Klarka0123 Klarka0123 komentáře u knih

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Tahle kniha rozhodně není zbytečná ztráta času. I když jsem slyšela názory na to, proč bych ji měl číst vždyť všichni víme, že potřebujeme spát. To sice víme, ale o spánku jsme nikdy neměli tolik informací k dispozici jako teď. Víme, že potřebujeme jíst, pohybovat se, spát, ale o těch prvních 2 věcech toho víme podstatně více a o spánku nás nikdy nikdo neučil.
A tato kniha se to snaží napravit.
Jedna z nejužitečnějších knih, které jsem kdy četla.

01.05.2021 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Už dlouho jsem nečetla tak krásnou knížku.
Četla jsem ji převážně po cestě domů ze školy ve vlaku ale také samozřejmě i v křesle zachumlaná pod dekou upíjící horký čaj ..naprostá idylka ..
absolutně jsem se do té knížky zamilovala! Vždy jsem se těšila co přijde dál..
Knížka začíná jako pohádka a "probíhá dál jako život.." ale abych nezůstala jen u toho začátku knížky jako pohádky tak ta pohádka byla v celé té knížce.Každý máme tu svou pohádku a je na nás jaký bude scénář..Ano někdy to nebude tak idylické jak si to vysníme, ale nakonec to vždy má nějaký smysl a končí to šťastně :-) A jaký konec mají pohádky? No přeci ten šťastný, takže ten kus pohádky já tam měla :-)
Už jen chci říct děkuju
Děkuju za zdánlivě obyčejný příběh jedné holky,ale uvnitř neskutečně inspirativní silné ženy
Děkuju za tu krásnou atmosféru,která se ukrývá uvnitř.

21.11.2017 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Kdybych tuto knihu měla popsat 3 slovy tak jsou to : neuvěřitelná,smutná,mimořádná
Stojí za to!
Ohromně obdivuji autorku,protože tohle je už má 4. kniha od ní a je naprosto dokonalá.Nechápu jak je možné pokaždé napsat něco tak poutavého něco co má duši.Vážně mě to dostalo.

26.12.2016 5 z 5

Líbí se mi na knížce ta hlavní myšlenka "Obklopujme se jen tím co milujeme" a to platí i v normálním životě ,abychom byli spokojení tak musí tohle praktikovat (obklovat se lidmi (prostě vším) co máme opravdu rádi) protože jedině tak budeme šťastní ..a tato myšlenka je v úklidu podstatná "Nechat si jen to co máme rádi a používáme to" protože nepotřebujeme spoustu zbytečných věcí ..Takže já se řadím mezi ty lidi kterým tato kniha něco dala :-)

09.10.2016 3 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Čtyři dohody=(Čtyři myšlenky),které když se naučíte praktikovat vám změní život
nesmírně nádherná kniha plná mouder..
Jestliže nebudeme zneužívat slova,brát si všechno osobně a vytvářet domněnky a jestliže uděláme vždy vše, jak nejlépe dovedeme,pak povedeme krásný život :-)
z knihy jsem opravdu hltala každé slovo :-)

31.08.2016 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Od začátku víte že se stalo něco strašného ale je to velmi poutavé procházet tím s hrdiny a "dívat se" (taky máte pocit když čtete ze tam přímo jste? ) na to jak se s tím vypořádávájí..
tohle není jednoduchý příběh je v něm spoustu bolesti ale hlavně je o druhé šanci..šanci na nový záčátek
když si ji přečtěte nebudete litovat

07.08.2016 4 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

jedním slovem oddychovka
odehrává se to v Brigtonu,který má přenádherné pláže a krásnou atmosféru
není to těžká angličtina to byla moje 1.anglicky přečtená knížka a četla se mi opravdu dobře takže na její procvičení je určitě fajn,ale kdybych ji četla v češtině asi ji nedoču,ale
líbila se mi tam 1 rada - když jsi smutná mysli na nějaké 3 věci které tě dělají šťastnou :-)

31.07.2016 3 z 5

Hrej férově Hrej férově Emma Hart

příběh o 2 lidech ztracených v životě,kteří si navzájem dodají odvahu žít a poznají,že je opravdu pro co žít
smutný příběh,který má srdce, ale není to jen tak nějaká romantika
zanechá ve vás stopu

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Dokud se nepostavíš minulosti,nikdy se neposuneš dál.
co se tak strašného mohlo stát když to z vás vysálo všechen život? abyste mohli opravdu žít musíte si odpustit ..

nemohla jsem přestat číst ,to jak čekáte co se doopravdy stalo a když se to konečně dozvíte vůbec to nečekáte
krutý a bolestný osud zcela výstižného názvu "odvrácená tvář lásky"
přečtěte si ji,něco vám to dá ☺

21.07.2016 4 z 5

dokonale propracovaný svět kouzel Harryho Pottera?
není nádhernější pohádky ♥
řekněte,nikdy jste nesnili alespoň nachviličku,aby vám taky přišel dopis z Bradavic?
řekla bych že v dnešní době je škoda,že si spoustu lidí nepřečte tyhle knížky,mnoho lidí zná příběh jen z filmu a to je škoda,protože já film brala spíš jako dozvědění se jak vypadají postavy,protože obsazení filmu nemohlo býl lepší a tím pádem už pro všechny navždy bude Daniel Radclife hlavní postavou, Ema Watson Hermionou a Ron Rupert Grint,ale do těchle knížek se musí zamilovat každý a abyste mohli poznat celý ten svět a mohli to dokonale ohodnotit musíte si přečíst knížky ♥
když jsem četla měla jsem pocit jakobych tam opravdu byla (procházela se kolem skleníku madame Prýtové po Bradavických pozemcích,schovávala se pod neviditelným pláštěm,šla tajnou chodbou do Medového ráje v Prasinkách..jakobych se ponořila do myslánky a strávila s Harrym 7 let ♥
je to fénomén vytvořený osobou,která nazačátku neměla moc peněz,opustil ji manžel a zažila toho spoustu a zničeho vytvořila něco tak skvělého
není snad jediného člověka,kdo by příběh Harryho Pottera neznal
díky Harrymu jsem začala číst ♥
děkuju Harry ,děkuju Joanne

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Nevím,co se Ti vlastně snažím říct,nejdražší Jenny. Jenom že kdybys měla alespoň sebemenší pocit,že ses nerozhodla správně, u mě máš pořád dveře otevřené.
A pokud si myslíš,že to bylo správné rozhodnutí, chci Ti říct alespoň tohle: někde v tomhle světě žije muž,který Tě miluje,který chápe jak jsi vzácná,chytrá a laskavá.Muž,který Tě vždycky miloval a který Tě ke své škodě zřejmě bude milovat navždycky.

-nejkrásnější příběh o silné lásce napsané slovy
Stojí rozhodně za to! Nebudete litovat ..

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Znáte ten pocit když chcete číst dál ale zároveň nemůžete protože se opravdu bojíte co bude dál?
Jedno vám povím..u téhle knihy ho rozhodně zažijete!
Tohle je kniha která vám změní život!