klarinka9974 klarinka9974 komentáře u knih

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Přečetla jsem spálenou oblohu a moc se mi kniha líbila, proto jsem dala šanci i této knize. Ze začátku jsem měla problém se začíst, už jsem si i začala říkat, jestli jsem si nevybrala špatnou knihu. Ale pak se to z ničeho nic rozjelo. Začínala se odhalovat pravda a všechno začalo mít větší význam. Celou situaci jsem pak vnímala jinak a začala jsem si děj užívat a nemohla jsem přestat číst. Určitě můžu jen doporučit. Konečné napětí, akce a násilí vás překvapí a na posledních stránkách se dočkáte odhalení a jisté pravdy, na kterou celou dobu čekáte. Mě se to líbilo, a určitě si přečtu i další knihu od autorky.

16.07.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Já jsem vůbec nevěděla do čeho se pouštím, co očekávat ale dle hodnocení a komentářů jsem se na knihu těšila. A můj bože, jsem úplně zlomená z toho krásného příběhu. Nedovedu si jako matka představit, tu situaci kdy nemůžete mít děti. Kdy se snažíte každý den aby se vám to konečně povedlo a pak se stane ještě něco horšího. Měla jsem 3x slzy v očích a byla jsem tak dojatá, že jsem z knihy nadšená. Taková je v životě realita a ne každý má život jako z pohádky. Jenže ten konec v této knize byl pohádkový a já věřila a doufala, že to všechno dobře a šťastně dopadne. Úžasná, krásná kniha. Autorka si mě získala už druhou knihou. Doporučuju těm, kdo věří na pravou lásku i když prochází spoustou trápení. Miluju příběhy s nečekaným koncem.

03.07.2020 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Tak todle bylo vážně těžký číst. Na začátku jsem si říkala, že se to určitě rozjede a bude to dobrý. Ale měla jsem pocit, že jsem jenom četla o tom jak se Anna každý den nalívá vínem, jak se dopuje prášky a kouká na černobílé filmy. Když už se něco konečně začalo dít, jako by to trvalo dvě kapitoly a zase bylo to samé. Konec samozřejmě překvapil, to jsme nečekala ani já, ale kdyby bylo mít kapitol s promarněným večerem a více akce a záhady, hned by to každého bavilo o trochu více. Ale jo dočetla jsem to, něco jsem přeskakovala ale je to škoda, skvělý nápad ale špatně zvolený děj.

22.06.2020 3 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Knihu jsem si půjčila od kamarádky a nemůžu si stěžovat. Jasný není to žádný mega thriller, v ději není žádné velké drama a ani se nenajde mrtvola ale bylo to něco jako Fáma a mě to bavilo. Pořád jsem čekala kdo je ten hlavní adept v celém tom ději a nakonec mě to mile překvapilo. Bylo tam hodně osob, takže jsem někdy musela i přemýšlet nad tím kdo je kdo ale pak už to jde samo. Kniha se skvěle čte, za dva dny jsem ji měla přečtenou a ani trochu jsem se nenudila. V každé rodině se dělo něco a spíš je to takové romantické drama ale skvěle napsané.

16.06.2020 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Mám za sebou čtvrtý díl Davida Rakera a můžu říct, že ani teď jsem nemohla přestat číst. I když je pravda, že začátek byl pomalejší i tak musím říct, že se to postupně rozjelo. Měla jsem občas problém v postavách, všechny ty jména a kdo je kdo, to se nedá zapamatovat, ale tak nějak to nemělo ani vliv. Napětí stoupalo každou stránkou a tento chlap se vážně ničeho nebojí. Ten už musí mít takových modřin a pohmožděnin, že to není ani možné. A když už si myslíte, že kniha končí a celý příběh se uzavře, Tim Weaver to vždycky dokáže a na posledních stránkách překvapí tak, že prostě nechápete. Já mohu jen doporučit a rozhodně budu pokračovat v dalších jeho případech.

14.06.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Já jsem nadšená. Mám za sebou Smrtku, Nimbus a teď Sucho a můžu říct, že tento autor to opravdu umí skvěle napsat. Od začátku se začtete a pak už jen nemůžete přestat číst. Úžasné momenty, kdy i vy máte chuť se jít napít, beznaděj a hlavně snaha zůstat na živu. Tohle všechno je v samotném ději, kde lidé chodí přes mrtvoly aby dostala kapku vody. Moc se mi to líbilo a od posledních stránek se nešlo vůbec odtrhnout. Jako by se svět zastavil i u mě. Super!

09.06.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Po přečtení knihy mám v sobě spousty pocitů. Od smutku až po štěstí. Tato kniha je tak silná, plná emocí a smutných okamžiků, že si jí i vy musíte přečíst. Děj je skvěle napsaný, od začátku jsem měla pocit, že knihu musím přečíst ještě ten den. To se samozřejmě nestalo ale tři dny my na to stačili. Tak jako Hana, která mě od začátku pohltila do úžasného příběhu plného citů, tak i u této knihy jsem měla pocit, že jsem jeho součástí. Všechno na sebe krásně navazuje, všechno se skvěle vysvětluje a konec? Bože... jen těžko říct co by bylo dál. Moc krásný příběh, doporučuju. Alena Mornštajnová je česká autorka, která jako by věděla co my chceme číst.

04.06.2020 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Musela jsem se po Šelmě pustit i do Hračkáře a vůbec nelituji. Přišlo mi ale, že v tomto případu bylo více vědy než samotné akce, což je škoda, protože když už došlo na akci a odhalení tak to stálo za to. Jen by to chtělo více toho napětí, více akčních kapitol a tak nějak vynechat ty odborné kapitoly. Mě se Šelma líbila víc. Ale každého baví něco jiného a tak si nejspíš u této knihy přijde každý na své. Líbí se mi odhodlání Thea, že se ničeho nebojí a chce rozdělané věci dokončit ať to bude stát cokoli.

31.05.2020 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Musím říct že ani třetí díl mě nezklamal. Měla jsem za čtyři dny přečteno a nemohla jsem se odtrhnout. Od začátku jsem se trochu ztrácela v tom, kdo je kdo ale nakonec to nebylo tak moc důležité se v tom orientovat. Knize nechyběla akce, napětí a mrtvoly. Hlavně u každé knihy se dočkáte nečekaného konce, kdy se něco přihodí s čím vůbec nepočítáte. A hlavně tento konec je přesně ten, který vás naláká na další knihu, protože se musíte dozvědět jak to vlastně skončilo. Super, mohu jen doporučit.

24.05.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

I když je pravda, že začátek měl horší rozjezd ale zase konec, měl rychlý dojezd. Vážně musím říct, že se mi kniha dobře četla, pořád jsem čekala na to, až přijde odhalení nebo Alacie promluví. Když jsem se dostala k tomu jistému odhalení, byla jsem dost v šoku a vážně jsem musela přestat číst a jen přemýšlet. To bylo dost promyšlené, skvěle vysvětlené a prostě pecka. Můžu jen doporučit.

17.05.2020 5 z 5

Stoprocentní matky Stoprocentní matky Aimee Molloy

Kniha se mi líbila. Od začátku máte pocit, jako by jste byli součástí samotné knihy, hlavně ty, co mají novorozence. A proto, jsem i já měla ke knize hodně blízko. Od té doby, kdy se stratil Midas se pořád něco dělo. Autorka vás nenechala být klidný a snažila se, aby jste knihu jen tak nepustili z ruky. Musela jsem číst a číst, dokud jsem nedošla ke konci. Hodně mě samotný konec překvapil a celé odhalení každé Májenky, přidalo knize více napětí a podezření. Jsem spokojená a i když to není vyloženě thriller co jsem četla s vraždama, tak i tato autorka si mě získala.

14.05.2020 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Není tam žádná vražda, žádná velká záhada a ani se nebudete klepat strachy. Ale budete prožívat od začátku dokonce život Maggie v nové rodině, budete sní prožívat její nelehké situace a odhalíte sní tajemství. Ale v neposlední řadě, budete doufat, že to Lara všechno zvládne a bude bojovat za svoji budoucnost. Mě se to hezky četlo, byla jsem překvapená samotným dějem, který vás bude bavit. A konec kdy se všechno zlomí a odhalí je to, na co čekáme celou knihu. Super.

10.05.2020 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Knize jsem dala šanci, kvůli předešlím knihám. Ale jsem na rozpacích. Nikde se nepíše, že je to o robotu, což možná spousty lidí by odradilo. Navíc se zdá, že první kapitola láká na super, napínavý děj, ale tak nějak se to táhlo a pořád se nic zvláštního nedělo. Kniha se skvěle čte, krátké kapitoly jsou super. Jen to nebylo vůbec promyšlené, nemělo to žádnou akci, napětí. A konec, to asi nebylo přesně to, co čtenář očekává.

04.05.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh o tom, jak byl život těžký. Hned od začátku vás kniha vtáhne a každou stránkou cítíte tu tíhu života a ten smutek všude okolo. Kniha se skvěle čte a zaujme vás svou věnečkovou obálkou. Všechno se v knize vysvětluje a postupem času odhaluje co si všechno Hana prožila. Mě se to líbilo a nebude to moje jediná kniha od autorky co si přečtu.

23.04.2020 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Já jsem se tak těšila na druhý případ a jsem nadšená. Je jasný, že první díl byl lepší, o tom žádná ale i tento děj byl napínavý. Akce se sice dočkáte až od půlky knihy ale postupné odhalení vás nebude nudit. A když už se to rozjede tak hodně rychle a nelze knihu odložit. Autor to má všechno promyšlené a samotný čtenář jako by byl součást knihy. Už se těším na další případy, protože Sabina mě vážně baví svoji nebojácností a Sneijderovi začínám přicházet na chuť :)

20.04.2020 5 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Další kniha od této autorky. A musím říct, že i teď mě bavila. Sice to bylo občas zdlouhavé a nekonečné, ale pak se to nakonec zase rozjelo a konečně vyplavala pravda na povrch. Jisté odhalení mě hodně zaskočilo a byla jsem překvapená. Celou dobu mě štvala Ivy, bylo jasné, že každé její chování k synovi, mělo jisty dopad na jeho ženu. Ona všechno začala a David to jen dokončoval. Tyto ženy to mají hodně těžké a já s nimi soucítím. Konec byl takový, jaký si Olivie zasloužila.

08.04.2020 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Myslela jsem si, že první díl bude nejlepší, ale jak se ukazuje, každá jeho kniha je o další stupeň lepší. To byla vážně pecka. Pořád se něco dělo, nemohla jsem přestat číst. A navíc se mi poprvé podařilo v půlce odhalit, kdo by za tím vším mohl stát. Celé to bylo plné napětí, čekání na samotné odhalení a konečná akce byla skvělým závěrem.

31.03.2020 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Dlouho jsem knihu odkládala a kdybych věděla jak moc je plná lásky, hned bych se do ní pustila. Bylo to krásný. Život Doris která to neměla jednoduché, vypráví vše co se jí přihodilo a o nekončící lásce. Byl to úžasný příběh.

24.03.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Ze začátku jsem měla pocit, že Erice se to prostě nevyrovná. ALE pak se to tak rychle rozjelo a nešlo přestat číst. Bylo to napínavé, děsivé, nechutné a neuvěřitelné ale skvělé. Rozhodně se mi tento prvni případ Kate líbil a těším se na další díly.

15.03.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Tato kniha je úžasnou novinkou, která se vážně povedla. Hned od začátku jsem se začetla a při další a další stránce jsem nemohla knihu odložit. Hrozně mě zajímal samotný konec, který mě vážně překvapil a o poslední větě nemluvě. Kniha se mi líbila a nemůžu hodnotit jinak než kladně.

09.03.2020 5 z 5