Klíště Klíště komentáře u knih

Odhalená Odhalená Kristin Cast

Je pro mě velice těžké tyhle knihy číst, protože nenávidím Zoey. Nevím čím to je. Ale Škola noci má přece jen něco do sebe.

05.10.2014 2 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Tato kniha je velmi náročná na pochopení. Ovšem přečetla jsem ji během jednoho dne, protože vás děj naprosto uchvátí. Celkem jsem se bála, že to celé nepochopím, jelikož až do poslední kapitoly (opravte mě jestli se mýlím) nezapadalo a nakonec se mnou otřáslo, jak se v jedné jediné kapitole vše vysvětlilo. Naprosto jsem se do ní zamilovala.

18.07.2014 5 z 5

Parazit Parazit Ruth Newman

Co k tomu říct, četla jsem už hodně detektivek, ale Parazit je úplně ze všech nejlepší. Četla jsem ji snad sedmkrát, a chystám se ji číst znovu. A doufám že mě nikdy neomrzí.

16.05.2014 5 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Tato kniha mě moc nebavila. Možná by bylo lepší, kdyby byla psaná v minulém čase. Četlo by se to lépe.

10.05.2014 1 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Máma mi říkala, pokud nemůžeš říci nic hezkého, neříkej nic. Takže raději pomlčím.

10.05.2014 odpad!

Příběh toulavého kocoura Příběh toulavého kocoura Richard Sobotka

Krásně napsaná kniha, poprvé jsem ji četla když mi bylo sedm, a čtu ji dodnes. Nemohu o ní říct nic špatného. Úžasně přiblíží čtenářům život na venkově, a trefně ukazuje na rozdílné povahy lidí.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Poměrně zajímavé, ale musím říct že jsem četla i lepší. Ale jinak ji doporučuji, jenže pokud jste viděli film nemá cenu číst knihu. Kromě akce a krve mě emocemi a myšlenkami, dokonce ani přímou řečí nezaujala.

Blackout Blackout Robyn Thurman

Bylo zajímavé číst to z pohledu ovce. Nicméně je to natolik boží, že od toho nemůžete odtrhnout oči. Jediné co bych Rob Thurman vytkla, je že pokaždé když vezmu do ruky knihu, která není od ní, tak se nudím. Teď čtu pořád a pořád dokola jen její knihy. A nehorázně mě naštvalo, že stále není přeložen do češtiny "Dubletake." Asi si ho přečtu v originále.

Mršina Mršina Robyn Thurman

No co říci k tomuto dílu. To co bych asi vhodila do popředí je, že se mnou totálně zamával návrat starého, dobrého Raffertyho a Chňapala. Bylo docela zvláštní pozorovat, jak se Kalova psychika pomalu mění, a přesně to této knize dodalo zápal. Přišlo mi, že po totálně zkaženém "Přání smrti", byl tenhle díl jako odrazový můstek. Byl druhý nejlepší z této série. To co bych možná doporučila, by bylo úmrtí některé z hlavních postav. Dodalo by to příběhu šťávu. Ale i tak je série stále záživná.

Přání smrti Přání smrti Robyn Thurman

Tak abych řekla pravdu, tento díl byl ze všech asi nejslabší. Bylo fajn na chvíli nahlédnout do Nikovy mysli, to pro mě vážně hodně znamenalo, protože už skoro rok žiji podle něj, je to takový můj životní vzor. Ale jinak je kniha stejně skvělá, a já jsem ráda že jsem si ji přečetla. (A to víc než jen jednou.... dokonce už víc než sedmkrát.)

Běsnění Běsnění Robyn Thurman

Tato kniha je tak dokonalá, že ani nejde slovy popsat. A to čím mě autorka zcela potěšila, je to že Georgie na konci knihy vypadla ze hry. (Nebo z knihy?) JE TO TAM! Zkrátka nejlepší.

Měsíční svit Měsíční svit Robyn Thurman

Rozhodně si myslím že tato kniha stojí za přečtení, byla poněkud slabší než první, ale je to jen můj názor, který je možná mylný, a hlavně je ovlivněný tím, že nesnáším Georgie. Také bych chtěla reagovat na komentář od Domči. Na obálce souhlasím s vyobrazením Nika, ale ne s vyobrazením Kala. Já si ho představuji spíš jako na přání smrti. Ale abych se vrátila k příběhu. Pokud pominu to "smůtění" spojené s unesením Georgie, je to stejná pecka jako první díl. Rozhodně doporučuji.

V temnotě V temnotě Robyn Thurman

Vůbec nejlepší kniha co jsem kdy četla. Vím že tohle lidé píši u spousty knížek, a neberou to vážně, ale já to myslím smrtelně vážně. Samozřejmě že někteří čtenáři prostě potřebují neustálý děj, a pocity a domněnky hlavních postav je nezajímají, ale lidé jako já kteří se do postavy vžijeme, a chceme co nejvíce informací, pro nás je tahle kniha dokonalá. Mě osobně se kniha líbí natolik že ji čtu už po třinácté, ale každý může mít svůj názor. Myslím si že rozvášněné popisování osob je vážně trochu přehnané, a je to otravné pro ten typ lidí, co nečtou knihu proto aby si ji užili. Já vám ji směle doporučuji, a doporučuji vám i ostatní díly, možná si říkáte, je to tak obsáhlá série, že ten zbytek už nemůže být zajímavý, a já připouštím že druhý a čtvrtý díl byl trochu slabší, ale autorka má tolik fantazie, že je všechny dokázala zajímavě napsat. Není tam žádné romantické vzdychání a láska, ale zato tam najdete spousty akce, občas i krve, a hlavně humoru, protože humor je důležitý.