klarka61 klarka61 komentáře u knih

Návrat Návrat Anne Jacobs

Konečně něco čtivého po nepříliš zajímavé knížky Hortenziová zahrada. Dávám 5 hvězdiček.

08.07.2022

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Slabší dílo od mé oblíbené autorky. Sice přečteno, ale musela jsem se do toho nutit.

11.06.2022

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Knižka je to poutavá, zejména popisováním porodů. Hlavní hrdinka mi byla od začátku do konce sympatická a rozuměla jsem jí. Skvělá oddechovka na léto. Doporučují.

15.07.2020 4 z 5

Laguna plameňáků Laguna plameňáků Sofia Caspari

Krásně jsem si početla. Doporučují všem. Hezký rozvětvený příběh, který měl spád, nedalo se od toho odtrhnout

14.06.2020 5 z 5

Maorčina píseň Maorčina píseň Sarah Lark (p)

Opět krásné pokračování 1. dílu. Bohužel knihovny mají zavřeno, takže na 3. díl si budu muset počkat.

29.03.2020 5 z 5

V zemi bílého oblaku V zemi bílého oblaku Sarah Lark (p)

Krásná kniha, člověk se přiučí o životě na Novém Zélandu. Tam bych na rozdíl od Austrálie mohla žít. nemám ráda tu hávěď, která žije v Austrálii.

08.03.2020 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Krásná kniha. Jen mi nejde do hlavy jisté události:Rusové osvobodili Německo, ale jsou tam uvádění jako okupanti. Vyháněly šlechtu a dělali hrozné věci. U nás přeci přišlo znárodňování až po převratu v 48. roce. Nebo to v Německu bylo jinak? Moji rodiče za žili v čase války a o tom znásilňování a jiných zvěrstev nevěděli noc. Ale hodně lidem brali, nejvíce hospodářům: zvířata i jídlo.

15.02.2020 5 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Opět krásné čtení

05.01.2020 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Byla to krásná kniha, četlo se to jedním dechem, pořád se tam něco dělo. Podle mně, je to nejlepší díl z celé trilogie. Škoda, že ta tím končí. A třeba ne... Můžeme jen doufat.

01.10.2019 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Asi dosud nejlepší kniha od autorky, přečetla jsem zatím všechny kromě Sestry bouře. Od začátku poutavý příběh a od poloviny se už od knihy nedalo odtrhnout. Přečteno jedním dechem. Závěr naprosto nepředvídatelný. Plně doporučují a dávám plný počet*.

29.07.2019 5 z 5

Tajemství černé orchideje Tajemství černé orchideje Lucinda Riley

Pěkný příběh, který se ze začátku trochu vlekl. Jen by v knihách neměly umírat děti...

19.07.2019 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Kniha se mi moc líbila, dobře se četla. Doporučují

08.07.2019 5 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Knížka hezká, ale žádné wau se nedostavilo. Rozhodně kniha Půlnoční růže by lepší. Spoiler: Myslím si, že ten malý kluk, kterého Bel zachránila v Paříži, bude mít ještě velmi výraznou dějovou linku

03.07.2019 4 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Tak to byla síla... Mám další oblíbenou autorku.

10.06.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi silný čtenářský zážitek. Doporučují.

12.05.2019 5 z 5

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

Krásná kniha, doporučuji všem.

08.04.2019 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Krásná kniha, opravdu doporučují všem. Není to přeslazená romance a rodinná sága. Ovšem velká láska tam je. Na závěr si připravte kapesník

23.02.2019 5 z 5

Ordinace v divočině Ordinace v divočině Meredith Appleyard

Knihu jsem posléze dočetla, ale rozhodně si žádné další knihy od autorky nekoupím.
V celé knize se vlastně téměř nic nedělo, je zde pouze popisován běžný život na obrovské stavbě v poušti v Austrálii. Nechybí milostný vztah a vše končí jak jinak šťastně. No... stačilo jednou.

21.08.2018 2 z 5

Ordinace v divočině Ordinace v divočině Meredith Appleyard

Jsem v polovině a zatím se tam nic neděje. Tak nevím, jestli to byl dobrý kauf

17.08.2018 2 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham