přeci jen jsem našla něco, co mi trochu vadilo. Vztah mezi Markem a Verčou mi přišel nedostatečný pro nějaké emoce. Kdyby se jejich vztah prohloubil, ke konci by to na mě určitě víc zapůsobilo.

03.08.2022 5 z 5

Pohlednice z Paříže Pohlednice z Paříže Alex Brown

Uvnitř knihy najdeme příběhy ze dvou časových linií. Minulost a přítomnost. Jen, bohužel, té minulosti tam bylo na můj vkus strašně málo. Díky tomu mě kniha trochu zklamala. Začátek příběhu měl hodně popisů a málo dialogů. Bála jsem se, že se nezačtu. Už byla skoro polovina knihy za mnou a ještě stále jsem neměla tušení, kdo Beatrice byla a měla jsem pocit, že jsem se o ní ještě nedozvěděla skoro žádné informace. Prostě byl začátek dlouhý a hodně pomalý. Uvítala bych více náhledů do minulosti a méně dění z přítomnosti. Vyskytly se tu chvilky, které mě docela nudily a nezajímaly. Škoda, že se příběh pořádně rozjel až v polovině knihy.
Zase na druhou stranu, když zapomenu na ten zdlouhavý začátek, byl to krásný příběh. To, co Annie s pomocí ostatních odhalila bylo moc krásné, ale smutné zároveň.

25.07.2022 3 z 5

Štěstí hřeje jako slunce Štěstí hřeje jako slunce Pauline Mai

Tahle kniha byla tak nádherně napsaná. Autorčiny popisy mě úplně vtáhly do děje, jako bych stála vedle Carlotty a spolu s ní si užívala teplou a slunečnou Florencii. Kdybych tam někdy byla, určitě bych ty místa poznávala.

Carlotta byla hodná a silná žena, i když chvílemi dost tvrdohlavá. Moc se mi její postava líbila. Obdivovala jsem ji za její rozhodnutí zůstat na novém místě sama a začít tam úplně od začátku.

Byla jsem zvědavá, co ve Florencii najde (anotace nečtu) a když jsem to zjistila, byla jsem nadšená. Bavilo mě sledovat, jak se snaží přijít na to, kdo vlastně ten starší pán, jménem Fabrizio, byl a bylo od ní moc hezké, že chtěla odevzdat jeho odkaz ženě, na které mu celý život záleželo. Ale proč stále navštěvoval kavárnu a vypadal tak smutně a osamoceně? Carlotta odkrývá nádherný příběh dávné lásky, který jí pomůže pochopit spoustu věcí o sobě i její rodině. Carlotta se vždy řídí hlavně svými vnitřními pocity, ale přijde na to, kterou cestou se ve svém životě vydat? Možná ji trochu pobídne Elio. Sympatický muž, který ji ve Florencii zkříží cestu a možná z toho bude i něco více...

Byl to nádherný a milý příběh. Dobře se četl, ale chvílemi mi přišlo, že děj se tu trochu táhne, takže kdyby byl příběh kratší, vůbec by mi to nevadilo.

06.07.2022 4 z 5

Red wine 69 Red wine 69 Roman Horňák

Jedním slovem? Wow! Tohle byla zatím nejlepší detektivka, kterou jsem četla. Bylo to drsné, napínavé, místy nechutné a dost nebezpečné. I přes všechnu vážnost situace to autor dokázal napsat s humorem. Už od prvních řádků jsem se usmívala, potom jsem byla napjatá a skoro ani nedýchala, jak jsem dychtivě četla, abych se co nejrychleji dozvěděla, co se stalo nebo se bude dít dál. Užívala jsem si krvavé popisy znetvořených částí lidských těl, autor to napsal surově tak, jak to prostě ve skutečnosti bývá. Ani na chvíli jsem se nenudila, protože pachatel nezahálel a neustále jim něco servíroval přímo pod nos. Bylo to tak brutální, až se mi těžko věřilo, že je příběh založený na skutečné události. A ten, kdo za tím vším stál? To mě teda velmi překvapilo.
Autorovi se podařilo vytvořit velmi sympatický vyšetřovací tým. Líbilo se mi, jak si každý udělal svou práci a potom dali hlavy dohromady.
Hlavními postavami je tu Roman a Viki z kriminální policie. On arogantní, ona ta milá a skvěle jim to spolu klapalo. Doplňovali se.
Přiznám se, že na konci příběhu mi i slza ukápla. Nečekala jsem, že u této knihy mé pocity budou, jako na horské dráze. Na závěr jsem se dozvěděla, jak se všechno událo a taky jaký k tomu měl pachatel motiv a teprve tam mi zapadly zbývající díly skládačky, abych všechno pochopila.

08.06.2022 5 z 5

Zoznam prianí Zoznam prianí Viktória Dominová Drgoncová

Nečekejte tu nic akčního nebo šokujícího, jak jsme u této autorky zvyklí. Tohle je typický životní příběh, ale ani na chvíli jsem se nenudila. Bylo to krásné, romantické, vtipné, ale i smutné. Autorčin styl psaní se mi hodně líbí a vždy mě dokáže zaujmout od samého začátku.

Ocitáme se tu ve školním prostředí, kde nám největší starost dělají školní povinnosti a nepříjemné spolužačky. To všechno vyrovnává bláznivý nejlepší kamarád Tim a platonická láska k Adamovi.

Sára byla úžasná, velmi sympatická postava. S Timem mě hodně bavili. Měli nádherný kamarádský vztah až jsem jim ho chvilkami záviděla. Taky bych chtěla mít někoho, komu když v noci zavolám, vstane a pomůže.

Sářina láska k Adamovi byla krásná, romantická. Líbilo se mi, že na to šla autorka pomalu. Myslím, že každý si takovou láskou prošel. Ty nejisté pohledy, motýlci v břiše, červenání... Užívala jsem si jejich společné chvíle a vůbec by mi nevadilo, kdyby jich tam bylo více. Jednu dobu mi přišlo, že Adam šel dost do pozadí.  No, i tak jsem si při čtení zavzpomínala na své školní léta a na svou první lásku.
Ještě nesmím zapomenout na postavu babičky. Ta byla hodná. Sára se jí mohla svěřit s čímkoliv a ona ji vždy vyslechla.

Myšlenka knihy byla nádherná, ale taky bych brala více společných chvil strávených s babičkou, aby jsme si k ní vytvořili ještě větší vztah. Ke konci mi sice slza ukápla, ale měla jsem pocit, že mi v příběhu něco chybělo. Kdyby tam bylo vše, věřím, že by mě to ke konci dostalo mnohem víc.

10.05.2022 4 z 5

Placebo Placebo Baja Dolce

(SPOILER) První část začíná zvolna a i když jsem si společné chvilky Emy s Chritopherem užívala a bavily mě, přistihla jsem se, jak si říkám, že už by se tam mohlo něco stát. Skoro vše bylo psané z pohledu Emy a já strašně moc chtěla nahlédnout do hlavy Christophera. Na to jsem si musela počkat, protože kapitoly z jeho pohledu se objevily až ve třetí části.
Ema s Christopherem byly velmi sympatické postavy. Hodně se mi líbilo, že Christopher na Emu netlačil, když mu došlo, že má taky nějaký problém. Chris byl bohatý. Užíval si luxusu, ale jeho charakter to nezkazilo. I když mi někdy přišel dost zvláštní a měla jsem pocit, že Emě něco tají. Vše bylo v pohodě, dokud se Ema před Christopherem omylem nepřeřekla. On si totiž myslel, že není hoden lásky. Och, jak ráda bych ho i já přesvědčila o opaku.
Emu život taky nešetřil. Když už si myslela, že nic horšího přijít nemůže, tak samozřejmě, že přišlo. Úplně jsem obdivovala Bajinu fantazii.
Sice byly chvilky, kdy mě obě postavy dost štvaly, ale rozuměla jsem jim. Prožívala jsem s nimi úplně vše. jak radost, tak i smutek, dost velký smutek. Cítila jsem se zoufale a bezmocně. Jak někdo může odmítat člověka, kterého miluje? Mně to přijde úplně nepředstavitelné. Chápu, že mohl jeden druhému ublížit, ale nenechat si nic vysvětlit? Proto ať už vás trápí cokoliv, ve vztahu spolu komunikujte, ušetříte si tím hodně zbytečného trápení. Přesně tady byl takový problém, ale kdyby si spolu sedli a hned si všechno řekli, určitě by to byla nuda, že jo?
O Christopherovi se od Michaela dozvídáme šokující zprávy až se mi jim těžko věřilo. Obzvlášť, když zdroj informací byl Michael, který měl evidentní zájem o Emu. Naštěstí není vše tak, jak to na první pohled vypadá. Postavu Michaela jsem si moc neoblíbila, ale pak se ukázalo, že jsem mu dost křivdila. Za to Desire, to byla prvotřídní mrcha! Ani na konci si to u mě nevyžehlila.
Když jsem začala číst poslední část, nevěřila jsem, že čtu pokračování té samé série. Démoni z minulosti se opět vynořují a nejen Ema, ale i její blízcí jsou v nebezpečí. Nejdříve jsem byla z Emy zklamaná, ale kdoví, jak bych se zachovala já? Zayn byl úplně šílený a záleželo jen na Emě, jakou možnost si vybere. Nejlépe tu, která bude méně bolet, jenže která to je? Přiznám se, že jak se tu děj vyhrotil, dost těžce se mi to četlo. Nemám ráda násilí, obzvlášť, když je konané na dobrých lidech.
Byla to opět dokonalá emoční jízda. U knihy jsem se smála, ale i plakala. Cítila se zoufale, bezmocně, zklamaně, naštvaně... a Baji se podařilo napsat nádherný příběh, až mi je líto, že jsem ho už dočetla.

26.04.2022 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Ani jsem nedočetla. Tolik zbytečných vulgárních slov mě odradilo. Ještě jsem se dívala, jestli opravdu čtu tu samou autorku, co napsala skvělou sérii Bavettovi. Škoda.

21.04.2022 1 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Tenhle díl byl tak neuvěřitelně čtivý a napínavý. Knihu jsem četla se zatajeným dechem a byla zvědavá, jak se to celé vyvine a jakým směrem se tento příběh bude ubírat. V knize se setkáváme s drsnými mafiány. Trochu nahlídneme pod pokličku, jak to u nich chodí a čím se řídí. Pro mě to bylo opravdu zajímavé čtení a nedokázala jsem se odtrhnout. Jelikož se jedná o knihu z mafiánského prostředí, počítejte s tím, že v ní objevíte i násilí. To se mi sice moc dobře nečetlo, ale dalo se to zvládnout. Kniha končí docela uspokojivě, takže jsem mohla jít v klidu spát a na druhý den se pustit do dalšího dílu.
Jedinou věc, kterou bych knize vytkla, jsou krátké italské věty, kterým jsem vůbec nerozuměla, ale jelikož jsem holka zvědavá, překládala jsem si je. I přes tento nedostatek se mi kniha moc líbila.

16.09.2021 5 z 5

Láska cez správy Láska cez správy Teagan Hunter

Hodně jsem se bála, jak na mě kniha bude působit a jestli se vůbec budu smát. A víte co? Já se smála dokonce nahlas a musela jsem i předčítat, protože všichni, v mém okolí, chtěli vědět, čemu se tak směju. Když jsem se nesmála nahlas, po celou dobu čtení jsem měla úsměv na tváři.
Tohle byla tak krásná kniha plná humoru, jiskřivých dotahování, sarkazmu a ironie.
Zach byl úplné zlatíčko, zamilovala jsem se do něj a prostě ho chci domů. Uznejte sami, kdo by si kvůli holce, kterou ani pořádně nezná, koupil Marshmallowa? Byl tak hezky čudný...
Delia byla taky úžasná. Se Zachem se k sobě hodili, rozuměli si a krásně se doplňovali. Jejich dotahování jsem si jednoduše užívala.
Jestli máte rádi vtipné, romantické a oddechové příběhy se šťastným koncem, kniha Láska cez správy bude přesně pro vás.

26.08.2021 5 z 5

Podvodníčka Podvodníčka Kristína Ježovičová

(SPOILER) Ani nevím, kde v hodnocení mám začít. Začnu tedy pochvalou. Hodně se mi líbil autorčin styl psaní. Četlo se to dobře a i námět knihy byl velmi zajímavý, jen by potřeboval ještě doladit. Hodně mě rušily německé věty, kterým jsem absolutně nerozuměla. Ne každý čtenář tento jazyk ovládá. Dále mi vadily zvláštní výrazy. Např. slovíčko "prostopenisý"? Dále něco jako "co ksichtíkuješ?" a vím, že ještě nad něčím jsem se pozastavila, ale to už jsem si nepoznačila. Možná to překáží jen mně, ale do knihy bych asi zvolila jiné výrazy. Úplně nejvíce mi vadila nelogika v myšlení postav. Tereza na jedné stránce něco řekla a o několik stran dál bylo všechno jinak, jako by nic takového neřekla.
Christopher mi přišel tak strašně arogantní, až mi byl nesympatický. Ke konci příběhu jsem nepochopila (POZOR SPOJLER), proč musela Tereza odejít a strávit rok v klášteře? Ptala jsem se na to i autorky, ale jelikož knihu napsala už dříve ani ona mi nedokázala odpovědět.

26.08.2021 2 z 5

Milion hvězd Milion hvězd Stefanie Geryk

Při čtení jsem vůbec netušila, kam mě příběh zavede. Cítila jsem z něj úžasnou hudební atmosféru a sympatické hlavní postavy i se svými démony. Hodně se mi líbilo, že je v knize vzpomínaná téma deprese, protože je to nemoc, jako každá jiná. Velmi málo se o ní mluví, je dost často podceňovaná a přitom je tak nebezpečná... Obzvlášť, když se zanedbá. S hlavní hrdinkou jsem si byla tak strašně moc blízká. Vůbec to pro mě nebylo lehké čtení, protože jsem všechny ty jejich pocity znala. Při čtení jsem spotřebovala hromadu kapesníků. Byl to nádherný příběh, ale tak strašně smutný... Úplně jsem se do něj vžila a prožívala ho s nimi.
V knize můžete sledovat i proměnu, jak se člověk změní, když se něco přihodí. Žádnou jejich reakci jim nemůžu vyčítat, protože kdoví, jak bych v danou situaci reagovala já. To vlastně neví nikdo, dokud to sám neprožije.

15.08.2021 5 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

Myslela jsem, že půjde o nějakou slaďárnu, ale pekelně jsem se mýlila. V knize je hodně erotických scén, které jsou sice skvěle popsané, ale zase díky nim jde celý příběh do pozadí. Kdybych je všechny přeskakovala, celý příběh by se vlezl jen na pár stran. Kupodivu mi to až tak nevadilo. Byla jsem napjatá a nemohla se dočkat až se dozvím, co Nathana k takovému činu vedlo. Myslím, že se mi to líbilo hlavně díky tomu, že to nebyla taková ta typická slaďárna, ale uznávám, že rozuzlení zápletky mohla autorka trochu více propracovat. Jakmile jsem se dozvěděla, proč Nathan Candy potřebuje, už to nemělo takový šmrnc.

13.08.2021 4 z 5

Návrat do minulosti Návrat do minulosti Tijan (p)

Tento díl se mi líbil více, než první. Byl akčnější a napínavější. Z knihy vyzařovala i síla lásky a přátelství. Pro sebe by udělali naprosto cokoliv. Dozvídáme se tu více o Emmině minulosti, začíná si vzpomínat, co bylo předtím, než začala žít se svým bratrem a taky se dozvídáme, kdo je všechny zradil.
Autorka si vzala k srdci špatné recenze z předchozího dílu a kniha je mnohem lépe napsaná. Celý příběh se mi moc líbil a brala bych více jejich přeložených knih.

08.08.2021 5 z 5

Vražedné pouto Vražedné pouto Tijan (p)

Není to nic pro milovnice sladkých romancí. V knize jsou vraždy, lži a podvody. Nechybí touha a síla lásky i přátelství a taky opět sympatický hlavní hrdina, který je sice chladnokrevný zabiják, ale své blízké se snaží chránit. Miluji mafiány v knihách.
Kniha se mi líbila, ale párkrát jsem se pozastavila nad chováním hlavních postav.
Ukončení příběhu je uspokojující. Nenutilo mě to ihned sáhnout po pokračování. Nevidím to tedy na plný počet hvězdiček, Bennett Mafia byla mnohem lepší.

04.08.2021 4 z 5