klarka05 klarka05 komentáře u knih

Pitevna ztracených snů Pitevna ztracených snů Vladimír Dubanský

Některé pasáže jsou opravdu zajímavé, hlavně popisy samotného výzkumu. Celkově je ale kniha jakási strojená, veškerým postavám nevěříte, že by toto v normálním životě opravdu říkaly. Takže nenadchne, ve většině případů ani neurazí.

20.07.2016 2 z 5

Zdroj Zdroj Ayn Rand (p)

Kniha se mi líbila, i když pochupit některé myšlenkové pochody některých postav bylo občas docela náročné.

25.03.2015 4 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Hlavní hrdinka je naivní až hloupá. Není asi jediný moment v knize, kdy byla něčím sympatická.

29.01.2015 2 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Nic moc...

28.11.2014 2 z 5

Budu souhlasit s většinou. Kniha je výborná, ale je to Stařík v bledě modrém (v tomto případě možná spíš černém). Každopádně zajímavý je pohled autora na ne příliš dávnou politiku Švédska a na její současné představitele. Lidé neznalí místních poměrů se dozví velmi zjednodušeně ale pravdivě, jak to ve Švédsku vlastně chodí a takoví, kteří mají se švédským systémem určitě zkušenosti jako třeba já budou pobaveně souhlasně přikyvovat.

09.06.2014 4 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Film byl mnohonasobne lepsi. Uz jen proto, ze vynechal stale narazky na kritiky, otravne citaty a sceny s radoby erotickym podtextem, ktere celou knihu udelaly jeste vetsim brakem... Ocekavala jsem, ze se pri cteni alespon zasmeju, coz se mi za celou dobu cteni podarilo snad jednou.

01.04.2014

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika, ke které se vždy ráda vracím.

03.06.2013 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Podle mě velmi čtivá kniha. Velký obdiv autorovi, který jako cizinec dokázal poměrně trefně vystihnout atmosféru dané doby a charaktery lidí zde žijících.
Co se týče sporů o některá místa v Brně, která byla v románu zmíněna: 1) v originále knihy není jméno města ani žádných jeho částí či staveb zmíněno. Názvy města, ulic či budov jsou přidány pravděpodobně překladatelem. Kniha je stavbou vily Tugendhat POUZE inspirována a tudíž nelze porovnávat její historii či historii rodiny nebo celého města s dějem knihy, i když se jí v některých pasážích velmi blíží. 2) Café Zeman je na Josefské, na Kolišti je Zemanova kavárna.
Jinak mohu říci, že jako hrdá obyvatelka Brna jdem ani tak příliš chyb nezaznamenala. Asi až na tu poslední, kdy Marika jde z "Dobrovského" ulice přes Schodovou k vile. To by se teda chudák docela prošla =D

04.04.2013 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Je hrozné si představit, kolik lidí čekal podobný osud... Kniha ve mě vyvolala velmi silné emoce, možná o to silnější, že denně procházím místy, kde se příběh odehrává.

18.03.2013 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Můj první Čapek a rozhodně ne poslední! Smutné je, že od napsání této knihy se toho ve společnosti mnoho nezměnilo...

15.02.2013

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přemýšlela jsem, jak ohodnotit knihu co nejstručněji a nezabředávat do zdlouhavých monologů co všechno je v ní špatně v rozporu s její čtivostí. Je to prostě a jasně JEDNODUCHOST a to ve všech možných směrech. Někdy je ta jednoduchost a dalo by se říct i jednotvárnost dost nudná. Pravda ze začátku jsem se u "milostných" scén červenala, ovšem ke konci už jich bylo tak nějak příliš. Ani se nedivím, že se hlavní hrdinka na konci rozhodla tak, jak se rozhodla... Každopádně jsem knihu přečetla za tři dny, což už se mi velmi dlouho nestalo. Proto hodnotím tak nějak neutrálně - ani vinikající, ani propadák, ale zlatá střední cesta.

14.01.2013 3 z 5

Indiáni zlatého slunce Indiáni zlatého slunce Miloslav Stingl

Výborně napsaná kniha pro všechny, kdo se zajímají o inckou kulturu. Je nabyta informacemi o životě obyvatel incké říše i jejích panovníků. I když jde o literaturu naučnou, je kniha velmi čtivá. Škoda, že ji v poslední době nelze nikde sehnat, rozhodně by si zasloužila stát se součástí mé knihovny.

27.04.2012 5 z 5

To To Stephen King

První polovina se četla celkem dobře, ale dočíst knihu do konce mě stálo hodně velké usilí. A ta část s želvou - to jako vážně?! King asi nebude mým šálkem čaje, příště se radši poohlédnu po jiném autorovi.

27.04.2012 2 z 5