kmentova kmentova komentáře u knih

Osada na pahorku Osada na pahorku Asaf Gavron

Vřele tuto knihu doporučuji. Velmi dobře líčí vznik ilegální židovské osadyna Západním břehu a je taky dobře napsána.

01.02.2018 5 z 5

Číča: Životopis kočky Číča: Životopis kočky George Mikes

Laskavý příběh pro milovníky koček. Doporučuji.

22.03.2015 5 z 5

U nás v Mitfordu U nás v Mitfordu Jan Karon

Laskavá kniha, která přináší klid a uvolnění.

01.02.2015 5 z 5

Brambory na vloupačku Brambory na vloupačku Catharina Ingelman-Sundberg

No, já tedy už starší jsem, ale kniha se mi líbila. Bylo to takové příjemné odlehčení a určitě nikoho neuráží.

27.01.2015 5 z 5

Poslední dobrý muž Poslední dobrý muž A. J. Kazinski

Tedy celkem vzato zklamání.

27.01.2015 3 z 5

Zenové učení Chuang-poa o přenosu mysli Zenové učení Chuang-poa o přenosu mysli Chuang-Po

V určité etapě mého života mi byla tato kniha velmi nápomocná. Doporučuji. :-)

Vnitřní revoluce Vnitřní revoluce Jiddu Krišnamurtí

Doporučuji všem, kteří chtějí poznat sama sebe, poznat, jak pracuje mysl člověka a o co jde v životě člověka. :-)

04.01.2015 5 z 5

Sila prítomného okamihu – Základné teórie, meditácie a cvičenia Sila prítomného okamihu – Základné teórie, meditácie a cvičenia Eckhart Tolle

Velice dobrá kniha pro pochopení sama sebe a toho jak žít. Vřele doporučuji. :-)

Game Game Anders de la Motte

Knihu mohu doporučit. Dobrý nápad. :-)

02.01.2015 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tato kniha mne hluboce okouzlila. Vřele doporučuji k přečtení. :-)

01.01.2015 5 z 5

Živá voda Živá voda Marcel Pagnol

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Moc krásný příběh. Doporučuji. :-)

31.12.2014 5 z 5

Stanice Bazilišek Stanice Bazilišek David Weber

Doporučuji k přečtení. Spousta intrik a politických tahanic, ale celá série o Honor Harringtonové se pěkně četla. :-)

31.12.2014 5 z 5

Mipam láma s Paterou moudrostí Mipam láma s Paterou moudrostí Alexandra David-Néel

Velice pěkně napsaná kniha, která čtenáře určitě zaujme. Mohu vřele doporučit. :-)

Milarepa Milarepa Eduard Tomáš

Krásné zpracování života Milarepy na jeho duchovní cestě. Kniha se mi moc líbila. Doporučuji. :-)

Dveře dokořán Dveře dokořán Johanes Anker Larsen

Larsenův popis vlastních zážitků na cestě poznání a pochopení života. Jeho vidění a chápání světa je nedocenitelné. Doporučuji každému, kdo chce pochopit sám sebe a smysl života. Tato kniha mi v určité etapě života velmi pomohla. :-)

Kámen mudrců Kámen mudrců Johanes Anker Larsen

Úžasný duchovní román. Má v sobě řadu skrytých rovin a myslím si, že na poli duchovní literatury nemá konkurenci. Prostý ale přesto hluboký příběh různých lidí. Pro mně nezapomenutelný prožitek. Doporučuji každému, neboť každý jednotlivý čtenář může v této knize najít odpověď na to, co je život ve své podstatě.

Svobodnej národ Svobodnej národ Terry Pratchett

První kniha o Toničce Bolavé. Za ní následují další díly. Dle mého názoru tato série je nejlepší, co jsem kdy četla od Terry Pratcheta. Krásné i díky úžasné práci překladatele. Četla jsem ji i v originále, ale v českém překladu mi to připadalo ještě lepší. V každém případě tato série stojí za přečtení. :-)

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kniha se mi líbila a chtěla jsem se seznámit s dalšími tituly tohoto autora. Půjčila jsem si Mendelova trpaslíka, ale ten byl pro mne zklamáním. :-)

Osamělá holubice Osamělá holubice Larry McMurtry

Velice dobrá kniha. Silný příběh a pro mně i poutavě vylíčená krajina, ve které se děj odehrává. Stojí za přečtení, i když má přes 800 stran. :-)

30.12.2014

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velice nadějný autor. Kniha je moc pěkná a její styl byl pro mně tak trochu jako zjevení na poli literatury. Vřele všem doporučuji. :-)