KmkBookWorld KmkBookWorld komentáře u knih

Vianočné dni Vianočné dni Jeanette Winterson

Názov knihy nie je zlý. Je pekný. Vianočný. A tým to asi aj končí. Nerozumiem prečo do príbehov o Vianociach nasáčkovali príbehy typu:
"Vraj prišiel o rozum. ... Raz večer, tesne pred Vianocami, zaškrtil manželku aj dcéru. Mŕtve nechal ležať v posteli a išiel von. Lenže jeho žena nezomrela. Sledovala ho. A na druhý deň ráno ju našli sedieť pri betleheme, šaty mala celé od krvi..." To ako vážne???
A už týždeň rozmýšľam nad vekovým určením. Podľa vydavateľstva Fragment je kniha určená čitateľom od 9 rokov!!! To si ju tam niekto aj prečítal?? Mal by vrátiť plat a dať výpoveď!!!
Kniha svojimi príbehmi skôr pripomína staré Slepačie polievky určené dospelým čitateľom, toto by som určite 9-ročnému dieťaťu nedávala do rúk.

22.01.2018 odpad!

Ritmatik Ritmatik Brandon Sanderson

Skvelá kniha, moju recenziu si môžete prečítať na tomto odkaze - http://kmkbookworld.blogspot.sk/2015/05/sanderson-brandon-ritmatik.html

02.06.2015 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Skvelá kniha, moju recenziu si môžete prečítať na tomto odkaze - http://kmkbookworld.blogspot.sk/2015/05/weir-andy-martan.html

02.06.2015 5 z 5

Sabriel Sabriel Garth Nix

Sabriel nebola zlá kniha. Ale nebola to ani wau kniha. Podľa mňa to bol ucelený príbeh, možno sem-tam by ma napadlo, že niečo nebolo vysvetlené, ale nechané na fantázii čitateľa. Za seba hodnotím ako priemer, som rada, že som ju prečítala, určite nikoho nesklame, ale ako sa vraví, raz prečítať stačilo.

24.04.2015 3 z 5