klarinka9974 klarinka9974 komentáře u knih

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Musím přiznat, že se mi první díl líbil více. V této knize mi chyběla Vánoční atmosféra na to, že je to vánoční příběh. Kniha se rychle čte, už jen proto, že má pár stránek. Ze začátku jsem se nemohla nějak začíst, pak už to šlo samo a čím víc jsem byla u konce, tím mě začal příběh bavit. Je to takové příjemné čtení o lidech kteří se poznávají a kteří přijdou na to, že toho mají společného víc než čekali. Určitě se pustím i do dalšího příběhu a snad tam aspoň trochu zasněží.

09.12.2020 4 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Mě se to líbilo. Měla jsem chuť na něco nenáročného, zasněženého a romantického a rozhodně jsem si vybrala správnou knihu. Pěkný příběh o dvou lidech, kteří si prošli rozchodem a snaží se podle knihy z toho utrpení dostat. Všechno je to psané v jeden den a kniha má pár stránek, takže je to taková jednohubka i na jeden den. Mohu doporučit a já se ještě letos pustím do dalších Polibkových příběhu.

03.12.2020 5 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Jestli se chystáte na tuto knihu, která vás určitě nalákala svou krásnou obálkou, tak si nachystejte oblíbený čaj, pralinky a teplou deku. Protože to přesně sedí k této úžasné, krásné a tak moc zamilované knize. Nevěděla jsem co od knihy očekávat, přeci jen každý známe podobné filmy, ale tato kniha měla určité kouzlo, které se odlišovalo od ostatních. Užívala jsem si každou stránku a těšila se na další dopis a další vzpomínku. A skvělý nápad s náramkem. Oni dva se k sobě tak moc hodili, že by to prostě jinak nešlo, než aby byl konec šťastný. Skvěle napsané, procítěné, úžasné a tak hodně sladké. Moc se mi to líbilo a určitě se to hodí, k tomuto pochmurnému počasí.

26.11.2020 5 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Musím uznat, že ze začátku jsem měla obrovské obavy, jestli mě kniha bude bavit, ale tak nějak se to z ničeho nic zlomilo a mě celý příběh překvapil. Je hodně divný chodit každý den na stejný oběd, plánovat si každý den do detailů a bát se nových věcí, ale tak nějak to k té knize sedělo a Issabelle vás občas dost pobaví. A jak to tak v romantické knize bývá najde se nějaký mladý, hezký kluk, který sice nemá plán do budoucna se zamilovat ale každá láska prochází žaludkem a přichází nečekaně. Mohu doporučit romantickým osobám, ženám kteří si chtějí od čtení odpočnout a ti co milují jídlo. Určitě se poohlédnu po další knize autorky. A hlavně nakonci máte dopodrobna popsaný recept, jak si udělat úžasný Čokoládový průšvih.

17.11.2020 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Dlouho jsem se přemlouvala, zda si tuto knihu přečíst. Tak nějak jsem opustila od thrillerů, ale i přes ty všechny pozitivní komentáře jsem tomu dala šanci. A rozhodně nelituji. Můžu říct, že to bylo dost povedený. Místy hodně zajímavé, napínavé ale až děsivé. Skvěle se kniha čte a samotný děj, jako by se vám promítal v hlavě. Rozhodně vás kniha nenechá v klidu a po určitých kapitolách vám poleze mráz po zádech. Tak jak to má být u skvělých thrillerů. Mohu jen doporučit, kniha je sice velmi nereálná ale přesto vaše představivost bude pracovat na plné obrátky. Určitě si nenechám ujít i další knihy autora.

06.11.2020 5 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

To bylo moc pěkný. Tak nějak bylo jasný, že se na začátku stane něco nemilého ale celé to pokračování bylo super. Pořád se něco dělo, rozhodně jsem se u knihy nenudila a hrozně moc jsem fandila Marice s Violkou. Kniha je skvělé napsaná, od začátku do konce budete hltat každou kapitolu a ten konec, kdy se začalo dít velké drama bylo super zpestřením. Je to další česká autorka, která umí skvěle psát a úžasně popsat každou emoci. Mohu jen doporučit, úžasný román o hledání lásky a domova.

01.11.2020 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Od začátku knihy z vás budou emoce lítat. Mám pocit, že každá autorčina kniha ve mě něco zanechává. Náhodné setkání, chuť získat trochu z toho druhého, nevyřčené tajemství a hodně sexu, vás čeká v této další knize úžasné autorky. Těšila jsem se na jisté odhalení, přeci jen si každý osud Milese představí jinak a bylo to hodně dojemné. Posledních pár kapitol jsem měla pocit, že mě kniha úplně pohltí. Nemohla jsem se odtrhnout a doufala jsem ve šťastný konec. Super, já si nemůžu pomoct ale tato autorka to vážně umí všechno tak skvěle napsat, popsat a rozepsat a já už se nemůžu dočkat, další její nové knihy.

23.10.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc se mi všechny knihy od autorky líbily a tak jsem neodolala a vypůjčila jsem si i tuto skvělou knihu a musím říct, že opět nezklamala. Od začátku se do knihy začtete, nebude vás nudit a spíše vás bude zajímat jak to všechno vlastně bylo, když my jsme ještě nebyli. Opět popsána těžká doba, její nevýhody a postupy. Skvěle to na sebe navazovalo a každá žena měla svůj zajímavý příběh. Knihu doporučuji, jestliže máte tuto autorku rádi tak vám nesmí ujít ani Slepá mapa. Těším se na další, nové knihy, které autorka napíše a určitě si je nenechám ujít.

20.10.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Mám přečtene všechny knihy co autorka napsala a musím přiznat, že se mi Nevítany host líbit nejvíc. Ale i tato kniha se povedla. Od začátku nemáte ponětí kdo to udělal, kdo za všechno může a tak vám nezbyde než obviňovat každého a čekat na konečný rozsudek. Kniha se opět skvěle čte, od začátku vás vtáhne do děje a napětí stoupá každou stránkou. Knihu jsem si užila a věřím, že i další knihy budou stát za to, si je přečíst. Shari Lapena je skvělá autorka, která dokáže zaujmout ne jenom obálkou ale i samotnou anotací.

14.10.2020 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Já vím, že to není pro moji věkovou kategorii ale tak nějak mě to bavilo. Potřebovala jsem něco nenáročného u čeho nebudu muset přemýšlet a odpočinu si a popravdě tato kniha to všechno splnila. Moc se mi líbila záhada celé knihy kdo je milý tajemný dopisovatel a taky jsem byla zvědavá na samotné odhalení a jak se k sobě budou ty dva chovat. Kniha se mi líbila a myslím si, že až budu potřebovat zase něco takového tak si vyberu další knihu této autorky.

08.10.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Rozhodně jsem nemohla odolat nové Colleen, stala se mou oblíbenou autorkou už po druhé knize. A tak došlo i na tuto novinku a po přečtení nemám ani slov. Nějak jsem si myslela, že je to romantika, po pár kapitolách mi došlo, že to asi nejspíš nebude a překvapilo mě, že autorka napsala thriller, ale popravdě, hodně dobrej. Od začátku jsem se nemohla odtrhnout a kdybych měla více času, za den mám knihu přečtenou. Každou stránkou ve mě narůstalo napětí. Chtěla jsem se rychle dozvědět pravdu a dojít ke konci. A na konci jsem chtěla víc...... Todle byla další pecka od této autorky a musím říct, že každá její kniha je vážně skvělá.

05.10.2020 5 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Rozhodně jsem si užila i druhou knihu od této autorky. Příběh si od začátku zamilujete a hlavní hrdinky vám přirostou k srdci. Moc se mi kniha líbila a doufám, že to nejsou jediné knihy této autorky, snad jich bude víc.

02.10.2020 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Hodně jsem váhala nad touto knihou, jestli si ji půjčit. Mám tuto autorku ráda, byla jsem spokojená s každou její knihou ale Šílené výčitky jsem nedočetla. A tak jsem to teda zkusila. Od začátku se začtěte a tak nějak se možná budete ztrácet v tom kdo je kdo ale nakonec budete mít jasno a knihu si budte užívat. Nejspíš vás bude zajímat jak tento děj může dopadnout a co je v "lázních" čeká. Nemůžu říct, že je to nejlepší kniha, ale ani nejhorší. Tak nějak jsem se začetla a i když mi to déle trvalo, došla jsem ke konci s velkým překvapením. Je skvělé jak autorka popisuje na konci, život každého, jakým směrem se vydal a co ho čeká. Myslím si, že kniha stojí za to si ji přečíst a názor si pak musí udělat každý sám.

25.09.2020 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Já jsem si tuto autorku zamilovala a pokaždé když dočtu její knihy, mám pocit, že si hned musím půjčit další a opět prožít jiný a skvělý příběh. Každá ta kniha ve mě něco zanechá a tato kniha je ještě k tomu tak reálná až to bolí. Nedovedu si představit takovou situaci, nevím jak bych ji řešila ale hrozně jsem Lili přála štěstí. Jsem hrozně ráda, že se rozhodla jak se rozhodla a ten konec, rozhodně bych potřebovala ještě další dvě kapitoly a užívat si její nový život. Kniha se mi moc líbila a prožívala jsem bolest a smutek s každou stránkou. Už se nemůžu dočkat další knihy a rozhodně tato autorka patří do oblíbených.

11.09.2020 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Já jsem po přečtení úplně na kusy roztříštěná. Nečekala jsem tak silný příběh, který mě zahřeje na srdci. Každý by si přál svůj kousek štěstí ale někteří to mají v životě opravdu těžké. Já jsem plná emocí a ke konci jsem neudržela oči suché, to prostě nejde. Láska vámi bude prostupovat víc a víc a vy doufáte, že to všechno dobře dopadne a bude to mít svůj šťastný konec. Zdraví je nejdůležitější v každém životě a u této knihy si to uvědomíte ještě víc. Mohu jen doporučit. Otevřete knihu, nachystejte si kapesníky a čokoládu a zakousněte se do úžasného a krásného příběhu.

02.09.2020 5 z 5

Cos to udělal? Cos to udělal? Matthew Farrell

Kniha mě zaujala v knihovně samotnou obálkou a anotace zněla skvěle. A určitě mohu doporučit. Další dobrý thriller, kdy podezříváte každého a přitom do poslední stránky vůbec nevíte jak to bude. Od začátku knihy se nebudete nudit. V první kapitole už vyplouvá záhada na povrch a vás to nutí číst dál a dojít ke konci, kdy se všechno dozvíte. Čeká vás tajemství, odhalení, záhada, smrt a hlavně překvapení. Mohu doporučit.

27.08.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Asi to nebylo tak hrozný. Měla jsem chuť knihu po 80 stránce odložit ale nějak mě to zase přimělo číst až jsem za dva dny dočetla. Autorka má knihu psanou formou, že vám to nedá a musíte číst a těžko knihu odložíte z ruky. Celý děj je celkově nesmyslný ale nakonec to dává smysl. Postupně se všechno vysvětluje a vy to buď pochopíte a kniha se vám bude líbit a nebo knihu odložíte. Ten kdo má přečtené od autorky všechny knihy, už ví, co jo čeká a že to nebude jednoduché. Já si myslím, že to za přečtení stojí aby si každý udělal svůj názor. Nejde vždycky odsuzovat knihu podle komentářů jiných čtenářů.

22.08.2020 4 z 5

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

Já jsem už potřebovala nějakou romantiku a jsem ráda, že jsem sáhla zrovna po knize nejen plné lásky ale i vaření. Určitě bych chtěla ochutnat ten výtečný borůvkový koláč, který je popisovaná jako největší lahůdka. Hodně se mi líbila Brooke, žena co se ničeho nebojí a dá dost najevo svůj názor. Užívala jsem si každou stránku a rozhodně se chystám i na další knihu Polibek jako dezert. Je škoda, že to nebude pokračování Drewa a Brooke ale určitě to bude mít taky úspěch. Mohu doporučit pro milovníky jídla a hlavně pro romantiky. Konec je sice předvídatelný ale je to tak sladké.

17.08.2020 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Moje třetí kniha od této autorky a já jsem nadšená. Sice kdyby mi bylo o 10 let méně, nejspíš bych si celou knihu užívala úplně jinak a chápala bych chování hlavní hrdinky. Ale i tak se mi kniha dobře četla. Trochu morbidní žít v kostele a navíc s celou rodinou, jak s macechou tak mámou v přízemí. Ale hrozně moc jsem fandila Saganovi, líbila se mi jeho povaha a když přišel Luck vše se zdálo najednou veselejší a tak nějak zábavnější. Hlavní hrdinka je sice trošku arogantní, v depresi a má každý den nálady jak na kolotoči ale i přesto všechno si ji snadno zamilujete. A jak to bývá konec dobrý všechno dobré. Tato autorka se stává mojí oblíbenou a hned jak bude možnost, sáhnu po další knize.

05.08.2020 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Nemůžu říct, že se mi kniha nelíbila, to ne. Dobře se četla, od začátku děj skvěle plynul ale první kapitola byla taková zdlouhavá. Je jasný, že se musíme se vším seznámit a tak nějak poznat situaci ale bylo to malinko všechno zbytečné. Od druhé kapitoly to už jelo samo. Možná, že kdyby jisté situace popsané v druhé kapitole byli už v první, všechno by to dostalo lepší spád. Konec se rozjel z ničeho nic a konečně jsem se dočkala i nějaké akce a napětí, škoda jen, že ho bylo málo.

29.07.2020 4 z 5