kleria kleria komentáře u knih

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Zvláštní kniha, která se mi svým způsobem líbila, ale zároveň mi přišlo že až tak mi úplně nesedla. Co se týče náměťu knihy tak je úplně dokonalý a originální a s něčím podobným jsem se doposud nesetkala, ale co se týče děje, ten se mi už tak moc nelíbil a myslím, že autorka mohla knihu lépe zpracovat a některé věci vysvětlit více do detailu :). Knihu hodnotím kladně a díky skvělému náměťu ji dávám 4 hvězdičky, a pokud hledáte netradiční knihu, tak vám můžu doporučit tuto :).

02.08.2014 4 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Bože!! Tohle byla vážně bomba. Nečekala jsem, že bych tuhle knihu zvládla přelouskat ani ne za den!!! Je to vážně skvělá kniha, která se čte úplně sama. Teď už i docela chápu, že asi ne úplně všem sedne, protože přeci jen tato kniha se určitě spíše řadí k oddechovým knížkám, v knize se toho totiž na druhou stranu moc neděje, takže akčnost tu trošku chybí.. nakonci ji je teda dostatek, až jsem se pomalu bála, že to skončí špatně. Takže kdo má rád akční knihy, tak tuhle knihu bych mu asi moc nedoporučivala. Ale jinak je to vážně skvělý, originální příběh, který stojí za přečtení a všem knížku doporučuji!! :) Moc se těším na druhý díl, a jsem zvědavá co nového nám přinese :)).

01.08.2014 5 z 5

Prokleté sestry Prokleté sestry Lisa Jane Smith

Tuhle sérii mám ráda :) a i tento díl mě nezklamal. Je pravda, že první díl se mi asi líbil o trošičku víc, ale i tak si myslím, že tohle není vůbec špatná sérii, i když asi spíše nadchne mladší čtenáře. Třetí díl si určitě časem taky přečtu a vy pokud máte rádi nenáročné, oddechové čtení, tak vám knížku můžu vřele doporučit!! :)

30.07.2014 4 z 5

Žena v černém - Anděl smrti Žena v černém - Anděl smrti Martyn Waites

Skvělá knížka. Líbilo se mi to mnohem víc než Žena v černém, u které jsem se teda víc bála, u této jsem se nebála vůbec. Neměla jsem sice jakoby ten první díl v plánu číst, ale aspoň víte některé věci, které předcházeli ději v této knize. Čte se to rychle a dá se to přečíst i během chvilky. Za sebe vám tuto knížku můžu doporučit :).

28.07.2014 4 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Tahle knížka se mi líbila a jelikože jsem jí dočítala večer tak jsem se trochu bála. Je to celkem krátká knížka, takže si myslím, že se dá za jedno odpoledne přečíst. Celkově ale nevím co si o knížce moc myslet... ale asi ji budu hodnotit jako průměrnou a dám ji krásné tři hvězdičky. Pokud hledáte nějakou krátkou knížku u které se můžete především večer trochu bát, tak vám tuhle knížku doporučuji. No a já uvidím co řeknu na film, na který mám v plánu se teď někdy až bude víc času kouknout :D.

27.07.2014 3 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Bože bože to bylo skvělý. Druhého dílu jsem se trochu bála, že už to nebude ono. Ano je to jiný než Měděný jezdec, ale i tak je to prostě užasná kniha. Zabývá se především Alexandra a jeho minulosti.. Někomu to možná může přijít nudné, ale mě ne, já jsem ráda že jsem se o něm mohla dozvědět víc. Jako první díl je to velmi emotivní, silný a krásný příběh, který nejde skoro vůbec odložit!!! I zde se mi drali do očí slzy a já tuhle knihu miluju. Konec tu zde byl pro mě krásný a příběh mi přišel dost uzavřený, takže u teď mám pocit, že ten třetí díl bude asi trochu zbytečný, ale moc ráda si ho přečtu.. Vřele doporučuji všem, přečtěte si to!! :)

23.07.2014 5 z 5

Přivolávání Přivolávání Kelley Armstrong

Na tuhle knížku jsem se moc těšila, už jen podle anotace to vypadalo strašně dobře, ale popravdě přišlo malinké zklamání. Čekala jsem od této knihy malinko víc a myslela jsem si, že se toho v knížce bude víc dít. Knížka se mi líbila to ano, byla čtivá a nenudila jsem se u ní, jen jsem tak trochu postrádala víc akce a napětí, rozjelo se to až na konci knihy a prostě čekala jsem, že se i tak třeba budu víc bát :D. I přes ty negativa co jsem řekla, jsem knížce dala knížce 4 hvězdičky, protože přeci jen se mi zalíbil ten náměť a je to fajn oddechové čtení :). Těším se na další díl, který si určitě přečtu a doufám, že bude lepší :)).

20.07.2014 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Moc pěkná knížka. Začátek mě popravdě trochu zklamal, protože jsem čekala nějak víc. Ale zlepšilo se to a byla to moc pěkná oddechovka, kterou vám můžu doporučit :)).

16.07.2014 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Tohle se nedá vyjádřit slovy jak je tahle knížka dokonalá, skvělá a mohla bych klidně pokračovat. Tohle je snad nejlepší kniha co jsem kdy četla!! Nikdy mě tolik kniha jako tato nedostala, nikdy mě žádná kniha tak nezničila a žadná kniha se mi ani snad nikdy tolik nelíbila. Dokonalý příběh a hrozně potřebuju vědět jak to bude dál. Všem knížku doporučuji, vážně přečtěte si to!!! :)

12.07.2014 5 z 5

V podsvětí V podsvětí Meagan Spooner

Úžasná kniha. Tohle je dokonalá série a já ji prostě miluju víc a víc. Nedokážu ani říct, který díl byl lepší, ale každý byl jiný a něčím výjimečný a strašně všem tuhle sérii doporučuji. Nechybí tomu akce ani napětí a najdou se tam celkem i zvraty. Oren je úžasný a Linda je taky skvělá hrdinka. To co autorka vymyslela.. originální příběh, kde představivost jede na plné obrátky :DD. Malinkou výtku kterou mám je ta, že tento díl byl vcelku předvídatelný, takže jsem přišla o některé překvapení, které vás v této knížky čekají. Přečtěte si to!!! Kniha by si podle mě zasloužila více pozornosti :).
A teď nutně potřebuju třetí díl, který bohužel nevyšel ještě ani v originále a já jen doufám, že i u nás vyjde brzo! Jinak se asi zblázním :D.

04.07.2014 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Knížku jsem včera přečetla během hodinky a byla to skvělá knížka :). Moc pěkné pohádky, které si určitě ještě někdy budu chtít přečíst. Nejradši mám pohádku Tří bratří, kterou jsem měla ráda už z filmu :)). Kdo má rád Harryho Pottera tak ať si přečte i tuhle knížku. Je vážně skvělá, doporučuji!! :)

02.07.2014 5 z 5

Dvakrát dospělá Dvakrát dospělá Lenka Lanczová

Ze začátku mě knížka trochu zklamala. Čekala jsem od toho prostě trochu víc. Ale trochu se to pak zlepšilo, a knížka se mi nakonec i vcelku líbila. Na léto je to ideální čtení :). Knížku hodnotím jako takový průmět třetí hvězdičkami :).

02.07.2014 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Wow. Další jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Prostě dokonalá kniha, ke které nemám slov. Tohle by si prostě měl přečíst každý, a měl by si uvědomit jak se dneska každý má dobře nebo aspoň líp než oni. Oni museli žít v strašných podmínkách a tak. Vím že tahle kniha je sice fiktivní, ale i tak něco podobného se přeci jen stalo a když si to uvědomím je to strašný pocit, nechtěl by to zažít nikdo z nás a proto by jsme se měli uvědomit jaké máme vlastně štěstí a měli by jsme si vážit toho co vlastně máme. Jinak kniha byla čtivá a měla jsem ji přečtenou za tento víkend, určitě na ní pár dní zase budu myslet. Všem ji doporučuji!! Přečtěte si to, vážně za to tahle kniha stojí!!
A vidím to na to že brzo se asi pustím do další knihy od téhle autorky :).

29.06.2014 5 z 5

Čekání na zázrak Čekání na zázrak Stacey Kade

Asi pro mě nejlepší díl z celé série. I když byl trochu předvídatelný, tak to bylo čtivé a kdyby bylo víc času měla bych to přečtené za chvilku. Je to skvělá oddechovka, kterou vám můžu jenom doporučit. Jinak i s koncem jsem moc spokojená, bylo to ukončeno tak jak jsem chtěla :D. Tahle série za přečtení stojí! ;)

28.06.2014 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Skvělá, krásná knížka která stojí za přečtení. Jen ten konec mě naštval, protože potřebuju druhý díl!! :D

22.06.2014 4 z 5

Zamilované duše Zamilované duše Stacey Kade

Moc pěkný díl :). Nevím jestli se mi líbil víc než ten první, ale řekla bych že oba díly se dostali na stejnou úroveň. Ze začátku mě to teda moc nebavilo, a chvilku mi trvalo než jsem se do toho plně dostala, ale pak už se to četlo samo a knížku jsem přečetla během dneška. Knížku vám můžu jenom doporučit, je to fajn oddechovka! :)

21.06.2014 4 z 5

Všechny cesty vedou do hrobu Všechny cesty vedou do hrobu Seth MacFarlane

Pěkná knížka :). Sice to nebylo nic převratného, ale mě se to líbilo a byla to fájn oddechovka :). Knihu hodnotím třemi hvězdičkami, a vám ji můžu i doporučit :).

20.06.2014 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nemám slov... Kniha mě dostala a je to jedna z nejlepších knih co jsem letos přečetla (nečetla jsem ji ani den), tohle by jsi měl podle mě přečíst každý, všem ji doporučuji!!

15.06.2014 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Dneska jsem měla konečně čas dočíst tuhle knihu a dokonce i tuhle sérii. Určitě mi tato série bude chybět, ale určitě si to budu chtít přečíst znovu. Bála jsem se, že se mi to taky nebude moc libit, protože co jsem četla, tak poslední díl spíš zklamal. Na první díl to nemá, ten je prostě jen jeden, ale i tak mě se to strašně líbilo a je to jedna z nejlepších sérií co jsem kdy četla. Pro mě je to lepší i než HG a nesnáším když to někdo srovnává. Ten konec mě vážně naštval, takhle to prostě skončil nemělo:), ale autorka to tak chtěla a my s tím nemůžem nic dělat. Všem knížku strašně doporučuji!! :)

14.06.2014 5 z 5

Vír Vír Frode Granhus

Moc se mi to líbilo, vážně jsem mile překvapená. Nečekala jsem takový závěr. Za sebe knihu můžu jenom doporučit! :).
Určitě musím tenhle žánr víc číst :).

28.05.2014 4 z 5