Klarv Klarv komentáře u knih

Slušný vybavení Slušný vybavení Lauren Blakely

Za mě průměr. Nic co bych si za půl roku pamatovala. Děj téměř žádný, jedna sexuální scéna za druhou. Ty mi obecně nevadí a v této literatuře je čekám, bohužel tady mi to přišlo trošku přehnané. Znám lepší eroťárny, kde se i něco děje. :)

27.02.2024 3 z 5

Vlčí pouto Vlčí pouto Tanja Askani

Mám načteno dost "vlčích" knih a tato mi přišla slabší. Vím, že autorka není spisovatelka, ale nějak to nebylo ono. Obrazový materiál perfektní. :) Některé věci byly také fajn a trochu z jiného pohledu. Vadily mi popisky fotografií, kde bylo skoro doslova to, co na předešlé stránce v textu. Přišlo mi to jako takové nahodilé vzpomínky. Konec knihy mi přišel trošku utnutý. Jak se tedy vlci sžili? Měli mladé? Jak Flocke zemřela? Stářím v klidu v tom výběhu v zooparku, v kolika letech?

09.02.2024 3 z 5

Mango nepadá daleko od stromu Mango nepadá daleko od stromu Kereen Getten

Obálka krásná, ale cílovka už nejsem. :) Hlavní postava mě pěkně štvala půlku knížky. Konec to trošku zachránil, ale pořád pro mě dojem z celé knihy tak za 3. :)

05.02.2024 3 z 5

Skála Skála Peter May

Začátek a konec dobrý, prostředek se zbytečně táhl a byl to spíše román o dospívání chlapce na skotském ostrově, než napínavá detektivka nebo thriller. :)

02.02.2024 3 z 5

Královská vánoční pohádka Královská vánoční pohádka Karen Schaler

Taková fakt pohádka. :) Hodně nereálné, hodně vánoční. :D :) Půlka knížky popisuje ozdoby na stromečku, světýlka a tradice a tak dále. Četlo se to příjemně, přemýšlet se u toho nemusí, spíše než román pro ženy bych řekla, že se jednalo o knížku pro náctileté. :)

18.12.2023 3 z 5

Nepovažuju se za žádného Potterhead/Potterovce, ale dítě narozené v 90. letech tak nějak s Harrym dospívalo, ať chtělo nebo ne. I když mě vlna čtení Harryho nějak minula a já spíše nedočkavě vyhlížela Narnii, filmy jsem sledovala. Musím se ovšem přiznat, že jsem nikdy knihy nedočetla všechny, stejně tak jsem neviděla poslední film. Přesto mě kniha nalákala a bylo to fajn čtení. Napsáno lehce, Tom přiblížil jak probíhá natáčení a ne jenom Harryho, popsal povahy některých herců známých i méně známých. Bylo to příjemné čtení. Četla jsem u kojení a v noci místo spánku a už je po knize. :)

03.12.2023 4 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

(SPOILER) První polovina knížky byla celkem fajn. :) Rychle to utíkalo a postavy byly sympatické, ale pak nevím proč Ruby přeskočilo a chovala se jak 13ti letá holčička. Všeho se bojí, chytá se každého slovíčka, všechno bere hned zpátky. Co by na ni Aarona uchvátilo fakt netuším. :D Šíleně mi lezla na nervy. Kdyby místo nemocného srdce měla diagnostikovanou nějakou psychickou poruchu, nějaké panické ataky nebo podobně, bylo by to věrohodnější.

07.11.2023 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Hodně pomalý a nezáživný začátek, ale postupně se to zlepšovalo, až byla knížka zajímavější než spánek. :) Jsem ráda, že jsem ji neodložila. Ale mohla by mít o 150 stran méně. :D

02.07.2023 4 z 5

Cyklista Cyklista Tim Sullivan (p)

První díl mě bavil, detektiv byl pro mě zajímavý a něčím zvláštní. Do druhého dílu se ne a ne začíst.

09.06.2023 3 z 5

Syndrom hodné holky Syndrom hodné holky Elle Kennedy

Pěkná oddechovka. Pár hodin a bylo po knížce. :)

23.04.2023 4 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

(SPOILER) Kniha se mi četla dobře, ale některé momenty jako topení, odpálení auta, povraždění všech blízkých a ještě chycení padouchem a záchrana na poslední chvíli + spolupráce s mafiánským podsvětím mi přišlo dost překombinované. Škoda i toho konce. I když se mi ta mystika a tak líbily, tak konec to trošku zabil.

18.02.2023 4 z 5

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

I když je v knize spousta pěkných myšlenek přišla mi spíše jako četba pro děti. Neuměla jsem se do knihy začíst a na to, jak uzounká je, jsem se s ní mořila skoro dva měsíce.

04.01.2023 3 z 5

Společenství Společenství Bentley Little

Do první poloviny mě kniha bavila a čekala jsem, jaké další nesmyslné pravidla společenství vymyslí. Potom už to bylo takové natahované a nutila jsem se do čtení a konec byla úplná blbost.. :D

04.07.2022 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Co dělat, když začnete dojíždět do nové práce a 2 hodiny denně strávíte v autě? Aby mi ten čas nepřišel takový zabitý, začala jsem poslouchat tuto knihu. Oddechovka, nemusela jsem přemýšlet, dávat až takový pozor. Taková pohádka pro náctileté. Asi už jsem na to stará.. :) Nebylo to špatné, ale tato Popelka už mi nemá moc co dát.

01.09.2021 3 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, nebo to bylo špatně napsané. Ale strááášně se to táhlo. Přišlo mi to nekonečné, stejně všichni víme, jak to skončí.

07.06.2020 3 z 5

Chlupatý a nebezpečný Chlupatý a nebezpečný Skottie Young

Můj první komix po xxx letech.. :) A i tehdy to byli kačeři a sem tam nějaká blbinka.. :) Jelikož jsem si opravdu zamilovala Strážce galaxie film, tak jsem si chtěla čekání na třetí díl něčím trochu zkrátit. Groota a Rocketa zbožňuju a tak jsem si pořídila hned cca 7 komixů. Od strážců po Rocketa a Thanose samotného.. :D Rocket je úžasný, přesně jak jej znám z filmu. Vtipný, trochu namyšlený a ironický.. :D :) Smála jsem se místy nahlas a musela jsem i příteli ukázat, čemu se tam směji. Nejvíce se mi líbil asi příběh, který vyprávěl Groot.. nemá chybu. :D Líbily se mi i detaily v jednotlivých panelech, například cedule, které drželi fanoušci při boji v aréně.. :D I ty mě dost pobavily. Za mě super!! Musím si brzy pořídit druhý díl Rocketa. Lituji, že jsem to neudělala hned.

10.05.2019 5 z 5

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Nechci říct, že by kniha byla napsána špatně. Ale nic pro mě. Cestopisy mi nevadí, ale zde je to spíše o jazyku, metaforách a básnických popisech a myšlenkách autora. Ze začátku se mi to četlo dobře. Poté nastoupil na scénu Papež a já se začínala nudit. Ke konci jsem se už ke čtení nutila. Být kniha delší, tak ji asi nedočtu. Absence děje mi trochu vadila.

09.02.2019 3 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Novelka docela kraťoučká, nic moc zajímavého se nedozvíme, přesto mě styl psaní opět vtáhl a připomněl mi první čtení Cizinky. :) Přečteno při čekání v čekárně u doktora. Zklamalo mě, že to bylo tak kraťoučké a pak už vlastně bylo jen opakování již přečtených kapitol z Cizinky. Takže to jsem přeskočila jelikož to dobře znám. :) Škoda..

22.12.2018 3 z 5

Už čtu sám Už čtu sám Gill Davies

Přečteno při tvoření perličky pro Soutěž Lovci perel. :) Pěkná knížka pro prvňáčky. Ilustrace krásné a čtení poučné.

13.11.2018 4 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Je mi líto, ale kniha byla pro mě utrpením. Ze začátku fajn, ale pak začal takový guláš postav a jak už psal i někdo přede mnou. Žádný chlap není normální. Ozralove, násilníci, citový vyděrači a nevěrnici. Mi někdo trvrdte, že se to v jedné rodině vše poskládá v jedné generaci. Pak už se to opakovalo a já už četla jen ze setrvačnosti. Už mě nijak nezajímaly osudy postav, které byly příbuzné nevím přes kolik kolen. Pořád stejný vzorec. Oproti Gabrielovi slabší kniha.

02.07.2018 2 z 5